Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
Euro Hit Cenowy - baner domyślny - belka 396x116 - 4-16.07
Drugi produkt 33% taniej - 11072024 - belka 1024x85 11-16.07
Pralka Samsung WW90T654DLH AddWash AI Control 9kg 1400obr/min
 • Wymiary (GxSxW): 55 x 60 x 85 cm
 • Pojemność: 9 kg
 • Zużycie prądu (100 cykli): 49 kWh = 37,73 zł
 • Zużycie wody (cykl): 50 litrów
 • Maksymalna prędkość wirowania: 1400 obr/min
 • Poziom hałasu - wirowanie: 72 dB
Mistrzowska wyprzedaż
2 39900
Raty

RRSO 0%

119,95 zł x 20 rat 0%

Najniższa cena: 2 899 złCena bez kodu:2 899 zł

Cena promocyjna z kodem RMW0407160724C obowiązuje do 16.07.2024, godz. 21:45 Kody rabatowe nie łączą się.

Pralka Electrolux EW6SMB326SP PerfectCare 600 Superslim 6kg 1200obr/min
 • Wymiary (GxSxW): 37,8 x 59,5 x 84,3 cm
 • Pojemność: 6 kg
 • Zużycie prądu (100 cykli): 48 kWh = 36,96 zł
 • Zużycie wody (cykl): 40 l
 • Maksymalna prędkość wirowania: 1200 obr/min
 • Poziom hałasu - wirowanie: 74 dB
Mistrzowska wyprzedaż
1 89900
Raty

RRSO 0%

63,30 zł x 30 rat 0%

Najniższa cena: 1 998 złCena bez kodu:2 249 zł

Cena promocyjna z kodem RMW0407160724C obowiązuje do 16.07.2024, godz. 21:45 Kody rabatowe nie łączą się.

Zobaczyłeś 20 z 309 produktów

Pralki to jedne z tych urządzeń AGD, bez których trudno jest wyobrazić sobie codzienne życie. Na przestrzeni lat uległy znacznym modyfikacjom, jeśli chodzi o liczbę stosowanych w nich rozwiązań i usprawnienia w ich funkcjonowaniu. To już nie tylko sprzęty, które wypiorą tkaniny, ale też mogą je zdezynfekować, oczyścić z sierści czy zmniejszyć konieczność prasowania. Dzięki temu przedłużysz trwałość i ładny wygląd swoich ubrań czy domowych tekstyliów, zadbasz też o zdrowie domowników. O oczywistej zalecie pralki chyba nie trzeba wspominać – ponieważ wyręczy cię w jednej z domowych czynności, zyskasz czas na odpoczynek.

Jakie są rodzaje pralek? 

Pralki możemy podzielić na wirnikowe i automatyczne. Te pierwsze lata świetności mają już za sobą, ale wciąż są dostępne na rynku. Pralki automatyczne zdecydowanie królują w naszych domach. Są wygodne w użytkowaniu i naprawdę wyręczają nas z obowiązku prania, płukania i wirowania. Wszystko odbywa się bez twojego udziału – musisz jedynie włożyć pranie do bębna, uzupełnić szufladę na detergenty i wybrać odpowiedni program. Korzystając z zaprogramowanych ustawień, nie ma nawet potrzeby martwić się o czas prania, temperaturę czy prędkość wirowania, które jest dostosowana do załadunku. 

Kolejnym ważnym kryterium jest silnik. Coraz popularniejsze stają się pralki z silnikiem inwerterowym, które generują mniejszy hałas i zapewniają dłuższą żywotność urządzenia niż te z silnikiem szczotkowym – mają bowiem mniej elementów, które mogą się zużyć i wymagać wymiany. Na pewno warto się zastanowić nad tym przed zakupem. 

Pralka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dla każdego, podczas wybierania pralki, inne parametry będą odgrywać kluczową rolę. Co więc może zdecydować o zakupie? Oto kilka przykładów:

 • kolor – chociaż pralki w kolorze białym są zdecydowanie najpopularniejsze, na rynku pojawiają się także urządzenia w kolorze srebrnym, a nawet czarnym; 
 • wielkość – ta może się okazać kluczowa. Pralki mają różne wymiary. Warto zwrócić uwagę na głębokość, szczególnie wtedy, gdy masz ograniczone miejsce na ustawienie urządzenia – w takim przypadku dobrym rozwiązaniem będą pralki slim;
 • ładowność – inna pralka jest potrzebna w dużej rodzinie, a inna w jedno- czy dwuosobowym gospodarstwie domowym. To kryterium jest ważne nie tylko ze względu na ilość prania, ale też oszczędność wody i prądu – wstawianie niepełnej pralki jest bardzo nieekonomiczne; 
 • programy – tutaj jest najwięcej możliwości. Mniej zagnieceń, program do usuwania sierści, możliwość dodania pary, pranie delikatne, krótkie, ręczne czy antyalergiczne… to tylko ułamek dostępnych opcji; 
 • pralki podblatowe – jeśli chcesz schować urządzenie pod blatem, kup takie, które się do tego nadaje. Pralek wolnostojących po prostu nie należy zabudowywać. Ale są na rynku również pralki do zabudowy, które możesz np. zamknąć w szafce. 

Pralka do niewielkich pomieszczeń 

Nie każda łazienka jest na tyle duża, żeby pomieścić pralkę o standardowych wymiarach. Na szczęście producenci, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom użytkowników, proponują coraz bardziej funkcjonalne rozwiązania. Jednym z nich są pralki super slim. Głębokość tych pralek nie przekracza 40 cm, więc będą odpowiednim wyborem do małej łazienki.   

Innym pomysłem na sprzęt do niewielkich pomieszczeń są pralki otwierane od góry. To rozwiązanie pozwala ustawić je w taki sposób, który nie byłby możliwy w przypadku pralek z drzwiczkami otwieranymi od frontu – trzeba bowiem zawsze brać pod uwagę miejsce potrzebne na swobodne otwieranie urządzenia i możliwość wkładania i wyjmowania prania. Gdy zdecydujesz się na zakup pralki ładowanej od góry, musisz jedynie zostawić odpowiednio dużo miejsca nad nią. To bardzo dobre wyjście. Kolejny plus jest taki, że nie trzeba się schylać podczas wkładania czy wyjmowania prania, jak w przypadku pralek ładowanych od przodu, co dla niektórych osób może mieć znaczenie. 

Przydatne programy i funkcje

Decydując się na zakup pralki, zwróć także uwagę na jej programy. Bardzo przydatną funkcją może być możliwość dodania pary do cyklu. To nie tylko dobry sposób na wyczyszczenie tkanin, ale też ich zdezynfekowanie oraz usunięcie nieprzyjemnych zapachów. 

Pralki z możliwością dodania ubrań podczas cyklu coraz częściej znajdują się w ofercie producentów. Ta funkcjonalność jest niezwykle przydatna, bo pozwala dorzucić do trwającego już cyklu dodatkowe sztuki odzieży, o których zapomnieliśmy. 

Funkcja opóźnionego startu daje możliwość zaprogramowania pralki tak, aby włączyła się o wybranej godzinie. Dzięki temu pralka może pracować pod twoją nieobecność. To duża oszczędność czasu, gdy jedyne, co musisz zrobić, to rozwiesić świeże pranie – i to o tej porze, którą wybrałeś. 

A co powiesz na pralkę, która sama dozuje detergenty? W przypadku takich urządzeń musisz pamiętać jedynie o tym, żeby co jakiś czas uzupełnić szufladę na proszek/płyn. 

Wyświetlacz i sterowanie smartfonem to kolejne udogodnienia. Możesz kontrolować czas prania czy ustawić odpowiedni program, nie ruszając się z kanapy – nowocześnie i praktycznie. Wyraźny wyświetlacz ułatwia zaś wybór odpowiednich ustawień.

Więcej
Ostatnia strona