Zestaw myszy i klawiatury – najważniejsze parametry

Autor: Anna

Klawiatura bezprzewodowa czy przewodowa? Mysz laserowa czy optyczna? Które urządzenia wybrać i na jakie inne parametry zwracać uwagę? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym poradniku. Przekonaj się, jak wybrać klawiaturę i myszkę do komputera dopasowane do wykonywanych przez Ciebie czynności, a przy tym wydajne i funkcjonalne. Znajdź najlepszy zestaw akcesoriów komputerowych w RTV EURO AGD.

elegancki zestaw z klawiaturą i myszką do komputera do biznesu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie parametry są ważne w zestawie klawiatura + myszka do komputera
 2. co lepsze: klawiatura bezprzewodowa czy przewodowa
 3. co lepsze: mysz laserowa czy optyczna

Jakie parametry są ważne w zestawie klawiatura + myszka do komputera?

wydajny i funkcjonalny zestaw z klawiaturą i myszką do domuJeśli dopiero zastanawiasz się, czy zestaw z klawiaturą i myszką komputerową jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem, przeczytaj ten poradnik. Jeżeli jednak jesteś zdecydowany na zakup kompletu, zwróć uwagę na parametry dotyczące zarówno klawiatury, jak i myszki do komputera.

Istotne parametry klawiatury:

 • język – jeżeli szukasz akcesorium łatwego w obsłudze i przeznaczonego dla użytkowników polskich, wybierz język polski. W przypadku korzystania z klawiatury przez osoby z różnych krajów – np. w biurze lub kafejce – możesz wybrać model angielski, niemiecki albo inny,
 • układ – zapewne jesteś przyzwyczajony do układu amerykańskiego (US). Możesz się jednak spotkać również z angielskim czy niemieckim – wybór zależy od użytkownika i jego preferencji,
 • typ przycisków – mogą być m.in. wyspowe, membranowe, mechaniczne. Klawiatura z przyciskami membranowymi jest tańsza i odpowiednia dla przeciętnego użytkownika, który najczęściej przegląda internet i wykonuje podstawowe czynności. Po model mechaniczny mogą sięgnąć gracze i projektanci graficzni.

WARTO WIEDZIEĆ

Budowa klawiatury jest równie ważna co typ przycisków czy obecność bloku numerycznego. W trakcie wielogodzinnej pracy lub grania w gry docenisz podpórki pod nadgarstki. Gamerzy skorzystają także na dodatkowych przyciskach do zarządzania multimediami i szybkiego wybierania trybów gry.

Istotne parametry myszki do komputera:

 • profil – jesteś lewo-, a może praworęczny? Jeśli z komputera korzystają różni użytkownicy, wybierz uniwersalną myszkę komputerową,
 • czułość – to parametr określany w DPI. Do tradycyjnego zastosowania wystarczy ok. 1000 DPI. Myszka dla graczy powinna mieć wyższą wartość: 4000 DPI i więcej,
 • przyciski – w klasycznej myszce komputerowej znajdują się dwa przyciski: lewy i prawy, oraz kółko do wygodnego przesuwania widoku. W dobrej myszce gamingowej występują dodatkowe przyciski. Jeśli są programowalne, gracz sam zapisze w nich najczęściej używane skróty.
 • 299 zł
 • 89,99 zł
 • 699 zł
 • 139,99 zł
 • 319 zł

Co lepsze: klawiatura bezprzewodowa czy przewodowa?

zestaw z klawiaturą i myszką do komputera Logitech MK270Nie można jednoznacznie orzec, który zestaw z klawiaturą i myszką komputerową jest lepszy. Ten, w którym występuje klawiatura bezprzewodowa, jest wygodniejszy w użytkowaniu i estetyczniejszy. Drugi zaś zapewnia większą precyzję. Poznaj charakterystykę obu.

W zestawie z myszką i klawiaturą bezprzewodową możesz liczyć na wygodę korzystania i brak kabli biegnących wzdłuż biurka. Taki komplet świetnie sprawdza się w domu i firmie. Można zabrać go w podróż służbową jako akcesoria do laptopa, a nawet smartfona lub tabletu z USB OTG. Myszka komputerowa i klawiatura bezprzewodowa z zestawu zazwyczaj łączą się z komputerem za pośrednictwem jednego nadajnika – zaoszczędzisz port USB. Zobacz zestaw Logitech MK270.

Zestaw z myszką komputerową i klawiaturą w wersjach przewodowych są właściwe dla osób, które korzystają z komputera w sposób zaawansowany. Akcesoria te zapewniają większą precyzję i błyskawicznie przesyłają sygnał. Komplet przewodowy wybierają m.in. gracze i projektanci audiowizualni. Obejrzyj zestaw Natec Genesis Cobalt 300.

WSKAZÓWKA

Dodatkową zaletą wyboru kompletu jest spójna estetyka. To ważna kwestia przy akcesoriach służbowych, wykorzystywanych m.in. podczas spotkań biznesowych. Klawiatura i myszka gamingowa o jednakowym designie uprzyjemnią zaś rozgrywkę.

Co lepsze: mysz laserowa czy optyczna?

W zestawach z klawiaturą i myszką komputerową przeważają prostsze modele optyczne. Nie znaczy to jednak, że nie uda Ci się znaleźć laserowego, jeśli właśnie takiego potrzebujesz. Czym się różnią?

Myszka komputerowa optyczna do działania wykorzystuje diody LED, za których pomocą przekazuje sygnały położenia do komputera. Jest łatwa w utrzymaniu w czystości i wytrzymała. Sprawdź zestaw Tracer Keybox II RF NANO.

Myszka do komputera laserowa to model oparty na pracy diod laserowych. Jest właściwą myszką dla graczy i projektantów graficznych, jako że zapewnia wysoką precyzję ruchów. Może występować w nowoczesnych wariantach, np. BlueSpot, BlueTrack, V-Track. Przyjrzyj się zestawowi Microsoft Wireless Desktop 3050.

Zobacz wszystkie komplety z myszką komputerową i klawiaturą znajdujące się w naszym asortymencie. Zapoznaj się też z opiniami klientów RTV EURO AGD na temat zestawów, które zakupili i z których korzystają na co dzień.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link