Soundbar WiFi - jaki jest najlepszy? Jaki warto wybrać?

Z tego artykułu dowiesz się:czym jest soundbar i do czego służy na jakie cechy soundbara warto zwracać uwagę jaki soundbar z WiFi wybrać
Autor: Klaudia

Soundbar z WiFi jest często wybieranym urządzeniem, pozwalającym na wygodne słuchanie ulubionych dźwięków. Możliwość bezprzewodowego połączenia jest jedną z tych cech, które zwiększają radość z użytkowania. Który z nich warto wybrać i na jakie szczegóły należy zwracać uwagę przy zakupie?

Do czego służy i czym jest soundbar z WiFi?

Produkowane w obecnych czasach telewizory w technologii 4K potrafią zapewnić niemal kinowe warunki w zaciszu domowego salonu. Jakość obrazu w większości przypadków jest tak znakomita, że wielu użytkowników nie odczuwa zbyt dużej różnicy w porównaniu z dużymi ekranami w kinowej sali. Tego samego nie można jednak powiedzieć o dźwięku. Nie można się jednak temu dziwić - w smukłych obudowach telewizorów najzwyczajniej w świecie brakuje miejsca na masywne i wydaje głośniki. Z tego powodu soundbary tak bardzo zyskują na znaczeniu w dobie coraz smuklejszych odbiorników. Urządzenia te gwarantują czysty i płynny dźwięk, ale także wpływają na kwestię przestrzenności dźwięku czy jakości dialogów.

Sprzęt ten przyjmuje formę podłużnej belki z głośnikami w jej wnętrzu. W zależności od konkretnego modelu może ich być nawet do kilkunastu, ułożonych w różny sposób. Niektóre urządzenia posiadają dodatkowe przetworniki skierowane do góry, co wpływa na kierunek odbijania się dźwięków, a w konsekwencji na uzyskanie bardziej efektownych wrażeń słuchowych. Nierzadko w zestawie znajduje się odpowiedzialny za basy dodatkowy subwoofer. Podobnie jak w przypadku telewizorów czy innych sprzętów elektronicznych, posiadają one wiele dodatkowych funkcji. Soundbary z WiFi czy dodatkowymi wejściami zapewniają dużą wygodę i dają możliwość stworzenia zestaw kina domowego z prawdziwego zdarzenia.

 • 3 799 zł
 • 1 199 zł
 • 1 999 zł
 • 1 199 zł
 • 799 zł
 • 4 999 zł
 • 1 599 zł

Cechy soundbara z WiFi, na które warto zwracać uwagę

Soundbary tak naprawdę nie różnią się niczym od wielu innych urządzeń, jeśli chodzi o kwestię wyboru najlepszego modelu. Szukając dla siebie najbardziej odpowiedniego sprzętu, przede wszystkim warto skupić się na kilku istotnych cechach, od których w dużej mierze może zależeć zadowolenie z użytkowania. Wśród nich można wymienić:

 • kompatybilność - jeden z podstawowych czynników, z którym warto zapoznać się przed zakupem. Dyktuje on fakt współpracy sprzętu z telewizorem lub innym urządzeniem, do którego będzie podłączony,
 • ilość kanałów - parametr ten informuje o liczbie głośników oraz subwooferów znajdujących się w urządzeniu. Lepszy i bardziej efektowny dźwięk uzyskamy w przypadku, gdy jest ich jak najwięcej,
 • pasmo przenoszenia - podobnie jak z liczbą kanałów, im jest szersze, tym lepszy efekt. Większość modeli oferuje pasmo w zakresie 20-20000 Hz,
 • moc wyjściowa - kolejny z najbardziej podstawowych parametrów, świadczących o jakości urządzenia. Większa wartość oznacza, że sprzęt jest w stanie generować głośniejsze dźwięki,
 • łączność - aspekt szczególnie istotny dla osób, którym zależy na wygodzie użytkowania. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na moduły Bluetooth lub WiFi, pozwalające na łączenie się z urządzeniem z niemal każdego miejsca w domu.

Szczególnie ostatni z powyższych czynników stanowi ważną kwestię dla wielu użytkowników. W obecnych czasach tracić na znaczeniu zaczęły modele, których działanie zależy od całkowitego połączenia kablami. Soundbar z WiFi daje możliwość całkowitego zapomnienia o przewodach i gwarantuje sterowanie muzyką bez konieczności podchodzenia do urządzenia.

Jaki soundbar z WiFi wybrać?

Pierwszym z polecanych soundbarów z WiFi jest LG SL8Y. Jego moc na poziomie 440 W, łączna liczba pięciu głośników, a także znajdujący się w zestawie subwoofer o mocy 220 W to gwarancja kinowych wrażeń w domowych warunkach. Poza możliwością bezprzewodowego sterowania, o wygodzie użytkowania świadczy również fakt możliwości zamontowania go na ścianie. Dzięki swoim gabarytom sprzęt nie zajmuje zbyt dużo miejsca, a z drugiej strony oferuje wyjątkowy, przestrzenny dźwięk.

Wśród modeli z WiFi zdecydowanie wyróżniają się urządzenia marki Samsung. Przykładem jest model Samsung HW-Q70T z systemem audio 3.1.2., subwooferem o mocy 160 W i szeregiem obsługiwanych formatów dźwięku. Ze sprzętem tym bez problemu można się łączyć za pomocą aplikacji SmartThings, co znacząco usprawnia kwestię sterowania muzyką. Warte uwagi są ponadto modele Samsung HW-Q800T i Samsung HW-Q900T. Poza modułem WiFi, w obu znajdziemy wysokiej klasy subwoofer, co najmniej dwa złącza HDMI, a przede wszystkim szereg funkcji dopasowania emitowanych dźwięków do odgrywanej sceny.

Znakomitym wyborem w kontekście wyboru urządzenia z modułem WiFi jest także Samsung HW-Q950T, czyli jeden z najbardziej zaawansowanych obecnie soundbarów na rynku. Moc na poziomie 546 W, system audio 9.1.4., trzy złącza HDMI czy jakościowy subwoofer to główne cechy, dzięki którym w każdej przestrzeni możemy stworzyć domowe kino. O jego klasie świadczy przede wszystkim fakt szeregu możliwości w zakresie łączności, co dla wielu osób jest kluczowym czynnikiem.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link