Etui na tablet – jaki model najlepiej wybrać?

Autor: Maria

Tablety to wciąż popularne urządzenia, które najczęściej spełniają swoją funkcję w podróży, na wyjazdach lub podczas grania w gry w domu. Warto zabezpieczyć swój sprzęt przed uszkodzeniami mechanicznymi, kupując eleganckie i funkcjonalne etui na tablet.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego warto kupić etui na tablet
  2. jaki rodzaj etui na tablet wybrać
  3. jakie są proponowane pokrowce na tablet

Rodzaje etui na tablet

Tablety nie dają nam takiego komfortu jak telefony komórkowe, które po prostu można wrzucić do kieszeni spodni bądź osobnej przegródki w torebce. Ich bezpieczny transport w plecakach i torbach jest możliwy dopiero po włożeniu sprzętu w etui. Dla osób, które właśnie w ten sposób przemieszczają się ze sprzętem najlepszą propozycją będzie zastosowanie pokrowca, który pokrywa tak front, jak i tył urządzenia. Tego rodzaju ochronę zapewnia nam etui typu książkowego, bardzo popularne również wśród posiadaczy czytników e-booków. Jedną z najważniejszych kwestii jest fakt, że pokrowiec łączymy z tabletem “na stałe”, tj. urządzenia nie musimy za każdym razem wyciągać z materiału ochronnego, by z niego skorzystać. Wystarczy otworzyć część wierzchnią – jak okładkę książki – by zyskać natychmiastowy dostęp do ekranu.

Nie musimy się też wtedy obawiać, że inne przedmioty, które nosimy w plecaku bądź torebce – jak chociażby klucze – wpłyną destrukcyjnie na wygląd urządzenia, bowiem tablet chroniony jest z każdej strony. Zresztą na tę kwestię warto zwrócić uwagę już w momencie zakupu pokrowca. Tak samo jak na fakt, by “okładka” dobrze trzymała się reszty akcesorium – do osiągnięcia tego efektu najczęściej stosuje się magnesy lub gumki. Co ciekawe, takie zabezpieczenie można nabyć wraz z klawiaturą, co czyni z tabletu coś na kształt laptopa. Wadą powyższego rozwiązania jest to, że czasem niemal podwajamy czy wręcz potrajamy grubość urządzenia, przez co staje się ono mniej poręczne oraz zdecydowanie cięższe.

Inną opcją jest kupno pokrowca z zamkiem błyskawicznym, w którym będziemy mogli transportować nasze urządzenie. Nie jest to jednak pozbawione wad. Przede wszystkim nie rozwiązuje kwestii bezpieczeństwa podczas samego aktu korzystania z tabletu – by sprawdzić cokolwiek na ekranie, i tak musimy go wyciągnąć z pokrowca, zatem ryzyko uszkodzenia związane z faktem przypadkowego upuszczenia wciąż jest obecne. Jeśli jednak urządzenia używamy w pomieszczeniach, kiedy spoczywa bezpiecznie na stole lub naszych kolanach, a ryzyko zniszczenia ogranicza się do kwestii transportu – wtedy, gdy z tabletu nie korzystamy – to warto się nad zakupem takiego pokrowca zastanowić. Nawet te atrakcyjne wizualnie są relatywnie tanie, a przy okazji bardzo skuteczne. Tablet wystarczy wrzucić do środka i zamknąć, a następnie umieścić go w plecaku, torebce czy też wziąć pod pachę i spokojnie udać się w podróż.

Ostatnim sposobem na zabezpieczenie naszego urządzenia jest zaopatrzenie się w silikonowe etui zakrywające tylną część obudowy tabletu. Zachodzi ono również na rogi urządzenia, chroniąc je przed zarysowaniem, a przy okazji nie zwiększa znacznie wagi i rozmiaru sprzętu. Co więcej, często sprawia że trzyma się go pewniej. Ma jednak jedną, zasadniczą wadę – w żaden sposób nie chroni ekranu. Aczkolwiek cena takiego rozwiązania sprawia, że jest ono dość atrakcyjne. Poza tym w łatwy sposób można je połączyć z innymi, wyżej opisanymi, propozycjami. Opcjonalnym dodatkiem do silikonowego etui może być folia ochronna na ekran, ale ten pomysł może mieć tylu zwolenników, co przeciwników. Ostatecznie folia nie ochroni ekranu przed uszkodzeniem związanym z upadkiem, a jedynie przed ewentualnymi zarysowaniami, a przy tym zmniejsza czułość ekranu dotykowego.

  • 199,99 zł
  • 519 zł
  • 549 zł
  • 249,99 zł
  • 79,99 zł

Proponowane modele etui na tablet

Wśród proponowanych etui na tablety można wyróżnić następujące modele:

Warto pamiętać o tym, że etui na tablet pełni przede wszystkim funkcję ochraniającą i użytkową. Oczywiście dobrze dobrać ładny kolor pokrowca i elegancki materiał. W ten sposób etui na tablet jest nie tylko praktycznym gadżetem, ale także pięknym dodatkiem do urządzenia.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link