Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Kompresor liniowy

Dotyczy:
Lodówki
Kompresor liniowy w lodówce zapewnia cichszą pracę urządzenia, trwałość oraz mniejsze zużycie energii. Ponadto utrzymuje optymalną temperaturę przedłużając świeżość żywności. Lodówka z kompresorem liniowym to dobre rozwiązanie, jeżeli urządzenie będzie stało w otwartym aneksie kuchennym. Charakterystyczne drgania i hałas włączającego się i pracującego urządzenia nie zakłócą Twojego spokoju.

W kompresorze liniowym zastosowano napęd bezpośrednio poruszający tłok. Zmniejsza to liczbę elementów mogących powodować drgania i hałas.

Kompresor liniowy umożliwia płynną regulację mocy i dostosowanie jej do aktualnych potrzeb. W przypadku, gdy temperatura we wnętrzu lodówki wzrośnie nieznacznie kompresor nie zaczyna pracy z maksymalną mocą, a jedynie taką, która wystarczy do utrzymania odpowiedniej temperatury. Zmniejsza to zużycie prądu przez urządzenie i jednocześnie eliminuje charakterystyczne dla klasycznych kompresorów głośne momenty włączenia i wyłączenia sprężarki. Po włączeniu się tradycyjnie stosowanego w lodówkach kompresora może dochodzić do znacznego spadku temperatury i przemrażania żywności. Płynna praca kompresora liniowego eliminuje wahania temperatur, co znacznie wydłuża świeżość przechowywanych produktów.

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację