Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Słuchawki - budowa

 

Douszne

Słuchawki umieszczane są w uszach, które są jednocześnie ich oparciem. Od dokanałowych modeli różnią się tym, że nie są wkładane bezpośrednio do kanału słuchowego. Nie posiadają przez to odpowiedniej izolacji akustycznej, co może skutkować utratą dźwięków i wydostawaniem się ich na zewnątrz. Zdecydowanym plusem jest lepsza wentylacja ucha.

 

Dokanałowe

Doskonałe słuchawki do biegania oraz ćwiczeń! Wyróżniają się solidną konstrukcją, a elastyczne haczyki pozwalają wygodnie zamocować słuchawki na uszach. Do ich budowy wykorzystano materiały odporne na pot, a miękkie poduszki gwarantują dobre przyleganie i komfort użytkowania. 

 

Dokanałowe True Wireless

Konstrukcja słuchawek jest całkowicie bezprzewodowa. W rozwiązaniu tym zrezygnowano całkowicie z przewodu, a każda słuchawka jest niezależna, dzięki czemu mogą z nich korzystać dwie osoby jednocześnie. Są lekkie i kompaktowe, więc można je mieć zawsze przy sobie.

 

Dokanałowe - zaczep na ucho

Słuchawki posiadają umieszczane za małżowiną elastyczne zaczepy, które pozwalają wygodnie zamocować słuchawki w uszach. Charakterystyczne jest również brak łączącego je pałąka. Konstrukcja podobna do aparatu słuchowego, gwarantuje dobre przyleganie słuchawek oraz komfort ich użytkowania. Do budowy najczęściej wykorzystywane są materiały odporne na pot. Modele te wyróżniają się solidną konstrukcją i świetnie nadają się dla aktywnych i uprawiających sport.

 

Dokanałowe - pałąk na szyję

Słuchawki douszne z pałąkiem na szyję połączone są przewodem, z często wbudowanym w niego sztywnym elementem. Konstrukcja ta sprawia, że po wyjęciu słuchawek z uszu, nie trzeba ich zdejmować, ponieważ łączący je przewód oprze się na szyi lub karku. Niektóre modele wyposażone są w magnesy wbudowane w obudowę. Dzięki temu zwisające słuchawki łączą się ze sobą, co stanowi zabezpieczenie przez ich ewentualnym zgubieniem.

 

Nauszne

Konstrukcja oparta jest na plastikowym pałąku, który łączy głośniki. Zależnie od modelu, jest możliwość regulacji pałąka i wygodne dopasowanie go do głowy. Od zewnątrz słuchawki przylegają do ucha lub okalają je. Są one mniej inwazyjne dla uszu, ponieważ głośniki nie są do nich wprowadzane. Słuchawki nauszne charakteryzują się większymi rozmiarami w porównaniu do słuchawek dousznych.

 

Nauszne - otwarte

Na konstrukcję składa się ażurowa obudowa, która zapewnia swobodną wentylację słuchawek oraz ucha. Modele takie nie są jednak odizolowane akustycznie od świata zewnętrznego, ale zatem odwdzięczają się czystym graniem.

 

Nauszne - półotwarte

Słuchawki półotwarte to połączenie najlepszych cech słuchawek otwartych i zamkniętych. To znakomite przenoszenie niskich, średnich i wysokich tonów oraz korzystny dla słuchu kontakt z otoczeniem i dobra wentylacja uszu. Słuchawki wysokiej klasy to zazwyczaj słuchawki półotwarte. 

 

Nauszne - zamknięte

Słuchawki zamknięte to takie, których muszla jest dokładnie zabudowana za przetwornikiem. Taka budowa sprawia, że ucho jest odizolowane od otoczenia. Dzięki temu można ciszej słuchać muzyki, a dźwięki z zewnątrz nie zakłócają tej przyjemności. Komfort ten działa również w drugą stronę - otoczenie nie słyszy dźwięków odtwarzanych w słuchawkach.

 

Okulary - słuchawki

Jest to połączenie okularów przeciwsłonecznych i słuchawek jednocześnie. Odtwarzanie odbywa się za sprawą wbudowanych w zauszniki malutkich głośników, kierujących odtwarzane dźwięki do uszu. Rozwiązanie oparte na połączeniu bezprzewodowym.

 

Stetoskopowe

Jest to konstrukcja przypominająca stetoskop lekarski. Budowa ta występuje właściwie tylko w modelach bezprzewodowych. Sposób ich noszenia jest odwrotny do typowych rozwiązań, co oznacza tu umieszczenie konstrukcji pod brodą. Uszy oraz przednia część brody są punktem oparcia słuchawek.

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację