Niedostępny

Produkty rekomendowane dla Ciebie

dysk sieciowy WD My Cloud EX4100 8TB (2 x 4TB WD Red)

Produkt niedostępny

Przepraszamy, produkt nie jest dostępny w naszym sklepie.
dysk sieciowy WD My Cloud EX4100 8TB (2 x 4TB WD Red)
WD My Cloud EX4100 8TB (2 x 4TB WD Red)
Opis i dane

Wysokowydajny, gotowy do pracy system NAS. Zapisz na nim wszystkie swoje cenne zdjęcia, filmy, muzykę i dokumenty, aby korzystać z nich bezpiecznie w każdej chwili i w każdym zakątku świata. Ochrona danych dzięki wszechstronnym opcjom kopii zapasowych, możliwość dostosowania funkcji systemu NAS do własnych potrzeb za pomocą bogatego zestawu aplikacji innych producentów oraz pełne poczucie bezpieczeństwa wspierane renomą marki WD.

 

Uporządkuj wszystkie swoje multimedia i dokumenty w jednym, bezpiecznym miejscu

Niezależnie od tego, czy jesteś pełnym twórczego zapału hobbystą, profesjonalistą, czy po prostu lubisz gromadzić multimedia, na pewno przechowujesz mnóstwo danych w formacie cyfrowym. System NAS My Cloud Expert Series to centralny magazyn danych, w którym możesz bezpiecznie przechowywać wszystkie cenne pliki ze wszystkich komputerów PC i Mac w swojej sieci. Dzięki temu będziesz także mieć dostęp do swoich plików na każdym tablecie i smartfonie, gdziekolwiek jesteś.

 


Wydajność, która dotrzyma kroku Twojej pasji

Dzięki silnemu, dwurdzeniowemu procesorowi Marvell® ARMADA® 388 1.6 GHz system My Cloud EX4100 zapewnia ultraszybki transfer danych (przesyłanie 116 MB/s; pobieranie 116 MB/s), który sprosta Twoim oczekiwaniom. Teraz możesz przesyłać więcej plików naraz, płynniej odtwarzać multimedia HD i w pełni cieszyć się możliwościami Twojego cyfrowego świata.

 

Profesjonalna transmisja strumieniowa

Wbudowany serwer multimediów Twonky z certyfikatem DLNA zapewnia płynną strumieniową transmisję filmów HD, zdjęć i muzyki z systemu NAS My Cloud Expert Series do odtwarzaczy multimediów, telewizorów „Smart TV”, konsoli do gier oraz innych urządzeń z certyfikatem DLNA w Twojej sieci. Można także skorzystać z serwera multimediów Plex, aby uporządkować kolekcje multimediów i transmitować je strumieniowo na wszystkie ekrany w domu.

 

Wszechstronne opcje ochrony danych

Urządzenie My Cloud EX4100 oferuje wiele opcji ochrony przed utratą danych, które należycie zabezpieczą Twoje bezcenne zdjęcia, filmy i dokumenty. Kopie zapasowe przechowywane na dysku lokalnym, zdalnym lub w chmurze zapewnią także ochronę wszystkich komputerów PC i Mac w Twojej sieci. Dodatkowy poziom ochrony plików stanowią konfiguracje RAID i funkcja szyfrowania woluminów.

 

Wszystko będzie gotowe w kilka minut

Urządzenie My Cloud EX4100 jest fabrycznie skonfigurowane i gotowe do pracy. Intuicyjny interfejs administracyjny prowadzi użytkownika przez procedury tworzenia kont i udziałów, konfigurowania funkcji systemu oraz monitorowania dysków. Instalacja i wymiana dysków jest bardzo prosta i nie wymaga żadnych narzędzi ani wyłączania urządzenia.

 

Wbudowana niezawodność dla większego poczucia bezpieczeństwa

Systemy NAS z serii My Cloud Expert Series są fabrycznie wyposażone w dyski WD Red NAS. Dyski te zostały zaprojektowane specjalnie do systemów NAS i cechują się najwyższym poziomem niezawodności. Poprawiają także wydajność urządzenia i nadają się doskonale do środowisk pracy ciągłej 24x7.

 

Ulepszona transmisja strumieniowa i nadmiarowe łącza sieciowe

Dwa złącza sieciowe Gigabit Ethernet z funkcją łączenia portów zwiększają wydajność przesyłania danych w sieci i zapewniają najlepsze warunki do strumieniowej transmisji multimediów. Dzięki nadmiarowości urządzenie nie traci łączności z siecią w razie awarii jednego z łączy.

 

Zapasowy zasilacz

Urządzenie My Cloud EX4100 jest wyposażone w dwa złącza zasilania, umożliwiające podłączenie dodatkowego zasilacza. W przypadku awarii jednego z zasilaczy drugi zasilacz uruchamia się automatycznie, zapewniając nieprzerwany dostęp do danych.

 

System operacyjny My Cloud OS — proste zarządzanie plikami

Opracowany w firmie WD system operacyjny My Cloud OS oferuje pakiet narzędzi i aplikacji, dzięki którym użytkownicy mają pełną kontrolę nad najcenniejszymi danymi. Intuicyjny, łatwy w obsłudze interfejs administracyjny sprawia, że instalowanie urządzenia, zarządzanie magazynem danych i konfigurowanie systemu NAS jest całkowicie bezproblemowe. Nasza uznana w branży aplikacja My Cloud umożliwia bezpieczne przeglądanie i udostępnianie plików z dowolnego komputera, tabletu lub smartfonu podłączonego do Internetu. Ponadto, na urządzenie można pobrać i zainstalować popularne aplikacje innych producentów, aby dostosować funkcje systemu NAS do własnych potrzeb.

 

Automatyczne kopiowanie danych z zewnętrznego dysku USB jednym przyciskiem

Z przodu systemu znajduje się wygodny przycisk, którego naciśnięcie powoduje automatyczne skopiowanie wszystkich zdjęć, filmów i utworów muzycznych z zewnętrznego dysku USB lub kamery na urządzenie My Cloud EX4100. Dzięki temu wszystkie Twoje multimedia i dokumenty będą zawsze dostępne w jednym, bezpiecznym miejscu.

 

 


 • Dwurdzeniowy procesor Marvell® ARMADA® 388 1.6 GHz
 • Pamięć RAM 2 GB DDR3
 • 4 kieszenie na dyski twarde 3,5 cala z możliwością wymiany podczas pracy (hot swap), konstrukcja bez szuflad
 • 2 porty USB 3.0 (1 z tyłu; 1 z przodu z przyciskiem bezpośredniego kopiowania)
 • Obsługuje: Windows XP Home/ Pro/ 64-bit SP3+, Windows Vista/ 7/ 8 (wszystkie wersje), Mac OS X 10.6, Lion, Mountain Lion
 • Serwer multimediów AV UPnP (Twonky)
 • Certyfikat DLNA
 • Obsługa urządzeń WD TV Live, Xbox 360, PlayStation 3, Windows 8, telewizorów „Smart TV”, odtwarzaczy Blu-ray i cyfrowych ramek do zdjęć
 • Serwer iTunes
 • Obsługiwane formaty: FAT/FAT32, NTFS (odczyt i zapis), HFS+J (z rozróżnianiem wielkości liter), Linux EXT2, EXT3, EXT4
 • Obsługa serwera Active Directory w systemach Windows Server 2003/ 2008/ 2012 Szyfrowanie woluminów (AES, 256 bitów)
 • Wymiary: 170 x 232 x 192 mm
 

Dane techniczne

dysk sieciowy WD My Cloud EX4100 8TB (2 x 4TB WD Red)

Format dysku 3,5" SATA II, 3,5" SATA III
Maksymalna pojemność dysków 24 TB
Dołączony dysk  tak 8 TB
Liczba kieszeni 2
Interfejsy  3 x USB 3.0, 2 x Ethernet
Liczba portów LAN 2
Obsługa sieci bezprzewodowej nie
Obsługiwane systemy operacyjne  Windows, OSX
RAID  tak
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Rozszerz ochronę: Przedłuż Gwarancję® do 3 lat! 
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  Western Digital Corporation
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących WD My Cloud EX4100 8TB (2 x 4TB WD Red), wpisz 1056781 w wyszukiwarce euro.com.pl.