Urządzenie wielofunkcyjne – na jakie cechy zwrócić uwagę?

Autor: Anna

Nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne łączą zalety drukarki, faksu, kopiarki i skanera, umożliwiając szybkie przygotowanie lub powielenie dokumentów czy zdjęć. Modele wyposażone w moduły komunikacji bezprzewodowej pozwalają również na szybki wydruk bezpośrednio ze smartfona i tabletu. Jakie parametry wielofunkcyjnej drukarki warto wziąć pod uwagę, wybierając sprzęt do domu i biura?

Kompaktowa drukarka ze skanerem do małego biura

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. do czego służy urządzenie wielofunkcyjne
  2. która drukarka wielofunkcyjna sprawdzi się w domu
  3. jaką drukarkę skaner kupić do niewielkiego biura

Do czego służy urządzenie wielofunkcyjne?

Urządzenie wielofunkcyjne z drukiem i skanowaniem dokumentówDrukowanie, skanowanie, kopiowanie bądź przesyłanie treści faksem – by realizować te zadania w zaciszu własnego domu lub niewielkiego biura, nie musisz kupować kilku urządzeń. Wystarczy zaopatrzyć się w nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne, którego niewielka konstrukcja pozwala zaoszczędzić przestrzeń w pomieszczeniu, a opcje druku bezprzewodowego czy cicha praca zapewniają wysoki komfort użytkowania.

W segmencie drukarek ze skanerem znajdziesz urządzenia atramentowe, np. HP Deskjet Ink Advantage 3775, w którym tusz jest przechowywany w wymiennych pojemnikach (kartridżach), oraz modele laserowe, takie jak Samsung SL-M2070 ze specjalnym tonerem. Wielofunkcyjne urządzenie atramentowe pozwala na tworzenie kolorowych dokumentów z nasyconymi, naturalnymi barwami, dzięki czemu idealnie sprawdza się do drukowania m.in. prezentacji czy materiałów marketingowych. Jeśli zależy Ci na wysokiej bezawaryjności i wydajności wydruku – nawet 40 stron na minutę w czerni i bieli – wielofunkcyjna drukarka laserowa ze skanerem to propozycja dla Ciebie.

WARTO WIEDZIEĆ

Kupując urządzenie wielofunkcyjne, warto upewnić się, czy w zestawie znajduje się przewód USB. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza w przypadku urządzeń bez funkcji sieciowych, które mogą być podłączone do komputera wyłącznie za pomocą kabla.

  • 1 339 zł
  • 719 zł
  • 589 zł
  • 1 099 zł
  • 999 zł

Która drukarka wielofunkcyjna sprawdzi się w domu?

Bezprzewodowa drukarka wielofunkcyjna Brother DCP-J105Do wygodnego tworzenia dokumentów w warunkach domowych warto wykorzystać atramentowe urządzenia wielofunkcyjne, wyposażone w wydajne tusze i przygotowane do drukowania na wielu formatach papieru. Przykładem może być model Brother Ink Benefit DCP-J105, którego kartridże umożliwiają wydruk nawet 2400 stron wypełnionych tekstem i aż 1300 arkuszy z kolorowymi grafikami. Obsługa wielu formatów papieru – od kopert po A4 – zapewnia swobodę w tworzeniu różnorodnych druków, a atramentowa technologia przypadnie do gustu fotografom chcącym drukować swoje zdjęcia w wysokiej rozdzielczości – nawet 6000 x 1200 dpi.

Jeśli chcesz bezproblemowo drukować nie tylko z komputera, ale i urządzeń mobilnych, wybierz urządzenie wielofunkcyjne atramentowe z łącznością bezprzewodową, np. HP DeskJet Ink Advantage 5075. Zintegrowany moduł Wi-Fi umożliwia podłączenie sprzętu do domowej sieci oraz przesyłanie plików ze smartfona czy tabletu. Zaletą tego modelu jest również funkcja druku dwustronnego, która pozwala zaoszczędzić papier.

Jaką drukarkę skaner kupić do niewielkiego biura?

Biurowe urządzenie wielofunkcyjne warto dobierać zgodnie z potrzebami pracowników. Do szybkiego, ekonomicznego drukowania czarno-białych dokumentów warto kupić drukarkę laserową mono. Przykładem może być Brother DCP-1622WE z niedrogim tonerem, komunikacją bezprzewodową i pojemnym podajnikiem na papier, mieszczącym 150 arkuszy.

By łatwo uzupełnić tusz w drukarce, wybierz urządzenie wielofunkcyjne atramentowe z napełniaczem, np. drukarkę skaner Brother DCP-T510W. W tym modelu zastosowano wysokowydajne pojemniki o specjalnym kształcie, które chronią przed zabrudzeniami w trakcie czynności eksploatacyjnych. Ich napełnienie pozwala na wydruk aż 13000 stron w czerni i bieli oraz aż 5000 w kolorze, co sprawia, że urządzenie idealnie wpisuje się w potrzeby zarówno domowego gabinetu, jak i małego biura.

Osoby poszukujące niezawodnego sprzętu z zaawansowanymi programami biurowymi powinny sięgnąć po urządzenia wielofunkcyjne LED, takie jak OKI MC363DN. Za sprawą innowacyjnego mechanizmu taka drukarka skaner oferuje dużą wytrzymałość i prędkość druku sięgającą aż 30 stron w czerni i bieli oraz 26 stron w kolorze na minutę. Znajdziesz w niej także tryb cichej pracy, skanowanie dokumentów w rozdzielczości 600 x 600 dpi, druk dwustronny i zdalne drukowanie z dowolnego miejsca dzięki aplikacji Google Cloud Print 2.0 i AirPrint. Ta wielofunkcyjna drukarka obsługuje również gruby papier o gramaturze do 220 g/m i wstęgi o długości do 1,32 m, dzięki czemu w zaciszu własnego biura możesz drukować także na kartonie czy przygotowywać banery reklamowe.

Nadal nie możesz zdecydować, która technologia druku będzie odpowiednia? Sprawdź nasze porównanie najpopularniejszych rozwiązań: Co wybrać – urządzenie wielofunkcyjne atramentowe czy laserowe. Wydajne drukarki wielofunkcyjne do domu i biura znajdziesz w RTV EURO AGD.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link