Data publikacji: 20 sierpnia 2018
Autor: Klaudia
ARTYKUŁ - RECENZJA PRODUKTOWA

Ranking najlepszych routerów do 250 zł

Poleć znajomemu Drukuj

Szukasz dobrego urządzenia sieciowego w przystępnej cenie? Ranking TOP 5 najlepszych routerów do 250 zł pomoże Ci w wyborze urządzenia, dzięki któremu uzyskasz dostęp do internetu w dowolnym miejscu mieszkania czy biura.
 

LISTING PRODUKTÓW

TP-LINK Archer C1200

ASUS RT-AC1200

Netgear WNR3500L-100PES

Linksys E900

Tenda AC6

Router idealny do domu TP-LINK Archer C1200

Router Archer C1200 to uniwersalne urządzenie do codziennych zastosowań. Obsługuje połączenia bezprzewodowe w nowoczesnym standardzie 802.11ac.

Archer C1200 działa w dwóch częstotliwościach. Pasmo 2,4 Ghz o prędkości do 300 Mbps pozwoli Ci na wygodne przeglądanie stron internetowych czy korzystanie z poczty. Równocześnie, pasmo 5 GHz umożliwi Ci strumieniowanie filmów w wysokiej rozdzielczości czy granie online. W tym paśmie prędkość sięga 867 Mbps.

Router Archer C1200 jest wyposażony w trzy anteny zewnętrzne. Dzięki nim możesz liczyć na to, że zasięg sieci będzie szeroki, nawet w dużym domu czy biurze.

Urządzenie możesz łatwo skonfigurować. Aplikacja Tether pozwoli Ci na dokonywanie zmian w ustawieniach za pośrednictwem telefonu komórkowego i tabletu.

Archer C1200 ma port USB 2.0. Możesz dzięki niemu udostępniać drukarki i inne rodzaje sprzętu w sieci lokalnej. Router ma też tryb serwera FTP.

PARAMETRY

Przeznaczenie: xDSL (telewizja kablowa, sieci lokalne)

Standard bezprzewodowy: 1,2 (Gbps) - 802.11ac

Częstotliwość pracy: 2.4/5 Ghz (DualBand)

Złącze USB: tak

Anteny: zewnętrzne

PLUSY

+ Dwie częstotliwości

+ Spory zasięg

+ Obsługa przez aplikację

+ Port USB pozwalający na udostępnianie urządzeń w sieci lokalnej

MINUSY

- Dość duży rozmiar

OCENA PRODUKTU: 8/10

Tani router ASUS RT-AC1200

ASUS RT-AC1200 to kolejny w zestawieniu router bezprzewodowy obsługujący 802.11ac, czyli Wi-fi piątej generacji. Tak samo, jak TP-LINK Archer C1200, również ASUS RT-AC1200 może pracować w dwóch pasmach: 2,4 GHz do prędkości 300 Mbps oraz 5 GHz do prędkości 867 Mbps.

Router skonfigurujesz bardzo prosto, w trzech krokach (podłącz kabel do routera, uruchom przeglądarkę, kieruj się wskazówkami na ekranie). Możesz do tego wykorzystać zarówno komputer, jak i tablet.

ASUS RT-AC1200 będzie dobrą opcją, jeśli masz pod opieką dzieci. Sprzęt został wyposażony w funkcję kontroli rodzicielskiej. Możesz np. ograniczyć godziny, w których wybrane urządzenia podłączone do routera mają dostęp do internetu.

Jeśli zainstalujesz aplikację ASUS AiPlayer i podłączysz do routera pamięć USB z plikami multimedialnymi, możesz je strumieniować na urządzenia podłączone do sieci. Router obsługuje praktycznie wszystkie formaty plików multimedialnych, dzięki czemu możesz np. oglądać na smartfonie zdjęcia i filmy bez przejmowania się tym, czy masz odpowiednią ilość miejsca na telefonie.

PARAMETRY

Przeznaczenie: xDSL (telewizja kablowa, sieci lokalne)

Standard bezprzewodowy: 1,3 (Gbps) - 802.11ac

Częstotliwość pracy: 2.4/5 Ghz (DualBand)

Złącze USB: tak

Anteny: zewnętrzne

PLUSY

+ Dwie częstotliwości

+ Funkcja kontroli rodzicielskiej

+ Łatwa konfiguracja

+ Udostępnianie plików z pamięci USB w sieci

MINUSY

- Przeciętna prędkość z portu LAN

OCENA PRODUKTU: 8/10

Nowoczesny router Netgear WNR3500L-100PES

Router Netgear WNR3500L-100PES to interesujące urządzenie, szczególnie, gdy jesteś miłośnikiem oprogramowania open-source spod znaku Linux. Właśnie w oparciu o tę platformę zostało stworzone oprogramowanie routera. Nie oznacza to jednak, że nie będzie współpracował z innymi systemami. Netgear WNR3500L-100PES to uniwersalny router z szeregiem dodatkowych funkcji.

Możesz łatwo dodawać nowe urządzenia po naciśnięciu przycisku 'N' Connect. Do routera przez port USB możesz podłączyć dysk zewnętrzny lub drukarkę i drukować za pośrednictwem sieci WiFi.

Netgear WNR3500L-100PES ma funkcję kontroli rodzicielskiej. Dostęp do niej uzyskasz za pośrednictwem aplikacji Genie App na komputery PC i MAC oraz smartfony. Za jej pośrednictwem możesz również m.in. dzielić się plikami czy strumieniować filmy i muzykę.

PARAMETRY

Przeznaczenie: xDSL (telewizja kablowa, sieci lokalne)

Standard bezprzewodowy: 300 (Mbps) - 802.11n

Częstotliwość pracy: 2.4 Ghz

Złącze USB: tak

Anteny: brak

PLUSY

+ Możliwość wgrania samodzielnego wgrania innego oprogramowania

+ Funkcja kontroli rodzicielskiej

+ Obsługa przez aplikację

+ Możliwość udostępniania plików i drukarki

MINUSY

- Jedna częstotliwość pracy

OCENA PRODUKTU: 8/10

Mały router Linksys E900

Router Linksys E900 to sprzęt oferujący dobrą jakość do ceny. Możesz wybrać to urządzenie, jeśli potrzebujesz standardowego routera, a przy tym cenisz walory estetyczne. Linksys E900  ma ciekawy design, wyróżniający się na tle innych routerów.

Co do parametrów technicznych, Linksys E900 działa w zgodzie ze standardem szybkości 802.11n. Obsługuje częstotliwość 2,4 GHz, z prędkością sięgającą 300 Mbps.

Urządzenie jest wyposażone w cztery porty Ethernet do podłączania urządzeń przewodowych. Oprogramowanie Cisco Connect pozwoli Ci szybko skonfigurować sieć, zarówno na komputerach PC, jak i Mac.

Linksys E900 ma szereg rozwiązań, które pozwolą Ci na zachowanie bezpieczeństwa sieci. Należą do nich m.in. szyfrowanie transmisji bezprzewodowych WPA2 czy zintegrowana zapora typu firewall.

PARAMETRY

Przeznaczenie: xDSL (telewizja kablowa, sieci lokalne)

Standard bezprzewodowy: 300 (Mbps) - 802.11n

Częstotliwość pracy: 2.4 Ghz

Złącze USB: nie

Anteny: brak

PLUSY

+ Dobry zasięg

+ Ciekawy design

+ Łatwa konfiguracja

+ Zabezpieczenia sieci

MINUSY

- Brak USB

- Jedna częstotliwość pracy

OCENA PRODUKTU: 7/10

Router z 4 antenami Tenda AC6

Router bezprzewodowy Tenda AC6 to router, który dobrze sprawdzi się, jeśli masz problemy z zasięgiem. Urządzenie zostało wyposażone w cztery anteny 5dBi HG.

Ponadto, niezależne wzmacniacze mocy oraz technologia Beamforming+ zapewniają mocniejsze nadawanie sygnału, nawet dwukrotnie lepsze w porównaniu do podobnych routerów.

Tenda AC6 jest urządzeniem dwupasmowym, wspierającym standard Wi-Fi piątej generacji Wi-Fi 802.11ac. Prędkość transmisji danych przy częstotliwości 2 GHz sięga 300 Mbps, a przy 5 GHz 867 Mbps.

Sprzęt jest wyposażony w procesor 900 MHz marki Broadcom, który zapewnia szybką pracę i stabilność. Router Tenda AC6 ma funkcje inteligentnego oszczędzania energii, dzięki czemu zaoszczędzisz na rachunkach za prąd.

PARAMETRY

Przeznaczenie: xDSL (telewizja kablowa, sieci lokalne)

Standard bezprzewodowy: 300 (Mbps) - 802.11 a/b/g/n/ac

Częstotliwość pracy: 2.4/5 Ghz (DualBand)

Złącze USB: tak

Anteny: zewnętrzne

PLUSY

+ Dobry zasięg

+ Dwie częstotliwości

+ Dodatkowe technologie poprawiające moc sygnału

+ Funkcja oszczędzania energii

MINUSY

- Brak USB

OCENA PRODUKTU: 8/10

Podsumowanie

Dobry router WiFi do 250 zł to urządzenie oferujące dobrą jakość w stosunku do ceny. Możesz wybrać zarówno ciekawe modele podstawowe, jak i sprzęt z dodatkowymi funkcjami. Port USB pozwoli Ci np. podłączyć drukarkę i udostępnić ją w sieci, a także udostępniać pliki multimedialne strumieniowo, po podłączeniu pendrive’a czy dysku zewnętrznego. Jeśli opiekujesz się dziećmi, zwróć uwagę, czy router ma funkcję kontroli rodzicielskiej. Jeśli często grasz online lub strumieniujesz filmy w wysokiej rozdzielczości, wybierz router obsługujący dwie częstotliwości. Jeśli szukasz dodatkowe sposobu na zwiększenie sygnału, przeczytaj nasz ranking TOP 5 najlepszych wzmacniaczy sygnału Wi-Fi.
Więcej informacji o tym, co to jest router, jak działa i jak wybrać właściwy znajdziesz tutaj: Jak działa router Wi-Fi?
 
Proponowane produkty:
Netis WF2409E <%– –%>
D-Link DIR-809 <%– –%>
Netis DL4323 <%– –%>
TP-LINK Deco E4 Mesh (2 pak) <%– –%>
TP-LINK Archer C4000 <%– –%>
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 

Maszynka do strzyżenia zwierząt pozwoli podkreślić piękno Twojego pupila. Jakie parametry powinna mieć dobra maszynka?


Zobacz więcej   
 

Inteligentne gniazdko to urządzenie coraz częściej spotykane w naszych domach. Pozwala zaoszczędzić na energii elektrycznej.


Zobacz więcej   
 

Suszarka z jonizacją nie jest wyłącznie przeznaczona dla fryzjerów. Sprawdź, jaką możesz kupić do domu.


Zobacz więcej   

Znajdź nas