Radio do garażu. Czym się kierować przy zakupie? Jakie wybrać?

Z tego artykułu dowiesz się:jakie rodzaje zasilania radia do garażu są dostępne na co zwracać uwagę przy wyborze radia do garażu jaki model radia do garażu wybrać
Autor: Anna

Dla wielu osób radio do garażu jest tak samo istotnym przedmiotem, jak wiele urządzeń potrzebnych do prac przy samochodzie. Możliwość wymiany koła czy oleju przy muzyce znacząco umila czas, a niekiedy nawet motywuje do działania. Warto zatem wybrać taki model, który będzie służył nam na lata.

Zobacz także: Jaki radioodtwarzacz warto wybrać?

Jakie radia do garażu są dostępne na rynku?

Urządzenia do odtwarzania muzyki dzielą się na kilka głównych kategorii, jeśli chodzi o sposób korzystania. Jedną z najbardziej podstawowych są modele z zasilaniem sieciowym. Decydując się na wybór radia do garażu, tego typu rodzaj urządzenia jest najbardziej odpowiednim wyborem - nie obawiając się nagłego odcięcia źródła prądu (np. z powodu prac remontowych), możliwość stałego podłączenia do gniazdka znacząco poprawia komfort użytkowania. Z tego powodu nie musimy się obawiać, że w pewnym momencie baterie ulegną rozładowaniu, co może być problematyczne w przypadku braku zapasów.

Drugą z głównych kategorii są właśnie urządzenia zasilane na baterie. Są one najczęściej wybierane przez osoby, które wiedzą, że będą musiały je co jakiś czas przenosić w inne miejsce, na przykład przed garaż, aby cały czas słyszeć muzykę. Minusem w tym przypadku jest jednak wspomniana powyżej konieczność wymiany baterii. Warto tutaj również wspomnieć o modelach zasilanych akumulatorem. To rozwiązanie z kolei pozwala uzyskać większy komfort użytkowania, a to za sprawą możliwości ładowania akumulatorów. Z drugiej jednak strony urządzenia te zazwyczaj są droższe, co jednak jest rekompensowane wygodą w słuchaniu.

Na co zwracać uwagę przy wyborze radia do garażu?

Podobnie jak w przypadku wielu innych urządzeń, radio do garażu powinno cechować się takimi cechami, które będą dla nas najważniejsze w kontekście komfortu użytkowania. Do tego typu aspektów można zaliczyć:

  • sposoby odtwarzania muzyki - wraz z rozwojem urządzeń do odtwarzania utworów, poszerzyła się również możliwość przesyłania informacji do radia. Na rynku dostępne są modele pozwalające na słuchanie muzyki z płyt CD czy DVD, jak również z dostępnym wejściem USB. Warto zatem zastanowić się, z której formy będziemy częściej korzystać,
  • dostępność RDS - jedna z podstawowych funkcji radioodbiorników. Jest to nic innego, jak dedykowany panel, na którym wyświetlane są najważniejsze informacje o aktualne odtwarzanym utworze czy stacji radiowej. Ponadto pojawiają się na nim data, godzina czy nawet informacje o pogodzie,
  • inne formy łączności - chcąc uzyskać jeszcze większą wygodę w użytkowaniu i np. nie brudzić radia do garażu tuż po wymianie oleju w samochodzie, warto również sprawdzić, czy dany model ma możliwość połączenia przez Wi-Fi, czy Bluetooth. Dzięki temu zyskujemy więcej opcji na sprawne zarządzanie muzyką.

Oczywiście na powyższej liście mogłoby się znaleźć znacznie więcej punktów. Przy wyborze radia do garażu warto ponadto skupić się między innymi na ilości możliwych do wygenerowania przez urządzenie decybeli, czystości dźwięku, producencie czy też długości kabla. Każdy z tych aspektów wpływa na późniejszy okres słuchania muzyki, jednak w przypadku wyboru urządzenia do garażu, znacznie lepiej jest się skupić na czynnikach dotyczących stricte kwestii użytkowych.

  • 919 zł
  • 279 zł
  • 179,99 zł
  • 209 zł
  • 329 zł

Jaki model radia do garażu wybrać?

Mając na uwadze powyższe wskazówki dotyczące tego, na co zwracać uwagę przy wyborze radia do garażu, nie sposób nie wspomnieć o modelu Sencor SPT 3907 B. W kwestii sposobu odtwarzania muzyki i innych form łączności posiada on tak naprawdę wszystko. Możemy włączyć muzykę ze starych i dobrych kaset magnetofonowych, następnie zamienić je na płyty CD, ale także podłączyć do radia pendrive'a poprzez wejście USB. Dodatkowo ulubione utwory możemy również włączyć poprzez połączenie Bluetooth. Jakby tego było mało, wszystkimi funkcjami możemy zarządzać przy użyciu specjalnego pilota. Jeśli chodzi o sposób zasilania, do wyboru mamy tradycyjne zasilanie sieciowe lub zasilanie bateriami. Informacje na temat danej piosenki wyświetlają się z kolei na wyraźnym panelu.

Kasety magnetofonowe możemy ponadto odtwarzać w modelu Philips AZB600/12. Posiada on również tradycyjny odtwarzacz CD, czytelny wyświetlacz, a także zasilanie bateriami, co pozwala słuchać ulubionej muzyki np. przed garażem. Wygodne użytkowanie, a także wysoką jakość dźwięku uzyskamy ponadto w urządzeniu Sony ZS-PS50 - odpowiadają za dwa szerokopasmowe głośniki o mocy 2 W czy możliwość podłączenia pendrive'a z utworami. Dzięki czasowemu wyłącznikowi z kolei możemy samodzielnie ustalić, kiedy mają one przestać grać.

Decydując się na radio do garażu, warto także zwrócić uwagę na takie urządzenia, jak Blaupunkt BB12BK i Manta BBX005 NERVA. Są one w stanie odtwarzać muzykę z nośnika USB, pozwalają na dowolne ich przenoszenie dzięki zasilaniu bateryjnemu, a także oferują wysoką jakość dźwięku dzięki dwóm głośnikom.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link