DGS-105 5-Port Gigabit Unmanaged Desktop Switch

Gigabitowa transmisja danych w kompaktowym wydaniu

 

Przeznaczony dla segmentu SOHO 5‑portowy gigabitowy niezarządzalny przełącznik DGS‑105 to przystępny cenowo sposób na korzystanie z gigabitowych połączeń Ethernet. Przełącznik wyposażono w 5 gigabitowych portów, umożliwiających szybką rozbudowę sieci i korzystanie z gigabitowych połączeń.

Hardware.info award logo

 

Gry online, strumieniowanie wideo 4k, pobieranie dużych plików – zalety przewodowych połączeń Ethernet

Smaller switches great for advanced home users that would prefer to not connect everything through WiFi and congesting their network. This switch functions like a powerstrip - one cable turns into multiple. Run a single cable from the router and then turn that cable to multiple gadgets.

 
Two people playing VR games
 
 

Łatwa we wdrożeniu sieć gigabitowa

Plug-and-play umożliwia natychmiastowe tworzenie sieci z dostępem do Internetu bez konieczności konfiguracji.

Transfer z gigabitową szybkością to wygoda szybkiego przesyłania dużych plików i braku opóźnień podczas grania w gry online. Umieszczone z przodu obudowy porty Ethernet z dwoma wskaźnikami LED przy każdym z nim ułatwia szybki odczyt statusu portów. Natomiast funkcja QoS, która zarządza i priorytetyzuje przesyłanie danych co sprawia, że są one dostarczane szybko i bez opóźnień.

Funkcja diagnostyki kabli

 

Funkcja diagnostyki kabli D-Linka na bieżąco dostarcza użytkownikom informacji o statusie kabli za pomocą wskaźników LED umieszczonych na przodzie obudowy.

Użytkownicy mogą szybko stwierdzić, czy połączenia kablowe działają poprawnie. W przypadku wystąpienia problemów z połączeniami są o tym informowani na bieżąco.

Cable diagnostics function for the DGS-105
IGMP Snooping

IGMP Snooping

 

Po uaktywnieniu IGMP Snooping (Internet Group Management Protocol) DGS-105 prowadzi nasłuch danych protokołu IGMP między routerami i hostami i przechowuje mapę dokładnych połączeń między strumieniowaniem multicast IP, co przekłada się na wzrost efektywności i zwiększenie wydajności.

Można wyodrębnić każde połączenie niewymagające obsługi multicastu, co zapewnia informację o portach na które jest przesyłany ruch multicast.

 
 

Energooszczędność

Przełącznik oszczędza energię i zmniejsza wydzielanie ciepła, co przekłada się na wydłużenie żywotności urządzeń bez utraty funkcjonalności i wydajności.

Przełącznik wspiera standard IEEE 802.3az Energy-Efficient Ethernet (EEE). Dzięki temu wykrywa wyłączenie komputerów i brak przesyłania danych przez sieć. Wtedy następuje automatyczne odcięcie portów przełącznika od zasilania, co zmniejsza się pobór mocy. Dodatkową funkcją jest wykrywanie długości podłączonych kabli, przez co przełączniki pobierają tylko tyle energii elektrycznej, ile jest konieczne do działania.