Nianie elektroniczne do 400 zł. Zestawienie najlepszych modeli

Autor: Joanna

Niania elektroniczna to funkcjonalny i poręczny gadżet każdego młodego rodzica. Umożliwia stały monitoring dziecka znajdującego się w innym pokoju. W zależności od zaawansowania elektroniczna niania oferuje szereg różnych funkcji, również oglądanie dziecka na monitorze.

Zbliżenie na nianię elektroniczną

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie funkcje powinna mieć niania elektroniczna
  2. na co zwrócić uwagę przy wyborze niani elektronicznej
  3. jak wybrać dobrą nianię elektroniczną do 400 zł

Czy warto kupić nianię elektroniczną?

Odbiornik niani elektronicznej z monitorem

Niania elektroniczna to nowoczesny i funkcjonalny gadżet, który docenią młodzi rodzice. Jest przydatna w wielu sytuacjach, m.in. wtedy, kiedy dziecko znajduje się w innym pomieszczeniu niż rodzice. Główną zaletą niani jest jej funkcjonalność w nocy, kiedy rodzicom zależy, by maluch spał we własnym łóżeczku, a jednocześnie martwią się, czy aby na pewno usłyszą jego płacz. Specyfikacja urządzenia zależy od producenta. Zaawansowane modele mają monitor pozwalający podglądać maluszka czy nadajnik, przez który dziecko słyszy głos rodzica. Elektroniczna niania sprawdzi się dla mam i ojców, którzy wykonują pracę zdalną, muszą w ciągu dnia prowadzić rozmowy telefoniczne i spokojnie wykonywać obowiązki zawodowe. Dodatkowo gadżet spełni swoją funkcję podczas przyjmowania gości, kiedy chcemy wiedzieć, czy maluch śpi. Elektroniczna niania będzie pomocna w czasie opieki nad starszym rodzeństwem, któremu chcemy poświęcić czas w czasie drzemki noworodka. Jakie są więc zalety niani elektronicznej? Zapewnia pełną kontrolę nad dzieckiem, pozwala na szybką reakcję, kiedy maluch znajduje się w innym pomieszczeniu. Zestawy niań są ponadto poręczne, lekkie i można je wszędzie ze sobą zabrać. Dobrej jakości sprzęt nie jest drogi, a zaawansowaną nianię elektroniczną możemy kupić za około 400 zł.

  • 229 zł
  • 349 zł
  • 229 zł
  • 399 zł
  • 229 zł

Nianie elektroniczne do 400 zł

Niania elektroniczna ustawiona na ziemi, w tle bawiące się dziecko

Niania elektroniczna to zestaw składający się z dwóch elementów – nadajnika (pozostawionego przy dziecku) i odbiornika (który rodzic ma przy sobie). Działanie urządzenia dzięki specjalnym czujnikom polega na wychwytywaniu każdego dźwięku wydawanego przez malucha. Producenci ze względu na zastosowane technologie oferują różne rodzaje niań. Najprostsze modele dostępne są w przedziale cenowym od 100 zł do 150 zł. Ma je w swojej ofercie m.in. marka Switel. Niania elektroniczna Switel BCC38 to zestaw działający w zasięgu 300 m, co pozwala na swobodne poruszanie się po dużej powierzchni, jak również między piętrami. Urządzenie zostało wyposażone w system aktywacji głosem, co oznacza, że niania uruchamia się tylko w przypadku wykrycia dźwięku. Przystępną cenowo nianię elektroniczną ma w swojej ofercie również marka Motorola. Zestaw Motorola MBP 162 Connect to zasilana sieciowo zaawansowana niania, która została wyposażona w dodatkowe funkcje, takie jak kołysanki czy lampkę nocną. Jej obsługę umożliwia połączenie przez sieć Wi-Fi. Niektóre modele niani (np. Switel BCC 67) mają czujnik ostrzegający rodzica o wyjściu poza zasięg działania urządzenia, co szczególnie docenią mieszkańcy dużych domów. Za niecałe 200 zł firma Switel oferuje model Switel BCC58 o zasilaniu sieciowo-bateryjnym, który został wyposażony dodatkowo w funkcję lampki nocnej, termometr, tryb kołysanek, zegar z alarmem czy czujnik przypominający rodzicowi o podaniu lekarstw i pokarmu. Zaawansowane zestawy niani elektronicznych mają kamerę, która daje podgląd obrazu w czasie rzeczywistym. Tryb noktowizyjny pozwala na kontrolę malucha również w nocy, nie zaburzając jakości przesyłanego obrazu wideo. Modele niani elektronicznej z funkcją kamery dostępne są za niewiele ponad 200 zł. Na liście wartych uwagi zestawów znalazł się m.in. model Xblitz Kinder Lite, oferujący dwustronną komunikację, dzięki której rodzic, podglądając na kamerze malucha, może do niego mówić. Xblitz Baby Monitor to bezprzewodowa niania, która mierzy w pokoju dziecka temperaturę i regularnie aktualizuje ją na wyświetlaczu. Dodatkowo producent wyposażył nianię w osiem kołysanek, które pomogą w usypianiu malucha. Switel BCF 827 to zaawansowana niania elektroniczna, która pozwala rodzicowi ingerować w ustawienia jakości obrazu (jasność, kontrast i nasycenie). Doskonałej jakości kamera daje podgląd na malucha, a wbudowana lampka nocna ułatwia mu zasypianie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze niani elektronicznej?

Wybierając nianię elektroniczną, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Jednym z nich jest zasięg. To niezbędna wartość, pozwalająca ocenić, na jaką maksymalną odległość będziemy mogli odejść od malucha. Rodzice mieszkający w przestronnych domach z ogrodem lub poruszający się pomiędzy piętrami powinni postawić na modele działające na kilku kanałach. Dzięki temu w przypadku utraty sygnału będą mieli możliwość przełączenia się na inną częstotliwość. Decydując się na nianię z monitorem, warto upewnić się, czy jego jakość i wielkość pozwoli na swobodny podgląd obrazu w nocy. Zapewni to tryb noktowizyjny. Dobrej jakości niania elektroniczna powinna mieć w zestawie zasilacz sieciowy i wbudowany akumulator. Jeśli zależy nam na zaawansowanych funkcjach, jak kontrola temperatury w pokoju czy możliwość mówienia do dziecka przed nadajnik, warto postawić na modele działające na Wi-Fi, których obsługę wspierają dodatkowo dostępne na smartfon aplikacje. Niektóre nianie elektroniczne wyposażone zostały w takie udogodnienia, jak lampka nocna czy tryb kołysanek, które mają być pomocne w usypianiu malucha.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link