Drukarki z napełniaczami – czym się wyróżniają i dlaczego warto je wybrać?

Autor: Joanna

Drukarka atramentowa CISS to nowoczesne urządzenie skierowane do osób, które szukają rozwiązania jednocześnie wydajnego i oszczędnego przy dużej częstotliwości drukowania. Czym wyróżnia się taka drukarka? Jak się z niej korzysta i jakie daje efekty? Poznaj odpowiedzi na te pytana i sprawdź popularne modele, np. chętnie wybieraną drukarkę Epson CISS.

tusze do drukarki atramentowej ciss

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest drukarka atramentowa CISS
  2. jakie są zalety drukarki atramentowej z napełniaczami
  3. czym charakteryzują się najlepsze drukarki atramentowe CISS

Czym jest drukarka atramentowa CISS?

uzupełnianie atramentu w drukarce cissDrukarka atramentowa CISS efektywnością nie różni się od klasycznego modelu atramentowego. Wygrywa z nim jednak pod względem wydajności. Ma wbudowane specjalne zbiorniki, które są przeznaczone do uzupełniania tuszem, a ten wlewa się do nich prosto z buteleczek. Kiedy tusz jest bliski wykończenia, nie trzeba usuwać całego zbiornika, lecz jedynie wlać kolejną porcję.

W drukarce CISS ciśnienie atramentu znajdującego się w głowicy jest stałe. Jeśli staniesz przed koniecznością wydrukowania wielu dokumentów „na już”, nie będziesz musiał robić przerw ani dzielić ich na partie. Jeżeli w trakcie pracy zabraknie atramentu, dolejesz go prosto z buteleczki, bez przerywania drukowania czy szkody dla jakości wydruku.

Z uwagi na odmienną budowę względem klasycznego modelu drukarka atramentowa CISS powinna być używana przynajmniej raz w tygodniu. Ponieważ ma zintegrowaną głowicę atramentową, rzadkie używanie może doprowadzić do jej uszkodzenia, np. zatkania z uwagi na zaschnięcie tuszu. Z tego powodu drukarka CISS to urządzenie dla osób, które drukują dużo i często, np. w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

CO OZNACZA SKRÓT CISS?

CISS to skrót od Continuous Ink Supply System, czyli systemu stałego zasilania atramentem. Odnosi się do budowy drukarki atramentowej, odróżniając ją tym samym od modelu klasycznego, w którym wkłady atramentowe po zużyciu są wymieniane na nowe. W drukarce atramentowej CISS tusz cienką rurką przedostaje się z pojemnika do głowicy drukującej.

Jakie są zalety drukarki atramentowej z napełniaczami?

Jednym z głównych powodów wyboru drukarki atramentowej zamiast nowocześniejszej laserowej jest niższa cena zakupu urządzenia. Aby uczynić swoje urządzenia jak najlepszymi i konkurencyjnymi względem laserowych, producenci drukarek atramentowych wprowadzili system stałego zasilania tuszem. Dzięki niemu w pojemniku mieści się nie 4-12 ml atramentu jak w przypadku tradycyjnego modelu, lecz nawet 100 ml. Sprawia to, że po pierwsze oszczędzasz na zakupie zestawu tuszów, a po drugie atrament starcza Ci na dłużej.

Na zakup drukarki atramentowej CISS przeznaczysz więcej pieniędzy niż na zakup modelu klasycznego. W czasie korzystania zauważysz jednak, że znacząco mniej kosztuje eksploatacja. Przykładowo przy zakupie zamienników kolorowych tuszów w butelkach możesz płacić za druk kolorowej strony średnio… kilka groszy.

Wymianę drukarki na model CISS docenią również osoby dbające o ekologię. Brak plastikowych pojemniczków, które trzeba produkować i wyrzucać po zużyciu tuszu, bez wątpienia przysłuży się środowisku.

Czym charakteryzują się najlepsze modele?

Pierwszą drukarką z systemem stałego zasilania atramentem była drukarka Epson CISS, wyprodukowana w 2010 roku. Po kilku latach dołączyły do niej drukarka Brother, Canon i HP. W RTV EURO AGD znajdziesz je wszystkie – zobacz ofertę.

drukarka Epson ciss rtv euro agdZapoznaj się z charakterystyką funkcjonalności CISS wybranych modeli:

  • system stałego zasilania tuszem w drukarce Epson EcoTank L4160 sprawia, że z jednego tuszu możesz korzystać nawet trzy lata. Przez ten czas wydrukujesz do 14000 stron w trybie czarno-białym i do 5200 stron w trybie kolorowym. Pierwsze butelki z atramentem znajdziesz w zestawie z drukarką CISS;
  • butelki z tuszem dołączone do drukarki CISS Epson EcoTank L3111 stanowią równowartość nawet 82 tradycyjnych wkładów. W tym modelu jeden zestaw butelek atramentu umożliwi Ci wydrukowanie do 8100 stron czarno-białych i do 6500 stron kolorowych;
  • uzupełnianie drukarki Brother InkBenefit Plus DCP-T310 tuszem z butelki jest bardzo łatwe i szybkie. Nie wymaga przerywania pracy, jeśli akurat coś drukujesz. Wystarczy, że otworzysz klapkę z pojemnikami, wlejesz atrament pod kątem 45°, zamkniesz klapkę, i gotowe.

Zobacz też model drukarki atramentowej CISS marki Canon oraz odpowiednik marki HP. Porównaj urządzenia z uwagi na parametry – sprawdź, czym się kierować podczas wybierania urządzenia wielofunkcyjnego z drukarką CISS.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link