Niedostępny

Produkty rekomendowane dla Ciebie

pralka Bosch Home Professional WAY24541PL

Produkt niedostępny

Przepraszamy, produkt nie jest dostępny w naszym sklepie.
pralka Bosch Home Professional WAY24541PL
Bosch Home Professional WAY24541PL
2 299 zł
Opis i dane

Pralka Bosch WAY24541PL VarioPerfect. Perfekcja w Twoim rytmie

Klasa efektywności energetycznej   A+++ - dzięki najwyższej energooszczędności pomagasz chronić środowisko oraz ograniczasz swoje domowe wydatki.
Maksymalna prędkość wirowania(obr./min)   Dzięki optymalnej ilości 1200 obrotów , prane tkaniny będą odpowiednio osuszone, a jednocześnie zachowają swoją jakość i wyjmiesz czyste ubrania bez mocnych zagnieceń.
Technologia VarioPerfect   Dzięki tej technologii możesz wyprać pranie albo bardzo oszczędnie, albo wyjątkowo szybko.
 

Cechy i korzyści

vario-perfect

VarioPerfect

Innowacyjna funkcja VarioPerfect to dwie opcje, których możesz użyć korzystając z większości programów: TimePerfect i EcoPerfect. Dzięki nim to Ty decydujesz, czy urządzenie ma prać krócej czy oszczędniej. Panel pralki z systemem VarioPerfect wyposażony jest w dwa przyciski, które dają aż dwa sposoby na oszczędność, pozwalają zmniejszyć zużycie energii (do -50%) lub skrócić czas prania (do -65%). Wystarczy wcisnąć jeden z nich przed rozpoczęciem prania. Można je włączyć do większości programów. Za każdym razem osiągniesz perfekcyjną czystość prania w najwyższej klasie efektywności. Gwarancja 100% jakości.

Jak to działa?

Pralka zużywa najwięcej energii do podgrzania wody. Jeśli chcemy skrócić czas podgrzewana grzałka musi pracować z większą mocą. Jeśli wydłużymy pranie pralka do podgrzania wody będzie potrzebowała mniej energii. To tak jak z jazdą samochodem: jeśli chcesz dojechać gdzieś szybko – samochód spala więcej paliwa. Jeśli jedziesz ekonomicznie – to zajmuje więcej czasu.

Jak to działa
niezawodna niemiecka technologia

Pralki Bosch - niezawodna niemiecka technologia

Bosch to marka z ponad stuletnią tradycją. Od zawsze w centrum naszej uwagi byli klienci i ich zaufanie. Robert Bosch zwykł mawiać, że „woli stracić pieniądze, niż zaufanie”. Tym motto Bosch kieruje się na całym świecie – oczywiście także przy produkcji i sprzedaży pralek.

Trwałość na lata (grzałka antykorozyjna)

Od lat we wszystkich naszych pralkach instalujemy grzałki pokryte powłoką niklowo-cynkową, która redukuje osadzanie się kamienia. Dzięki temu pralka będzie żyła z Tobą przez lata.

trwalosc-na-lata
 

Klasa Energetyczna A+++ - najwyższa klasa efektywności energetycznej

Klasa A+++ pozwoli zaoszczędzić Ci pieniądze wydane na rachunki za energię elektryczną. Od 2014 roku wszystkie nasze pralki w ofercie Bosch mają jedną wspólną klasę: A+++. Nasi klienci mają pewność, że bez względu na to, którą pralkę Bosch wybiorą, zawsze kupią pralkę najbardziej efektywną energetycznie.

najwyższa klasa
Niskie zużycie wody

Niskie zużycie wody

Pralki Bosch kupuje się na lata, dlatego rozumiemy, że niskie zużycie wody i energii jest bardzo ważne. Pralki Bosch o załadunku 8 kg zużywają mniej wody, niż pralki o maksymalnej ładowności 6 kg. Dzięki systemowi precyzyjnego dozowania wody są w tej kategorii prawdziwymi liderami, a Ty oszczędzasz na rachunkach za wodę.

Duża pojemność bębna

Duża pojemność bębna pozwoli na jednorazowe wypranie dużej ilości brudnych ubrań. Dzięki temu będziesz prać rzadziej i zyskasz czas dla siebie.

Duża pojemność będna
Wirowanie

Optymalne obroty

Większa liczba obrotów wirowania skutecznie usuwa wilgoć z pranej bielizny, która w efekcie jest bardziej sucha. Warto pamiętać, że wirowanie powoduje drgania, więc im wyższe ustawimy obroty, tym większy będzie zakres drgań. Dziewięć na dziesięć pralek kupowanych w Polsce ma 1000 lub 1200 obrotów. Niestety, bardzo wysokie obroty (np. 1600 na minutę) zwiększają zagniecenia, więc programując pranie należy czasem je redukować. Dzięki optymalnej ilości obrotów, których zaprogramowanie umożliwia pralka Bosch, prane tkaniny będą odpowiednio odwirowane z wody, a jednocześnie zachowają swoją jakość i wyjmiesz czyste ubrania bez mocnych zagnieceń.

Bęben VarioSoft

Bęben ten wyróżnia się nie tylko dużą pojemnością, ale też innowacyjną konstrukcją. VarioSoft to unikalna struktura wzorowana na kształcie kropli wody. Taka budowa bębna, w połączeniu z asymetrycznymi zabierakami w formie fali, stwarza doskonałe warunki zarówno do prania delikatnej bielizny, jak i silnie zabrudzonych ubrań z grubszych tkanin. Kształt wytłoczenia z jednej strony jest stromy – do mocnego prania, a drugiej strony jest gładki – to delikatnych tkanin.

Bęben VarioSoft
Anti

Poziom hałasu - pranie, którego nie słychać (AntiVibration Design)

Największe pralki Bosch z konstrukcją AntiVibration Design mają specjalne okrągłe wytłoczenia w obudowie, wytłumiające drgania i hałas. Dzięki temu są o wiele cichsze i bardziej stabilne.

Duży wybór programów automatycznych

Pralki oferują nawet kilkanaście programów automatycznych o rozmaitym przeznaczeniu np. do bawełny,wełny, tkanin delikatnych itd. Procesor pralki zawiera dane o postępowaniu w każdym z programów, dzięki czemu pralka wie, kiedy zacząć grzać wodę, kiedy włączyć odpowiednią liczbę obrotów, kiedy i ile razy powtórzyć płukanie. W Berlinie, inżynierowie całymi dniami sprawdzają nowe konfiguracje dla procesorów pralek metodą prób i błędów. Dzięki kilkudziesięcioletnim doświadczeniom jesteśmy pewni, że w pralkach Bosch wszystkie programy działają z perfekcyjną precyzją.Istnieje sporo ciekawych, często niedocenianych programów, jak np.: AntyAlergia, w którym proces płukania jest specjalnie przystosowany do potrzeb alergików, czy Super Krótki 15, przystosowany do prania lekko zabrudzonego prania (np. kilku koszulek, czy bielizny) w 15 minut – z gwarancją doskonałego efektu. Wybierając nową pralkę zastanów się, jakie tkaniny najczęściej pierzesz i które programy byłyby dla Ciebie najbardziej przydatne.

Programy automatyczne
Odplamianie

Odplamianie dostosowane do potrzeb

Wiodące modele pralek Bosch pozwalają wybrać jedną z 16 opcji, proponowanych po naciśnięciu przycisku „Odplamianie”. Każda z nich przystosowana jest do zwalczania innego rodzaju plam, np. z cytrusów, zupek dla dzieci, czekolady, krwi czy wina. Opcję usuwania konkretnych plam można aktywować w każdym z programów, bez względu na rodzaj tkanin. Funkcja odplamiania zmienia ustawienia programu, wspomagając usunięcie najtrudniejszych zabrudzeń.

Bez względu na to, którą opcję wybierzesz: TimePerfect czy EcoPerfect
masz pewność, że rezultaty są zawsze takie same i pranie idealnie czyste.
 

WAY24541PL - Komfort i bezpieczeństwo

 • VarioPerfect - system pozwalający wyprać albo wyjątkowo szybko, albo bardzo oszczędnie. Opcja TimePerfect zaoszczędzi Twój czas, natomiast jeśli chcesz oszczędzać energię i chronić środowisko naturalne zastosuj EcoPerfect.
 • AquaStop - elektroniczny system bezpieczeństwa gwarantujący całkowitą ochronę przed zalaniem. Jest objęty dożywotnią gwarancją, a gdyby nie zadziałał Bosch pokryje koszty remntu (także u sąsiadów).
 • WaterPerfect system, który pozwala idealnie gospodarować wodą, pobierając odpowiednią jej ilość podczas każdego prania.
 • Bęben VarioSoft - specjalna konstrukcja bębna sprawia, że w zalezności o tego czy kreci się w lewo lub prawo raz pierze delikatnie, a raz mocno - dzięki temu nadaje się do prania delikantego i do wymagających plam.
 • AntiVibration Design - dzięki specjalnym wytłoczeniom na bocznych ścianach obudowy wyeliminowane zostały wibracje powstające przy wirowaniu.
 • ECARF - ECARF to brytyjska fundacja działająca na rzecz alergików. Ten znak jest szczególnie ważny - inaczej niż w przypadku wielu podobnych rekomendacji, znaku ECRAF nie można kupić. Pralki z tym znakiem doskonale wypłukują środki do prania i są polecane osobom z alergiami.
 • Czujnik zabrudzenia wody - AquaSensor.
 • EcoSilence Drive - ekstremalnie energooszczędny i wyjątkowo cichy slinik indukcyjny. Jest też o wiele trwalszy niż zwykłe napędy.
 • Funkcja dołożenia prania.
 • Kontrola ilości piany - gdy piany jest zbyt dużo, system powtarza proces płukania w celu uzyskania zadowalającego efektu.
 • Kontrola wyważenia urządzenia.
 • Opcja zimnego prania dla wszystkich programów.
 • Opóźnienie rozpoczęcia programu - dzięki tej funkcji rozpoczęcie programu prania możesz przesunąć tak, jak Tobie jest wygodnie.
 • Podświetlany programator.
 • Przyciski Touch-Control - wystarczy lekkie dotknięcie, aby uzyskać żądane ustawienia i uruchamiać wybrane funkcje. Każda zmiana zostaje zasygnalizowana przez wskaźnik optyczny i sygnał akustyczny.
 • Samoczyszcząca szufladka na detergenty.
 • Sygnał dzwiękowy - zawsze wiadomo, kiedy zakończył się program.
 • Udogodnienie do stosowania żelu do prania.
 • W pełni elektroniczne sterowanie - za pomocą jednego pokrętła można obsłużyć wszystkie programy.
 • Wielostopniowa ochrona przed zalaniem -trzy elementy zabezpieczające: blokada otwarcia okna w czasie prania, mocny wąż testowany pod ciśnieniem 7 bar, automatyczne wypompowanie wody, w przypadku spadku jej poziomu wewnątrz pralki.
 • Woda Plus - opcja idealna dla rodzin z małymi dziećmi i alergików. Pralka w czasie płukania pobiera dodatkowe 2l wody, gwarantując idealne wypłukanie resztek detergentu.
 • Wskaźnik załadunku z rekomendacją dozowania.
 • Wyświetlacz tekstowy TFT z menu w języku polskim.
 • Zabezpieczenie przed otwarciem przez dzieci.
 
 
Oszczędzaj z klasą A+++
Oszczędzaj z klasą A+++
Kupując sprzęt o najwyższej klasie energetycznej oszczędzasz energię, a tym samym płacisz mniejsze rachunki za prąd. Jeśli Twoja stara pralka miała gorszą klasę, różnica w rachunkach będzie odczuwalna.
Wypierz więcej za jednym razem
Często pierzesz, bo Twoja pralka nie jest w stanie pomieścić ubrań całej rodziny? Z tym modelem możesz wyprać jednorazowo 9 kg odzieży. To oszczędność prądu, wody, środka piorącego, a także czasu.
Wypierz więcej za jednym razem
Wybierz - szybko czy oszczędnie?
Wybierz - szybko czy oszczędnie?
VarioPerfect to dwa przyciski, które na dwa różne sposoby pomogą Ci oszczędzać: TimePerfect - czas, a EcoPerfect - wodę i energię. Od Ciebie zależy, który z nich wybierzesz.
Bądź eco
Włączenie funkcji EcoPerfect sprawia, że pralka zużyje mniej wody i prądu. Dzięki temu zmniejszą się Twoje rachunki, a Ty zadbasz o środowisko.
Bądź eco
Pierz szybko i skutecznie
Pierz szybko i skutecznie
Funkcja TimePerfect zastosowana w pralkach Bosch pozwala Ci skrócić czas prania nawet do 65%. To idealne rozwiązanie, gdy brakuje Ci czasu.
Pierz bezpiecznie z niezawodnym silnikiem
EcoSilence Drive to indukcyjny silnik wyróżniający się cichą i energooszczędną pracą. Dzięki wyeliminowaniu podstawowych wad zwykłych silników gwarantuje on dużą trwałość.
Pierz bezpiecznie z niezawodnym silnikiem
Dopasuj ruchy bębna do materiału
Dopasuj ruchy bębna do materiału
Ruchy bębna mają znaczący wpływ na jakość prania. W zależności od wybranego programu mogą być bardzo delikatne lub szybsze. Dzięki temu wszystkie ubrania są dokładnie wyprane.
Dopasuj parametry do wagi prania
Automatyka wagowa pozwala zaoszczędzić wodę i energię dostosowując czas prania do wielkości załadunku. Jeśli pierzesz mniejszą ilości odzieży, cykl prania zostanie odpowiednio skrócony.
Dopasuj parametry do wagi prania
Wygraj z alergią
Wygraj z alergią
Masz w domu alergika lub proszek do prania powoduje u Ciebie uczulenie? Funkcja antyalergiczna to dodatkowe płukanie, które skutecznie usuwa resztki detergentu zmniejszając ryzyko uczuleń.
Zmniejsz wibracje dzięki specjalnej obudowie
Na bocznych ścianach obudowy znajdują się specjalne wytłoczenia, które zmniejszają wibracje powstające podczas wirowania. Dzięki temu pralka zyskuje większą stabilność, a jej praca jest znacznie cichsza.
Zmniejsz wibracje dzięki specjalnej obudowie
Zmniejsz rachunki dzięki WaterPerfect
Zmniejsz rachunki dzięki WaterPerfect
System WaterPerfect redukuje zużycie wody automatycznie dostosowując jej ilość do załadunku. Dzięki temu możesz wyprać nawet najmniejszą ilość ubrań bez martwienia się o duże rachunki.
Trzymaj pianę pod kontrolą
Zbyt duża ilość proszku do prania sprawia, że nie rozpuszcza się on w całości w wodzie, a ubrania nie są dokładnie wypłukane. Może powodować to alergie skórne. W tym modelu pralki system kontroluje ilość piany i w razie potrzeby uruchamia dodatkowe płukanie.
Trzymaj pianę pod kontrolą
Ułatw sobie prasowanie
Ułatw sobie prasowanie
Jeśli prasowanie spędza Ci sen z powiek, wybierz pralkę z funkcją "mniej zagnieceń". Ubrania po skończonym praniu będą mniej pogniecione niż do tej pory, a prasowanie będzie łatwiejsze.

Dane techniczne

pralka Bosch Home Professional WAY24541PL

Sposób załadunku od przodu
Wymiary bez elementów wystających (GxSxW) 59 x 60 x 85 cm
Kolor  biało-srebrny
Regulacja prędkości wirowania płynna
Dobór wody do wielkości załadunku automatyczny
Programator (sterowanie) elektroniczny
Wyświetlacz elektroniczny LCD
Opóźnienie startu pracy płynne
Regulacja temperatury wyświetlacz elektroniczny
Mniej zagnieceń (łatwe prasowanie) tak
Programy prania antyalergiczny, bawełna, delikatny, koszule, mix, pierze/puch, sport, syntetyki, szybki 15 min, wełna
Funkcje dodatkowe  AntiVibration Design - zwiększona stabilność i zmniejszona głośność pracy urządzenia, AntyAlergia, automatyka prania, automatyka wagowa, bęben varioSoft, czujnik zabrudzenia wody, dodatkowe płukanie, EcoPerfect, kontrola piany, pranie w zimnej wodzie, równomierne rozłożenie ładunku w bębnie, silnik EcoSilence Drive, Start/Pauza z opcją dołożenia prania, sygnał dźwiękowy końca pracy, system czyszczący szufladę na detergenty, TimePerfect, VarioPerfect, WaterPerfect, wskaźnik wielkości załadunku, wygodne dozowanie żelu do prania
Efektywność energetyczna   
Pojemność 9 kg
Klasa energetyczna A+++
Roczne zużycie prądu 189 kWh = 103,95 zł rocznie
Roczne zużycie wody 11300 litrów
Klasa wirowania B
Maksymalna prędkość wirowania 1200 obr/min
Poziom hałasu (pranie/wirowanie) 52 dB / 75 dB
Wilgotność resztkowa 53 %
Zużycie prądu 1,1 kWh
Zużycie wody 51 litrów
Klasa prania A
Bezpieczeństwo użytkowania   
Blokada rodzicielska nie
Bezpieczeństwo użytkowania  zabezpieczenie przed zalaniem, blokada przedwczesnego otwarcia drzwi
Parametry zewnętrzne   
Wymiary opakowania  68 x 64 x 87 cm
Waga z opakowaniem  67 kg
Wyposażenie   
Wyposażenie  instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, wąż dopływowy z zabezpieczeniem przed zalaniem, wąż odpływowy
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
 • Marka: Bosch
 • Cena: od 2 000 do 2 499

Ocena klientów

5 na podstawie 3 ocen
5
(3)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Najwyżej ocenione zalety:
 • jakość prania
 • głośność pracy
100% osób oceniło ten produkt wysoko
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
polecam polecam
jakość prania:
głośność pracy:
pojemność:
programy:
stabilność:
energooszczędność:
28-12-2014,
marczan500
Potwierdzony zakup

dobrze wydane pieniążki jest zaje fajna... poleca....

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
test dwutygodniowy
jakość prania:
głośność pracy:
pojemność:
programy:
stabilność:
energooszczędność:
26-10-2014,
mika
Potwierdzony zakup

Testuję ją dopiero od dwóch tygodni. Na razie robi wszystko zgodnie z ofertą producenta. Pranie czyste, odwirowane, cicho. Może czujniki panelu dotykowego są zbyt wrażliwe, wystarczy się oprzeć o pralkę w tym miejscu, żeby zmieniły parametry prania.Jeśli dam radę wpiszę gdzieś opinię za 2 i 5 lat jak minie gwarancja i trzeba będzie dokupić części. Spodziewam się, że Bosch będzie mnie cieszył bezawaryjnie przez co najmniej 15 lat. W końcu podobno egzemplarz robiony w Niemczech.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Zdecydowanie Polecam!!!
jakość prania:
głośność pracy:
pojemność:
programy:
stabilność:
energooszczędność:
04-07-2014,
Edzio
Klient Euro

Pralkę mamy od tygodnia, więc krótko. Na początku się wahaliśmy przed zakupem, ponieważ nie widzieliśmy opinii wcześniejszych użytkowników. Za nami jakieś 6 cykli prania, po których mogę stwierdzić że pralka spełniła wszystkie nasze oczekiwania! Jest cicha, podczas wirowania minimalne wibracje obudowy (poprzedniego Samsunga musiałem gonić pomimo perfekcyjnego wypoziomowania), poprzedni Samsung miał również 1200 obrotów, ale pranie które wyjmuje z Boscha jest o wiele lepiej odwirowane. Pojemna, Program Anty Alergia jest super! Fakt pralka nie należy do najtańszych, ale z czystym sumieniem mogę potwierdzić że są to dobrze wydane pieniądze (szczególnie że jeszcze można odzyskać 300 zł od Boscha :) )

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Bosch Home Professional WAY24541PL, wpisz 1017837 w wyszukiwarce euro.com.pl.