Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

USB (Universal Serial Bus)

Złącze USB w urządzeniu pozwala na podłączenie zewnętrznych urządzeń zgodnych z tym standardem (drukarka, dysk, pendrive, smartfon).

Rodzaj sprzętowego portu komunikacyjnego, umożliwiającego połączenie różnych urządzeń elektronicznych (np.: telewizora z pendrive lub dyskiem HDD, sprzętu AV z produktami mobilnymi, kamery wideo z komputerem, aparatu fotograficznego lub telefonu komórkowego z telewizorem bądź komputerem, drukarki i urządzenia wielofunkcyjnego z komputerem itp.)

Standardy i przepustowość:
 

  • USB 2.0 (Hi-Speed), mogą pracować z maksymalną szybkością 480 Mbit/s (60 MB/s)
  • USB 3.0 (Super Speed), mogą pracować z szybkością 5 Gbit/s (640 MB/s) Standard jest w pełni kompatybilne ze starszymi urządzeniami (USB 2.0 i 1.1)
  • USB 3.1 (Super Speed+), prędkość maksymalna to 10 Gbit/s (1,25 GB/s) Standard 3.1 jest kompatybilny wstecz.

Typ złączy USB:

  • Typ A - pasuje na ogół do gniazd pecetów, notebooków, telewizorów oraz sprzętu AV
  • Typ B - znajduje zastosowanie w urządzeniach peryferyjnych. Najczęściej są to drukarki, urządzenia wielofunkcyjnę lub skanery.
  • Typ C - najnowsze rozwiązanie zastosowanie w laptopach, tabletach czy smartfonach. Dzięki niemu wtyczka i kabel USB już nie będą służyć jedynie do przesyłania plików, ale też obrazu i dźwięku, ładowania notebooków i zasilania dużych urządzeń zewnętrznych. Wadą złącza jest brak kompatybilności z wersją 3.0 i starszą bez użycia odpowiednich adapterów.
  • Mini-A
  • Mini-B - mniejsze urządzenia USB takie jak aparaty fotograficzne lub plamtopy
  • Micro-A
  • Micro-B - nowszy wariant mini USB jeszcze bardziej zmiejszony. Znajduje zastosowanie przede wszyskim w urządzeniach mobilnych taki jak smartfony czy tablety multimedialne.


KORZYŚCI:

- możliwość podłączenia do siebie wielu różnych urządzeń (np. dysku lub smartfona do laptopa lub pendrive do telewizora).
- możliwość przesyłu danych między urządzeniami za pomocą złącza USB.
- możliwość ładowania urządzenia.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów