Łącznik pralki z suszarką – zadbaj o funkcjonalność i estetykę

Z tego artykułu dowiesz się:do czego służy łącznik pralki z suszarką jakie są zalety korzystania z takiego rozwiązania jaki łącznik wybrać najlepiej
Autor: Adam

Posiadając pralnię lub robiąc pranie w łazience, często korzystasz jednocześnie z pralki oraz suszarki. Nie zawsze jednak jest miejsce na dwa sporej wielkości urządzenia. Można je w prosty sposób połączyć i tym samym zadbać o walory estetyczne, a także wygodę użytkowania. Łącznik pralki z suszarką pozwala na ustawienie sprzętów jeden na drugim w bezpieczny sposób. Jaki łącznik wybrać?

Zobacz także: Jaką pralkę kupić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Wygodne i estetyczne pranie

Młoda uśmiechnięta kobieta robiąca pranie

Niezależnie od tego, czy posiadasz pomieszczenie przeznaczone tylko do prania, czy robisz to w łazience, możesz spotkać się z tym, że pralka i suszarka po prostu nie zmieszczą się obok siebie. Przydadzą się wtedy specjalne akcesoria zwane łącznikami pralki z suszarką. Dzięki nim pranie stanie się łatwiejsze, wygodniejsze oraz zaoszczędzisz sporo miejsca w pomieszczeniu. Udogodnienie to umożliwia bezpieczny i praktyczny montaż jednego urządzenia na drugim. Wiele modeli posiada także dodatkową specjalną półeczkę, na której można wygodnie składać wysuszone już pranie.

Korzystanie z łącznika pralki z suszarką skutkuje dużo wyższym komfortem wykonywania tej codziennej czynności. Ponadto pozwala to na utrzymanie ładu w łazience czy pralni. Zaoszczędzone miejsce da się wykorzystać inaczej, dobrym pomysłem będzie chociażby ustawienie dodatkowej szafki.

Rodzaje łączników

Na rynku znajdziemy wiele różnych modeli łączników pralki z suszarką. Różnią się one sposobem montażu, bezpieczeństwem i estetyką samego połączenia. Można je podzielić na 2 główne rodzaje:

  • Łączniki uniwersalne

Nadają się do większości modeli pralek i suszarek. Składają się zwykle ze specjalnych wkrętów i blaszek, które łączą oba urządzenia. Nie jest to oczywiście specjalnie estetyczne łączenie, lecz niezwykle funkcjonalne. Takie akcesoria charakteryzują się bardzo niską ceną i łatwym montażem. Jednym z tego typu łączników pralek z suszarką jest Electrolux BR11. Pasuje on do wielu różnych modeli, można go szybko zamontować i kosztuje mniej niż 100 złotych. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że nie posiada on żadnych dodatkowych funkcji.

  • Łączniki w formie nakładki

Są to specjalne akcesoria, które powinno się dopasować odpowiednio do rozmiarów urządzeń. Montuje się je na urządzeniu, które ma być niżej. Przy wyborze takiego sprzętu bardzo istotne jest dopasowanie właściwych wymiarów. Poza tym trzeba zwrócić także uwagę na maksymalną nośność, tak aby nie uszkodzić akcesorium. Montaż w tym wypadku również jest stosunkowo prosty i szybki. Sprowadza się on do założenia łącznika pralki z suszarką na urządzenie i przykręceniu kilku śrubek. Niektóre modele posiadają dodatkowe funkcje, takie jak specjalna wysuwana szuflada, która może służyć na przykład do wygodnego składania wysuszonych ubrań. Oprócz szerokości takiego łącznika należy też pamiętać o maksymalnej głębokości urządzeń, jakie jest w stanie obsłużyć. Nie mogą one wystawać poza akcesorium, ponieważ montaż będzie wtedy niemożliwy. Jednym z takich rozwiązań jest Samsung SKK-DD, dostępny za około 250 złotych. Umożliwia prosty montaż na pralkach o głębokości 550 i 600 mm. Maksymalne obciążenie wysuwanej półki to około 15 kg. Innym dobrym wyborem może być AEG-Electrolux SKP11. Jego koszt to około 270 złotych. Poza wygodnym i bezpiecznym montażem posiada specjalną, wysuwaną szufladę do składania ubrań lub innych zadań.

Ponadto łączniki dzieli się na 3 typy, każdy służy do czegoś innego:

  • SK-DA – łącznik pralki z suszarką, w którym urządzenie wyżej jest głębsze niż urządzenie niżej;
  • SK-DH – stosowany, kiedy urządzenie poniżej jest głębsze;
  • SKK-DF – łącznik używany, kiedy urządzenia są podobnej głębokości.

Należy zwrócić na to uwagę, ponieważ w przypadku kupna nieodpowiedniego typu łącznika pralki z suszarką, montaż będzie po prostu niemożliwy. Pomiar sprzętów, które posiadasz, jest dlatego bardzo istotny i nie wolno o nim zapomnieć.

  • 169,99 zł
  • 179,99 zł
  • 259 zł
  • 139,99 zł
  • 309 zł

Czy warto?

Pralka połączona z suszarką w minimalistycznym pomieszczeniu

Łączniki pralki z suszarką to niezwykle wygodne rozwiązanie, kiedy musisz zaoszczędzić trochę miejsca lub po prostu chcesz wygodnie korzystać z obu urządzeń. Pranie staje się bardzo proste. Dodatkowe funkcje, takie jak wysuwane szuflady, dodają tylko użyteczności takiemu sprzętowi. W RTV Euro AGD można znaleźć wiele przydatnych akcesoriów idealnych do pralni i łazienki, wystarczy kliknąć tutaj.

Najczęściej polecane przez użytkowników łączniki pralek z suszarką to między innymi Samsung SKK-DD. Jego cena to 250 złotych. To uniwersalny łącznik z wysuwaną, bardzo wygodną półką. Pozwala na obciążenie półki do 15 kg. Inny godny uwagi model, który również posiada specjalną szufladę, to Bosch WTZ11400. Kosztuje nieco więcej, bo około 280 złotych. On też utrzymuje oba urządzenia stabilnie i bezpiecznie oraz umożliwia łatwy montaż. Pasuje jednak tylko do urządzeń o takich samych wymiarach.

Łącznik pralki z suszarką to bardzo przydatne akcesorium. Korzystanie z niego jest niezwykle proste, a z montażem też poradzimy sobie bez większej trudności. Wybór odpowiedniego sprzętu jest mocno uzależniony od wymiarów pralki oraz suszarki, które posiadamy. Warto także zainwestować w łącznik z dodatkową szufladą. Jest to wygodne rozwiązanie, z którego można korzystać na wiele sposobów.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link