Data publikacji: 8 lipca 2014
ARTYKUŁ - PORADNIK

Golarka - jak wybrać?

Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Poleć znajomemu Drukuj

Golarki dzielą się na dwa typy: przeznaczone dla kobiet i przeznaczone dla mężczyzn.


Golarki damskie
są nieco mniejsze i lżejsze, występują w jasnych pastelowych kolorach. Są bardzo skuteczne w usuwaniu owłosienia z każdego miejsca na ciele, zwłaszcza z nóg, pach, okolic bikini. Jeżeli chcesz korzystać z golarki w trakcie kąpieli w wannie lub pod prysznicem, wybierz model, który można użytkować na mokro.Golarki męskie są większe, masywniejsze, przeważnie w ciemniejszych kolorach ze srebrnymi elementami. Są przeznaczone do usuwania zarostu z twarzy, szyi, przystrzygania baków. Wybrane modele posiadają także nakładkę, która pozwala uzyskać efekt trzydniowego zarostu. Wszystkie golarki golą "na sucho", niektóre modele mają możliwość golenia "na mokro". Dzięki temu możesz ogolić się w trakcie kąpieli.

 

 Golarka męska

 

Pierwsza decyzja, którą musisz podjąć, wybierając golarkę, dotyczy systemu golącego. W przypadku golarek męskich możesz wybrać głowice lub folie. Twój wybór zależeć będzie od indywidualnych preferencji i przyzwyczajeń. W golarkach damskich występują tylko folie.

Głowica składa się z  wirujących, okrągłych  ostrzy  tnących,  na które nałożona jest osłona (siateczka) z różnego kształtu szczelinami. Występują modele z dwoma lub trzema głowicami. Dzięki większej liczbie głowic golenie będzie efektywniejsze i krócej potrwa. Głowice w części modeli poruszają się i dopasowują do kształtu twarzy, dzięki dobremu przyleganiu ostrzy do skóry zapewniają dokładność golenia.

 

Głowice dobrze dopasowują się do kształtu twarzy, dzięki czemu zapewniają dokładniejsze golenie.
Golarka dla mężczyzn

Pozostałe golarki mają podłużne wąskie ostrza, które są okryte folią. Folia ma pojedyncze drobne otworki, przez które przedostają się włoski obcinane następnie przez ostrza. W niektórych modelach otworki w folii mają nieregularne kształty, co sprawia, że wyłapywane są włoski rosnące w różnych kierunkach. Wyróżniamy trzy rodzaje systemów golących w ramach folii:

  • pojedynczy - jedna szeroka folia,
  • podwójny - pojedyncza folia z dodatkowym nożem,
  • potrójny - dwie folie przedzielone nożami tnącymi.

Im więcej folii i noży, tym szybciej i dokładniej ogolisz się. 

 

W golarkach damskich stosowane są wyłącznie folie.
Golarka z folią

Warto, aby golarka posiadała trymer, dzięki któremu przytniesz baczki, wąsy lub zaznaczysz linię brody. Trymera użyjesz także, aby skrócić bardzo duży zarost przed goleniem. 

Zasilanie golarki

Golarki męskie mogą być zasilane sieciowo, sieciowo-akumulatorowo lub akumulatorowo. Golarki damskie mogą mieć także zasilanie bateryjne.

Jeżeli chciałbyś używać golarki w dowolnym miejscu, wybierz model zasilany jednocześnie i sieciowo, i akumulatorowo lub tylko akumulatorowo. Niektóre golarki zasilane jedynie akumulatorowo mogą być używane pod prysznicem, są bezpieczne podczas kontaktu z wodą. 

 

Niektórych golarek zasilanych akumulatorowo można bezpiecznie używać pod prysznicem.
Golarka do używania pod prysznicem

Czas pracy bezprzewodowej powie Ci, ile czasu golarka będzie działać bez podłączenia do sieci, przy maksymalnie naładowanym wbudowanym akumulatorze. Wartość ta wynosi od 20 do nawet 100 minut. Jeżeli model ma wskaźnik naładowania, szybko sprawdzisz, jak długo jeszcze możesz golić się bez konieczności podłączenia akumulatora do prądu. Każda golarka z wbudowanym akumulatorem potrzebuje stosunkowo dużo czasu do pełnego naładowania go, dlatego warto, aby posiadała funkcję szybkiego ładowania. Wykorzystasz ją, gdy będziesz chciał szybko podładować urządzenie, wystarczy wtedy kilka minut, aby było gotowe do bezprzewodowego golenia. Jeżeli często podróżujesz za granicę, wybierz model dostosowany do napięcia 110 V.

Proponowane Towary:

Braun Series 9-9260s
Philips Series 7000 S7370/12
Philips SensoTouch 3D Shaver (Seria 9000) S9031/12
Philips Series 5000 S5100/06
Panasonic ES-LT6N-S803

Funkcje ułatwiające obsługę i podnoszące bezpieczeństwo użytkowania

Jeżeli nie masz czasu na czyszczenie, ładowanie i konserwację golarki, wybierz model z systemem czyszcząco-odświeżającym. Po zakończeniu golenia umieszczasz golarkę w specjalnej bazie, w której są automatycznie zmywane pozostałości zarostu i wszelkie zanieczyszczenia. Dodatkowo, głowice golące są smarowane, a akumulator ładowany.

 

System czyszcząco-odświeżający dba, by golarka zawsze była gotowa do użytku.
System czyszcząco-odświeżający

W pozostałych przypadkach w prawidłowej konserwacji urządzenia pomogą Ci dodatkowe funkcje, w które wyposażono niektóre modele golarek, czyli kontrolka konieczności czyszczenia głowic, kontrolka sygnalizująca konieczność wymiany głowic, wskaźnik wyczerpania akumulatorów

Do golarki najczęściej dołączony jest pędzelek do czyszczenia głowicy z włosków. Jeżeli chcesz, aby czyszczenie było dokładniejsze i łatwiejsze, wybierz model z możliwością mycia głowicy pod wodą.

Jeżeli chcesz mieć golarkę zawsze "pod ręką", a w okolicach lustra nie masz na nią miejsca, wybierz model z uchwytem ściennym. Dzięki niemu powiesisz golarkę na ścianie. Wyświetlacz LCD, szybko poda ci dokładne informacje na temat stanu naładowania baterii, optymalnego czasu używania i wymiany części golących. Jeżeli masz małe dzieci lub często podróżujesz, przydatna jest blokada przeciw przypadkowemu włączeniu. Dzięki niej masz pewność, że dziecko nie zrobi sobie nic złego, bawiąc się urządzeniem, a akumulatory nie wyczerpią się przez przypadkowe włączenie golarki na przykład w podróżnej torbie.

Dodatkowe akcesoria, które wpłyną na komfort użytkowania

Spray do dezynfekcji pozwala uniknąć rozwoju bakterii i występowania podrażnień skóry.

Wymienne ostrza są niezbędne, gdyż powinieneś regularnie wymieniać ostrza w golarkach. Dzięki temu urządzenia będą efektywnie i długo pracować.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?
38 10
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest Dodaj do Google+
Zgłoś błąd na stronie
Prześlij uwagi
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Mierzymy lodówkę. 7 sposobów na dopasowanie lodówki do kuchni

Jak zmierzyć lodówkę? Na co zwracać uwagę? Poznaj nasz przewodnik po tym, jak dopasować nową lodówkę do swojej kuchni.
Zobacz więcej   

Dlaczego warto kupić odkurzacz pionowy?

Odkurzacze pionowe stają się coraz popularniejsze ze względu na poręczność i łatwość przechowywania. Co jeszcze wpływa na to, że tak wiele osób decyduje się na ten rodzaj odkurzacza? Co warto wiedzieć przed zakupem? Przeczytaj nasz poradnik.
Zobacz więcej   

Ranking TOP 5 odkurzaczy pionowych

Zastanawiasz się nad kupnem odkurzacza pionowego? Poznaj modele, które są najlepiej oceniane przez klientów i wybierz najlepszy odkurzacz.
Zobacz więcej   

Znajdź nas