Najlepsze gry na PlayStation VR – poznaj opinie naszych klientów

Autor: Joanna

Jeśli lubisz grać na konsoli i szukasz nowych sposobów na cyfrową rozrywkę, wirtualna rzeczywistość jest z pewnością warta wypróbowania. Tą opcją mogą cieszyć się między innymi użytkownicy popularnych konsol marki Sony. VR na PlayStation to system rozgrywki, w której przy pomocy specjalnego headsetu gracz przenosi się do bardzo realistycznego, trójwymiarowego świata gry. Sprawdź, jakie są ulubione gry VR naszych klientów!

Para gra w grę VR

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co to jest konsola Sony VR i jak działa,

- jakie są opinie klientów o PlayStation VR,

- jakie gry VR na PlayStation warto kupić.

Wirtualna rzeczywistość na PlayStation – jak działa Sony VR?

Rozgrywka na PlayStation VR niewiele różni się od innych systemów wirtualnej rzeczywistości. Po założeniu gogli VR użytkownik ma wrażenie przeniesienia się do świata gry, a trójwymiarowy obraz otacza gracza z każdej strony. System pozwala na swobodne eksplorowanie dostępnej rzeczywistości i wchodzenie z nią w interakcje. Dzięki wbudowanemu żyroskopowi gracz może intuicyjnie sterować rozgrywką i podziwiać obraz w 360 stopniach.
Google VR do PlayStationAby w pełni cieszyć się rozgrywką z Sony VR, potrzebne są:
 • konsola PlayStation 4,
 • gogle PS VR – nowoczesny headset z wyświetlaczem OLED, mikrofonem i wbudowanymi głośniczkami, który łączy się bezprzewodowo z konsolą PS4 oraz kamerą,
 • kamera Sony PlayStation 4 Camera– urządzenie służące do śledzenia ruchów gracza,
 • kontrolery – np. DualShock 4, PlayStation Move lub kontroler celowniczy,
 • gry i aplikacje VR, które współpracują z akcesoriami do wirtualnej rzeczywistości.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z wirtualną rzeczywistością, dobrym wyborem będzie zakup zestawu: gogle Sony PlayStation VR i PlayStation Camera. Więcej na temat doboru okularów VR do konsoli przeczytasz w artykule Najlepsze okulary VR do konsoli - poznaj opinie naszych klientów.

Konsola Sony PlayStation VR – co o niej sądzą nasi klienci?

Zastanawiasz się, jakie są opinie klientów o systemie Sony VR? Oto niektóre z nich:
Najlepsze wejście do świata VR, które można kupić – pisze użytkownik PJ o okularach PlayStation VR. Wrażenia niesamowite. Niech jako rekomendacja wystarczy to, że jeden z moich znajomych, który NIGDY nie grał w gry wideo, po prezentacji sprzętu kupił następnego dnia konsolę, PSVR i 3 gry. Największe wrażenie zrobił na nim (i na mnie też) Batman – MEGA! Szkoda życia – musisz spróbować!
Wojtek, który też kupił w naszym sklepie gogle PS VR, także je poleca: Pomimo widocznie gorszej jakości obrazu niż standardowo wrażenie immersji jest niesamowite. Sprzęt jest wygodny i podczas gry w ogóle go nie czuć. Polecam!

Polecane okulary vr
 • 249 zł
 • 2 589 zł
 • 749 zł
 • 559 zł
 • 1 899 zł

Najlepsze gry VR na Playstation – co zdaniem graczy warto wypróbować?

Niezależnie od tego, czy chcesz zacząć przygodę z rozgrywką w wirtualnej rzeczywistości, czy szukasz nowych gier VR, które warto wypróbować, do wyboru jest coraz więcej godnych zainteresowania tytułów. Aby wyświetlić wszystkie gry na PlayStation 4 działające w trybie VR, kliknij tutaj.

WARTO WIEDZIEĆ

Szukając gier VR na konsolę PS4, zwróć uwagę na oznaczenia znajdujące się na opakowaniu lub w opisie produktu. Gry stworzone z myślą o wirtualnej rzeczywistości mają naklejkę o treści PlayStation VR – wymagane. Tytuły, które mogą działać w wersji VR i tradycyjnej, mają oznaczenie PlayStation VR – kompatybilne.

Bravo Team + PlayStation VR Aim ControllerWśród gier na PS4, w które możesz zagrać z funkcją VR, największą popularnością wśród naszych klientów cieszy się słynny symulator jazdy Gran Turismo Sport. Atutem, dla którego zdecydowanie warto wypróbować tę grę w wirtualnej rzeczywistości, jest dynamizm, znakomita grafika i możliwość podziwiania pięknych krajobrazów. Świetna gra dla dużych i małych chłopców – pisze Wojtek. Kiedyś miałem GT na PS3, ale ta wersja na PS4 jest super – tym bardziej, że można sterować padem jak kierownicą. Grafika i oprawa muzyczna na najwyższym poziomie. Polecam!
Jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości VR, zaopatrz się w kontroler do celowania i wypróbuj go, grając w dobrą strzelankę. Gra Bravo Team, stworzona z myślą o rozgrywce w wirtualnej rzeczywistości, jest dostępna w RTV Euro AGD w zestawie z aim controllerem do PS4. Świetna gra – pisze Jarek, który kupił ten komplet w naszym sklepie – polecam każdemu, kto posiada gogle PS VR. Użytkownik Bogu szczególnie poleca grę wspólnie ze znajomymi: Gra przyjemna do zagrania (…). Fajnie gra się w trybie co-op. Fabuła żadna. Kontroler celowniczy jest świetny i to na nim grałem – można grać jeszcze na padzie i movach.
Chcesz poznać inne gry VR godne uwagi? Wypróbuj nowości:
 • ARK Park VR,
 • Astro Bot Rescue Mission VR,
 • Track Lab.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link