Znajdź podobne
Ostatnio oglądane
Dobre rady
Dobrze znasz ten produkt?
Nie musisz się logować, żeby dodać opinię


Napisanie wartościowej opinii zajmie Ci tylko 3 minuty.

Dodając opinię o produkcie pamiętaj o tym, by ocenić cechy produktu w skali od 5 (rewelacyjny) do 1 (nieudany). Na podstawie tych danych prezentujemy sumaryczną ocenę produktów.

Wypełniając pole „Twoja opinia” staraj się jak najdokładniej opisać produkt i swoje wrażenia związane z jego użytkowaniem.

Wahasz się, czy kupić ten produkt? Zadaj pytanie do opinii.

Każda wartościowa opinia jest nieocenioną wskazówką dla czytających - z pewnością ułatwi im podjęcie właściwej decyzji zakupowej.

Dziękujemy!
Towar archiwalny
Rekomendowane dla Ciebie
Przepraszamy Towar nie jest już dostępny w naszym sklepie.
Proponujemy w zamian
Towary o podobnych parametrach do Towaru wyszukiwanego przez Ciebie
Zobacz Sony KDL-42W655A

Sony KDL-42W655A

telewizor LED

nr kat. 352714
5 na 5 ( 80 Opinii )
Zobacz Samsung UE32J5500
Samsung UE32J5500
telewizor LED
nr kat. 1051216
5 na 5 ( 57 Opinii )
Zobacz LG 43LF510V
LG 43LF510V
telewizor LED
nr kat. 1065480
5 na 5 ( 11 Opinii )
1 499 zł
37,47 zł x 40 rat
W programie "Raty 40x0%" spłatę możesz podzielić na 40 małych, nieoprocentowanych rat.
 
 • stopa oprocentowania wynosi 0%
 • prowizja 0%
 • bez uciążliwych formalności

"Raty 40x0%" to oferta promocyjna, dostępna czasowo. Terminy ogłaszamy w sklepach i reklamach.


Reprezentatywny przykład dla zakupionych towarów i usług o wartości  3 400 zł:  całkowita kwota kredytu 3 400 zł,  okres kredytowania 40 miesięcy; wysokość raty 85 zł , całkowity koszt kredytu 0 zł, rzeczywista roczna stopa oprocentowania 0%.

 

 Dostawa od: 29,95 zł
produkt w magazynie - szybka wysyłka!
1 499 zł
29,98 zł x 50 rat
Tylko teraz możesz kupić wymarzony sprzęt w 50 extra ratach. Wybierz sprzęt a my rozłożymy Ci wartość zakupu na 50 extra niskich rat bez żadnych kosztów!
 
 • stopa oprocentowania wynosi 0%
 • prowizja 0%
 • bez uciążliwych formalności

"Raty 50x0%" to oferta promocyjna, dostępna czasowo. Terminy ogłaszamy w sklepach i reklamach.
 

Reprezentatywny przykład dla zakupionych towarów i usług o wartości  3 100 zł:  całkowita kwota kredytu 3 100 zł,  okres kredytowania 50 miesięcy; wysokość raty 62 zł , całkowity koszt kredytu 0 zł, rzeczywista roczna stopa oprocentowania 0%.

 Dostawa od: 49,95 zł
produkt w magazynie - szybka wysyłka!
Wejdź do świata rozrywki
Wejdź do świata rozrywki
Sony Entertainment Network - to więcej niż myślisz. Otrzymujesz dostęp do filmów i muzyki na żądanie, telewizji typu catch-up, ulubionych portali społecznościowych i najlepszych materiałów z sieci. Dodatkowo wszystkie Twoje ulubione piosenki, zdjęcia i filmy będą odtąd dostępne w dowolnym miejscu i czasie dzięk połączonym usługą dostępnym na urządzeniach Sony, od aparatu cyfrowego po telewizor w salonie.

*Dostępność aplikacji, treści oraz niektórych funkcji może zależeć od kraju, jak również od zaplanowanych aktualizacji.
Odkryj rzeczywistość w Full HD
Standard Full HD gwarantuje niezwykle wyrazisty obraz w rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Korzystaj z domowej rozrywki o wyższym poziomie realizmu, niż kiedykolwiek. Dzięki rozdzielczości dwukrotnie większej niż standardowe telewizory HD, Twój TV dostarczy Ci niesamowitych wrażeń wizualnych, które pozwolą Ci w pełni zanurzyć się w świecie z ekranu Twojego telewizora. Odkryj nowy poziom realizmu dzięki jakości Full HD.
Odkryj rzeczywistość w Full HD
Wyraźny i ostry obraz z każdego źródła
Wyraźny i ostry obraz z każdego źródła
Innowacyjna technologia Motionflow™ XR 200 zapewnia płynność i ostrość obrazu przy wyświetlaniu szybkich akcji. Jej działanie polega na generowaniu i wstawianiu dodatkowych obrazów między klatki oryginalnego materiału, z uwzględnieniem kluczowych elementów wizualnych na dostępnych klatkach. Dzięki temu wzrok mniej się męczy a na ekranie nie powstają smugi podczas oglądania. Im wyższa wartość Motionflow XR tym lepsza jakość obrazu w najbardziej dynamicznych scenach.
Bezprzewodowa komunikacja Wi-Fi
Koniec z bałaganem. Z łatwością podłącz telewizor do Internetu i innych urządzeń w sieci domowej eliminując konieczność podłączania kabli. Twój telewizor przekształci salon w multimedialne centrum rozrywki bez uzycia przewodów.
Bezprzewodowa komunikacja Wi-Fi
Twoja domowa sieć multimediów
Twoja domowa sieć multimediów
DLNA (Digital Living Network Alliance) oznacza on standard rozpowszechniania mediów (audio, video, zdjęcia) w sieci domowej LAN. Dzięki niej będziesz mógł udostępnić treści multimedialne na ekranie telewizora z innych urządzeń w ramach wewnętrznej lokalnej sieci bezprzewodowej Wi-Fi. Urządzenia wspierające DLNA nie wymagają praktycznie żadnej konfiguracji.
Korzystaj wygodnie z zasobów urządzeń mobilnych na dużym ekranie
Funkcja MHL (Mobile High Definition Link) pozwala wygodniej korzystać z zasobów wykorzystywanych z pomocą urządzeń mobilnych, gwarantując lepszy obraz i dźwięk. Poprzez złącze MHL możesz przesłać ze swojego smatphon'a lub tabletu obraz i dźwięk. Dzięki temu możesz cieszyć się grami i filmami w imponującej skali, i z oszałamiającym dźwiękiem. Podczas połączenia ładowany jest także akumulator w urządzeniu mobilnym.
Korzystaj wygodnie z zasobów urządzeń mobilnych na dużym ekranie
Bądż z bliskim kontakcie dzięki wideorozmowom Skype na dużym ekranie.
Bądż z bliskim kontakcie dzięki wideorozmowom Skype na dużym ekranie.
Utrzymuj dobre relacje ze znajomymi i rodziną, nie wychodząc z domu, dzięki aplikacji Skype przeznaczonej do telewizorów Smart. W połączeniu ze sprzedawaną osobno kamerą Skype możesz prowadzić wysokiej jakości wideorozmowy na ekranie panoramicznym z rozmówcami na całym świecie. Tworzenie nowych kont Skype, dostęp do już istniejących, a także cała nawigacja odbywają się za pomocą pilota do telewizora. Bądź bliżej dzięki komunikacji twarzą w twarz.
HbbTV - multimedialny teletext kolejnej generacji
HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV) to nowy standard telewizji hybrydowej łączący w sobie typową emisję sygnałów telewizyjnych wraz z multimedialnymi treściami dostarczanymi do telewizora przez szerokopasmowy internet. Jedną z zalet HbbTV jest integracja multimedialnych treści z przekazem telewizyjnym co umożliwia przygotowanie interaktywnych aplikacji telewizyjnych dostarczających alternatywne treści w trakcie transmisji telewizji na żywo.
HbbTV - multimedialny teletext kolejnej generacji
Każdy szczegół jak na dłoni
Każdy szczegół jak na dłoni
Zachwyć się najwyższą jakością obrazu – większym kontrastem, idealną jasnością oraz wyraźniejszymi szczegółami we wszystkim, co oglądasz, bez względu na źródło. Technologia X-Reality PRO dzięki unikalnemu procesorowi przetwarzania obrazu ożywia każdy materiał w naturalny sposób poprawiając szczegóły. Analizuje, oczyszcza i udoskonala obraz, zmniejszając szumy i uzyskując prawdziwą jakość Full HD każdego materiału. Zobacz zachwycającą jakość obrazu - od płyt Blu-ray™ i zwykłych programów TV po wideo z sieci i klipy ze smartfona.
Nagrywaj wybrane programy i decyduj co oglądasz
Cyfrowe audycje telewizyjne można nagrywać na dysk twardy podłączony do portu USB, aby później oglądać je do woli w dogodnym czasie. Dzięki temu sam tworzysz sobie program telewizyjny i decydujesz co oglądasz. To idealny sposób na zarządzanie swoją kolekcją nagrań gotowych do obejrzenia podczas wypoczynku.

* Nagrywanie przez złącze USB jest możliwe tylko w przypadku kanałów cyfrowych.
* Nagrywanie może zostać ograniczone przez zabezpieczenie przed kopiowaniem transmisji. Mogą wystąpić ograniczenia w zależności od kraju i kanału.
* Funkcja nagrywania może być dostępna po aktualizacji systemu.
Nagrywaj wybrane programy i decyduj co oglądasz
Odtwarzaj zdjęcia, filmy i muzykę bezpośrednio przez złacze USB
Odtwarzaj zdjęcia, filmy i muzykę bezpośrednio przez złacze USB
Odtwórz własną kolekcję. Aby wyswietlic swoje zdjecia, posłuchać muzyki lub pooglądać filmy na telewizorze, wystarczy podłaczyc pendrive'a lub dysk do portu USB. Prosty sposób na przeglądanie multimediów na dużym ekranie.
Odbieraj audycje nazjemnej telewizji cyfrowej w standardzie HD
Odbiornik wyposażony jest zintegrowany tuner naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T (MPEG-4) umożliwiający odbiór audycji naziemnych w standardzie HD. Naziemna telewizja cyfrowa poza zwiększeniem ilości programów oferuje lepszą jakość obrazu i dźwięku, a także umożliwia dodanie dodatkowych komponentów, takich jak wiele ścieżek dźwiękowych, w tym także dźwięk przestrzenny, szczegółowy przewodnik po programach (EPG). Możliwe jest także dodawanie usług interaktywnych oraz płatnych serwisów.
Odbieraj audycje nazjemnej telewizji cyfrowej w standardzie HD
Oglądaj setki progrmów telewizyjnych z całego świata
Oglądaj setki progrmów telewizyjnych z całego świata
Telewizor wyposażony jest w tuner satelitarnej telewizji cyfrowej DVB-S/S2 umożliwiający odbiór sygnałów telewizyjnych nadawanych drogą satelitarną. Standard DVB-S2 jest rozwinięciem standardu DVB-S oferujący mniejszą przepustowość wymaganą do transmisji treści HD podnosząc jej jakość. Przekaz satelitarny umożliwia odbieranie znacznie większej liczby kanałów telewizyjnych niż telewizje kablowe lub odbiór antenowy oferując setki kanałów z całego świata.

 • S-Force Front Surround
  3D umożliwiającą utworzenie przestrzennego efektu z większą głębią i rozpiętością dźwięku bez konieczności instalowania dodatkowych głośników.

Dane techniczne
telewizor LED Sony KDL-42W655A
Obraz   
Ekran  42 cale / 107 cm, 16:9
Rozdzielczość Full HD, 1920 x 1080
Technologia 3D nie
Zakrzywiony ekran (Curved) nie
Tuner DVB-T (MPEG-4) - cyfrowy naziemny, DVB-C - cyfrowy kablowy, DVB-S/S2 - cyfrowy satelitarny, analogowy
Podświetlenie matrycy  Edge LED
Optymalizacja ruchu  Motionflow XR 200 Hz
Kontrast dynamiczny powyżej 1 miliona
Funkcje poprawy obrazu  X-Reality PRO, Deep Colour, Live Colour Creation, Advanced Contrast Enhancer, 24p True Cinema, czujnik oświetlenia zewnętrznego
Dźwięk   
System dźwięku przestrzennego S-Force Front Surround 3D
Moc głośników  2 x 5 W
Regulacja tonów wysokich / niskich  tak
Korektor dźwięku  tak
Funkcje dodatkowe dźwięku  Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pulse, Sound Enhancer, S-Master
Funkcje sieciowe i multimedialne   
Smart TV tak
Wi-Fi tak
DLNA tak
HbbTV tak
Przeglądarka internetowa tak
Nagrywanie na USB  tak
Komunikacja dodatkowa  Wi-Fi Direct, Wi-Fi Miracast, MHL - Mobile HD Link
Funkcje Smart TV  Sony Entertainment Network, Skype ready - opcjonalna kamera, TV SideView
Aplikacje Smart TV  AXN, Dailymotion, Euronews, Facebook, ipla, TVN Player, Twitter, VOD. TVP. pl, YouTube
Informacje dodatkowe   
Menu w języku polskim  tak
Telegazeta tak
Funkcje dodatkowe  USB - zdjęcia, muzyka, film, Bravia Sync, Digital EPG, PVR - nagrywanie USB, możliwość aktualizacji oprogramowania, możliwość sterowania za pomocą smartfona i tabletu
Informacje dodatkowe  Dla instalacji VESA potrzebny jest adapter VESA. Dostępny w punktach serwisowych (nazwa: P/N 4-485-844-01) oraz w sklepa (nazwa: B448584401)
Wejścia / wyjścia   
Liczba złączy HDMI 2
Złącze DisplayPort nie
Liczba złączy USB 1
Złącze EURO 1
Czytnik kart pamięci  nie
Złącze Ethernet (LAN) tak
Wejście komponentowe tak
Wejście PC VGA nie
Cyfrowe wyjście optyczne tak
Cyfrowe wyjście koaksjalne nie
Złącze CI (Common Interface) tak
Wyjście słuchawkowe  tak
Parametry fizyczne   
Seria (model na rok)  Sony BRAVIA Seria W6 2013
Wzornictwo  Sense of Quartz
Kolor obudowy  czarny
Wymiary z podstawą (szer. x wys.x gł.)  95,4 x 59,5 x 19,7 cm
Wymiary bez podstawy (szer. x wys.x gł.)  95,4 x 56,8 x 6,9 cm
Waga z podstawą / bez podstawy  11 kg / 9,9 kg
Standard VESA 200x100 mm
Efektywność energetyczna   
Klasa energetyczna A+
"Typowy" pobór mocy (tryb włączenia) 50 W
Roczne zużycie energii 69 kWh
Przekątna ekranu  42 cale / 107 cm
Pobór mocy (tryb czuwania)  0,45 W
Pobór mocy (max)  95 W
Rozdzielczość   1920 x 1080
Zasilanie  220 - 240 V 50/60 Hz
Wyposażenie i akcesoria   
Wyposażenie  pilot, 2 baterie AAA do pilota, podstawa, podstawa i uchwyt 2w1, e-manual, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna
Akcesoria opcjonalne kamera Skype CMU-BR200, adapter VESA SU-WA1
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Koszt gospodarowania odpadami
Ocena Klientów:
5 na 5 (80 Opinii)
Podsumowanie Opinii o telewizor LED Sony KDL-42W655A
Najwyżej ocenione zalety:
 • rozdzielczość
 • wygląd
Towar oceniło 80 osób
97% osób oceniło wysoko Towar
Ostatnią Opinię dodano: 12-09-2014
Jestem zadowolony
Dodana: 14-11-2013
Przez: cheppo
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

Super telewizor! Jestem naprawdę zadowolony z zakupu.

Jedynym do czego mogę się przyczepić, to to, że wejście do standardowej anteny jest zbyt blisko "ścianki" przez to nie mogłem tam zmieścić wejścia antenowego z zasilaczem (zagięcie 90 stopni).

Plusem jest dostępność większości polskich "programów na żądanie" a minusem brak obsługi flash w przeglądarce.Swoja drogą niektóre kanały na ipla, tvn player czy tvp player bywają nieregularnie aktualizowane, ale to wszystko nie wina tego modelu a raczej polityki firmy.

Polecam :)

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 100% osób Opinia przydatna dla 100% osób Opinia przydatna dla 94% osób (15/0). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Pytanie od:
internetowy 02-06-2014
Witam, jestem zainteresowany zakupem takiego telewizora, chciałbym ustalić jak rzeczywiście wygląda obsługa stron internetowych, tzn. wyszukiwarka google, you tube, serwisy VOD np. na Onet, strony z filmami ( Za..kaj ) itd. Nie chcę korzystać z żadnego dekodera, jedynie kino domowe + internet po kablu.
Zadajesz pytanie użytkownikowi cheppo dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
Godny polecenia Sony KDL-42W655A
Dodana: 05-12-2013
Przez: pabio3
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

Zalety; super wygląd, dobra, czysta jakość obrazu i dźwięku, poręczny pilot, przeglądarka internetowa: chodzi sprawnie- nie zawiesza się, bez problemu wykrywa inne urządzenie tj. telefon, przystępna cena za dobrą markę

Wady: mała ilość złączy

Polecam

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 100% osób Opinia przydatna dla 100% osób Opinia przydatna dla 86% osób (6/0). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Zadajesz pytanie użytkownikowi pabio3 dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
Dobry i tani
Dodana: 28-12-2013
Przez: Andrzej
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

Telewizor prezentuje się świetnie. Ma dobry obraz. Dźwięk mógłby być trochę lepszy. Funkcje internetowe działają bez zarzutu, choć brakuje mi prawdziwej aplikacji vod (z hitami). Są natomiast vod tvp, tvn, jest też ipla. Bardzo dobrze radzi sobie z serwerem multimediów (zyxel nsa310). Bexproblemowo odtwarza filmy, muzykę i zdjęcia. Super działa dlna i wifi direct. Polecam.

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 100% osób Opinia przydatna dla 100% osób Opinia przydatna dla 75% osób (3/0). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Zadajesz pytanie użytkownikowi Andrzej dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
jestem zachwycona
Dodana: 03-08-2013
Przez: Grażyna
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

Po tygodniu użytkowania jestem zachwycona. Telewizor jest podłączony do dekodera z kanałami HD - jakość obrazu rewelacyjna. Żywe kolory, wyraźny obraz, bez smużenia jak w poprzednim telewizorze. Telewizor jest piękny i ma bardzo cienką ramkę wokół ekranu. Sony zaoszczędziło nabywcom potrzebę zakupu uchwytu do zawieszenia TV na ścianie, podstawa po przykręceniu kilku śrubek zamienia się w uchwyt. Dzięki wifi mogę wyświetlać dziecku bajki bezprzewodowo wprost ze smartfona, przeglądać zdjęcia a do tego jest funkcja lustrzanej kopii ekranu telefonu po wifi (miracast czy jakoś tak) - rewelacja. TV po uruchomieniu od razu znalazł aktualizację oprogramowania i ją zainstalował. Jest kilka zainstalowanych aplikacji ale jest też bardzo ich duży wybór po naciśnięciu przycisku SEN. Wadą tego TV jest rzeczywiście dziwny dźwięk ale po wyregulowaniu wszystkich możliwych opcji wreszcie udało mi się pozbyć efektu "pudła" i jest tak jak być powinno. Przydałoby się trzecie gniazdo HDMI a gniazdo USB mogłoby być bliżej krawędzi telewizora, TV wisi na ścianie i ciężko się dostać do tego gniazda. Zestaw wyposażono w uchwyt na zasilacz do zamocowania na ścianie za TV. Dziwnie skonstruowano zasilacz - moim zdaniem ktoś pomylił kable i nie ten co trzeba zrobił krótszy - ale to nie problem ani wada. Polecam wszystkim zainteresowanym i poszukującym nowego TV - zastanawiałam się nad SONY, Samsungiem i LG - wybór padł na SONY i jestem zachwycona!

« zwiń

Po tygodniu użytkowania jestem zachwycona. Telewizor jest podłączony do dekodera z kanałami HD - jakość obrazu rewelacyjna. Żywe kolory, wyraźny obraz, bez smużenia jak w poprzednim telewizorze. Telewizor jest piękny i ma bardzo cienką ramkę wokół ekranu. Sony zaoszczędziło nabywcom potrzebę zakupu uchwytu do zawieszenia TV na ścianie, podstawa po przykręceniu kilku śrubek zamienia się w uchwyt. Dzięki wifi mogę wyświetlać dziecku bajki bezprzewodowo wprost ze smartfona, przeglądać zdjęcia a do tego jest funkcja lustrzanej kopii ekranu telefonu po wifi (miracast czy jakoś tak) - rewelacja. TV po uruchomieniu od razu znalazł aktualizację oprogramowania i ją zainstalował. Jest kilka zainstalowanych aplikacji ale jest też bardzo ich duży wybór po naciśnięciu przycisku SEN. Wadą tego TV jest rzeczywiście dziwny dźwięk ale po wyregulowaniu wszystkich możliwych opcji wreszcie udało mi się pozbyć efektu "pudła" i jest tak jak być powinno. Przydałoby się trzecie gniazdo HDMI a gniazdo USB mogłoby...

rozwiń »
Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 99% osób Opinia przydatna dla 99% osób Opinia przydatna dla 97% osób (72/1). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Zadajesz pytanie użytkownikowi Grażyna dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
Rewelacja
Dodana: 28-05-2013
Przez: Adam
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

To mój czwarty TV - Sony wymiata , do jakości dźwięku można się przyczepić , ale jak się podepnie pod Yamahę - totalny odlot . Jakość obrazu 10 gwiazdek - chociaż jest 5 . Super jakość w każdym calu - nie byłem przekonany do Sony - cena wiadomo wyższa , ale po zakupie zmieniam zdanie - jest adekwatna. Polecam . Jeżeli masz problem z wyborem to nie ma się nad czym zastanawiać - Sony to naprawdę dobry wybór.

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 93% osób Opinia przydatna dla 94% osób Opinia przydatna dla 90% osób (28/2). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Zadajesz pytanie użytkownikowi Adam dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
bardzo dobry zakup
Dodana: 01-06-2013
Przez: Rafał
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

Po miesiącu używania nie mam żadnych zastrzeżeń. Sprzęt bardzo dobrej jakości, elegancki design, patent z podstawką mocowaną do ściany jest bardzo udany, tylko ona jest tak ładna, że aż szkoda :)

Kolory w hd bardzo żywe, jeśli chodzi o dźwięk to nie ma co narzekać, jest naprawdę ok, ci co narzekają może nie ustawili w opcjach podbicia dźwięku, jest tam kilka opcji przy ustawieniach dźwięku. Samo menu działa bardzo fajnie i przyjemnie się po nim porusza. Imponujące są też aplikacje internetowe, jest tego naprawdę sporo.

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 93% osób Opinia przydatna dla 94% osób Opinia przydatna dla 90% osób (28/2). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Pytanie od:
zuzka-pl 28-07-2013
Nie rozumiem o co chodzi z podstawką mocowaną do ściany???
Zadajesz pytanie użytkownikowi Rafał dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
Dlaczego Sony Bravia
Dodana: 14-10-2013
Przez: Sepus
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

Sony wybrałem dla rodziców. Sam posiadam Samsung 3D 46cali i mam porównanie. Niestety nie da się powiedzieć, że dany TV jest najlepszy i powtarzać to co roku. Mój był najlepszy 3 lata temu a dziś poszedłem do salonu i porównałem kilka TV prosząc o reset ustawień i włączenie tego samego kanału. Efekt taki, że wybrałem Sony. Najlepszy, najostrzejszy obraz, naturalne kolory, szybka reakcja (na sportowych kanałach). Brak okręgów przy tęczy, czyli łagodne przejścia pomiędzy kolorami. Jeżeli chodzi o obraz, to naprawdę dobry wybór. W kwestii dźwięku można mieć zastrzeżenia ale od tego są kina domowe. Dużym minusem jest ilość wejść HDMI oraz moim zdaniem przydałoby się jeszcze jedno USB, gdyż do jednego podłączyłem dysk twardy i już nie mam gdzie podłączyć np. aparatu, czy innych doraźnych sprzętów. Moim zdaniem na 2013, to właśnie Sony Bravia króluje w kwestii obrazu. Do tego TV ładnie wykończony w eleganckie metalowe a nie plastikowe ramki. Podstawka jako uchwyt na ścianę do mnie nie przemawia, bo choć użyteczna, to zniszczy się raz dwa. Polecam podpiąć sobie dysk zewnętrzny a będziecie mogli nagrywać oglądane programy. Telewizorek bardzo przyjemny. Możliwość przedłużenia gwarancji w RTV AGD też ma znaczenie, tak samo jak prostota przy zgłaszaniu reklamacji, zakupie itp. Polecam TV oraz sklep.

« zwiń

Sony wybrałem dla rodziców. Sam posiadam Samsung 3D 46cali i mam porównanie. Niestety nie da się powiedzieć, że dany TV jest najlepszy i powtarzać to co roku. Mój był najlepszy 3 lata temu a dziś poszedłem do salonu i porównałem kilka TV prosząc o reset ustawień i włączenie tego samego kanału. Efekt taki, że wybrałem Sony. Najlepszy, najostrzejszy obraz, naturalne kolory, szybka reakcja (na sportowych kanałach). Brak okręgów przy tęczy, czyli łagodne przejścia pomiędzy kolorami. Jeżeli chodzi o obraz, to naprawdę dobry wybór. W kwestii dźwięku można mieć zastrzeżenia ale od tego są kina domowe. Dużym minusem jest ilość wejść HDMI oraz moim zdaniem przydałoby się jeszcze jedno USB, gdyż do jednego podłączyłem dysk twardy i już nie mam gdzie podłączyć np. aparatu, czy innych doraźnych sprzętów. Moim zdaniem na 2013, to właśnie Sony Bravia króluje w kwestii obrazu. Do tego TV ładnie wykończony w eleganckie metalowe a nie plastikowe ramki. Podstawka jako uchwyt na ścianę do mnie nie przemawia,...

rozwiń »
Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 90% osób Opinia przydatna dla 90% osób Opinia przydatna dla 86% osób (18/2). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Pytanie od:
amigiusz 03-03-2014
To pytanie właściwie do wszystkich recenzentów-czy pomyśleliście o zakupie huba?
Odpowiedź od:
sepus 04-03-2014
Niestety nie wiem co to jest a tym samym odpowiedź brzmi nie. Z innej strony tak jak pisałem, moim założeniem było kupić przyzwoity TV w określonej kwocie, tak więc nie rozglądałem się za nowinkami a jak sądzę, to może być nowa wersja TV ze zintegrowanymi głośnikami :)
Zadajesz pytanie użytkownikowi Sepus dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
Fajny Soniak
Dodana: 03-06-2013
Przez: Grzesiek
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

Telewizor BAJKA :) śliczny obraz, estetyczny wygląd. internet śmiga a i dźwięk jak na te 5 w. głośniki jest niezły, w sumie głośny - czysty.Jesteśmy z żoną naprawdę zadowoleni z tego soniaka. Jedyny jakiś tam minus to liczba złączy ale mając dekoder i kino domowe to w sumie już nie ma to takiego znaczenia .Zawsze gdzieś się można podpiąć.

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 87% osób Opinia przydatna dla 88% osób Opinia przydatna dla 83% osób (20/3). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Pytanie od:
tomek 05-06-2013
Czy patrząc z boku ,pod kątem obraz traci na jakości?
Odpowiedź od:
Grzesiek 05-06-2013
Patrzyliśmy specjalnie pod kątem z żoną zanim odpowiem na pytanie - obraz jest wyraźny, bez zmian , jedynie minimalnie słabsza jest kolorystyka. trochę mniej jaskrawe są kolory. Nie jest to tak bardzo widoczne
Odpowiedź od:
robek 14-10-2013
Mam ten sam model. Czy działa u was wpisywanie tekstu w przgladarce, typu loginy hasła, tresc, za pomoca pilota. Tzn. liter nad cyframi (jak sms). Ja musze zawsze najezdzac na litere i zatwierdzac srodkowym.
Zadajesz pytanie użytkownikowi Grzesiek dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
Naprawdę dobry telewizor
Dodana: 20-07-2013
Przez: franjahn
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

Jak na moje oczekiwania ten telewizor jest naprawdę super. To już drugi telewizor Sony jaki kupiłem. Poprzedni KDL-40V4240 kupiłem okolo 2,5 roku temu (5 lat gwarancji) i wszystko byloby super, gdyby nie to, że ma on tylko MPEG2 i mimo starań były problemy z odbiorem TV cyfrowej, a nie chcę korzystać z dwóch pilotów.

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 87% osób Opinia przydatna dla 88% osób Opinia przydatna dla 81% osób (13/2). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Zadajesz pytanie użytkownikowi franjahn dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
Pełna satysfakcja z zakupu i użytkowania
Dodana: 03-11-2013
Przez: Vitale
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

Wśród wszystkich oferowanych opcji, najbardziej przypadł mi do gustu Internet bezprzewodowy, z którego często korzystam. Telewizor jest b. łatwy w obsłudze, technologicznie zaawansowany. Cieszy mnie, że za pomocą telefonu komórkowego mogę przesyłać filmy i zdjęcia i odtwarzać je w doskonałej jakości.

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 86% osób Opinia przydatna dla 88% osób Opinia przydatna dla 75% osób (6/1). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Zadajesz pytanie użytkownikowi Vitale dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
Godny polecenia!
Dodana: 13-12-2013
Przez: Mario
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

Telewizor wygląda świetnie, ma bardzo porządną czerń i fajne kolory (matryca chyba PVA, nie badziew IPS od LG albo Samsunga), funkcje poprawy obrazu naprawdę są przydatne, chociaż trzeba je trochę wyregulować, bo w standardzie są zbyt nachalne. Opcje smart to trochę kpina, np. sposób zrealizowania Ipla czy TVN player jest zupełnie nieintuicyjny, katalog jest mały i trudny do przeglądania. Świetny pomysł z podstawą która służy też za uchwyt, oszczędza kilka stówek. Tylko dwa HDMI to skandal. Świetna współpraca z telewizją kablową DIPOL w Białymstoku. Ogólnie, za te pieniądze szczerze POLECAM! Proszę wierzyć, nic lepszego w tej cenie nie ma (może jeszcze Panasonic ET60, ale matryca IPS ma kiepską czerń).

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 78% osób Opinia przydatna dla 80% osób Opinia przydatna dla 70% osób (7/2). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Pytanie od:
Androx 28-01-2014
Kupiłeś TV z matrycą Samsunga! Co do czerni to w TV LED ona nie występuje. Nie wiem jak możesz pisać o jakości matryc, jeśli nie masz o nich pojęcia. Miłego odbioru życzę.
Pytanie od:
Mariusz23 26-01-2014
Aleś gościu przyjarał, matryce PVA robi właśnie Samsung, a w tym telewizorze jest MVA od AUO.
Odpowiedź od:
idahomaster 14-02-2014
Mariusz ma rację. Jest tam MVA firmy AUO. Pracuję w serwisie więc wiem co piszę.
Odpowiedź od:
zry 04-07-2014
Jednak chyba chodzi o elektronikę. Samsung też podobno ma albo własne matryce, albo z tajwańskiej firmy AUO (np. w modelach 67xx). Natomiast patrząc się na zestawione Sony i nawet lepsze modele Samsunga, porównując genrowane napisy (nie te ze filmów) - napisy w Sony są wyraźniejsze - mają białe tło, ostre krawędzie. Dość dokładnie oglądałem ten model Sony - potrzebuję tańszy model do domku letniskowego, w domu mam Sony 46kdlw905 i chyba lepszego w klasie HD nie ma. Obraz jest perfekcyjny statycznie i dynamicznie. Natomiast w 655 obraz statyczny był doskonały, natomiast przy ruchu się nieco rozmywał. Nikt z opiniodawców nie zwrócił uwagi na jakość obrazów dynamicznych. Podobno można włączyć opcję poprawy dynamiki, która z kolei pogarsza kontrast. No i dlatego jeszcze nie kupiłem 655, a następny 605 już mi się nie podoba, podobnie jak błyszczące Samsungi.
Zadajesz pytanie użytkownikowi Mario dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
Sony KDL-42W655A
Dodana: 11-08-2013
Przez: Jacek2221
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

Bardzo dobrze się prezentuje, krytykują w opisach dźwięk, ale po podłączeniu np. dysku twardego i prezentacji filmu lub muzyki, dźwięk wypada o wiele lepiej. Jestem zadowolony z zakupu Sony

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 75% osób Opinia przydatna dla 78% osób Opinia przydatna dla 67% osób (6/2). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Zadajesz pytanie użytkownikowi Jacek2221 dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
Zadowolony z zakupu :)
Dodana: 18-08-2013
Przez: Stingerat
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

Sa jescze inne marki TV,ja preferuje SONY,jestem bardzo zadowolony,to juz 5 model tej marki zakupiony przeze mnie i jesli chodzi o mnie to spelnil moje oczekiwania.

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 75% osób Opinia przydatna dla 78% osób Opinia przydatna dla 67% osób (6/2). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Zadajesz pytanie użytkownikowi Stingerat dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
polecam
Dodana: 30-08-2013
Przez: kajak1962
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

Sprzęt działa wyśmienicie.Obraz bardzo dobry. Współpracuje z internetem bezprzewodowym. Trochę niewygodny sposób wprowadzania adresu do przeglądarki internetowej z pilota.

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 75% osób Opinia przydatna dla 78% osób Opinia przydatna dla 67% osób (6/2). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Pytanie od:
ona 02-09-2013
a jak działa przeglądarka? też mam ten tv ale jak uruchamiam przeglądarke to pojawia się tylko strona sklepu sony....
Odpowiedź od:
Slawko 03-12-2013
Po załadowniu sie strony <sklepu sony> po naciśnieciu przycisku OPTIONS można wprowadzić dowolną stronę i ustawić ją jako startową. :)
Zadajesz pytanie użytkownikowi kajak1962 dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
telewizor ok
Dodana: 05-12-2013
Przez: lechu
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

zakupiony telewizor spełnił w 90% moje oczekiwania.Na minus;tylko 2 wejścia hdmi i możliwość podłączenia do skype tylko drogiej dedykowanej kamerki.Ogólna ocena na czwóreczkę z plusem.

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 71% osób Opinia przydatna dla 75% osób Opinia przydatna dla 63% osób (5/2). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Pytanie od:
Uzer 27-02-2014
Sprobuj kamery od PS3. Mi przyjal - chociaz nie sprawdzalem czy cos bylo widac
Zadajesz pytanie użytkownikowi lechu dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
Szybko
Dodana: 14-10-2013
Przez: kpor
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

Zakupiony telewizor był super i obsługa internetowa także. Polecam

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 67% osób Opinia przydatna dla 71% osób Opinia przydatna dla 57% osób (4/2). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Zadajesz pytanie użytkownikowi kpor dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
POLECAM !!
Dodana: 05-12-2013
Przez: Karolina
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

jestem bardzo zadowolona, dużo funkcji po podłączeniu do internetu, bardzo ładny obraz, telewizor starannie wykończony dzięki czemu lepiej się ogląda. Gorąco polecam.

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 67% osób Opinia przydatna dla 70% osób Opinia przydatna dla 60% osób (6/3). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Zadajesz pytanie użytkownikowi Karolina dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
Sony KDL42 W655A
Dodana: 12-12-2013
Przez: jurek
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

Z wybranego telewizora sony jestem bardzo zadowolony w 100% Towar spełnia moje oczekiwania i jak najbardziej polecam.

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 67% osób Opinia przydatna dla 70% osób Opinia przydatna dla 60% osób (6/3). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Zadajesz pytanie użytkownikowi jurek dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
LED Sony KDL-42W655A
Dodana: 29-12-2013
Przez: Przemal_179
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

Telewizor godny polecenia, obraz i dźwięk w porządku, jak na razie spisuje się doskonale, no i ładnie się prezentuje:)

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 67% osób Opinia przydatna dla 75% osób Opinia przydatna dla 50% osób (2/1). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Zadajesz pytanie użytkownikowi Przemal_179 dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
Dobry telewizor w dobrej cenie
Dodana: 20-01-2014
Przez: Michał
rozdzielczość:
jakość dźwięku:
kąt widzenia:
wygląd:
jakość użytkowania:
liczba złączy:
Podsumowanie:

Telewizor ma bardzo ładny, nowoczesny wygląd. Rozdzielczość jest bardzo dobra, dźwięk także bez zarzutu.

Brakuje trochę większej liczby złączy ale jest to niewielkie uniedogodnienie.

Nie podoba mi się natomiast pilot. Jest straszenie archaiczny, konkurencja np. z Samsunga posiada je dużo nowocześniejsze.

Zgłoś nadużycie
Opinia przydatna dla 67% osób Opinia przydatna dla 75% osób Opinia przydatna dla 50% osób (2/1). Wg Ciebie ta Opinia jest przydatna Wg Ciebie ta Opinia jest nieprzydatna Już oddałeś głos na tę Opinię
Zadajesz pytanie użytkownikowi Michał dotyczące produktu Sony KDL-42W655A.
Treść Twojego zapytania zostanie opublikowana pod powyższą opinią.
Twój email będzie niewidoczny
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
 
 
 
 

RTV EURO AGD © 2009 Wszystkie prawa zastrzeżone, powielanie informacji zawartych na tej stronie zabronione.

Właściciel serwisu: Euro-net sp. z o.o., ul. Muszkieterów 15, 02-273 Warszawa

Wykorzystujemy ciasteczka (ang. cookies) oraz podobne technologie w celu świadczenia usług, dostosowania serwisu do indywidualnych preferencji użytkowników oraz w celach statystycznych i reklamowych. Możesz zawsze wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że cookies będą zapisane w pamięci urządzenia. Więcej w Polityce prywatności.

Do góry