Jaki blender 600W najlepiej wybrać – ręczny, kielichowy, sportowy? Porady

Autor: Klaudia

Z pewnością można stwierdzić, że blender to godny następca kuchennego miksera. Jest to bardzo praktyczne i poręczne urządzenie, niezwykle cenione przez niemal każdą gospodynię domową. Dzięki blenderom da się w łatwy sposób przygotować sos do sałatki czy mięsa, słodkie masy do ciasta, koktajle i napoje.

blender sportowy wypełniony smoothie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. na co zwrócić uwagę podczas zakupu blendera
 2. jakie są rodzaje blenderów
 3. jaki blender 600W wybrać

Blender – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

kobieta używająca blendera ręcznego

Aby wybrać najlepszy blender dla siebie, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów technicznych urządzenia.

 • Moc blendera – najczęściej moc blenderów kielichowych lub ręcznych mieści się w przedziale 600–800W. W większości przypadków będzie to wystarczająca wartość. Przy zadaniach wymagających dużej wydajności urządzenia należy jednak wybrać blender o większej mocy, np. 1200W.
 • Zasilanie – w przypadku blenderów kielichowych mamy jeden rodzaj zasilania, tj. przewodowy. Natomiast jeśli chodzi o blendery ręczne, to sprawa ma się inaczej – wiele modeli posiada akumulator, dzięki czemu możemy ich używać bezprzewodowo. Tego typu urządzenia są nieco cięższe, lecz zapewniają dużą swobodę w użytkowaniu. Da się na nich pracować od kilku do kilkudziesięciu minut, a po tym czasie należy podłączyć akumulator do ładowania. Zazwyczaj blendery zasilane bezprzewodowo mają niższą moc, ponieważ silniki o dużej mocy wymagają stałego źródła prądu.
 • Noże – istnieje wiele rodzajów noży, które montowane są w blenderze. Różnią się ostrością, kształtem oraz wytrzymałością. Tańsze blendery mają zazwyczaj tylko jedno ostrze. W droższych modelach pojawiają się dwa noże, które znacznie poprawiają wydajność urządzenia. Liczba noży wpływa na efektywność siekania oraz rozdrabniania. W sklepach dostępne są blendery, w których istnieje możliwość zmiany noży. Wtedy takie ostrza dedykowane są do konkretnych zadań.
 • Obudowa blendera – urządzenia te różnią się od siebie również obudową. Niektóre mają ją plastikową, a inne metalową czy szklaną. Część użytkowników sugeruje metalową obudowę, ze względu na jej większą wytrzymałość. W metalowych pojemnikach z pewnością zblenduje się gorące posiłki. Podobnie jak w szklanych, jednak w przypadku tych drugich ryzyko stłuczenia jest większe. Natomiast blendery z plastikową obudową są lekkie i poręczne. Są też tańsze od poprzednich wersji, ale mają większą tendencję do przebarwiania się. Po pewnym czasie na urządzeniu mogą pojawić się plamy po zupie lub sosie.
 • Regulacja prędkości pracy – większość blenderów dostępnych na rynku posiada wbudowaną regulację prędkości pracy. Jest to praktyczne rozwiązanie, które pomaga intuicyjnie zwiększać i zmniejszać prędkość silnika.
 • Funkcja gotowania – ta dodatkowa opcja dostępna jest wyłącznie w blenderach kielichowych. Takie urządzenia posiadają wbudowaną płytę grzewczą. Po przygotowaniu produktów, np. na zupę, wystarczy ustawić temperaturę i poczekać aż danie zacznie się gotować.
 • Tryb pulsacyjny – ta funkcja występuje w blenderach z regulacją prędkości. Prędkość blendera w tym trybie zwalnia i przyspiesza na przemian. Pomaga to dokładnie wymieszać ze sobą składniki.
Polecane miksery ręczne
 • 179 zł
 • 317 zł
 • 99,99 zł
 • 99,99 zł
 • 199 zł

Rodzaje blenderów

blender kielichowy wypełniony koktajlem

Gdy decydujemy o tym, jaki blender wybrać do użytku domowego, powinniśmy wiedzieć, że jest kilka rodzajów tego urządzenia.

 • Blender kielichowy – ten rodzaj blendera charakteryzuje się dużą pojemnością. Jest on dedykowany do przyrządzania większej ilości posiłków lub napojów. Posiada zamocowany pojemnik, do którego wrzuca się produkty. Umieszczone na dnie urządzenia noże dokładnie miksują wrzucone warzywa czy owoce. W tego typu blenderze użytkownik przygotuje drink, koktajl czy podstawę do zupy kremu dla większej liczby osób.
 • Blender ręczny – to bardziej poręczne i mniejsze urządzenie, powszechnie wykorzystywane w domu do szybkich, codziennych czynności. Dzięki niemu szybko można zmiksować ugotowaną zupę na krem, posiekać orzechy czy zmiksować owoce. Blender ten podczas użytkowania trzyma się w ręku, a metalowa końcówka z wymiennymi nożami miksuje produkty. Posiada on jednak słabszy silnik i jest przeznaczony do pracy krótkotrwałej.
 • Blender sportowy – poleca się go aktywnym osobom, które potrzebują odpowiedniej dawki witamin w krótkim czasie. Jest to urządzenie przypominające blender kielichowy, ale zamiast dużego szklanego lub plastikowego pojemnika mocuje się tu butelkę. Dzięki temu użytkownik szybko zmiksuje niezbędne produkty do ulubionego koktajlu i zabierze zdrowy posiłek na siłownię, rower czy jogging. Zazwyczaj na taki pojemnik zakłada się noże, a po blendowaniu zmienia się na pokrywkę z ustnikiem do picia.
 • Blender do koktajli – podobny do blendera kielichowego lub sportowego. Posiada mocowany pojemnik, który pomieści pyszne owoce, kostki lodu i alkohol. Oczywiście urządzenie jest dedykowane nie tylko do drinków dla dorosłych, ale również do bezalkoholowych koktajli. Aby kruszyć kostki lodu, sprzęt musi mieć stosowną moc oraz program do robienia koktajli. Niektóre blendery mają automatyczne programy dedykowane pod konkretne napoje.

Blender 600W – jaki model wybrać?

Poręcznym blenderem 600W jest model CleverMixx MSM2650B od firmy Bosch. Urządzenie posiada noże do miksowania i ubijania. Moc silnika 600W świadczy o wydajności i gwarantuje niezawodną pracę. W zestawie dostępny jest również mini malakser i mini rozdrabniacz. Malakser to urządzenie, które pomaga w ucieraniu chociażby migdałów na masło orzechowe. Natomiast rozdrabniacz sieka cebulę, nie wpływając na oczy użytkownika.

Blender kielichowy 600W Philips HR2162/90 posiada dwie prędkości obrotów noży. 2-litrowy pojemnik wykonany z tworzywa sztucznego przyda się w większej rodzinie. Urządzenie to ma funkcje takie jak: kruszenie lodu, mieszanie oraz miksowanie. Jego budowa pozwala na łatwe czyszczenie.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link