Odkurzacze marki Thomas – porządek musi być!

Autor: Ania

Wiele osób kupując odkurzacz „wiąże się z nim” na bardzo długie lata. Dlatego też nie można do tego typu zakupu podchodzić po macoszemu. Owszem, topowe modele potrafią kosztować krocie, ale jeśli chcemy naprawdę porządne urządzenie, ale jednocześnie nie chcemy wydawać fortuny, warto zwrócić uwagę na modele firmy Thomas ze średniej półki cenowej.


Zobacz wszystkie odkurzacze Thomas

1. Thomas MultiClean X10 Parquet

 

 

Zaczniemy od topowego modelu w naszej ofercie - Thomas MultiClean X10 Parquet. To bardzo zaawansowany odkurzacz piorący z elektroniczną regulacją mocy ssania, którą możemy sterować z uchwytu za pośrednictwem fal radiowych. To pierwsza zaleta tego modelu – takie rozwiązanie znacząco podnosi komfort sprzątania eliminując konieczność częstego schylania się do odkurzacza, na którym zazwyczaj umieszczone jest pokrętło lub suwak regulujący moc ssania. To jednak nie najważniejsza cecha tego modelu.

 

Odkurzacz wyposażono w liczne dodatki wspomagające sprzątanie na mokro. Mowa tu o filtrze wody AQUA+, w którym kurz i inne zanieczyszczenia są zatrzymywane przez wodę, a samo powietrze jest dodatkowo nawilżane i ujemnie jonizowane, jak również o pojemniku filtra wodnego, który po odkurzaniu wystarczy wyjąć i opłukać, odpada również obowiązek pamiętania o kupnie i wymianie worków. Nie oznacza to jednak, że model ten można używać tylko przy sprzątaniu na mokro. Producent przewidział możliwość szybkiego odkurzania tradycyjnego, a służy do tego między innymi wymienny worek o pojemności 6 litrów.

 

Odkurzacz Thomas MultiClean X10 Parquet ma mnóstwo cech, o których ciężko napisać w skrócie. Pomijając inne aspekty wspomnimy jeszcze o specjalnym wężu w materiałowej osnowie, zintegrowanym z przewodem doprowadzającym wodę do prania, który znacznie ułatwia sprzątanie na mokro eliminując obowiązek przypinania dodatkowego węża na wodę. Na koniec wspomnimy o specjalnej szczotce AquaStealth, która znacząco poprawia wydajność sprzątania, zaś na szczególną uwagę zasługuje możliwość zbierania rozlanych płynów, co z pewnością przyda się w kuchni.

 

Odkurzacz wyposażono w silnik o mocy 1700 W, zaś jego maksymalny zasięg pracy to 11 metrów. W zestawie znajdziemy mnóstwo dodatków, między innymi ssawko-szczotkę z przełącznikiem parkiet-dywan, ssawkę szczelinową, szczotkę do mebli, ssawkę do prania dywanów i zbierania wody, ssawkę do prania tapicerki, jak również wspomnianą szczotkę AquaStealth.

 

2. Thomas Twin T1 Aquafilter

 

Nieco tańszym, choć również godnym uwagi jest odkurzacz Thomas Twin T1 Aquafilter. W tym przypadku mamy do czynienia z nieco skromniejszą funkcjonalnością zamkniętą w kompaktowej obudowie. Urządzenie wyposażono między innymi w filtr Hepa, z którego będą zadowoleni przede wszystkim alergicy. Filtry tego typu wykonane są z włókna szklanego połączonego z syntetyczną żywicą, dzięki czemu są w stanie zatrzymywać prawie wszystkie cząsteczki większe od 0,3 mikrona np. pyłki kwiatowe. W tym przypadku również mamy do czynienia z pojemnikiem na zanieczyszczenia, który wystarczy regularnie opróżniać i myć – nie ma konieczności stosowania tradycyjnych worków jednorazowych.

 

Warto wspomnieć o tym, że odkurzacz ten nie ogranicza swojej funkcjonalności do podłóg, gdyż możliwe jest mycie okien, pranie dywanów oraz tapicerki. W dość bogatym zestawie znajdziemy między innymi ssawko-szczotkę z przełącznikiem parkiet-dywan, ssawkę małą, ssawkę szczelinową, specjalną przystawkę do mycia szyb, ssawkę do prania dywanów i zbierania wody, jak również szczotkę do czyszczenia na mokro glazury i kamienia. Odkurzacz wyposażono w silnik o mocy 1600 W, zaś maksymalny zasięg pracy to 10 metrów.

 

3.   Thomas Crooser Parquet Plus


Jeśli ktoś preferuje tradycyjne odkurzacze, powinien zwrócić uwagę na model Thomas Crooser Parquet Plus (dostępny również w wersji Animal Plus oraz Eco Plus). Co prawda w odkurzaczach nie to jest najważniejsze, ale trudno przejść obojętnie obok rewelacyjnej stylistyki, która cieszy oko i sprawia, że nie musimy pieczołowicie chować odkurzacza do szafy, za drzwi, do schowka itp. podczas niezapowiedzianej wizyty znajomych. Producent zwraca uwagę przede wszystkim na cichy (67 dB) i oszczędny silnik o mocy 1200 W, który spełnia restrykcyjne normy energooszczędności wg. Dyrektywy Unijnej, która wejdzie w życie w 01.09.2014 roku.

 

Alergicy docenią przede wszystkim zastosowanie filtru HEPA H13 BlueCleanAir oraz dodatkowego filtru z węglem aktywowanym, który zintegrowano z workiem. Taki arsenał pozwala na zatrzymanie niemal 100 % wszelkich pyłków i zanieczyszczeń. W tym przypadku również mamy do czynienia z wygodnym sterowaniem elektronicznym, zaś bardzo duży zasięg pracy (do 13 metrów) dodatkowo ułatwia sprzątanie. Ciekawym dodatkiem jest również szczotka z oświetleniem CleanLight, która pomoże w sprzątaniu ciemnych zakamarków mieszkania.

 

Jak zwykle w przypadku firmy Thomas, w zestawie otrzymujemy mnóstwo dodatków. Mowa tu o turboszczotce, ssawko-szczotce z przełącznikiem parkiet-dywan, szczotce do parkietów, ssawce szczelinowej, szczotce do mebli oraz ssawce do tapicerki.

 


Zobacz wszystkie odkurzacze Thomas


100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów