Lodówka turystyczna na prąd – przydatne urządzenie czy zbędny ciężar?

Autor: Klaudia

Długie, letnie dni sprzyjają wycieczkom poza miasto, piknikom i innym wypadom. Podczas chwil spędzanych na świeżym powietrzu upał najbardziej daje się we znaki. Wybawieniem są wtedy mocno schłodzone napoje czy orzeźwiające owoce. Sprawdź, w jaki sposób elektryczna lodówka turystyczna pozwoli ci przechowywać świeżą, orzeźwiającą żywność.

Lodówka turystyczna elektryczna przyda się do schłodzenia napojów w lecie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego warto posiadać lodówkę turystyczną na prąd
  2. na co zwracać szczególną uwagę przy jej zakupie
  3. jakie są najciekawsze, dostępne w sklepach modele przenośnych lodówek

Elektryczna lodówka turystyczna – jakie są jej zalety?

Lodówka turystyczna 12 V chłodzi prowiant podczas jazdy samochodem

Lodówka turystyczna na prąd to świetne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w przypadku kilkugodzinnego wypadu na piknik poza miasto, jak i dłuższego, kilkudniowego wyjazdu. W przeciwieństwie do urządzeń chłodzonych wkładami mrożącymi, ten typ lodówek nie potrzebuje żadnego wcześniejszego przygotowania do działania. Wystarczy tylko podłączyć je do źródła zasilania, a natychmiast rozpocznie pracę. Jak wskazuje nazwa, urządzenia tego typu zasilane są energią elektryczną, a więc ich stała praca jest zapewniona tak długo, jak tylko są podłączone do prądu. Istnieją modele lodówek turystycznych, które mają opcję zarówno ładowania sieciowego, jak i poprzez gniazdko zapalniczki samochodowej. Jest to idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie maksymalną wygodę i uniwersalność użytkowania sprzętu. Dzięki niemu jedzenie oraz napoje mogą być chłodzone już w czasie podróży, a po dotarciu na miejsce od razu przeniesione do pomieszczenia, gdzie proces chłodzenia będzie kontynuowany. Wartym uwagi jest fakt, że działanie lodówki podłączonej do gniazdka samochodowego jest bardzo często uwarunkowane działaniem silnika. W przypadku postoju urządzenie przestaje działać. Jeśli chcesz korzystać z lodówki turystycznej jedynie podczas dłuższych podróży samochodem, warto zdecydować się na zakup urządzenia ładowanego tylko poprzez gniazdko ładowarki samochodowej. Przykładem takiego sprzętu jest Sencor SCM 1025, który poza wspomnianą funkcją, ma dodatkową zaletę w postaci dużej pojemności (aż 20 litrów).

Czym kierować się przy zakupie lodówki turystycznej na prąd?

Jeśli zastanowiłeś się już, jaki typ ładowania sprzętu bardziej ci odpowiada, warto przejść do kolejnych, równie istotnych parametrów urządzenia. Po pierwsze, należy zwrócić szczególną uwagę na wagę lodówki. Jest bardzo istotny aspekt, w szczególności jeśli planujesz częste przemieszczanie się ze sprzętem np. podczas rodzinnych wypadów nad jezioro. Pamiętaj, iż z oczywistych, konstrukcyjnych względów elektryczna lodówka turystyczna jest zawsze nieco cięższa od jej odpowiedników chłodzonych wkładami mrożącymi. Niedogodność tę równoważą jednak pozostałe zalety sprzętu na prąd. Kolejną rzeczą, na jaką koniecznie musisz zwrócić uwagę, jest pojemność urządzenia. Parametr ten należy dostosować indywidualnie do swoich potrzeb i do przewidywanej liczebności grup osób, dla których zaopatrzenie ma pomieścić lodówka. Wraz ze wzrostem pojemności rośnie również wielkość i waga urządzenia, o czym należy pamiętać, wybierając konkretny model. Wyjątkowo pojemna jest lodówka RAVEN ELT002. Jest ona w stanie pomieścić aż 24,7 litry produktów. Warto wziąć pod uwagę również klasę energetyczną sprzętu. Im wyższa, tym więcej energii elektrycznej jesteśmy w stanie oszczędzić. Tym samym możemy pozytywnie wpłynąć nie tylko na stan naszych portfeli, ale również środowiska. Jeśli istotnym aspektem jest dla ciebie mobilność urządzenia, warto zdecydować się na sprzęt wyposażony w kółka. Dzięki temu zostaniesz pozbawiony konieczności noszenia go, a jego przemieszczanie stanie się niezwykle łatwe, nawet w przypadku maksymalnego wypełnienia lodówki. Zamontowane kółka posiada m.in. model Ezetil E40M. Dzięki temu jest on idealnym rozwiązaniem dla osób lubiących często zmieniać swoje położenie.

  • 2 299 zł
  • 299 zł
  • 349 zł
  • 3 299 zł
  • 1 899 zł

Najlepsze modele lodówek turystycznych na prąd

Przenośna lodówka może być używana także w połączeniu z wkładami mrożącymi

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto zainwestować w elektryczną lodówkę turystyczną, zwróć uwagę na poniższe modele. Są to urządzenia najbardziej polecane i z pewnością utwierdzą cię w przekonaniu, że lodówka turystyczna to niezwykle przydatny sprzęt. Oto one:

  • RAVEN ELT001 – ma dużą pojemność (aż 30 litrów) i wysoką klasę energetyczną (A++). Może być ładowana zarówno sieciowo, jak i poprzez gniazdo zapalniczki samochodowej. Oprócz funkcji chłodzenia posiada również opcję grzania produktów. Sprawdzi się więc idealnie nie tylko podczas letnich, ale również zimowych wypadów;
  • Vesta ETCB01 – nieco mniej pojemne (23 litry), ale za to lżejsze i bardziej poręczne urządzenie. Również posiada opcję ładowania sieciowego i samochodowego. Objęta jest 2-letnią gwarancją, którą opcjonalnie można dodatkowo wydłużyć, zgodnie z indywidualnymi preferencjami.

Lodówka turystyczna na prąd to urządzenie niezwykle praktyczne. Wiele modeli odnajdzie zastosowanie zarówno podczas letnich miesięcy, jak i mroźnej zimy. Bez wątpienia można więc uznać ją za sprzęt uniwersalny i wielofunkcyjny. Z pewnością przyda się każdemu, komu zdarza się często uczestniczyć w wypadach za miasto.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link