Obudowa do Nintendo Switch – jaką wybrać?

Autor: Joanna

Mobilna konsola Nintendo Switch miała swoją premierę w 2017 roku. Obecnie na rynku dostępne są dwa modele – Nintendo Switch v2 oraz Nintendo Switch Lite. Dzięki nim użytkownik może zagrać w ulubione gry niemal w dowolnej chwili. Obudowy do Nintendo Switch chronią podzespoły konsol przed uszkodzeniem, a dzięki znajdującym się na nich zróżnicowanym motywom, umożliwiają personalizację urządzenia. Dowiedz się, jaką obudowę warto wybrać.

Chłopiec siedzi na knapie i gra na konsoli Nintendo Switch

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest Nintendo Switch
  2. jakie obudowy do Nintendo Switch można kupić
  3. jak wybrać najlepszą obudowę do Nintendo Switch

Nintendo Switch – czym jest? Jakie możliwości oferuje?

Zbliżenie na kontroler do Nintendo Switch

Konsole Nintendo Switch zaprezentowano światu 3 marca 2017 roku. Wielu ekspertów jeszcze przed premierą wątpiło w to, czy urządzenia produkowane przez jedną z najstarszych japońskich firm mogą konkurować z konsolami Sony (na przykład Sony PlayStation 4 Slim 500GB) i Microsoftu (chociażby Xbox One X + Forza Horizon 4 + Forza Motosport 7). Obawy te okazały się całkowicie nieuzasadnione. Niemal dwa lata później z Nintendo Switch korzystało aż 37 milionów osób, a dynamika sprzedaży japońskiej konsoli niemal zrównała się z poziomem sprzedaży Xboxa, który na rynku obecny jest szesnaście lat dłużej.

Nintendo Switch podbiła serca graczy, łącząc w sobie mobilność, którą mogły wcześniej zapewnić wyłącznie smartfony i tablety, z doznaniami charakterystycznymi dla gier konsolowych. Podzespoły Nintendo Switch są naturalnie mniej wydajne niż te, jakie znajdują się w PlayStation 4 Pro czy Xbox Series X. W związku z tym na Switchu nie zagramy w 4K, ale uwzględniając wyniki sprzedaży, można śmiało powiedzieć, że poziom frajdy z rozgrywki na konsoli mobilnej w pełni rekompensuje graczom słabszą grafikę.

W sklepach z elektroniką można znaleźć dwa modele – Nintendo Switch v2 (na przykład Nintendo Switch Joy-Con v2) oraz Nintendo Switch Lite (chociażby Nintendo Switch Lite szary). Na Nintendo Switch v2 można grać w pojedynkę, jednak możliwości urządzenia w pełni wykorzystamy dopiero w rozgrywce wieloosobowej. W zestawie z konsolą znajdują się dwa kontrolery, zwane Joy-Conami. Z łatwością oddziela się je od ekranu, który podzielony na pół służy do grania w duecie. Nintendo Switch v2 dzięki stacji dokującej można także podłączyć do telewizora (wtedy maksymalna liczba graczy zwiększa się do 4).

Natomiast Nintendo Switch Lite to tańsza, mniejsza, wyłącznie przenośna wersja Nintendo Switch v2. Konsolę można z łatwością schować w plecaku lub torbie. Jest ona lekka i zapewnia do kilku godzin rozgrywki w podróży pociągiem, podczas oczekiwania w kolejce albo w każdym innym dogodnym momencie.

  • 1 489 zł
  • 1 518 zł
  • 1 488 zł
  • 1 488 zł
  • 1 478 zł

Obudowa do Nintendo Switch – jakie wersje są dostępne na rynku?

Zbliżenie na krawędź konsoli Nintendo Switch

Obudowa do Nintendo Switch spełnia dwie funkcje – chroni podzespoły przed uszkodzeniami i umożliwia użytkownikowi personalizację urządzenia. Przenośna konsola w sposób oczywisty jest bardziej narażona na zniszczenia w wyniku przypadkowego upuszczenia lub zgniecenia. Wszystkie dostępne na rynku obudowy są niestety wykonane z plastiku. W związku z tym warto dla dodatkowej ochrony wyposażyć się w odpowiednie etui. Może być to pokrowiec wykonany ze sztywnej i twardej tkaniny, dodatkowo zapinany na zamek błyskawiczny, jak na przykład PDP Nintendo Switch Play & Charge Console Case albo tak zwane plecki, czyli elastyczna osłona TPU, taka jak Hori Nintendo Switch Lite DuraFlexi Protector.

Natomiast jeśli chodzi o możliwości personalizacji z wykorzystaniem obudowy, to w przypadku Nintendo Switch są one bardzo szerokie. Użytkownik może wybrać jeden z wielu kolorów, między innymi szary, turkusowy czy żółty. Dodatkowo obudowa do Nintendo Switch może też mieć konkretny motyw nawiązujący do gier lub popkultury. Urządzenia kupione w limitowanych edycjach, powstałych na przykład w związku z premierą wyjątkowo wyczekiwanego tytułu, mogą być ozdobione grafikami z kultowych gier, takich jak Mario Bros, The Legend of Zelda czy Diablo. Są też obudowy z postaciami z Pokemona, a także bajek Disneya (między innymi Myszki Miki).

Unikatową obudowę do Nintendo Switch można nabyć nie tylko przy okazji kolejnych limitowanych edycji. Tylny panel da się kupić oddzielnie i wymienić go w serwisie lub w domu. Z tego rozwiązania warto skorzystać także, gdy chcielibyśmy wymienić uszkodzoną obudowę na nową.

Jaka obudowa do Nintendo Switch będzie najlepsza?

Obudowa do Nintendo Switch powinna odpowiadać indywidualnym preferencjom gracza. Wszystkie modele wykonane są z plastiku, w związku z tym, niezależnie od tego, na jaką obudowę się zdecydujemy, jej wytrzymałość będzie podobna.

Jeśli zaś chodzi o sam wygląd – jest to kwestia gustu. Użytkownik powinien wybrać taką obudowę do Nintendo Switch, która pozwoli mu czuć się z nią swobodnie w każdej sytuacji. Z pewnością najbardziej uniwersalne będą wersje jednokolorowe. Z kolei zagorzali fani gier konsolowych chętniej wybierają obudowy z motywami z ulubionych gier.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link