Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Klasa skuteczności odkurzania

Dotyczy:
Odkurzacze
Im wyższa klasa skuteczności, tym szybciej usuniesz brud i kurz ze szczelin pomiędzy płytkami i z drewnianych powierzchni, a także z dywanów.
Wskaźnik zbierania kurzu jest podawany oddzielnie dla typów powierzchni i wynosi odpowiednio co najmniej 95% dla podłóg twardych i 70% dla dywanów.
A oznacza najwyższą skuteczności, ale warto zwrócić uwagę, że rożnice pomiędzy poszczególnymi klasami są niewielkie, np.: klasa A w przypadku dywanów oznacza, że odkurzacz musi zebrać co najmniej 91% kurzu, klasa B - od 87 do 91%.
W przypadku podłóg twardych klasa A oznacza zebranie co najmniej 111% kurzu (wartości wskażnika zbierania kurzu mogą być powyżej 100%, gdyż nasadka na podłogach twardych odkurza także kurz po jej bokach).

Polecamy artykuł:
Jak etykieta energetyczna pomaga wybrać odpowiedni odkurzacz?

Zobacz także:
Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) w odniesieniu do etykietowania energetycznego odkurzaczy

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację