Co wyróżnia laptop gamingowy ASUS ROG Strix GL503?

Autor: Piotr

Pasjonaci gier komputerowych często zamiast stacjonarnej bazy wybierają zaawansowane technologicznie laptopy. ASUS ROG Strix GL503 jest przykładem sprzętu, który sprawdza się nawet u zaawansowanych gamerów. Zobacz, jakie są jego cechy szczególne i co sprawia, że może konkurować z innymi laptopami.

Logo Asus na czarnym tle

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaka jest specyfikacja laptopa ASUS ROG Strix GL503;
  2. co w nim cenią gracze;
  3. kto powinien go kupić.

Wprowadzenie

Podświetlana klawiatura gamingowa

Wysoka moc obliczeniowa, zaawansowana karta graficzna, rewelacyjne chłodzenie i możliwość wyboru dużej pamięci RAM. To wszystko sprawia, że laptop ASUS ROG Strix GL503 jest sprzętem, który cenią sobie doświadczeni gracze.

Zaawansowani gamerzy mają swoje ulubione modele laptopów, na których gra im się najwygodniej i najbardziej efektywnie. Z pewnością patrzą na podobne cechy, które muszą spełniać ich wymagania. Mowa tu o takich elementach, jak karta graficzna, procesor czy system chłodzenia. Nie bez znaczenia są też aspekt wizualny i dodatkowe efekty, jak chociażby podświetlanie klawiatury. Sprzętem, który spełnia te potrzeby jest laptop gamingowy ASUS ROG Strix GL503. To produkt z serii ROG, która została stworzona z myślą o graczach i ich specyficznych potrzebach. Podobne urządzenia mogą oni także znaleźć w innych seriach tej marki, jak na przykład ASUS TUF Gaming FX505.

ASUS ROG Strix GL503 – specyfikacja

Zacznijmy od tego, że osiągi laptopa ASUS ROG Strix GL503 są zależne od wybranych podzespołów i konfiguracji. Na jego wydajność główny wpływ będą miały procesor, wielkość pamięci RAM oraz karta graficzna.

1. Procesor

Można wybrać ten model laptopa z dwoma różnymi procesorami: Intel Core i7 oraz Intel Core i5. Pierwszy z nich posiada większą moc obliczeniową i taktowanie na poziomie 2800 MHz. A w trybie Turbo Boost taktowanie może wzrosnąć do 3800 MHz. To z pewnością zakres, który zainteresuje zaawansowanych graczy.

Procesor Intel Core i7 sprawdza się również w laptopach o bardziej uniwersalnym przeznaczeniu, jednak proponowanych użytkownikom, którzy na komputerze robią coś więcej niż tylko surfowanie po sieci i edytowanie tekstu. Dobrym przykładem jest tu Huawei MateBook 13 13" Intel Core i7-8565U.

Procesor Intel Core i5 jest słabszy i jego taktowanie wynosi od 2500 MHz do 3500 MHz. W przypadku laptopa ASUS ROG Strix GL503 recenzja tego procesora nadal wypada korzystnie, jednak w tej konfiguracji sprzęt może mieć dużo słabszą wydajność.

Jeżeli jednak okazuje się, że procesor Intel Core i5 jest wystarczający, można zainwestować w inny model ASUSa – tańszy, z mniejszymi osiągami, tj. ASUS TUF Gaming FX505DD-AL062T.

2. Karta graficzna

W laptopie ASUS ROG Strix GL503 można wybrać pomiędzy kartą z 2 GB pamięci a tą z 4 GB. Różnica ta ma duże znaczenie, jeżeli sięga się po najnowsze gry. Chcąc zachować jakość gry i płynny obraz, lepiej zdecydować się na kartę z 4 GB.

3. Pamięć RAM

W tej kwestii rozpiętość możliwości w laptopie ASUS ROG Strix GL503 jest spora. Pamięć RAM może mieć w nim od 4 GB do 32 GB. Wiadomo, że wybór dodatkowych gigabajtów wiąże się ze zwiększeniem kosztu zakupu, jednak na pamięci nie warto oszczędzać. Sprzęt do gamingu z zasady potrzebuje dużo pamięci, a 12 GB to minimum, w które lepiej zainwestować. Dzięki temu uzyskamy satysfakcjonującą moc obliczeniową.

Polecane laptopy

Co gamerzy cenią w laptopie ASUS ROG Strix GL503?

Gracz ze słuchawkami na głowie siedzący przed ekranem

Wydajność laptopa gamingowego to oczywiście klucz do sukcesu. Jednak nie tylko to przesądza o tym, czy gracze uwielbiają dany sprzęt, czy też przechodzą obok niego obojętnie. ASUS GL503 ROG Strix sprawia wrażenie dopracowanego w każdym calu. Pozwala cieszyć się grą na wszystkich poziomach. Dlatego postanowiliśmy podkreślić kilka jego cech, które zdecydowanie są warte zauważenia.

  1. Niezwykle jasna, szerokokątna matryca. Przejrzysty obraz to w tym wypadku nie wszystko. Ogromne wrażenie robią rozpiętość i postrzeganie barw. Dedykowane narzędzie pozwala na określenie preferencji i wyświetlanie kolorów w jak najbardziej komfortowy dla użytkownika sposób.
  2. Kompatybilność ze sprzętem VR. Liczy się już nie tylko sam komputer, ale również dodatkowe elementy, po które sięgamy. Technologia NVIDIA VRWorks pozwala cieszyć się grą również w wirtualnej rzeczywistości, z płynnym obrazem i niczym niezakłóconą pracą.
  3. Podświetlana klawiatura. To wprawdzie nie jest rzadko spotykany element w gamingowych laptopach, jednak w tym przypadku rozkłada graczy na łopatki. Technologia Aura RGB pozwala w pełni panować nad stylem, w jakim aktualnie znajduje się oświetlenie sprzętu. Może być ono zarówno jedno-, jak i wielokolorowe. Gracze wyjątkowo cenią sobie gwarancję tego, że niezależnie od liczby wciśnięć klawisza, każde polecenie zostanie zarejestrowane przez komputer.

Kto powinien zdecydować się na ASUS ROG Strix GL503?

Na to pytanie można by odpowiedzieć, że każdy gracz, który podczas zabawy chce myśleć jedynie o grze, a nie o stanie sprzętu. Nie jest to jednak tak proste. Co prawda najnowsze gry wymagają sporej wydajności laptopa, jednak nie wszyscy po nie sięgają. Jeżeli zatem nasze potrzeby nie są zbyt wygórowane, lepiej zainwestować w komputer z niższej półki, zaoszczędzając przy tym sporą kwotę. Gdy w grę wchodzi ASUS GL503 ROG, cena będzie różnić się nawet o kilka tysięcy.

Dla kogo jest zatem ten laptop? Na pewno dla graczy, którzy są doświadczeni i wiedzą, jaka wydajność zaspokoi ich potrzeby. Poza tym dla tych osób, które docenią walory użytkowe i wizualne, takie jak podświetlenie klawiatury czy też delikatnie matowa pokrywa laptopa.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów