Komputer All-In-One – co to za urządzenie?

Autor: Klaudia

Komputer All-In-One to urządzenie niewielkich rozmiarów, zastępujące w wielu przypadkach zarówno tradycyjne komputery stacjonarne, jak i laptopy. Dzięki temu, że są to komputery kompaktowe, nie będą zajmować wiele miejsca. Nie tracą przy tym na funkcjonalności. Jaki więc komputer All-In-One warto wybrać?

Korzystanie z komputera All-in-One

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest komputer All-In-One
  2. czym kierować się przy wyborze
  3. jaki komputer All-In-One warto wybrać

All-In-One – komputer o dużych możliwościach

Komputer All-in-One na biurku

Komputer All-In-One na stałe wpisał się już w ofertę wielu producentów sprzętu komputerowego. Co więcej, jest coraz częstszym wyborem konsumentów. To typ komputera stacjonarnego, w którym nie znajdziemy klasycznej jednostki centralnej w specjalnej obudowie. Wszystkie niezbędne do prawidłowej pracy elementy urządzenie to posiada schowane w części monitora. Znajdziemy tam kartę graficzną, procesor, dysk twardy, pamięć RAM, a nawet napęd. Stąd też nazwa urządzenia – „wszystko w jednym”. Oczywiście do właściwego korzystania z komputera potrzebna będzie nam jeszcze myszka i klawiatura. Te urządzenia zewnętrzne trzeba już będzie podłączyć. Dlaczego wiele osób decyduje się kupić komputer stacjonarny All-In-One? Odpowiedzi może być dużo, ale dla większości największą zaletą jest jego kompaktowość, a przy tym estetyczny wygląd. Dzięki takiemu rozwiązaniu unikamy wielu kabli, które często w klasycznych komputerach plątają się na biurku lub pod nim. Nie są to komfortowe warunki do pracy przy komputerze, a poza tym łatwo przypadkowo taki kabel odpiąć, co może spowodować np. wyłączenie komputera.

Najlepsze komputery All-In-One charakteryzują się ponadto dużo cichszą pracą aniżeli typowe modele komputerów stacjonarnych. To również w jakimś stopniu poprawia komfort, ułatwiając skupienie się na wykonywanej pracy. Obecnie na rynku możemy spotkać bardzo wydajne modele. Przykładem może być komputer All-In-One do gier. Dzięki temu, że branża IT rozwija się niezwykle dynamicznie, producenci często mogą korzystać z coraz mniejszych, a przy tym wydajnych podzespołów. W ostatnim czasie możemy także zaobserwować wzrost popularności komputerów All-In-One dotykowych.

  • 2 599 zł
  • 3 399 zł
  • 3 099 zł
  • 2 699 zł
  • 2 999 zł

Jaki komputer All-In-One warto wybrać?

Korzystanie z komputera All-in-One

Wybór komputera stacjonarnego All-In-One trzeba dobrze przemyśleć. Musimy pamiętać, że wszystkie części urządzenia znajdują się w monitorze, co później da nam minimalne możliwości wymiany poszczególnych elementów. Dlatego też lepiej dokładnie czytać specyfikację oraz zapoznać się z opiniami dostępnymi w internecie. Po pierwsze zwróćmy uwagę na to, jaki procesor został zastosowany przez producenta. Obecnie nie ma na rynku tego typu komputerów o słabej wydajności procesora, ale ten parametr musimy dobrać do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli chcemy używać urządzenia do zwykłej pracy, to wystarczy procesor o dwóch rdzeniach.

Jeśli chcemy komputer All-In-One do gier, to wówczas należy wybrać model o dużo mocniejszym procesorze. Kolejnym elementem składowym komputera, który wymaga przeanalizowania, jest karta graficzna. W większości tego typu komputerów są to karty zintegrowane. Jeśli zależy nam na bardziej zaawansowanym sprzęcie, to dobrze postawić na model z kartą dedykowaną. Nie zapomnijmy również o dysku, na którym będziemy przechowywać nasze dane. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na pojemność. Dobrym wyborem będą szybkie dyski SSD. Ważnym parametrem każdego komputera jest pamięć RAM. Najczęściej w modelach komputerów stacjonarnych All-In-One znajdziemy 4 lub 8 GB pamięci. Warto też zastanowić się nad rodzajem ekranu. Możemy postawić na komputer All-In-One dotykowy lub standardowy.

Komputer All-In-One do 3000 zł – jaki wybrać?

Na rynku znajdziemy wiele dobrych modeli komputerów All-In-One do 3000 zł. Ciekawym rozwiązaniem będzie komputer AiO ASUS Vivo AiO V222UAK-BA200T Intel® Core™ i3-8130U 4GB 256GB W10, oparty na systemie Windows 10 Home Edition. Znajdziemy w nim procesor Intel Core i3 8gen 8130U 2,2–3,4 GHz, 4 GB pamięci RAM oraz szybki dysk SSD o pojemności 256 GB. Dzięki modułowi Bluetooth będziemy w stanie bezprzewodowo podłączyć do urządzenia np. klawiaturę, myszkę czy głośniki. Równie prosto podłączymy drukarkę czy urządzenie wielofunkcyjne. Lenovo Ideacentre A340-24ICB Intel® Core™ i5-9400T 8GB 512GB 23,8" W10 to sprawdzony komputer AiO do gier. Dzięki 8 GB pamięci RAM i dyskowi SSD o pojemności 512 GB możemy grać praktycznie w każdy rodzaj gry, od sportowych po strategiczne. Ten model posiada także wbudowany moduł Bluetooth. Komputer gamingowy All-In-One nie dla każdej osoby będzie odpowiedni. Do prac biurowych można zaproponować modele Acer Aspire C 22 Intel® Core™ i3-8130U 4GB 1TB W10 oraz Acer Aspire C 22 22" Intel® Celeron™ J4005 4GB 1TB W10. Bardziej zaawansowanym sprzętem będzie HP 200 G3 Intel® Core™ i5-8250U 8GB 1TB 21,5" W10 Pro. Można go polecić zarówno graczom, jak i osobom pracującym zdalnie.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link