Przejdź do opisu produktu

Soundbar Yamaha MusicCast YSP-2700 (czarny)

soundbar

Yamaha
nr kat.
1091257

Podaj numer katalogowy produktu podczas rozmowy z konsultantem.

855 855 855

pon.-pt. 8:00 - 21:00
sob. 9:00 - 18:00
niedz. 9:00 - 18:00

Moc  107 W
Łączność bezprzewodowa  Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay, DLNA
Dekodery dźwięku HD  Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic II, Dolby Pro Logic IIx, DolbyTrue HD, DTS 96/24, DTS HD High Resolution Audio, DTS HD Master Audio
Złącza  4x HDMI, 1x optyczne, 1x koaksjalne, 1x AUX, Ethernet, USB (serwisowe)
Zobacz pełny opis produktu

Razem taniej!

Produkt, który aktualnie
przeglądasz:
Yamaha MusicCast YSP-2700 (czarny)
4 299 zł
Yamaha MusicCast YSP-2700 (czarny)
+
38,24 zł
-15%
35,99 zł
-20%
31,49 zł
-30%
44,99 zł
Długość  3 m
Rodzaj HDMI  High Speed HDMI
42,49 zł
-15%
39,99 zł
-20%
34,99 zł
-30%
49,99 zł
Długość  3 m
Rodzaj HDMI  High Speed HDMI with Ethernet
50,99 zł
-15%
47,99 zł
-20%
41,99 zł
-30%
59,99 zł
Długość  1,5 m
Rodzaj HDMI  High Speed HDMI with Ethernet
63,74 zł
-15%
59,99 zł
-20%
52,49 zł
-30%
74,99 zł
Długość  2 m
Rodzaj HDMI  High Speed HDMI with Ethernet
Wybierz inny produkt
93,49 zł
-15%
87,99 zł
-20%
76,99 zł
-30%
109,99 zł
Długość  1,5 m
110,49 zł
-15%
103,99 zł
-20%
90,99 zł
-30%
129,99 zł
Długość  1,5 m
Wybierz inny produkt
25,49 zł
-15%
23,99 zł
-20%
20,99 zł
-30%
29,99 zł
Wtyczka (męski)  optyczna-toslink
Długość  1 m
110,49 zł
-15%
103,99 zł
-20%
90,99 zł
-30%
129,99 zł
Wtyczka (męski)  optyczna-toslink
Długość  1 m
Wybierz inny produkt
Cena razem:
Oszczędzasz

Akcesoria

Opis produktu

 
 

 

Cyfrowy Projektor Dźwięku z systemem MisicCast i unikalną technologią tworzenia dźwięku wielokanałowego YSP


Yamaha MusicCast YSP-2700 to nie jest zwykły soundbar - to nowoczesny cyfrowy projektor dźwięku, który pozwala cieszyć się prawdziwymi efektami przestrzennymi w trakcie oglądania filmów oraz niezwykle naturalnym brzmieniem dźwięku stereo. MusicCast YSP-2700 wyposażony jest w bezprzewodowy subwoofer, który pozwala uzyskać potężne, mocne brzmienie efektów dźwiękowych i gwarantuje większą swobodę przy ustawianiu głośnika. Telewizor, odtwarzacz Blu-Ray lub konsolę możesz łatwo podłączyć za pomocą przewodu HDMI. Dodatkowo, będąc częścią systemu Yamaha MusicCast, urządzenie może stanowić element wielostrefowego nagłośnienia całego domu, bezprzewodowo!
 

 
 


Swoją wyjątkowość w tworzeniu prawdziwego dźwięku przestrzennego MusicCast YSP-2700 zawdzięcza niedoścignionej technologii YSP firmy Yamaha: urządzenie wykorzystuje 16 głośników, za pomocą których tworzy wiązki dźwięku. Wiązki te odbijając się od ścian i płaskich powierzchni tworzą rzeczywisty dźwięk przestrzenny, biorąc pod uwagę warunki akustyczne pomieszczenia. Te ostatnie mierzy się za pomoca dołączonego do urządzenia mikrofonu kalibracyjnego. Technologia Intellibeam wykona całą konfigurację ustawień za Ciebie, a po kilku minutach YSP-2700 będzie już gotowy do użytkowania i idealnie dopasowany do twoich domowych warunków tworząc prawdziwe, domowe kino.
 

 

Sparuj urządzenia i przesyłaj muzykę do dowolnych urządzeń Bluetooth


Wiele gospodarstw domowych posiada już szereg systemów dźwiękowych Bluetooth, na przykład z serii Yamaha Relit lub Restio. Z MusicCast nawet te aktywne systemy głośników mogą być włączone do systemu multi room. Aby to zapewnić, wszystkie komponenty MusicCast łączą się z nadajnikiem i odbiornikiem Bluetooth, który przełącza tryby w zależności od użytkowania. W ten sposób moduł Bluetooth może być wykorzystywany nie tylko do przesyłania muzyki ze smartfona czy tabletu, ale także do podłączania głośników czy słuchawek Bluetooth z siecią audio MusicCast.

 

Yamaha wzbogaca swoje soundbary o obsługę serwisów Tidal i Deezer


Yamaha opracowała nową wersję oprogramowania, przeznaczoną dla cyfrowych projektorów dźwięku oraz soundbarów kompatybilnych z systemem Yamaha MusicCast. Jej kluczowym elementem jest wsparcie dla globalnych internetowych serwisów muzycznych Tidal oraz Deezer. Po zaktualizowaniu oprogramowania użytkownicy, którzy mają założone konta w wymienionych serwisach, będą mogli cieszyć się dostępem do ogromnych bibliotek muzycznych, wygodnie sterując odtwarzaniem muzyki z poziomu swojego smartfona lub tabletu.
Wszystkie niezbędne informacje dotyczące procedury instalacji aktualizacji można znaleźć w instrukcjach obsługi urządzeń.
https://europe.yamaha.com/en/support/updates/index.html

 
 
Rozkoszuj się doskonałym, mocnym dźwiękiem swoich ulubionych filmów i programów
Rozkoszuj się doskonałym, mocnym dźwiękiem swoich ulubionych filmów i programów
Soundbar z systemem głośników 7.1 doskonale uzupełni brzmienie telewizora. Uzyskaj autentyczny efekt przestrzenny do filmu, sportu, muzyki i gier. Wywołaj bogatsze, głębsze dźwięki, które sprawiają, że masz ochotę jeszcze bardziej uczstniczyć w każdej scenie odgrywanej na ekranie telewizora.
Bogaty i intesywny bass
Aktywny subwoofer wypełni pokój silnym, wibrującym brzmieniem, podkreślając mocne momenty, jak eksplozje w filmie akcji, czy uderzenie w struny gitary basowej, a dzięki bezprzewodowemu połączeniu z telewizorem ustawimy go w dowolnym miejscu, bez bałaganu i kabli.
Bogaty i intesywny bass
Bezprzewodowy dostęp do streamingu
Bezprzewodowy dostęp do streamingu
Po nawiązaniu połączenia przez łącze Wi-Fi możliwe jest korzystanie z całej kolekcji nagrań - zarówno przechowywanych na domowym komputerze, jak i w zasobach serwera lub ulubionego serwisu muzycznego.
Strumieniowo przesyłaj muzykę z urządzeń Apple
Funkcja AirPlay umożliwia bezprzewodowe strumieniowe przesyłanie plików zapisanych na urządzeniu z systemem iOS (iPod, iPad, iPhone lub oprogramowanie iTunes na komputerze z systemem Windows) Dzięki temu możesz w intuicyjny i komfortowy sposób cieszyć się muzyką z przenośnych urządzeń lub komputera, odtwarzając ją w swoim zestawie głośnikowym.
Strumieniowo przesyłaj muzykę z urządzeń Apple
Twoja domowa sieć multimediów
Twoja domowa sieć multimediów
Certyfikat DLNA ułatwia komunikację urządzeń zgodnych z tym zarządzeniem i umożliwia współdzielenia zasobów multimedialnych w ramach sieci domowej. Urządzenie odtwarza pliki muzyczne we wszystkich liczących się formatach przy wygodnym sterowaniu.
Ciesz sie bezprzewodowym przesyłaniem muzyki z innych urządzeń
Nie tylko filmy i programy telewizyjne brzmią lepiej dzięki głośnikowi. Również muzyka przechowywana w smartfonie, tablecie czy komputerze PC może być odtwarzana poprzez bezprzewodowe połączenie Bluetooth. Ciesz się krystalicznym brzmieniem bez obaw o zakłócenia sygnału muzycznego przez inne źródła.
Ciesz sie bezprzewodowym przesyłaniem muzyki z innych urządzeń
Rozszerz możliwości rozrywki
Rozszerz możliwości rozrywki
MusicCast wykorzystuje zaawansowane możliwości sieci bezprzewodowej, aby dostarczać muzykę i zapewniać rozrywkę audio. System pozwala strumieniować cyfrową muzykę ze smartfonu, PC lub NAS do innych urządzeń MusicCast w twoim domu. Za jego pomocą można także przesyłać muzykę z urządzeń zewnętrznych, takich jak telewizor lub odtwarzacz Blu-ray. Zawartość audio ze smartfonów lub tabletów połączonych poprzez Bluetooth można również strumieniować do urządzeń MusicCast w wielu pokojach.
Uprość przełączanie i obsługę systemu
Wejście i wyjście HDMI pozwala na jednoczesne podłączenie kilku urządzeń. Dzięki temu głośnik może posłużyć do emisji dźwięku ze wszystkich urządzeń podłączonych do telewizora, zapewniając wyższą jakość dźwięku. System wspiera tez HDMI ze zwrotnym kanałem audio (ARC), za pośrednictwem którego dźwięk z telewizora jest przesyłany z powrotem do głośnika soundbar.
Uprość przełączanie i obsługę systemu
Zamontuj soundbar na ścianie
Zamontuj soundbar na ścianie
Niezależnie od preferencji dotyczących montażu głośnika, soundbar z łatwością wkomponuje się w Twoje wnętrze. Urządzenie można umieścić na półce, a także zamontować na ścianie. Dzięki swoim gabarytom, soundbar nie zabiera dużo miejsca, za to oferuje wyjątkowy dźwięk, który wypełni Twoją przestrzeń.
Obsługuj za pomocą smartfona lub tabletu
Czasy szukania pilota sterowania już dawno za nami. Teraz możesz kontrolować urządzenie wprost ze swojego smartfona lub tabletu, dzięki aplikacji sterującej, która dostępna jest za darmo z App Store lub Google Play.
Obsługuj za pomocą smartfona lub tabletu
Muzyka na życzenie
Muzyka na życzenie
Spotify Connect to wyjątkowa funkcja umożliwiająca korzystanie z serwisu Spotify z poziomu Twoich urządzeń. Wybierz muzykę na Twoim przenośnym urządzeniu i słuchaj jej przez głośniki podłączone do tego systemu. Spotify oferuje dostęp do milionów utworów.

* Wymagana jest aplikacja oraz aktywne konto premium. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej spotify.com

Dane techniczne

soundbar Yamaha MusicCast YSP-2700 (czarny)

Soundbar   
Liczba kanałów  7.1
Moc 107 W
Dekodery dźwięku HD Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic II, Dolby Pro Logic IIx, DolbyTrue HD, DTS 96/24, DTS HD High Resolution Audio, DTS HD Master Audio
Łączność bezprzewodowa  Wi-Fi, Bluetooth, AirPlay, DLNA
Standard HDMI  ARC
Aplikacja do sterowania tak
Funkcje poprawy dźwięku  Cinema DSP Digital
Kompatybilny z systemem Multiroom Yamaha MusicCast
Obsługa aplikacji muzycznych  Spotify
Informacje dodatkowe  możliwość montażu na ścianie, obsługa za pomocą telefonu lub tabletu (dedykowana aplikacja), serwis Spotify, USB - aktualizacja oprogramowania
Subwoofer   
Subwoofer w zestawie bezprzewodowy
Moc subwoofera  75 W
Obsługiwane formaty   
Odtwarzanie dźwięku MP3, WMA, AAC, FLAC, AIFF
Odtwarzanie wideo  nie
Odtwarzanie zdjęć  nie
Złącza   
Wejście HDMI 3
Wyjście HDMI 1
Wejście optyczne 1
Wejścia koaksjalne 1
Wejścia audio 1
Złącze słuchawkowe nie
Złącze USB 1
Złącze Ethernet (LAN) tak
Parametry fizyczne   
Kolor  czarny
Wymiary soundbara  944 x 51 x 154 mm
Waga soundbara  4 kg
Wymiary subwoofera  295 x 297 x 307 mm
Waga subwoofera  9,1 kg
Pobór mocy i zasilanie   
Pobór mocy  100 W
Pobór mocy w trybie gotowości  2,3 W
Zasilanie  220 - 240 V 50/60 Hz
Wyposażenie   
Wyposażenie  instrukcja obsługi, pilot
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące, 36 m-cy po rejestracji produktu
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz
Producent   
Nazwa producenta / importera  Audio Klan Janusz Prządka Spółka Jawna
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Marka: Yamaha
  • Liczba kanałów: 7.1
  • Subwoofer w zestawie: bezprzewodowy

Ocena klientów

5 na podstawie 54 ocen
5
(53)
4
(0)
3
(0)
2
(1)
1
(0)
Najwyżej ocenione cechy:
  • wygląd
  • jakość dźwięku
98% osób oceniło ten produkt wysoko
Ocena wysoka oznacza 3, 4 lub 5 gwiazdek
Wczytywanie...
Najbardziej pomocne
Najwyżej ocenione
Najniżej ocenione
Najnowsze
wszystkie
wszystkie
wszystkie
Potwierdzony zakup (20)
Autorzy opinii z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie RTV EURO AGD.
Klient Euro (2)
Autorzy opinii z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie RTV EURO AGD.
Pozostałe opinie (32)
Nie możemy potwierdzić, że autorzy tych opinii są naszymi klientami i kupili ten produkt w sklepie RTV EURO AGD.
POLECAM
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
09-10-2018,
Bogdan

Naprawdę dobra jakość. Bezprzewodowe połaczenie i aplikacja - bardzo wygodne rozwiązanie.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (2) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
SUPER
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
26-10-2018,
Julek

Yamaha jak zawsze stanęła na wysokości zdania. System SUPER. Ja nie mam się do czego przyczepić

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (1) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
było warto!
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
18-01-2019,
Adaś

Na wstepie powiem – to była trudna decyzja.. Jestem raczej tradycjonalistą, bałem się kupić soundbar zamiast kina domowego, i to w cenie dochodzącej do prawie 4 tyś zł. Obawy okazały się zupełnie niesłuszne! Soundbar gra pięknie, czysto, każda nuta wydobywająca się z niego jest genialna. Do tego subwoofer o przyzwoitej mocy, który nadaje piekne basy. A do tego cały komplet zajmuje mało miejsca w pokoju. Jestem bardzo zadowolony z tego sprzętu od yamachy i nie kupię już raczej tradycyjnego kina domowego, szkoda miejsca.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (2) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Yamaha MusicCast YSP-2700
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
29-09-2020,
Grzegorz
Potwierdzony zakup

Super sprzęt, cena warta jakości.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (1) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Yamaha MusicCast YSP-2700 (czarny)
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
06-10-2020,
luk
Potwierdzony zakup

Ogólnie jakość wykonania i dźwięku jest bardzo dobra. Jedynie subwoofer mógłby być ładniejszy. Sprzęt nadaje się nawet do słuchania muzyki. U mnie gra w pomieszczeniu 32 mkw, które jest jeszcze otwarte na przedpokój. Bardzo słabo wyciszone. Ogólnie akustyka pomieszczenia jest słaba, a mimo to Yamaha gra całkiem nieźle. Pomógł tu zamknięty subwoofer i mikrofon kalibracyjny. Dobre wrażenie robi również MusicCast. Brzmienie raczej naturalne (na ile może być z soundbara). Żadna częstotliwość się nie wybija. Średnica jest całkiem szczegółowa i naturalna, muzykalna. Bardzo dobrze brzmią instrumenty akustyczne i głos ludzki. Przestrzeń, szeroka, ale mimo to głównie z przodu. Jeżeli dźwięk ma się od czego odbić to naprawdę słychać efekty przestrzenne nawet z tyłu. U mnie jest z tym gorzej, ale to tak jak pisałem kwestia pomieszczenia. Sprzęt potrafi zagrać bardzo głośno, co robi wrażenie. Bas jest raczej uzupełnieniem i nie gra głównej roli, tak jak u konkurencji np. z JBL. Dla mnie zdecydowanie go nie brakuje. Przed zakupem porównywałem jeszcze do Samsung Q70, Q80, Bose 500, JBL 5.1, 9.1, Yamaha bar 400, Polk Audio MagniFi Max. Niestety odbyło się to w dużym sklepie konkurencji, w którym nie ma dobrych warunków odsłuchowych (panuje hałas). Mimo to zauważyłem, że dobrze z tego zestawienia zagrał Q80 (który jest dla mnie za duży) i Polk (nie ładny dla żony). Niestety Bose nie zrobił dobrego wrażenia, mimo, że był bezpośrednim konkurentem Yamahy i poważnie rozważałem jego zakup. Pozostałe soundbary zagrały słabiej lub dyskotekowo, czyli nie dla mnie. Zwłaszcza JBL 9.1, o którym też wcześniej myślałem.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (12) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Yamaha to jednak yamaha
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
06-07-2021,
Jacob
Potwierdzony zakup

Jakość dźwięku bardzo dobre. Sterowanie proste. Działa bez zarzutu. Zakup wart ceny. Spore możliwości sprzętu. Polecam

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (1) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
OK
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
05-11-2021,
MSD
Potwierdzony zakup

dźwięk rewelacja małe gabaryty, brak plątaniny kabli oglądanie filmów i słuchanie muzyki nabrało innego wymiaru aplikacja jest prosta w obsłudze i spina wszystko w jednym bas działa wtedy kiedy trzeba w mojej ocenie sprzęt wart każdej złotówki

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (1) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Polecam!
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
23-10-2021,
Klaudia
Potwierdzony zakup

Gorąco polecam sprzęcik, jakość dźwięku jest super i spełnia nasze oczekiwania.

Pokaż całość
Pytania (1) Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (1) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Witam. Proszę o informację czy u Pana głośnik basowy emituje delikatne buczenie? Jestem świeżo po zakupie i nie wiem czy tak ma być. Najlepiej sprawdzić to bez dźwięku, włączony soundbar, volume na (0) zero. Będę wdzięczny za odpowiedź.
Sławek zapytał 10-11-2021
Odpowiedz
Zwiń pytania
Yamaha YSP-2700 - srebrny, cz.2
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
10-08-2018,
Jakub
Klient Euro

Nadszedł czas na drugą opinię po 8 miesiącach użytkowania. Nic się nie zmieniło, ale podgrzeję temat :) Po drodze kilka update`ów soundbara + pod Dolby Vision! Wszystko działa jak powinno. Rozwiązany też problem zacinania się filmów, przesył danych był za wolny przez USB w TV. Teraz leci na nim wszystko. Ograniczyłem sobie ustawienie głośności na maks 85%. Dla bezpieczeństwa słuchu swojego i sąsiadów :D Filmy z Dolby Atmos jakość dźwięku rewelacja - niby nie obsługuje ten sb, ale jest różnica. Filmy 4k UHD jak Matrix, Bladerunner 2097 czy Arrival wciskają w fotel. Jakbyście mieli pytania - śmiało. Postaram się odpowiedzieć. Polecam tego sounbara, jeśli ktoś się jeszcze zastanawia. PS wyższy model 5600 jak będzie w kolorze srebrnym, to kupuje bez zastanowienia :)

Pokaż całość
Pytania (6) Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (7) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Hey ! czy zestaw poradzi sobie z nagłosnieniem pokoju okno 40 m2 ?? . uprzejmie pisze o o odpowiedz..
.... zapytał 27-10-2021
Odpowiedz
Hej. Przymierzam sie do zakupu. jak brzmi muzyka ze spotify bądź innych podobnych?dzwiek nie jest płaski?
filoko zapytał 07-03-2021
Odpowiedz
Witam.Mam problem jak go poustawiać odpowiednio i jak zaktualizować?
kolo zapytał 31-07-2019
Odpowiedz
Witam mam zamiar kupić ten sprzęt proszę o info podam maila może porozmawiamy telefonicznie
Marcelek76 zapytał 31-01-2019
Odpowiedz
Witam jak jakość efektów 5.1, czytam wszędzie, że muszą być tylne głośniki inaczej to badziew. Jak pod tym względem radzi sobie Yamaha?
Hakon zapytał 05-12-2018
Odpowiedz
Oczywiście nic nie zastąpi tylnych głośników. Jednak osobiście nie chcę / nie mam miejsca na głośniki oraz dodatkowe przewody z tyłu. Zapewne jest też wiele osób, które też tak mają. Stąd wybór na soundbara. Ten soundbar z tyłem w miarę daję radę, ale trzeba do prawidłowo skalibrować, co pomaga mikrofon w tym zestawie.
Jakub odpowiedział06-01-2019
Cześć. Czy podłączałeś go pod komputer ? Jeśli tak to pod które wejście ?
Darek  zapytał 22-10-2018
Odpowiedz
Tak, HDMI z karty graficznej i mam go jako HDMI 3.
Jakub odpowiedział15-11-2018
Zwiń pytania Pokaż wszystkie
Yamaha YSP-2700 - srebrny, cz.1
wygląd:
sterowanie:
funkcjonalność:
jakość dźwięku:
moc:
15-12-2017,
Jakub
Klient Euro

Jest to część pierwsza moich wrażeń, na świeżo, po kilku dniach słuchania muzyki oraz oglądania filmów UHD 4K z 5.1 DD czy uwaga: Dolby Atmos, który jest (chyba) konwertowany na Dolby Digital i brzmi o wiele lepiej niż 5.1 DD o czym poniżej. Szukałem nagłośnienia uniwersalnego, do muzyki, filmów z dźwiękiem przestrzennym bez kabelkologii i jeszcze w kolorze jasnym - białym lub srebrnym. Nie jestem audiofilem, ale chciałem mieć dobrze grający sprzęt. Wybór padł na powyższy soundbar, choć kusił wyższy model z Dolby Atmos... Dodatkowo salon z kuchnią w kształcie odwróconej litery "L" z otwartym wejściem z korytarza bez drzwi. Wielkość około 4,5 metra na 6 metrów. Ryzyko, że gdzieś ucieknie dźwięk okazało się na ten moment bezpodstawne, o czym później. W pierwszej kolejności pełny update soundbara z wersji 1.13 na 2.01. Yamaha nie informuje dokładnie, co uległo zmianie, ale zawsze staram się robić update, żeby test i opinia była rzetelna o danym sprzęcie. Soundbar podłączony przez HDMI arc do Sony 65XE9305, a do soundbara podłączony XBox S jako odtwarzacz blu ray. Na pierwszy rzut poszło ustawienie dźwięku przestrzennego z załączonym mikrofonem - szybko i sprawnie, bez błędów, jednak w instrukcji nie do końca wszystko jest opisane prawidłowo. Przykład: piszą, że zapisanie ustawień robi się po wyciągnięciu wtyczki mikrofonu. Nie. Robi się to przed jego wyciągnięciem. Można zapisać 3 ustawienia do szybkiego przywołania pilotem. Po ustawieniu połączyłem się z soundbarem telefonem poprzez bt. Tak, wiem - parodia. Koniecznie chciałem coś posłuchać. I też jak głośno można podkręcić soundbara, bo ktoś tam pisał, że jest za cichy. Głośność można ustawić od 0 do 100. Na 48 jest już naprawdę dobrze chyba, że ktoś jest głuchy lub miał blokadę ustawienia (w opcjach zaawansowanych można ustawić maks, żeby niepotrzebnie nie przekraczać głośności). Jakość dźwięku powaliła. Szczególnie jak wybrałem "koncert". Taka sama opinia mojej drugiej połowy, która muzykę uwielbia. Na głośności 80 już zastopowałem, bo mogłem mieć sąsiadów na karku. Co do głośności - dla mnie wystarczająca, bo słuch mam dobry :) Przy 48 nie da się swobodnie rozmawiać, więc można sobie wyobrazić. Następnie poszły w ruch trailery ze strony thedigitaltheater com. I tutaj nie mogę jeszcze dojść do porządku. Puszczone z USB TV - część nie chodzi dźwięk, część chodzi dźwięk i obraz, część zacina obraz. Te same trailery puszczone z USB X Box - zacinające z TV chodzą i część niechodzących również rusza, ale część nie. Nie wiem czy czasem nie jest to problem trailerów z 7.1 Dolby Atmos, może tego nie jest w stanie zdekodować... Ale! Następnie puściłem film blu ray z Xboxa S - UHD 4K z 5.1 DD oraz Dolby Atmos: Transformers: The Last Knight. 5.1 DD brzmiał świetnie. Mówię sobie, a co, spróbuję wybrać Dolby Atmos. Wyskoczył komunikat, że może nie każdy sprzęt to ruszy i już myślałem, że będzie cisza, a tutaj pozytywny zonk. Dźwięk o niebo głębszy! Szybko sprawdziłem, jaki dźwięk idzie - sprawdzenie z menu soundbara info audio i pokazało DD... Aktualnie jeszcze walczę ze sprzętem, w wydaniach trailerów i płyt UHD 4K jest bałagan, chyba nie wszystko jeszcze jest takim, jak opisane i stąd są problemy z odtwarzaniem. Być może wyższy model soundbara z Dolby Atmos i DTS:X ruszyłby wszystko, ale jak na razie na moje powyższe wymagania spełnia w 100% model niższy YSP-2700. Trzeba tylko dobrze ogarnąć instrukcję oraz dobrze skalibrować i podłączyć sprzęt, dobry sprzęt. Po odsłuchaniu trailerów oraz obejrzeniu filmu: jakość dźwięku, głębia -> rewelacja. Dźwięk przestrzenny - słychać lewo, prawo, środek, tło. Walczę tylko z tyłem, ponieważ skalibrowałem prawdopodobnie zbyt blisko ściany - sofa prawie przy ścianie, a powinienem ją przesunąć trochę bliżej soundbara. Dźwięk surround nie ma jak odbić. To jeszcze zweryfikuje. Na razie: + bardzo dobra jakość i w zupełności wystarczająca głośność dźwięku dla wymagającego "nieaudiofila" + zajmuje mało miejsca, przewody nie plątają się pod nogami (bezprzewodowy subwoofer z możliwością podłączenia przewodami w razie co) + obsługa arc, głośność i wyłączanie jednym pilotem od tv + kilka różnych rodzajów odsłuchu (koncert, filmy przygodowe, sci-fi itd. - prawie każdy inaczej brzmi) +/- tylko 3 zapamiętania ustawień. Może wystarczą. - opcje zaawansowane tylko wg instrukcji oraz z wyświetlacza na soundbarze. Nie da się ich wyświetlić w menu, a są przynajmniej dwa ważne do zrobienia: a) update z pliku USB b) wybór HDMI z pełnym 4K - soundbar kobiecym głosem coś do mnie mówił w języku japońskim w pierwszy dzień podłączania i konfiguracji przed updatem. Na razie się nie odzywa. Całkiem serio nie wiem o co chodziło :) Jeszcze się odezwę, jak skonfiguruję dźwięk na target oraz przesunę sofę, żeby słyszeć coś z tyłu. Na razie 4+, ale daje tutaj 5 gwiazdek. To jest to, czego szukałem.

Pokaż całość
Pytania (3) Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (53) (4) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Dolby Atmos to nie osobny kodek. To jest tylko mała część DD+ lub Dolby true HD. Na netflix audio puszczone w Dolby atmos jest wykrywane jako Dolby Digital+ a w większości filmów z blue ray'a lub plików to Dolby TrueHD, o niebo lepszy dźwięk niż na "netflixowym atmosie" YSP 2700 nie posiada głośników skierowanych w sufit dlatego pomija tą część ścieżki.
Mka zapytał 23-09-2018
Odpowiedz
Dzięki za wyjaśnienie. Wiem, że nie ma głośników skierowanych w sufit, jednak dźwięk brzmi naprawdę nieźle z płyt 4K BR jeśli mają ścieżkę dźwiękową Dolby Atmos, Ideałem byłby, jakby można było dołożyć głośniki bezprzewodowe. Technicznie się da - sb to umożliwia (subwoofer) i porządny update. Może kiedyś? :)
Jakub odpowiedział15-11-2018
Witam. Jakie pomieszczenie m2? Układ prostokata czy mieszany? Jak z powieszeniem na ścianę ?
nina zapytał 12-08-2018
Odpowiedz
24m2. Mieszany układ dodatkowo z otwartymi drzwiami na korytarz. Dodam, że widziałem również "ścianki - odbijaki" źródła dźwięku, dla tych pomieszczeń, w których ucieka gdzieś dźwięk. Nie wieszałem na ścianę, ale da się to zrobić. W zestawie jest szablon 1:1, żeby ułatwić powieszenie.
Jakub odpowiedział14-08-2018
WItam. Aktualizacja tylko przez usb? czy po wifi też? Pozdrawiam
kirs zapytał 11-08-2018
Odpowiedz
Witaj, tak, po Wifi też idzie.
Jakub odpowiedział12-08-2018
Zwiń pytania
Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w sklepie RTV EURO AGD.
Autor tej opinii jest naszym klientem. Nie możemy potwierdzić, że kupił ten produkt w sklepie RTV EURO AGD.
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
Wczytywanie...
Najbardziej pomocne
Najwyżej ocenione
Najniżej ocenione
Najnowsze
wszystkie
wszystkie
wszystkie
Potwierdzony zakup (20)
Autorzy opinii z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie RTV EURO AGD.
Klient Euro (2)
Autorzy opinii z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie RTV EURO AGD.
Pozostałe opinie (32)
Nie możemy potwierdzić, że autorzy tych opinii są naszymi klientami i kupili ten produkt w sklepie RTV EURO AGD.

Pytania i odpowiedzi (4)

Powiadom o pytaniach
Witam czy do tego zestawu można dokupić tylnie głośniki aby uzyskać pełny efekt kina domowego
Czy sprzęt obsługuje Dolby Atmos? Czy istnieje możliwość podłączenia do sprzętu głośników, które ustawia się za siedzeniem, aby uzyskać lepsze wrażenie dźwięku surround?
Czy istnieje możliwość odbioru radia internetowego
Czy ten soundbar z MusicCast można podłączyć w tandemie z głośnikami Google Home? Chodzi o jednoczesne przesyłanie muzyki z Google Play Music / Spotify / etc, na Soundbar i zestaw głośników Google'a.
Lucius_de zapytał 2 lata temu
Pytanie dotyczy wariantu:
srebrny/szary
Przejdź do produktu
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Yamaha MusicCast YSP-2700 (czarny), wpisz 1091257 w wyszukiwarce euro.com.pl.