Biurko dla gracza. O czym warto wiedzieć przed zakupem – wskazówki

Autor: Joanna

Biurko komputerowe dla gracza powinno być wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Najlepiej, aby jego blat miał dużą powierzchnię, na której zmieszczą się wszystkie sprzęty i podzespoły. Biurko dla gracza ma odpowiadać potrzebom użytkownika i zapewniać możliwie najwyższą ergonomię pracy.

Słuchawki, myszka, klawiatura, monitor na biurku gamingowym

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co wyróżnia biurko gamingowe;
  2. na co zwrócić uwagę przy zakupie biurka dla gracza;
  3. jakie są dostępne rodzaje biurka do grania.

Biurko gamingowe – co je wyróżnia?

Młody chłopiec gra na komputerze

Dla niektórych wirtualne rozgrywki są jednym z popularniejszych sposobów spędzania wolnego czasu, dla innych z kolei to prawdziwa arena zmagań e-sportowców. W trakcie trwania takich turniejów istotny jest nie tylko sprzęt komputerowy, ale też profesjonalny fotel dla gracza, np. Diablo Chairs Diablo X-Hunt Kids oraz biurko gamingowe. Jest to mebel, który zapewnia komfortowe miejsce do grania w gry. Biurko to zostało skonstruowane w taki sposób, aby odpowiadać na potrzeby użytkowników, którzy przebywają w pozycji siedzącej nawet przez kilka godzin. Biurko komputerowe dla gracza ma korzystnie wpływać nie tylko na wygodę, ale też na zdrowie użytkownika. Dopasowane do indywidualnych parametrów gracza biurko będzie w mniejszym stopniu obciążać wzrok i kręgosłup w trakcie rozgrywek w wirtualnym świecie. Powinno mieć ono blat usytuowany na wysokości 72–75 cm (w przypadku osób wysokich 80–85 cm). Jeżeli z mebla będzie korzystać więcej niż jedna osoba, warto wybrać model z możliwością regulacji wysokości. Dzięki temu w szybki sposób dostosujemy wymiary biurka do potrzeb wszystkich użytkowników. Odpowiednia przestrzeń (nie mniej niż 40 cm) powinna być zachowana także w przypadku odległości pomiędzy monitorem a oczami.

CZY WIESZ, ŻE...

Niektórzy producenci wykonują projekty biurek gamingowych na zamówienie. Taki mebel jest skrojony na miarę indywidualnych potrzeb użytkownika i może mieć niestandardowe wymiary. Wśród tego typu projektów znajdziemy np. biurka dla graczy z grawerem lub utrzymane w różnorodnej kolorystyce.

  • 1 339 zł
  • 979 zł
  • 779 zł
  • 1 339 zł
  • 889 zł

Biurko dla gracza – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Chłopiec gra w grę komputerową

Biurko gracza powinno być solidnie wykonane i stabilne. Producenci konstruują meble oparte na dwóch, czterech, a nawet pięciu nogach (zależnie od modelu), dzięki czemu nawet podczas emocjonującego turnieju nie ma obaw, że jego konstrukcja ulegnie uszkodzeniu. Kolejną cechą, którą warto wziąć pod uwagę podczas wyboru konkretnego modelu, jest powierzchnia robocza. Przestronny blat będzie bardziej funkcjonalny. Ustawimy na nim więcej sprzętów, takich jak głośniki (np. Razer Nommo Pro THX 2.1), klawiaturę (np. Razer BlackWidow Elite), myszkę czy inne akcesoria, jak chociażby stojak na słuchawki (np. Trust GXT 260 Cendor Headset Stand), które gracz chce mieć w zasięgu ręki. Ich optymalne rozmieszczenie zapewnia dobrą ergonomię pracy. Istotne jest także to, aby materiał pokrywający blat biurka był odporny na zarysowania, wycieranie i odkształcenia. Ważną cechą biurek do gamingu jest wodoodporność oraz system zarządzania kablami. Wybierając taki rodzaj mebla, w łatwy sposób ukryjemy wszystkie nieestetyczne i trudne w czyszczeniu kable i przewody. Podczas niektórych turniejów, gracze potrzebują więcej niż jednego monitora, z tego względu istotna jest także długość mebla. Profesjonalne gamingowe biurko może mieć blat skonstruowany w taki sposób, że bez trudu pomieści się na nim kilka monitorów.

Biurko gracza – dostępne rodzaje

Na rynku znajdziemy biurka dla graczy w różnych kształtach (np. prostokątne i narożne) oraz rozmiarach. Ich wybór powinien być dokonany w oparciu o to, z jakiego sprzętu korzystamy w trakcie gry. Większa przestrzeń bardziej będzie nam potrzebna w przypadku rozbudowanego zestawu komputerowego niż przy użytkowaniu laptopa. Biurko gamingowe może być wykonane z różnych materiałów. W sprzedaży dostępne są np. modele wyprodukowane z płyt MDF, drewna lub tworzyw sztucznych. Wśród graczy popularnością cieszą się też meble z metalu lub szkła. Przeglądając poszczególne modele, warto zwrócić uwagę na ich design. Biurko gracza może komponować się ze stylistyką pomieszczenia, dzięki czemu można stworzyć atrakcyjne wizualnie centrum gier we własnym domu. Gamingowe biurko może być wyposażone także w system oświetlenia. Wbudowane listwy świetlne poprawiają komfort grania w nieoświetlonym pomieszczeniu i nadadzą wnętrzu przyjemnego klimatu. Niektóre modele wyposażono również w dodatkowe półki i nadstawki. Są one przeznaczone np. na monitor, słuchawki (np. Beyerdynamic MMX 300 2gen) lub procesor. Pozwalają dobrze zagospodarować i zaoszczędzić przestrzeń na blacie. Wśród ofert znajdziemy też biurko dla gracza z wyciętym blatem oraz z miejscem na blacie przeznaczonym do zamontowania kierownicy.

Sprawdź też:
Ranking słuchawek gamingowych 

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny