Niedostępny

Produkty rekomendowane dla Ciebie

oprogramowanie MarkSoft Sposób na Dysleksję

Produkt niedostępny

Przepraszamy, produkt nie jest dostępny w naszym sklepie.
oprogramowanie MarkSoft Sposób na Dysleksję
MarkSoft Sposób na Dysleksję
Opis i dane
Polecane przez terapeutów i logopedów uzupełnienie "Dyslektyka 2". Koncentruje się na najczęstszych przyczynach kłopotów w nauce czytania i poprawnego pisania, rozwijając słuch fonetyczny, analizę i syntezę słuchową.

Sposób na dysleksję znakomicie nadaje się nie tylko jako uzupełnienie Dyslektyka w terapii pedagogicznej, ale również jako samodzielne narzędzie do wykorzystania w terapii logopedycznej.

Sposób na dysleksję ćwiczy takie umiejętności jak odróżnianie głosek i liter, wysłuchiwanie głosek, dzielenie wyrazów na sylaby, synteza wyrazów z sylab i głosek, przekładanie liter na głoski i tak dalej, nie brak w nim oczywiście także ćwiczeń sprawdzających znajomość ortografii.

Oba programy - Dyslektyk 2 i Sposób na dysleksję - współpracują ze sobą, mając wspólną listę uczniów i wspólne listy słów i problemów ortograficznych dla każdego ucznia.

Sposób na dysleksję otrzymał rekomendację Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

Sposób na dysleksję - podobnie jak Dyslektyk 2 - przeznaczony jest dla dzieci ze szkół podstawowych i dla uczniów pierwszych klas gimnazjum. Starsze dzieci mogą również skorzystać z ćwiczeń, zwłaszcza sprawdzających znajomość ortografii, jednak skuteczność terapii w ich przypadku jest zwykle znacznie mniejsza.

W programie znajduje się dwanaście ćwiczeń, jednak różnych wariantów jest znacznie więcej, bo ponad sto dwadzieścia. Poszczególne warianty różnią się nie tylko stopniem trudności, ale także ćwiczonymi umiejętnościami - w ten sam sposób można na przykład ćwiczyć podział wyrazu na głoski i sylaby, wystarczy na początku wydać dziecku inne polecenie.

W program wbudowany jest samouczek, ułatwiający zrozumienie zasad korzystania z poszczególnych ćwiczeń.

Dane techniczne

oprogramowanie MarkSoft Sposób na Dysleksję

Ogólne informacje   
Typ oprogramowania edukacyjne i językowe
Nośnik płyta
Liczba urządzeń nie dotyczy
Wersja językowa  polska
Interoperacyjność   
Wymagania sprzętowe  procesor klasy Pentium 233 MHz, 32 MB RAM, karta graficzna HiColor zgodna z DirectX 7.0, karta dźwiękowa 16-bit zgodna z DirectX 7.0
Kompatybilne systemy operacyjne  Windows
Wymagania systemowe  Windows 95/98/Me/XP/Vista/7
Kompatybilne urządzenia  komputer PC, laptop
Producent   
Nazwa producenta / importera  AB S.A.
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących MarkSoft Sposób na Dysleksję, wpisz 422907 w wyszukiwarce euro.com.pl.