Drukarki atramentowe – poznaj opinie o popularnych modelach

Autor: Joanna

Jeżeli szukasz nowego urządzenia do szybkiego drukowania danych na kartkach czy nawet płytach CD, doskonale trafiłeś. W przygotowanym przez nas zestawieniu zobaczysz najpopularniejsze i najchętniej wybierane drukarki atramentowe do domu i biura. Obejrzyj je i zastanów się, jaka drukarka atramentowa sprawdzi się w Twoim przypadku.

drukarka atramentowa w firmie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jaka drukarka atramentowa Epsona sprawdzi się najlepiej,

- którą drukarkę atramentową HP warto wybrać,

-która drukarka atramentowa Canona cieszy się popularnością.

Jaka drukarka atramentowa Epsona sprawdzi się najlepiej?

drukarka atramentowa w domuWśród najchętniej i najczęściej wybieranych modeli drukarek atramentowych znajdują się urządzenia marki Epson. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy dwa.

Epson WorkForce M105 (mono) jest urządzeniem, które sprawdza się zarówno w domu – wykorzystują go np. uczniowie i studenci – jak i małej firmie. Umożliwia drukowanie materiałów w formacie A4. Szybkość druku w czerni to nawet 15 stron na minutę, więc jeśli przed pracą czy zajęciami przypomnisz sobie, że nie wydrukowałeś ważnych dokumentów, zrobisz to podczas jedzenia śniadania czy ubierania się. Drukarka atramentowa Epson ma złącza Wi-Fi i USB 2.0, co znacząco podnosi jej funkcjonalność. JanM pisze o niej tak: Bardzo wygodna do domu, nieduża, ekonomiczna – warto kupić. Annamat dodaje, że drukarka jest cicha i szybka.

Drugi chętnie wybierany model to drukarka atramentowa Epson L310. Drukuje nieco wolniej niż poprzedniczka, bo z prędkością 9,2 stron na minutę – dla stron czarno-białych, oraz 4,5 stron na minutę – dla kolorowych. W podajniku papieru zmieści się nawet 100 arkuszy naraz. Nie ma odbiornika Wi-Fi, ale dysponuje złączem USB 2.0. McFly pisze o niej tak: Bardzo dobra drukarka, łatwa w instalacji i obsłudze. Wydrukowałem kilka zdjęć. Jakość zadowalająca, a tuszu nie ubywa. Lukos uzupełnia: Dobry sprzęt do domu za niewielkie pieniądze. Cicha i oszczędna.

Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na drukowaniu zdjęć, sprawdź, jak wybrać urządzenie najlepiej dostosowane do tego zadania.

  • 1 429 zł
  • 1 129 zł
  • 1 679 zł
  • 1 999 zł
  • 919 zł

Którą drukarkę atramentową HP warto wybrać?

Godną rozważenia jest m.in. drukarka atramentowa HP OfficeJet Pro 8210 (D9L63A), która drukuje nawet 22 strony w minutę! Jej wydajność osiąga 30000 stron miesięcznie, więc przyda się zwłaszcza osobom drukującym wiele dokumentów, np. studentom. Pozwala na druk dwustronny i łącznie się z innymi urządzeniami poprzez port Ethernet, Wi-Fi lub USB 2.0. Użytkownik Jaś wahał się, czy wybrać ją, czy model marki Epson. Zwyciężyła drukarka atramentowa HP. Jak napisał: Drukarka super. Instalacja banalna, a wydruk zdjęć nawet na zwykłym papierze bardzo ładny.

FUNKCJE NOWOCZESNEJ DRUKARKI ATRAMENTOWEJ

Ciekawe funkcje nowoczesnej drukarki atramentowej to np. możliwość drukowania na płytach CD i DVD, dzięki której profesjonalne oznakujesz płyty z filmami, muzyką, fotografiami. Obecność złącza Ethernet umożliwia podłączenie drukarki atramentowej do internetu i szybkie przesyłanie danych. Podobną korzyść daje Wi-Fi. Z kolei do złącza USB podepniesz bezpośrednio dysk zewnętrzny, by wydrukować z niego dane bez włączania komputera.

Która drukarka atramentowa Canona cieszy się popularnością?

drukarka atramentowa do domu i biuraMarka Canon kojarzy się głównie z aparatami i akcesoriami do nich, jednak w jej ofercie znajdziesz także funkcjonalne drukarki atramentowe. Przykład to model Canon PIXMA iP8750 przeznaczony do drukowania w formacie A3+. Jeśli planujesz drukować w czerni, uzyskasz 14,5 strony na minutę. W kolorze liczba ta zmniejsza się do 10,4 strony na minutę, co wciąż jest dobrym wynikiem. Korzystając z drukarki atramentowej Canona, możesz też nadrukowywać dane na płyty CD oraz DVD. Ryskor podsumował ją tak: Mam tę drukarkę już od pół roku i mogę spokojnie powiedzieć, że całkowicie spełniła moje oczekiwania. Jakość wydruków jest bardzo dobra, chociaż dużo zależy od tuszu.

Koniecznie przemyśl, jaka drukarka atramentowa jest dla Ciebie najlepsza. Obejrzyj wszystkie modele dostępne w RTV EURO AGD i porównaj parametry oraz ceny.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów