Pojemnik na lód – termoizolacyjny czy silikonowy? Który zapewni odpowiednie chłodzenie?

Autor: Zosia

Pojemnik na lód to niezbędne urządzenie barmańskie przydatne zarówno w czasie kameralnych spotkań, jak i wystawnych bankietów. Chłodzenie wszelkich drinków może zapewnić pojemnik termoizolacyjny i silikonowy. Funkcjonalne wiaderka i kostkarki o różnych pojemnościach mogą też być dekoracją stołu.

Pojemnik na lód z szampanem stojący na łóżku

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jak działa pojemnik termoizolacyjny na lód, a jak silikonowy;
 2. jak obsługiwać różnorodne pojemniki na lód;
 3. jakie znaczenie w dekoracji stołu mają tego typu akcesoria.

Silikonowe pojemniki na lód

Pojemnik na lód z winem stojący obok kieliszka na stole w zatłoczonej restauracji

Silikonowe pojemniki na lód to niezastąpione narzędzie barmańskie. Niewielkich rozmiarów foremka do kostek sprawdza się szczególnie w czasie kameralnych, domowych spotkań. Wkład z elastycznego wielokomorowego zbiornika na wodę zapewnia przyjemnie niską temperaturę wszelkich napojów, które należy serwować schłodzone, jak alkoholowe drinki, owocowe koktajle czy mrożone latte. Tego typu urządzenie jest zwłaszcza pożądane w trakcie wieczornych imprez towarzyskich oraz gorących, letnich dni. Sezon na zapotrzebowanie zimnych napojów trwa cały rok, dlatego warto wyposażyć domowy barek w dobrej jakości pojemnik na lód, taki jak HILLMANN AGDLO03. Niewielkich rozmiarów silikonowy pojemnik na lód do drinków i nie tylko zyskał sobie szerokie grono zwolenników dzięki:

 • trwałej konstrukcji o estetycznym wyglądzie;
 • łatwości użytkowania, zarówno w zakresie nalewania wody jak i wyciągania kostek;
 • możliwości mycia w zmywarce.

Pojemniki na lód marki HILLMANN charakteryzuje wygodny sposób uzupełniania zbiornika dzięki otwieranej klapie lub zdejmowanej w całości pokrywie. Szczelne zamknięcie zapobiega wylewaniu się wkładu i zalewaniu zamrażarki. Foremki zajmują mało miejsca, a znacznie podnoszą walory smakowe napojów.

Termoizolacyjny pojemnik na lód

Termoizolacyjny pojemnik na lód zwykle występuje pod postacią wiaderka różnorodnych pojemności i kształtów. Specjalna konstrukcja obudowy urządzenia pozwala utrzymać niską temperaturę wewnątrz. A szczelna pokrywa na szczycie pojemnika zapobiega procesom topnienia lodu, przez co można cieszyć się kruchymi kostkami w drinku przez długi czas. Najwyższej jakości materiały, jak stal nierdzewna i nowoczesne tworzywa sztuczne, dodatkowo sprawiają, że pojemniki na lód termoizolacyjne, jak WMF Pojemnik na lód Loft, będą prezentować się elegancko na przyjęciu każdego rodzaju. Ponadto posłużą wiele lat. Pojemniki na lód z pokrywką umożliwiają przygotowanie schłodzonego napoju również w plenerze. Orzeźwiający chłód kostek lodu z pojemnika urozmaici piknik na świeżym powietrzu. Równie dużym uznaniem cieszą się pojemniki na lód ze szczypcami, czyli otwarte wiaderka chłodzące butelki które jednocześnie pozwalają na dodanie kostek do szklanki czy kieliszka. Pojemnik na lód do szampana, wina czy innego alkoholu pozwala na higieniczne wyjęcie lodu przy pomocy chwytaka i eleganckie zaserwowanie drinka. Nierzadko tego typu pojemniki wyposażone są w uchwyty, dzięki którym można komfortowo przenosić lód.

 • 469 zł
 • 329 zł
 • 449 zł
 • 199 zł
 • 109 zł

Obsługa pojemnika na lód

Męska dłoń nalewająca trunek do szklanki z lodem a w tle pojemnik na lód ze szczypcami

Pojemniki na lód to nieskomplikowane urządzenia AGD. Obsługa tego typu produktu zależy od jego konstrukcji i przeznaczenia. Przykładowo silikonowe pojemniki na lód, tzw. foremki, umożliwiają głównie wyprodukowanie kostek. Pozwalają także na ich przechowywanie, ale tylko w zamrażarce. Nalanie do nich wody bezpośrednio w komory lub przy pomocy specjalnego wlewu i odstawienie na pewien czas do chłodziarki zapewnia orzeźwiająco niską temperaturę napoju. Natomiast elastyczne tworzywo, z którego są wykonane, daje możliwość szybkiego wysunięcia lodu i ponownego jego wypełnienia wodą. Z kolei termoizolacyjne pojemniki na lód służą głównie do przechowywania już gotowych kostek. Szczególnie długą wytrzymałość lodu oferują pojemniki z pokrywką. Otwarte wiaderka mogą pełnić funkcję tzw. coolera, który chłodzi od zewnątrz butelkę z trunkiem, ale nie rozcieńcza płynu, jak w przypadku lodowych kostek. Tego typu urządzenia charakteryzują się trwałością i wytrzymałością materiałów, więc można użytkować ten sprzęt przez długi czas. Zarówno silikonowe pojemniki na lód, jak i termoizolacyjne zwykle da się myć w zmywarce bez obaw o utratę ich właściwości.

Pojemnik na lód – element dekoracyjny

Pojemniki na lód termoizolacyjne i otwarte można dostosować niemal do każdego wystroju wnętrza domu i gustu przyszłych użytkowników urządzenia. Sprzęt na kostki lodu cieszy się różnorodnym designem: od klasycznych prostych kształtów bez nietuzinkowych dodatków po zaskakujące wzornictwo i nowoczesne formy. Estetyka wykonania pojemników i ich styl, nierzadko warunkują aranżację stołu, a nawet całego lokalu oraz uzupełniają charakter trwającej imprezy.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link