Niedostępny

Produkty rekomendowane dla Ciebie

czytnik E-booków Onyx BOOX M96 Universe

Produkt niedostępny

Przepraszamy, produkt nie jest dostępny w naszym sklepie.
czytnik E-booków Onyx BOOX M96 Universe
Onyx BOOX M96 Universe
Opis i dane

Opis produktu

Onyx BOOX M96 Universe jest najlepszym wyborem dla Biznesu, edukacji wyższej, entuzjastów komiksów, czytelników e-prasy w formacie PDF (A4), prawników, radców prawnych. Universe, to połączenie najlepszych możliwości czytnika e-booków oraz bogatej funkcjonalności systemu Android. Duży ekran E Ink® 9,7 cala i wysoka rozdzielczość idealnie nadają się do czytania wielkoformatowych dokumentów. Teraz z dostępem do Google Play czytelnicy mogą instalować aplikacje, z których korzystają na swoich smartfonach i tabletach.

 • NOWOŚĆ: System Android 4.0 z dostępem do milionów aplikacji i e-booków ze sklepu Google Play pozwoli dostosować e-czytnik pod osobiste wymagania i preferencje

 • UDOSKONALONE: Nowoczesny procesor i większa ilość pamięci RAM sprawiły, że Universe jest szybszy niż poprzednia generacja - BOOX M92.

 • UDOSKONALONE: Do 20% dłuższe działanie na jednym ładowaniu baterii - do 12 000 odświeżeń ekranu

 • NOWOŚĆ: Bluetooth 4.0 umożliwia podłączenie bezprzewodowych urządzeń np. klawiatury. Można również wysyłać pliki z komputera bezpośrednio na czytnik

 • NOWOŚĆ: Moduł Historii wykorzystuje prędkość czytania użytkownika, by oszacować czas do zakończenia książki

 • UDOSKONALONE: Bardziej przyjazny interfejs użytkownika. Szybszy dostęp ostatnio dodanych i czytanych książek

 • UDOSKONALONE: Duży wybór aplikacji do czytania - otwieraj e-booki aplikacjami, które lubisz np. CoolReader, OReader, FBReader czy Onyx Neo Reader

 • NOWOŚĆ: Aplikacja Kalendarz Google pozwoli Ci zamienić e-czytnik w Kalendarz z e-papieru. Twórz, edytuj wydarzenia w przeglądarce Internetowej i synchronizuj je z czytnikiem Universe

 • Duży i piękny ekran E Ink® o rozmiarze 9,7 cala z wysoką rozdzielczością (1200×825 px) sprawia, że tekst i obrazy wyglądają bardzo wyraźnie. Wyśmienicie nadaje się do czytania formatu A4 (PDF’y, gazety itp.).

 • Światowej klasy syntezator mowy IVONA™ przeczyta tekst jak człowiek. Można słuchać czytanego tekstu na wbudowanym głośniku, bezprzewodowym głośniku przez Bluetooth, albo na słuchawkach

 • Zaawansowana technologia “przepływu” tekstu w PDF (reflow) dopasowuje wielokolumnowe teksty do ekranu i wyświetla je w jednej kolumnie, co sprawia, że łatwiej jest je przeczytać

 • Odręczne adnotacje do plików PDF wprowadzane za pomocą rysika. Idealne do osobistych notatek

 • Ponad 75 słowników do pobrania za darmo

 • Otwiera wiele formatów e-książek plików m.in. PDF, EPUB i MOBI oraz dokumentów np. Microsoft Word

 • Bezprzewodowe uaktualnienia oprogramowania (over-the-air)

Główne zalety

Dostęp do Google Play
Pierwszy raz w historii e-czytnik Onyx BOOX Universe pozwala na wygodne korzystanie z zawartości sklepu Google Play. Można instalować aplikacje oraz kupować e-treści bezpośrednio w urządzeniu lub poprzez serwis internetowy Google Play. Wszystko wygodnie zsynchronizowane pomiędzy różnymi urządzeniami.
 
 
Miliony e-booków w jednym miejscu
Dzięki aplikacjom takim jak Google Play Książki czy Amazon Kindle jest możliwość dostępu do kilku milionów e-książek - także w języku polskim. Aplikacje* umożliwiają wygodną synchronizację stron, adnotacji pomiędzy urządzeniami oraz wygodny zakup e-booków.
Wyższa wydajność
Nowszej generacji procesor Freescale i.MX 6 oraz większa ilość pamięci RAM sprawiają, że czytnik działa znacznie szybciej, a przejścia między stronami są błyskawiczne. W połączeniu z systemem Android 4.0 można odczuć krótszy czas ładowania plików PDF oraz EPUB - do 30%.
 
 
Czas działania na baterii wydłużony do 20%
Onyx BOOX Universe w przeciwieństwie do tabletów nie potrzebuje energii w trakcie wyświetlania strony tekstu, a jedynie przy jego zmianie. Universe umożliwia rekordową długość działania - do 12 000 odświeżeń ekranu w porównaniu do poprzedniej generacji - Onyx BOOX M92. To prawie 3 tygodnie na jednym ładowaniu baterii.
 
Piękny i duży ekran w technologii e-papieru
Oryginalny ekran E Ink® o rozdzielczości 1280×825 pikseli gwarantuje wysoką jakość wyświetlanego tekstu oraz obrazów. Ekran o rozmiarze 9,7 cala idealnie nadaje się do odczytu formatu A4 np. e-prasy w PDF, czy komiksów. Na wyświetlaczu zmieści się jeszcze więcej tekstu, i obrazów, co zadowoli najbardziej wymagających użytkowników.
 
Podłącz bezprzewodową klawiaturę Bluetooth®
Czytnik e-booków Onyx BOOX Universe posiada moduł Bluetooth® w wersji 4.0 LE, co oznacza, że pobiera minimum energii w trakcie używania i wydłuża czas działania baterii. Bez problemu można podłączyć bezprzewodową klawiaturę i zacząć edycję swoich dokumentów np. w Google Dokumenty lub WPS Office*.
 
Historia i statystyki czytania
Dzięki modułowi “Historii” dostępnemu z poziomu Biblioteki, można śledzić postępy w czytaniu e-booków. Universe potrafi podać spędzony oraz szacowany czas skończenia danej e-książki.
 
 
Bardziej przyjazny interfejs
Onyx BOOX Universe posiada uaktualniony ekran główny, który został przystosowany do szybszej interakcji. W nowej wersji urządzenia łatwiej i szybciej można uzyskać dostęp do ostatnio dodanych i czytanych książek, gazet, dokumentów, e-publikacji. Można zmieniać ustawienia wyświetlania według własnych preferencji.
Duży wybór aplikacji do czytania
Otwieraj e-booki z aplikacjami, które lubisz i których używasz na tablecie i smartfonie. Pobieraj i instaluj aplikacje bezpośrednio ze sklepu Google Play lub korzystaj z już zainstalowanych aplikacji z bogatym zestawem opcji. Ustaw wygląd książki na taki, który Ci najlepiej odpowiada.
 
 
Wbudowany Kalendarz Google
Aplikacja Kalendarz Google pozwoli Ci przemienić e-czytnik w Twój osobisty kalendarz “z e-papieru”. Możesz wyświetlać, tworzyć, edytować, usuwać wydarzenia z Twojego Kalendarza Google. Miej podgląd na swoje oraz udostępnione Tobie kalendarze.
Zaawansowana technologia “PDF reflow”
Wielokolumnowe pliki PDF można wyświetlić w jednej kolumnie ze zwiększoną czcionką. Funkcja reflow inteligentnie “wycina” tekst z każdej kolumny i tworzy jedną, z ciągłym tekstem. Dzięki temu odczyt treści jest wygodniejszy. Owa funkcja nie jest obecna w czytnikach Amazon Kindle.
 
Dostosuj czytnik do Twojego stylu czytania
Onyx BOOX Universe umożliwia zmianę wielu opcji wyświetlanego tekstu. Możesz ustawić swój preferowany krój czcionki wybierając jedną z ponad 50 już wgranych czcionek. Możesz dostosować również marginesy, aby utworzyć swoją idealną stronę.
Adnotacje, notatki, zakładki oraz ręczne dopiski
Onyx BOOX Universe posiada unikalną możliwość dodawania odręcznych dopisków do dokumentów w PDF. Rysikiem można zaznaczać fragmenty tekstu, obrazu i dopisać prosty komentarz. Dodatkowo można pisać adnotacje, zaznaczać ważne fragmenty, i dodawać zakładki. Tak jak w książkach papierowych - tylko wygodniej i bez limitów.
 
 
Duża ilość słowników
Jeśli kiedykolwiek natkniesz się na słowo, którego nie znasz, wystarczy, że skorzystasz z wbudowanych i darmowych słowników QuickDic. Ponad 75 słowników do pobrania na żądanie - całkowicie za darmo. Universe umożliwia Ci szybkie wyszukanie definicji słowa, bez opuszczania e-książki.
Wsparcie wielu formatów
Universe czyta większość popularnych formatów dokumentów tj. PDF, EPUB (również z zabezpieczeniami DRM firmy Adobe), MOBI (Mobipocket - Amazon Kindle), DOC, DOCX (Microsoft Word) i TXT, CHM, DJVU, HTML, RTF, FB2, PDB. Można również oglądać obrazy (JPG, PNG, BMP) i odsłuchiwać formatów audio (MP3, WAV).
 
 
Wygodna konsumpcja e-prasy i e-publikacji
Po raz pierwszy e-czytnik pozwala na tak wygodną konsumpcję prasy internetowej oraz treści internetowych np. z blogów. Dzięki aplikacjom Kiosk Google Play i Feedly*, można odkrywać i subskrybować najnowsze wiadomości i szczegółowe analizy od wydawców z całego świata. Sport, biznes, gotowanie, rozrywka, moda i nie tylko – teraz najlepsze darmowe wiadomości w jednym miejscu. Można czytać offline każdą wiadomość, temat lub czasopismo.
Dokumenty pod ręką
Aplikacje takie jak Google Dokumenty, czy Kingsoft Office pozwalają tworzyć i edytować dokumenty, arkusze kalkulacyjne i prezentacje także w Onyx BOOX Universe*. Dzięki zaawansowanym funkcjom możesz otwierać swoje pliki na czytniku, a nawet je edytować będąc offline. Podłącz bezprzewodową klawiaturę Bluetooth i edytuj wygodniej. To idealne rozwiązanie, jeśli pragniesz wykorzystać czytnik w pracy.
 
 
Słuchaj e-booków z syntezatorem IVONA™
Najlepszy syntezator mowy IVONA™ umożliwia przeczytanie e-książki w sposób bardzo naturalny. Dzięki zaawansowanym technologiom IVONA™ jest w stanie przeczytać na głos tekst tak naturalnie jak człowiek. Domyślnie dostępne są trzy głosy - Polski, Angielski i Niemiecki. Istnieje możliwość instalacji syntezatorów firm trzecich np. Zamiana tekstu na mowę Google.
Do 56 tysięcy książek w kieszeni
Universe pozwoli mieć zawsze przy sobie całą bibliotekę ulubionych książek, magazynów i innych publikacji. Duża ilość pamięci wewnętrznej (4 GB) może być dodatkowo powiększona za pomocą karty pamięci do 32 GB. Dzięki temu możesz pomieścić nawet 56 tysięcy e-książek.
 
 
Przeglądanie Internetu z szybkim internetem Wi-Fi
Dzięki wbudowanemu bezprzewodowemu modułowi Wi-Fi przeglądanie Internetu na e-czytniku jest znacznie wygodniejsze, a sam ekran prezentuje znacznie więcej treści i pobiera mniej energii niż ekran LCD. Universe może być używany w zastępstwie tabletu.
Bezprzewodowe aktualizacje
Aktualizacje oprogramowania dodają nowe możliwości oraz udoskonalają obecne. Sam proces aktualizacji jest prosty i bezstresowy.Aktualizacje oprogramowania dodają nowe możliwości oraz udoskonalają obecne. Sam proces aktualizacji jest prosty i bezstresowy.
 
 
Wsparcie dla Polski
Interfejs jest w pełni w języku polskim, dzięki czemu użytkowanie staje się dużo prostsze dla osób nieznających języka angielskiego. Gwarancja na urządzenie obejmuje okres 24 miesięcy - w tym 1 rok w systemie door-to-door.

* Aplikacje firm trzecich nie są preinstalowane i mogą posiadać dodatkowe wymagania np. rejestracja konta Google, płatne subskrypcje. Niektóre funkcje mogą być ograniczone np. terytorialnie. Wsparcie dla aplikacji firm trzecich udzielają ich producenci.
** Universe: do 12 000 odświeżeń ekranu. Czas pracy na baterii zależy od użytkowania oraz używanych w danym momencie aplikacji.
Nazwy firm i produktów wymienionych tutaj są własnościami tychże firm i właścicieli i mogą być zarejestrowanymi znakami towarowymi.

Pudełko zawiera

 • Onyx BOOX M96 Universe
 • Rysik
 • Kabel micro USB
 • Skrócona instrukcja użytkowania
 • Karta gwarancyjna
Pełna wygoda czytania dzięki wyświetlaczowi E-Ink
Pełna wygoda czytania dzięki wyświetlaczowi E-Ink
Dzięki ekranowi o wielkości 9,7 cala w technologii e-papieru E-Ink czytanie jest przyjemniejsze niż na ekranach laptopów lub tabletów. Ekran E-Ink imituje kartkę papieru zapewniając większy komfort czytania.
Zabierz ze sobą jeszcze więcej danych
Czytnik wyposażono w 4 GB wbudowanej pamięci*. Zapewnia to możliwość przechowywania w pamięci urządzenia wszystkich danych.

*Uwaga! Pamięć dostępna dla użytkownika jest mniejsza.
Zabierz ze sobą jeszcze więcej danych
Podłącz czytnik do komputera, aby skopiować dane
Podłącz czytnik do komputera, aby skopiować dane
Za pomocą kabla USB możesz podłączyć swój czytnik do komputera, aby w szybki sposób skopiować na niego dodatkowe dokumenty i inne pliki.
Słuchaj ulubionej muzyki dzięki wyjściu na słuchawki
Słuchaj ogromnej kolekcji muzyki zapisanej w pamięci urządzenia. Wystarczy podłączyć do czytnika słuchawki, aby cieszyć się ulubioną muzyką w różnych formatach dźwiękowych.
Słuchaj ulubionej muzyki dzięki wyjściu na słuchawki
Korzystaj z domowego Wi-Fi
Korzystaj z domowego Wi-Fi
Wbudowany moduł Wi-Fi pozwala na bezprzewodowe połączenie czytnika z internetem. Dzięki temu możesz przeglądać strony internetowe (wymagana jest do tego zainstalowana przeglądarka internetowa w urządzeniu).
Uwolnij przestrzeń wokół siebie od kabli
Wbudowany moduł Bluetooth® pozwala na wygodne, bezprzewodowe podłączenie szerokiej gamy akcesoriów. Dodatkowo zapewnia łatwą wymianę danych pomiędzy urządzeniami bez uciążliwych przewodów.
Uwolnij przestrzeń wokół siebie od kabli
Zamień każdego e-booka w audiobooka
Zamień każdego e-booka w audiobooka
Funkcja Text To Speech potrafi zamienić każdą e-książkę w audiobooka. Najpopularniejszym syntezatorem mowy wykorzystywanym w czytnikach e-booków jest syntezator IVONA TTS. Funkcja polecana dla osób, które nie zawsze mają czas na czytanie. Podczas prac domowych wystarczy włączyć syntezator mowy, by umilić sobie zajęcia przy dobrej lekturze.

czytnik E-booków Onyx BOOX M96 Universe

Wielkość wyświetlacza 9,7 cala
Rozdzielczość 1200 x 824 pikseli
Wyświetlacz E-Ink tak
Standardy obsługiwanego tekstu CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, FB2, HTML, PDB, PDF, PPT, PPTX, RTF, TXT, XLS, XLSX
Standardy obsługiwanego obrazu nie dotyczy
Standardy obsługiwanego dźwięku MP3, WAV
Standardy obsługiwanych zdjęć BMP, GIF, JPG, PNG, TIFF
Obsługa zabezpieczeń DRM tak
Pamięć wbudowana 4 GB
Czytnik kart pamięci SDHC, SD
Funkcje dodatkowe  Bluetooth, dodawanie adnotacji, dotykowy ekran w technologii WACOM, funkcja "Czytaj na głos" TTS (Text To Speech), menu w języku polskim, możliwość powiększenia tekstu, notes, przeglądarka internetowa, system Android, Wi-Fi, zegar
Złącze USB tak
Wyjście słuchawkowe tak
Menu w języku polskim  tak
Parametry fizyczne   
Kolor  czarny
Wymiary  242 x 178 x 12 mm
Waga  509 g
Wyposażenie   
  kabel USB, instrukcja, rysik
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  Faxim. Jan Ziółkowski
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Ocena klientów
4 na podstawie 11 ocen
5
(5)
4
(2)
3
(1)
2
(1)
1
(2)
Najwyżej ocenione zalety:
 • kontrast
 • jakość wyświetlacza
72% osób oceniło ten produkt wysoko
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Niedopracowany chiński
łatwość użycia:
funkcjonalność :
dostępne ustawienia:
jakość wyświetlacza:
kontrast:
pojemność:
10-11-2014,
Mc
Potwierdzony zakup

Jestem użytkownikiem "zawodowym" 1-3 godz. dziennie starego Pocketbooka 903pro, stąd pewne porównania.

Zalety: szybki procesor, ekran- kontrast rozdzielczość, oprogramowanie android, super słownik (dużo czytam w jęz. obcych)

Wady: dotykowy ekran z rysikiem, który zaraz zginie (w tabletach kieszonka na rysik jest standardem), jojstik - niewygodny, wystający ok 2 mm, który zaraz się wyrwie; niewygodne małe plastikowe przyciski nawigacyjne. Nie jest prawdą, że androidowe aplikacje chodzą tak jak w smartfonie.(piszę o zawodowych, nie o jakichś grach) Apki wymagają ekranu dotykowego, a nie rysika.

Czytnik ogólnie sprawia wrażenie niedopracowanego.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
poprawy do bólu
łatwość użycia:
funkcjonalność :
dostępne ustawienia:
jakość wyświetlacza:
kontrast:
pojemność:
16-11-2014,
EUro
Potwierdzony zakup

sprzęt odpowiada danym z opisu

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
10-calowa pomyłka
łatwość użycia:
funkcjonalność :
dostępne ustawienia:
jakość wyświetlacza:
kontrast:
pojemność:
04-12-2014,
Krzysiek
Potwierdzony zakup

Produkt zamówiełm przez internet do jednego z punktów euro rtv agd. Na miejscu przetestowałem pobieżnie i zrezygnowałem. czytnik jest cięzki, brak miejsca do przechowywania rysika, brak podświetlenia (zgodnie z opisem, lesz po obejrzeniu innych modeli brakuje tej funkcji - zwłaszcza w produkcie za te poieniądze).

Zdecydowałem się na PocketBook InkPad 8". Cena o 500zł niższa. Zero problemów z czytaniem PDF (co prawda w poziomie), podwietlenie, wysokoa rozdzielczosc, niezły kontrast, i co najwazniejsze płynna obsługa dotykiem bez koniecznosci uzywania rysika, brak andoida (dla mnie na plus)

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Spełnia oczekiwania dla PDF
łatwość użycia:
funkcjonalność :
dostępne ustawienia:
jakość wyświetlacza:
kontrast:
pojemność:
14-03-2015,
Łukasz
Potwierdzony zakup

Czytnik znakomicie radzi sobie z książkami w A4 w PDF, do tego go kupiłem i czyta się je bardzo dobrze. Dużą zaletą jest możliwość konfigurowania własnych słowników oraz instalacja innych aplikacji. Opinie w stylu nie działa z Windows, brak funkcji itp. są nieprawdziwe, wszystko działa plug nad play. Gdyby ktoś chciał więcej opcji można jest otworzyć z innego launchera np. ADW.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Dla mnie świetny
łatwość użycia:
funkcjonalność :
dostępne ustawienia:
jakość wyświetlacza:
kontrast:
pojemność:
15-04-2015,
Arek
Potwierdzony zakup

Spełnia się w roli do której go kupiłem, świetnie się na nim czyta. Są może jakieś niedopracowania ale można się przyzwyczaić.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
wrażenia
łatwość użycia:
funkcjonalność :
dostępne ustawienia:
jakość wyświetlacza:
kontrast:
pojemność:
20-04-2015,
sb1956
Potwierdzony zakup

Czytnik dość szybki ale ma pewne wady: - problem z zapamiętanej ostatniej czytanej strony, - dość kłopotliwy sposób ustawiania parametrów czytnika. - brak wgranych plików syntyzatora mowy. - brak instrukcji obsługi Gdybym miał wybierać to wolę jego poprzednika M92 - wolniejszy ale pozbawiony wszelkich wad.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Polecam
łatwość użycia:
funkcjonalność :
dostępne ustawienia:
jakość wyświetlacza:
kontrast:
pojemność:
04-08-2015,
Maver89
Klient Euro

Dla fanów ebooków gorąco polecam. Jednak, jeżeli ktoś miałby wybierać między tym modelem a tabletem - polecam zakup iPada

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
eink z androidem
łatwość użycia:
funkcjonalność :
dostępne ustawienia:
jakość wyświetlacza:
kontrast:
pojemność:
13-10-2014,
p987

Powyższy opis można traktować z przymrużeniem oka, ponieważ:

1) Brak współpracy czytnika z windowsem?!… kpina, czytnik działa jak należy, wystarczy wyłączyć debugowanie..ale o tym to małe dzieci wiedzą :)

2) Pamięć wew. jest taka jak zadeklarowano

3) Poczta działa.

4) Odczyt wszystkich plików wg specyfikacji androida 4.0

5) Słuchawki każdy ma swoje :P

6) Czytnik kart działa.

7) Przeglądarka śmiga jak złoto.

8) Co najważniejsze – wszystkie rodzaje plików PDF śmigają jak marzenie… a to chyba najważniejsze, prawda?

Ogólnie: POLECAM!

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
wycofać ze sprzedaży a tym którzy kupili zwrócić pieniądze i przeprosić !!!
łatwość użycia:
funkcjonalność :
dostępne ustawienia:
jakość wyświetlacza:
kontrast:
pojemność:
31-10-2014,
Jan

Ten czytnik do niczego się nie nadaje .Tak zwana 'Instrukcja obsługi' to jedno nieporozumienie do niczego nie jest przydatna a najmniej do pomocy w obsłudze czytnika .

Oszustwo w ofercie i reklamie , nie ma żadnych 4 GB , karty pamięci czytane są od czasu do czasu i po kilka kilkanaście minut , a jak już się sczytają nie ma podglądu wszystkich sczytanych plików ( próba wykonana przy 500 plikach i 2-ch kartach SD po 16GB ) , po 2-ch reklamacjach funkcja czytania po polsku zadziałała tylko....., że z głośnika czytnika nawet przy max głośności nic zrozumieć się nie da itd. itp.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
wielce niedopracowany
łatwość użycia:
funkcjonalność :
dostępne ustawienia:
jakość wyświetlacza:
kontrast:
pojemność:
30-09-2014,
Jan 65

użytkownik po włączeniu czytnika natknie się na :

-brak współpracy czytnika z laptopem tak z Windows 7 jak i 8 , wielokrotne próby nawet jeśli doprowadzą do ujawnienia pamięcią czytnika na ekranie laptopa po kilku próbach zarządzania plikami w pamięci czytnika przy pomocy komputera kończą się 'zniknięciem ' czytnika z ekranu laptopa.

-niespodzianką jest brak przycisku 'reset' który powinien znajdować się z tyłu czytnika-jest otwór i nic poza tym -instrukcja obsługi jednak do wskazuje

-próby uruchomienia funkcji czytaj na głos nawet jeśli się powiodą po kilku próbach konfiguracji to przy ponownym uruchomieniu czytnika funkcja ta znów nie działa , czyta jedno zdanie lub wcale ( po polsku)

-próba wczytania plików z karty np. 16GB mogą się nie udać, wczytanie 8GB mi się udało przy czym ich wczytywania zajęło ponad 45 min.i po ponownym uruchomieniu czytnika zajęło tyleż samo czasu , obawiam się że 32 GB oferowanych w specyfikacji może zająć dobę

-po załadowaniu ok 3000 plików do czytania przeglądnięcie ich w sposób płynny również spotkało się z oporem czytnika , robił to wolno i z przerwami , płynnie przewija 500 palików MP3

-przeglądarka internetowa działa podobnie jak czytanie na głos, uruchomienie poczty jest niemożliwe

-żadnego wsparcia nie ma ani na stronach sprzedawcy ani onyxa

-pamięci wewnętrznej użytkownik ma nie więcej niż 2,5 GB miast oferowanych 4-ch

-spisane pliki które czytnik powinien obsługiwać też są mało wiarygodne , nie udało mi się na nim uruchomić do odczytu plików ZIP, PPT i PNG

-bez porządnych słuchawek nie da się słuchać MP3 głośnik nie dorasta do pięt nawet tym a poślednich głośników smartfonów za 500 zł.

- co do reszty wyspecyfikowanych w instrukcji parametrów czytnika straciłem cierpliwość oddałem go do sklepu, po zwrocie gotówki spróbuję zaprzyjaźnić się z 'kundelkiem'

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
1 2
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Onyx BOOX M96 Universe, wpisz 1030090 w wyszukiwarce euro.com.pl.