Najlepsza golarka męska – jak ją wybrać?

Autor: Wojciech

Jeśli golenie brody to czynność przez Ciebie nielubiana, a robienie tego jednorazowymi maszynkami jest czasochłonne i nie do końca satysfakcjonujące, to powinieneś rozważyć zakup odpowiedniego urządzenia. Męska golarka może całkowicie odmienić Twój punkt widzenia na ten obowiązek i zrewolucjonizować go. Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy jej zakupie, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się najpotrzebniejszych informacji.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie jest najlepsze zasilanie golarki
  2. jaki system golący jest najlepszy
  3. jakie dodatkowe funkcje golarki mogą okazać się przydatne

Zasilanie golarki – na jakie się zdecydować?

Najpopularniejszym rodzajem zasilania golarek elektrycznych jest zasilanie sieciowe, czyli nic innego, jak podłączenie urządzenia do prądu. Takie rozwiązanie sprawdzi się w sytuacji, kiedy golisz się w jednym, stałym miejscu (najczęściej jest to łazienka), a gniazdko znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie lustra. Wadą tego rodzaju zasilania jest fakt, że kabel podłączony do gniazdka może znacznie ograniczać swobodę ruchów, co przy tak delikatnej czynności jak golenie bywa trudne do zaakceptowania. Dodatkowo, jeśli zdarza Ci się często podróżować, nie zawsze będziesz mieć swobodny dostęp do gniazdka, co może zdecydowanie utrudnić cały proces. Zaletą tak zasilanych urządzeń jest ich waga – są o wiele lżejsze od modeli zasilanych w inny sposób. Jeśli zainteresował Cię zakup golarki zasilanej sieciowo, to warto zwrócić uwagę na model Braun Series 1 130.

Drugim rodzajem golarek są urządzenia zasilane akumulatorowo. Są dość ciężkie, ale zyskują na wygodzie użytkowania. To idealna opcja dla osób często podróżujących oraz wszystkich tych, którzy nie mają bezpośredniego dostępu do gniazdka. Przed zakupem takiego urządzenia należy sprawdzić, jak długo jest w stanie ono działać bez konieczności ponownego ładowania (np. model Philips OneBlade Pro QP6520/20 pozwala na 90 minut ciągłej pracy). Kolejną zaletą tej golarki jest możliwość golenia zarówno na sucho, jak i na mokro (np. pod prysznicem).

Istnieją jeszcze golarki akumulatorowo-sieciowe. Jest to rozwiązanie najbardziej uniwersalne, gdyż po wyczerpaniu akumulatora nie ma konieczności przerywania pracy (można ją kontynuować, podłączając urządzenie do sieci). Przykładem takiej golarki jest m.in. model RAVEN EGM003S.

Polecane golarki męskie
  • 1 599 zł
  • 117 zł
  • 179,99 zł
  • 169,99 zł
  • 199,98 zł

System golący – jaki jest najlepszy?

Golarki elektryczne podstawowo dzielą się na dwa rodzaje urządzeń z różnymi systemami golącymi.

  • Golarki z systemem głowicowym – ich działanie polega na tym, że głowica urządzenia składa się z kilku obracających się ostrz, które schowane są pod specjalną osłoną, dzięki czemu nie mają bezpośredniego kontaktu ze skórą. Włoski dostają się do ostrzy poprzez specjalne szczeliny, następnie są odpowiednio dociskane i dokładnie przycinane. Golarki, których głowica jest ruchoma są bardziej skuteczne i lepiej dostosowują się do kształtu twarzy. Istotna jest również ilość głowic – im więcej, tym lepiej (dostępne są modele posiadające dwie, trzy, a nawet pięć głowic). Większa liczba gwarantuje dokładniejsze golenie (np. Philips Series 5000 S5130/06).
  • Golarki z systemem foliowym – urządzenia tego typu posiadają długie ostrza o wąskim kształcie, które zostały dodatkowo pokryte folią. Włosy dostają się do wnętrza golarki poprzez niewielkie otwory, tam zostają przeciśnięte i obcięte. Istotny jest tu rodzaj mechanizmu golenia – dostępne są: pojedynczy, podwójny i potrójny (np. Braun Series 5 5195cc). Różnią się one dokładnością golenia.

Golarka męska – jakie może mieć dodatkowe funkcje?

Oprócz wspomnianych wyżej parametrów, podczas wyboru golarki warto zwrócić również uwagę na inne aspekty i funkcje, których obecność, choć nieobowiązkowa, z pewnością uatrakcyjni i ułatwi używanie tego urządzenia. Przydatny może okazać się chociażby wskaźnik naładowania akumulatora, który pozwoli Ci oszacować, jak długo jeszcze będzie działać golarka. Najnowocześniejsze modele wyposażone są w ekran LCD, dzięki któremu wszystkie wyświetlane informacje będą doskonale czytelne. Niektóre urządzenia wyposażone są we wskaźniki informujące o konieczności wyczyszczenia golarki, bądź o zużyciu głowic i konieczności ich wymiany. Na rynku dostępne są też urządzenia samoczyszczące się i takie, które wyposażone są w funkcję szybkiego, kilkuminutowego ładowania, wystarczającego na jeden proces golenia.

Golarka męska to urządzenie, które może znacznie ułatwić życie niejednemu mężczyźnie. Podczas jej wyboru należy zwrócić uwagę na wszystkie wymienione wyżej parametry, gdyż tylko takie rozważne podejście zagwarantuje jego użytkownikowi pełnię satysfakcji i zadowolenia.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów