Sklepy
855 855 855
Obserwowane
Koszyk
RTV -  Samsung AI zapisy -  0424 -  belka mobi 396x116
RTV -  LG - Cashback - 0324 - belka 1024x85

Telewizory Philips Ambilight (15)

Telewizor Philips 55OLED818/12 55 4K 120Hz Google TV Ambilight Dolby Vision Dolby Atmos DTS-X HDMI 2.1 DVB-T2
  • Ekran:  55 ", 4K UHD / 3840 x 2160
  • Smart TV:  Google TV
  • Częstotliwość odświeżania ekranu:  100 Hz / 120 Hz
  • Technologia obrazu:  OLED

Warianty produktu

Ekran:  55 "
65 ",  77 "
  • 169,75
    × 40 rat 0%

    Do września nie płacisz!

    169,75
    × 40 rat 0%
    Zmień
    Do września nie płacisz!
  • Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6 799 zł Cena bez kodu: 6 899 zł

Telewizor Philips 65OLED818/12 65 4K 120Hz Google TV Ambilight Dolby Vision Dolby Atmos DTS-X HDMI 2.1 DVB-T2
  • Ekran:  65 ", 4K UHD / 3840 x 2160
  • Smart TV:  Google TV
  • Częstotliwość odświeżania ekranu:  100 Hz / 120 Hz
  • Technologia obrazu:  OLED

Warianty produktu

Ekran:  65 "
55 ",  77 "
  • 219,75
    × 40 rat 0%

    Do września nie płacisz!

    219,75
    × 40 rat 0%
    Zmień
    Do września nie płacisz!
  • Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 8 799 zł Cena bez kodu: 8 899 zł

Zobaczyłeś 15 z 15 produktów

Telewizory Philips Ambilight – poświata ekranu

Telewizory Philips Ambilight to jedna ciekawszych oryginalnych technologii producenckich, ponieważ co do większości producenci osiągnęli rodzaj konsensusu. Oczekiwana rozdzielczość to telewizory 4K, przekątną minimum 43 cale, wspierać najnowsze wersje HDR, DolbyVision i Audio, oczywiście być smart… A czym są telewizory Philips Ambilight? Holenderska firma już w 2004 r. (sic!) opracowała i opatentowała technologię, której nie ma – nawet w formie licencji, podróbki czy repliki – żadna inna. Efektowną, wpływającą nie tyle na odbiór obrazu (choć to również), co… całego pokoju. Telewizor Philips Amilight to prawdziwy „gamechanger” codziennego życia, wywołujący „efekt wow” u każdego gościa w domu. Słowo!


Historia telewizorów Philips Ambilight

Pierwszy telewizor Philips Ambilight pojawił się w 2004 r. „Ambilight”, czyli „ambient light”, z podświetleniem otoczenia. Poświatą. Firma miała ułatwione zadanie – znana jest przecież również z produkcji żarówek (od 2012 r. „inteligentnych” systemu Hue). Na początku korzystała ze świetlówek CCFL, w 2007 r. zastąpiły je diody LED. W 2015 r. z tyłu niektórych odbiorników pojawiły się… mikroprojektory. Patent, który niestety nie przetrwał próby czasu, nazywał się AmbiLux. Obecnie na plecach telewizora Ambilight umieszczone są diody. Na krawędziach: dwóch (lewa, prawa), trzech (także góra) lub czterech (również dół). Ostatnia opcja jest oczywiście zdecydowanie najdroższa. Liczba (niezależnie podświetlanych – więc to istotne dla jakości efektu) diod zależy od wielkości i klasy telewizora. Od ośmiu do kilkunastu w pionie, od kilkunastu do 30 w poziomie. Podłużne, wyglądają trochę jak… ścieg zszywający brzegi. W tę technologię wyposażone są zarówno telewizory 43 cale, jak i dużo droższe telewizory LED 65 cali!


Telewizor Philips Ambilight – jak to działa?

Jeśli chodzi o zdrowie o oczu i niesamowite efekty wizualne, najlepszym wyborem są telewizory Philips Ambilight. Cena tych urządzeń jest interesująca – niektóre tv wyposażone w Philips Ambilight 2-stronny znajdują się w niższych półkach cenowych. Im większy system tym droższy sprzęt. I tak Philips Ambilight 4-stronny to najlepszy wybór ponieważ aktywuje swą magię, gdy naciśniesz przycisk na pilocie – duży, wyróżniony przez producenta miejscem na samej górze. Kolor może „śledzić” obraz, „przenosząc” go na ścianę, w jednym z siedmiu trybów (m.in. „piłka nożna”, „gra”, „relaksacyjny”). Może też podążać za… dźwiękiem, również w tylu opcjach (np. „rytm”, wędrujący wzdłuż krawędzi „skaner” czy miksująca sześć pozostałych „impreza”). Trzecie rozwiązanie to Ambilight statyczny („gorąca lawa”, niebieskie „głębiny” czy zielona „świeża natura”…). Wreszcie czwarty pomysł – wyświetlanie flagi. Do wyboru jest niemal setka, zapewne będziesz chciał mieć biało-czerwono podczas meczu reprezentacji! Ostatnio pojawiły się też tryby AmbiWakeup i AmbiSlepp, budzenia i usypiania oświetleniem.
 

Zalety telewizorów Ambilight

Telewizory Ambilight to jednocześnie dodatkowe źródło światła, wskazane przy oglądaniu telewizji z powodów zdrowotnych. Oko mniej się męczy, jeśli nie skupia się na jednym jasnym punkcie – według eksperckich wyliczeń telewizory Ambilight redukują efekt migającego ekranu o 30 do 40%. Użytkownicy takich odbiorników podczas oglądania najczęściej wyłączają lub przyciemniają inne źródła oświetlenia – to może generować oszczędności. Oczywiście, poświata daje też po prostu złudzenie większego ekranu. Diody mogą świecić przy wyłączonym ekranie – oryginalny sposób ozdoby pomieszczenia!


Telewizory Philips Ambilight a wzrok

Ten system to nie tylko sposób na wyjątkowe oświetlenie twojego pokoju ale również „lifehack” aby odpowiednio zadbać o wzrok! Ustawienie źródła światła za odbiornikiem sprawia, że telewizory Philips Ambilight znacząco pomagają niwelować różnicę kontrastu pomiędzy ciemnym otoczeniem a jasnym ekranem odbiornika. To z kolei wpływa na zmęczenie oczu, a konkretnie – akomodację. Oczy muszą w bardzo krótkim czasie przyzwyczaić się nie tylko do różnych odległości, na przykład gdy sprawdzamy coś na smartfonie a potem wracamy do oglądania tv, ale również do różnic w oświetleniu. Oczy mniej się meczą, mniej mrugają, są lepiej też lepiej nawodnione i po prostu odpoczywają podczas oglądania.


Skąd wziął się pomysł podświetlenia Ambilight?

Ustawienie źródła światła za telewizorem ma swoje, cóż… źródło gdy na świecie dominowały telewizory CRT. Na dużej powierzchni górnej telewizora najczęściej stała lampka, która oświetlała otoczenie. Co prawda wtedy matryce były faktycznie dużo bardziej szkodliwe dla oczu, ponieważ częstotliwości odświeżania były bardzo niskie, ale idea doświetlania otoczenia przetrwała. Najlepszymi urządzeniami z podświetleniem tylnym są telewizory Philips Ambilight. Opinie internautów i ekspertów nie kłamią! Właśnie z tego założenia telewizory Philips Ambilight, które potrafią nie tylko oświetlić otoczenie, ale również dodać wartość dodatnią, przyczyniają się do zadbania o zdrowy wzrok.

Więcej