Telefon wodoszczelny - najważniejsze parametry

Autor: Karolina

Wybierając wodoszczelny telefon lub smartfon możesz bez przeszkód poruszać się w trudnym terenie nie tracąc kontaktu z bliskimi czy klientami. Urządzenie z uszczelnioną obudową zniesie kontakt w deszczem, śniegiem bądź zanurzenie w wodzie, a dodatkowa ochrona przed pyłem i wilgocią przyda się na plaży, w warsztacie i na budowie. Który telefon lub smartfon wodoszczelny zapewnia najlepszą ochronę przed wodą?

Smartfon wodoszczelny odporny na działanie deszczu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym różni się wodoszczelny smartfon od urządzeń wodoodpornych
  2. po czym poznać dobry telefon wodoszczelny
  3. jaki smartfon wodoszczelny warto kupić

Czym różni się wodoszczelny smartfon od urządzeń wodoodpornych?Smartfon IP67 zniesie zanurzenie w wodzie o głębokości nawet 1 m

Podróżowanie czy praca w ekstremalnych warunkach i zmiennej pogodzie wymaga zaopatrzenia się w wytrzymałe urządzenia, które poza dostępem do funkcji lokalizacji GPS, internetu, aparatu fotograficznego czy sieci komórkowej, oferują również doskonałą ochronę przed wodą, wilgocią i zanieczyszczeniami. W jaki sposób rozpoznać wodoszczelny telefon i smartfon? W tym celu warto sprawdzić stopień ochrony IP (International Protection). Kod ten składa się najczęściej z dwóch cyfr – pierwsza dotyczy ochrony przed ciałami stałymi, a druga zalaniem. Im wartość IP jest wyższa, tym obudowa sprzętu jest bardziej szczelna.

Większość wodoszczelnych smartfonów, np. Apple iPhone Xr 64GB czy Huawei P20 Pro oferuje ochronę na poziomie IP67. Oznacza to, że obudowa jest całkowicie pyłoszczelna, a urządzenie zniesie krótkotrwałe zanurzenie w wodzie. Nie ma zatem ryzyka, że deszcz, wilgoć czy przypadkowe upuszczenie smartfona do wypełnionej wodą wanny doprowadzą do awarii sprzętu. Takich rozwiązań nie należy jednak mylić z wodoodpornością, która zarezerwowana jest dla konstrukcji z certyfikatem IP68 takich jak Samsung Galaxy S9 SM-G960. W tym przypadku nawet dłuższy pobyt smartfona w wodzie jest bezpieczny, choć pływanie czy nurkowanie z nim nie jest zalecane.

WARTO WIEDZIEĆ

Nieprzestrzeganie zaleceń producenta w zakresie ochrony IP może doprowadzić do rozszczelnienia obudowy i uszkodzenia urządzenia. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, w której smartfon IP67 przebywa w wodzie na głębokości większej niż 1 m przez okres dłuższy niż 30 min. Jeśli zależy Ci na maksymalnej ochronie wybieraj urządzenia wodoodporne, z certyfikatem IP68.

Po czym poznać dobry telefon wodoszczelny?

Wodoszczelny telefon to propozycja dla osób, które potrzebują niezawodnego sprzętu do długich rozmów. Tak jest w przypadku CAT B25 z baterią na 9,5 godziny telefonowania. Lekka, kompaktowa konstrukcja sprawia, że urządzenie z łatwością mieści się w każdej kieszeni czy torbie, a wzmocniona obudowa poza zalaniem (certyfikat IP67) chroni podzespoły również przed upadkiem z wysokości nawet 1,8 m i wibracjami.

Propozycją dla amatorów sportów ekstremalnych i pracowników budowlanych jest myPhone Hammer 3 z IP68. Telefon został zabezpieczony przed deszczem, błotem i zanurzeniem w wodzie (30 minut na głębokość do jednego metra) oraz posiada praktyczne złącze Dual SIM, umożliwiające korzystanie z dwóch numerów telefonu przy pomocy jednego urządzenia.

IP68 znajdziesz również w telefonie Manta Rocky TEL92413, który poza wytrzymałym akumulatorem o pojemności aż 3000 mAh posiada także wbudowaną latarkę do doświetlania drogi, aparat 2 Mpix, funkcję nagrywania filmów oraz radio FM i odtwarzacz MP3. 

Jakie smartfony wodoszczelne warto kupić?Wodoszczelny telefon CAT B25 z wzmocnioną obudową

Jeśli chcesz korzystać z zaawansowanych multimediów i gier bez obaw o uszkodzenie sprzętu sprawdź możliwości wodoszczelnych smartfonów. Wytrzymały smartfon spełniający normy IP68 kupisz już za ok 600-700 złotych. Przykładem może być myPhone Hammer Energy wyposażony w czterordzeniowy procesor, potężną baterię 5000 mAh, funkcję szybkiego ładowania Express Charging i aparat SONY 8 Mpix. Pyłoszczelna i wodoodporna konstrukcja jest przystosowana również do wysokich i niskich temperatur, a szkło Gorilla Glass 3 chroni 5-calowy ekran przed zarysowaniami.

Potrzebujesz maksymalnej wydajności i ochrony przed wodą i kurzem? Sprawdź Samsunga Galaxy S9 SM-G960. Ośmiordzeniowy procesor i 4 GB pamięci RAM zapewniają błyskawiczne uruchamianie aplikacji i płynny obraz w grach, prezentowany na zjawiskowym 5,8-calowym ekranie Infinity Super AMOLED. Tu również zastosowano obudowę zgodną z normą IP68, która zapewnia swobodę korzystania ze smartfona na basenie czy plaży. 

Szukasz wodoszczelnego telefonu w przystępnej cenie? Zapoznaj się z zestawieniem dobrych urządzeń z uszczelnioną obudową: Ranking telefonów wodoodpornych do 500 zł. W RTV EURO AGD znajdziesz smartfony IP67 i wodoodporne telefony do wielu zastosowań.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów