Nagłośnienie przenośne - najlepsze zestawy

Autor: Maciek

Jaki zestaw nagłośnienia przenośnego będzie najlepszy? Czym kierować się podczas wyboru konkretnego sprzętu? Czy zestaw głośników bezprzewodowych wystarczy do zorganizowania imprezy w plenerze? Komu najbardziej przyda się taki sprzęt? Na te (i inne) pytania, odpowiadamy w naszym artykule o mobilnym zestawie muzycznym!

Głośniki przenośne – dla kogo są przeznaczone

Bezprzewodowy głośnik wydaje się obowiązkowym przedmiotem zabieranym na wakacje. Świetnie sprawdzi się więc dla rodzin z dziećmi, które wybierają się w długą podróż samochodem. Później można go wykorzystać jako zestaw muzyczny w pokoju hotelowym lub na plaży. Kto jeszcze będzie mógł praktycznie wykorzystać funkcje głośnika?

Na pewno grupa młodych dorosłych, którym zależy na odtwarzaniu ulubionych piosenek w gronie znajomych. Głośnik można wykorzystać również do słuchania audiobooków, a lepsze modele sprawdzą się również jako poprawę dźwięków odtwarzanych np. z laptopa. Wystarczy, że podłączymy głośnik za pomocą Bluetooth do komputera, a grana melodia będzie bardziej wyrazista, a basy mocniejsze. 

Trudno jednak wymienić grupy, które jako jedyne mogą korzystać z mobilnych głośników. Dzięki zastosowaniu różnorodnych funkcji ten rodzaj sprzętu będzie odpowiedni właściwie dla każdego. Zestawy muzyczne składają się zazwyczaj z kilku kolumn, w tym przynajmniej jednego głośnika niskotonowego, który odpowiada za przetwarzanie najniższych częstotliwości. Wzmocnienie basowego brzmienia wpływa więc na to, że cały utwór jest bardziej wyrazisty. Estetyczny wygląd, możliwość dopasowania wersji kolorystycznej, a także rozbudowania urządzeń w zestaw sprawiają, że działanie głośnika można dopasować do indywidualnych potrzeb.

  • 499 zł
  • 2 179 zł
  • 749 zł

Najlepsze głośniki bezprzewodowe

Który głośnik najlepiej sprawdzi się jako urządzenie mobilne? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu konkretnego modelu? Przedstawiamy najlepsze głośniki przenośne.

Z pewnością warto zwrócić uwagę na głośniki produkowane przez firmę Panasonic. Charakteryzują się wzmocnieniem basu na przykład dzięki funkcji Bass Reflex, która sprawia, że najniższe częstotliwości są mocniejsze, a cały dźwięk po prostu lepszy. W modelu Panasonic SC-TMAX5 zastosowano głośnik niskotonowy o średnicy 16 cm, który jest wspomagany mocą dwóch wzmacniaczy. Są również dwa mniejsze subwoofery, które wzmacniają basowe brzmienie. 

Głośnik Panasonic SC-TMAX50 jeszcze lepiej odwzorowuje basowe brzmienia. Zastosowano w nim technologię AIRQUAKE BASS, która sprawia, że muzykę można poczuć całym ciałem, ponieważ niskie tony są przetwarzane z ogromną mocą. W zestawie zawierają się dwa głośniki niskotonowe o średnicy 20 cm, które oprócz wyjątkowego brzmienia, mają również estetyczny design i solidną konstrukcję.

Nagłośnienie przenośne to nie tylko głośniki

Krótko mówiąc, nagłośnienie przenośne to mobilny zestaw muzyczny, który możemy zabrać ze sobą na imprezę plenerową lub zorganizować ćwiczenia na świeżym powietrzu. W zależności od tego, jaki obszar będziemy musieli pokryć dźwiękiem, moc głośników powinna być większa. Im większa moc, tym głośniejsza kolumna! Mobilny głośnik nie wystarczy jednak do tego, aby zorganizować wymienione wydarzenia. Co jeszcze powinno zawierać przenośne nagłośnienie?

Mikser

Mikser to urządzenie audio, do którego można podłączyć kilka różnych źródeł dźwięku. Można również manipulować ustawieniami konkretnych ścieżek dźwiękowych: wzmacniać, przyciszać, a także nakładać różnorodne efekty. Miksery audio dzielą się na analogowe i cyfrowe. Dzięki temu, że to właśnie do niego podłączamy głośniki oraz kolumny — stanowi centrum dowodzenia. Za pomocą jednego urządzenia możemy kontrolować playlistę, a także regulować głośność odtwarzania.

Mikrofony

Przenośny głośnik odkryje przed użytkownikami dodatkowe funkcje, gdy podłączy się do niego mikrofon. Karaoke lub przekazanie ważnego komunikatu może okazać się bez niego niemożliwe. Mikrofony rozróżnia się między innymi na podstawie sposobu, w jaki są zasilane: bezprzewodowe (najczęściej mikrofony dynamiczne) oraz łączone za pomocą kabla ze źródłem zasilania (najczęściej mikrofony pojemnościowe). Jaki zestaw muzyczny z mikrofonem wybrać? Przede wszystkim umożliwiający łączenie na różne sposoby, a także odpowiednio mocny i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Odtwarzacz muzyczny

Wszystkie urządzenia będą niepotrzebne, jeżeli nie dostarczymy źródła dźwięku. Warto pamiętać więc o tym, aby do przenośnego nagłośnienia dołączyć odtwarzacz płyt CD lub mieć urządzenie, które połączy się kolumnami za pomocą Bluetooth. Może to być smartfon, tablet lub laptop. Koniecznie będzie upewnienie się, czy wszystkie posiadane sprzęty są kompatybilne z formatami plików dostępnymi na urządzeniach elektronicznych (najczęściej jest to MP3). 

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link