Jaki irygator do 200 zł sprawdzi się najlepiej? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Autor: Joanna

Irygator do zębów służy do przepłukiwania przestrzeni międzyzębowych. Irygacja nie zastępuje szczotkowania, ale jest uzupełnieniem codziennej pielęgnacji jamy ustnej. I to niewielkim kosztem, ponieważ urządzenia te wcale nie są drogie. Można kupić dobry irygator do 200 zł i być zadowolonym z jego działania.

Kobieta czyści aparat ortodontyczny irygatorem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jaki irygator do 200 zł wybrać
 2. na co zwrócić uwagę kupując irygator do 200 zł
 3. czy warto kupować irygator do 200 zł

Jaki irygator do 200 zł wybrać?

Uśmiechnięta kobieta czyści zęby irygatorem

Irygatory do zębów służą do codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Dzięki nim można przepłukiwać przestrzenie międzyzębowe oraz inne miejsca, do których dotarcie szczoteczką do zębów jest trudne (np. obszar aparatu ortodontycznego). Ponadto mają one możliwość rozbijania płytki nazębnej – za sprawą mikropęcherzyków, czyli mieszanki wody i sprężonego powietrza. Regularna irygacja stanowi więc element profilaktyki próchnicy oraz pozwala zachować zdrowie zębów i dziąseł.

Wprowadzenie irygacji do codziennej pielęgnacji nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. Porządny irygator możemy kupić już do 200 zł – i wcale nie będzie on odbiegał jakością od droższych modeli. Co więcej, są to urządzenia znanych producentów, które posiadają gwarancję oraz certyfikaty jakości.

Dobry irygator do 200 zł to między innymi Panasonic EW1211W845. Przeznaczony jest on nie tylko do czyszczenia zębów, przestrzeni międzyzębowych i kieszonek przyzębnych, ale również dziąseł. Dodatkowo delikatnie je masuje, co zapewnia im dobre ukrwienie, a tym samym zapobiega rozwojowi chorób. Urządzenie jest zasilane akumulatorowo i ma dołączony stojak, który jednocześnie pełni funkcję ładowarki. Oznacza to, że nie trzeba pamiętać o wymianie baterii. Do tego jego obudowa ma smukły kształt i jest lekka, dlatego trzymanie go podczas irygacji będzie komfortowe dla użytkownika. Poza tym irygator Panasonic jest bardzo łatwy w czyszczeniu – da się go w całości myć pod wodą.

Czyszczenie jamy ustnej irygatorem Panasonic może odbywać się na różne sposoby, a to dzięki dwóm strumieniom wody. Umożliwia to każdemu użytkownikowi korzystanie z urządzenia według własnych potrzeb. Pierwszy strumień jest intensywny i pulsujący, dzięki czemu dostaje się od razu w przestrzenie międzyzębowe. Natomiast drugi jest przerywany wdmuchiwaniem powietrza i służy raczej do oczyszczania kieszonek przyzębnych. Pełny pojemnik na wodę umożliwia ciągłe użytkowanie irygatora przez 35 sekund.

Drugi bardzo dobry irygator do 200 zł to RAVEN EI001. Również i to urządzenie nie tylko czyści jamę ustną, ale także masuje dziąsła. Umożliwia 3 tryby pracy: normalny (strumień, którym można wypłukać resztki jedzenia), delikatny (do czyszczenia dziąseł i wrażliwych okolic) oraz pulsujący (do masowania dziąseł). Generowany przez irygator strumień jest bardzo cienki, dlatego dociera nawet w najmniejsze szczeliny między zębami.

RAVEN EI001 to niezwykle wydajny irygator do 200 zł. Pojemnik na wodę ma pojemność aż 150 ml. Ta ilość spokojnie wystarczy na dokładną irygację bez konieczności uzupełniania płynu. Ponadto urządzenie zostało wyposażone w wytrzymałą baterię – może ono pracować ciągle aż przez 60 minut.

 • 179 zł
 • 59,99 zł
 • 999 zł
 • 129 zł
 • 799 zł

Na co zwrócić uwagę kupując irygator do 200 zł?

Irygator do zębów

Kupując irygator do 200 zł, musimy zwrócić uwagę na parametry urządzenia. Dzięki temu nie tylko będzie ono w pełni dopasowane do potrzeb użytkownika, ale także posłuży przez długi czas. Najważniejsze są:

 • rodzaj zasilania urządzenia (akumulator lub bateria),
 • możliwość regulacji ciśnienia wody,
 • ilość i rodzaje trybów pracy,
 • waga urządzenia (ciężkie irygatory są niewygodne w użytkowaniu),
 • kształt obudowy urządzenia (powinna być wygodna do trzymania),
 • pojemność zbiornika na wodę,
 • możliwość czyszczenia urządzenia pod bieżącą wodą (utrzymanie irygatora w czystości jest bardzo ważne),
 • czas ciągłego działania,
 • czas ładowania akumulatora.

Dobrze jest jeszcze zwrócić uwagę na to:

 • ile wymiennych dysz jest dołączonych do irygatora,
 • jak często trzeba je wymieniać,
 • jaka jest ich cena,
 • czy są one łatwo dostępne.

Warto też sprawdzić, czy irygator do 200 zł posiada atest Państwowego Zakładu Higieny (PZH). Otrzymują go urządzenia, które są bezpieczne dla zdrowia ludzi oraz przyjazne dla środowiska.

Czy warto kupić irygator do 200 zł?

Wiele osób zastanawia się, czy warto kupić irygator do 200 zł, ponieważ wątpi w jakość taniego sprzętu. Tymczasem prawda jest taka, że mniejsza cena wcale nie oznacza, że urządzenie nie będzie spełniało swojej funkcji lub będzie się psuło. Dlatego przed podjęciem decyzji, jaki irygator kupić, polecamy przejrzeć wszystkie opcje, także te niedrogie.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link