Przydatne akcesoria do Nintendo Switch. Które warto posiadać?

Autor: Ola

Nintendo Switch niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony miłośników gier. Konsola, która może pełnić funkcję przenośnej znalazła uznanie w oczach graczy nie tylko ze względu na mobilność, ale również dzięki dużym możliwościom pod względem obsługi gier. Zabawa z Nintendo Switch może być jeszcze lepsza, jeśli skorzysta się z dostępnych w sprzedaży akcesoriów.

Dziewczyna gra w grę na Nintendo Switch

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie praktyczne akcesoria do Nintendo Switch warto posiadać;
 2. które akcesoria poprawią komfort grania;
 3. jak zamienić dwa kontrolery w pada.

Praktyczne akcesoria do Nintendo Switch

HyperX ChargePlay Quad HX-CPQD-U

Akcesoria do Nintendo Switch można podzielić na dwie podstawowe grupy. Pierwszą stanowią typowe gadżety, które zwiększają jakość gier i rozrywki, a drugą akcesoria praktyczne. Na początek zajmiemy się tymi drugimi. Wielu użytkowników Nintendo Switch dobrze zna problemy związane z ładowaniem. I nie chodzi tu wcale o krótki czas działania akumulatorów, ponieważ pod tym względem producentowi nie można niczego zarzucić, ale o to, że raz na jakiś czas sprzęt po prostu trzeba naładować. Każdy gracz powinien rozważyć zakup specjalnej stacji dokującej HyperX ChargePlay Quad HX-CPQD-U. To rozwiązanie jest ciekawe z dwóch powodów. Po pierwsze – stanowi miejsce na przechowywanie kontrolerów, a po drugie – pozwala na ładowanie wszystkich baterii. Maksymalnie w stacji dokującej można umieścić cztery kontrolery. Niewątpliwym plusem tego rozwiązania jest również cena.

Innym wartym uwagi graczy produktem ułatwiającym użytkowanie Nintendo Switch jest Trust GXT 1222 Charging Grip. Pozwala on zamienić dwa kontrolery w pada, który jest podłączony do ładowania. Dzięki temu można korzystać z konsoli wtedy, kiedy akumulatory się ładują. Jak wiedzą zapewne wszyscy gracze korzystający z Nintendo Switch, urządzenie nie pozwala na cieszenie się grą w czasie ładowania kontrolerów. Trust GXT 1222 Charging Grip stanowi świetne rozwiązanie tego problemu.

Najczęściej gracze decydują się na zakup Nintendo Switch ze względu na to, że jest to konsola przenośna. Nie wszyscy wiedzą jednak jak prawidłowo o nią zadbać, tak aby nie uległa zniszczeniu. Osobom, które często przewożą konsolę i jej akcesoria śmiało można polecić walizkę BigBen Nintendo Switch. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby konsola i jej akcesoria były właściwie zabezpieczone. W walizce BigBen jest miejsce na Nintendo Switch, a także na:

 • kontroler PRO lub uchwyt Joy-Con Nintendo Switch,
 • zasilacz,
 • stację dokującą,
 • sześć gier,
 • kabel HDMI,
 • paski na nadgarstki dla Joy-Con.

Podróżując z Nintendo Switch, warto również zadbać o zabezpieczenie ekranu urządzenia. Podobnie jak w smartfonach czy tabletach, jej wyświetlacz jest delikatny i w razie upadku lub przypadkowego uderzenia może ulec uszkodzeniu. Aby do tego nie doszło, dobrze jest kupić BigBen Force Glass. To szkło hartowane dopasowane do wymiarów wyświetlacza, zapewniające mu dodatkową ochronę.

WSKAZÓWKA

Pamiętaj, by dbać o konsolę Nintendo również podczas krótkich podróży. Żeby uniknąć zarysowań obudowy, kiedy przenosisz urządzenie w plecaku czy torbie, zawsze używaj etui.

Można również zdecydować się na zakup specjalnego etui na konsolę. BigBen Travel Case NNS40 to elegancki pokrowiec na Nintendo Switch, który chroni sprzęt przed uszkodzeniem. Pokrowce takie występują również w innych wersjach. Fanom kultowej gry Super Mario Bros. szczególnie powinien przypaść do gustu pokrowiec PDP Nintendo Switch Starter Kit Mario Remix Edition. Oprócz miejsca na konsolę i sześć gier, etui posiada siatkowaną kieszonkę na drobne akcesoria. W zestawie znajdują się także dwie silikonowe nakładki na Joy-Cons, kabel USB i specjalna ściereczka do czyszczenia ekranu. W etui zastosowano również nylonowy pasek na rzepę, który ułatwia wyjmowanie konsoli.

 • 99 zł
 • 89 zł
 • 51,29 zł
 • 99 zł
 • 89 zł

Akcesoria do Nintendo Switch poprawiające komfort grania

Walizka na konsolę Nintendo Switch

Kontroler Nintendo Switch Joy-Con jest dosyć specyficzny i różni się od padów, w które wyposażone są klasyczne konsole. Niektórzy użytkownicy uważają to za zaletę, inni jednak nie należą do fanów takiego rozwiązania. Plus jest taki, że można zaopatrzyć się w dodatkowe kontrolery, które zwiększą komfort grania i dostarczą jeszcze większych wrażeń.

Godny polecenia pad do Nintendo Switch o klasycznej budowie i układzie przycisków to Q-SMART GS007. To dobrej jakości bezprzewodowy produkt w korzystnej cenie. Pad ten posiada funkcję AXIS Motion Sense i wbudowany akumulator litowy o pojemności 500 mAh. Wśród fanów gier samochodowych sporą popularnością cieszą się specjalne kierownice kompatybilne z Nintendo Switch. Dzięki nim wyścigi nabierają innego wymiaru i dają jeszcze większą frajdę.

Szukasz nowych tytułów, które wypróbujesz na Nintendo Switch? Gry na tę konsolę, które warto kupić, znajdziesz w artykule: Gry na Nintendo Switch – najlepsze premiery 2019.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link