Dyski zewnętrzne z USB 3.0 – jaki model wybrać do backupu danych?

Autor: Joanna

Szukasz czegoś, co posłuży Ci do backupu komputera? Zależy Ci na szybkim transferze plików? Twoje wymagania perfekcyjnie spełnia dysk zewnętrzny USB 3.0. Czym się kierować przy jego wyborze? Zobacz, jaki dysk zewnętrzny z takim złączem sprawdzi się przy robieniu backupu!

dyski zewnętrzne USB 3.0

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co zyskasz, decydując się na backup na dysk zewnętrzny z USB 3.0,

- co jeszcze jest ważne, by wybrać dobry dysk zewnętrzny,

- jakie dyski zewnętrzne USB 3.0 polecają nasi klienci.

Backup na dysk zewnętrzny z USB 3.0 – dlaczego warto?

Przyglądając się rynkowej ofercie dysków zewnętrznych, zauważysz, że łatwo je podzielić, biorąc pod uwagę zastosowany w nich standard USB. Dlaczego warto zdecydować się na urządzenia z grupy USB 3.0? Przede wszystkim ze względu na oferowaną przez nie prędkość transferu, która może sięgać nawet do 5 GB/s. Przeniesienie całej zawartości dysku twardego nie powinno więc zająć Ci zbyt dużo czasu.

UWAGA

Maksymalna prędkość złącza typu USB 3.0 zostanie rozwinięta tylko wtedy, gdy zadbasz o właściwe podłączenie – czyli zastosujesz kabel USB 3.0, i to taki o długości do 4,5 m.

jaki dysk zewnętrzny do backupu?Co ważne, każdy standard USB jest zgodny ze wszystkimi, które powstały wcześniej. Dysk zewnętrzny USB 3.0 będzie zatem kompatybilny ze sprzętami obsługującymi złącza USB 3.0, 2.0 i 1.1.

Czym jeszcze się kierować, wybierając dobry dysk zewnętrzny?

Choć przy wybieraniu dysku zewnętrznego powinno się zwrócić uwagę na wiele czynników technicznych, my wskażemy Ci nieco inny aspekt. Wybierając urządzenie do przechowywania kopii roboczych, powinieneś szukać czegoś o niewielkich wymiarach i trwałej obudowie. Powinieneś bowiem mieć możliwość zabrania go zawsze ze sobą – tak, byś nigdy nie został pozbawiony dostępu do potrzebnych danych.
Więcej porad dotyczących wyboru dysku zewnętrznego znajdziesz w naszym artykule: Jaki dysk zewnętrzny kupić?.
  • 249 zł
  • 219 zł
  • 219 zł
  • 229 zł
  • 249 zł

Dyski zewnętrzne USB 3.0 – modele polecane przez naszych klientów

Szukasz dysku zewnętrznego, na który będziesz mógł zrzucić kopię roboczą swojego komputera? Zajrzyj do asortymentu RTV EURO AGD, gdzie znajdziesz ich szeroki wybór. Kierując się komentarzami naszych zadowolonych klientów, możemy Ci polecić następujące modele:
  • dysk LaCie 2Big Quadra 5TB 3.5" USB 3.0Seagate Backup Plus Hub 6TB 2x USB 3.0 – 6-terabajtowa propozycja, która posiada nie jedno, a dwa złącza USB typu 3.0. Produkt korzysta z usługi pamięci masowej w chmurze, co jeszcze bardziej ułatwia robienie kopii zapasowych i udostępnianie treści. Z pewnością docenisz też to, że działa wyjątkowo cicho.
  • LaCie Rugged Triple 1TB 2,5'' USB 3.0 – na uwagę zasługują tu przede wszystkim ciekawe funkcje dodatkowe, do których należy chociażby wstrząsoodporność. To właśnie dzięki temu urządzenie jest tak trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie sposób nie docenić też możliwości zabezpieczenia dysku hasłem, dzięki czemu dane są jeszcze bezpieczniejsze.
  • LaCie 2Big Quadra 5TB 3.5" USB 3.0 – choć jest to propozycja raczej dla osób z zasobniejszym portfelem, zdecydowanie warto przyjrzeć się jej z bliska. 5-terabajtowe urządzenie sprawdzi się szczególnie wtedy, gdy z dysku będzie korzystać kilku użytkowników. Można bowiem wydzielić na nim odrębne części zabezpieczone hasłem – by nikt inny nie miał do nich dostępu.
Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o robieniu kopii roboczych? Zajrzyj do naszego artykułu, gdzie znajdziesz garść praktycznych wskazówek na ten temat: Kopia zapasowa komputera – wszystko, co musisz wiedzieć. Teraz z pewnością sobie z tym poradzisz. Powodzenia!
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link