Przejdź do opisu produktu

Toshiba CAF-X116XPL

oczyszczacz powietrza

Toshiba
nr kat.
1205069

Podaj numer katalogowy produktu podczas rozmowy z konsultantem.

855 855 855

pon.-pt. 8:00 - 21:00
sob. 9:00 - 18:00
niedz. 9:00 - 18:00

Poziom hałasu w trybie nocnym  21 dB
Filtracja powietrza  3-stopniowa
Filtry  HEPA, PET, węglowy
Tryby pracy  nocny
Czujniki  kurzu i PM 2,5
Zobacz pełny opis produktu

Razem taniej!

Akcesoria

Opis produktu

TOSHIBA CAF-X116XPL

JAPOŃSKA JAKOŚĆ
MA ZNACZENIE.

 • DO POMIESZCZEŃ O MAKSYMALNEJ WIELKOŚCI 84m2

  Oczyszczacz powietrza nadaje się m.in. do dużych domów i biur. To najwydajniejsze urządzenie w ofercie Toshiba do usuwania szkodliwych cząsteczek z powietrza

 • CADR 700 M3 NA GODZINĘ Z JONIZACJĄ UJEMNĄ I DODATNIĄ

  Niezwykle wydajne urządzenie o mocnej sile, wyposażone dodatkowo w jonizację dodatnią i ujemną. Z parametrem CADR 700m3/godz, oczyszczacz wyeliminuje alergeny, wirusy i bakterie ponad 3-krotnie w ciągu godziny, na bieżąco pokazując na wyświetlaczu stan powietrza

 • NIEZWYKLE CICHY, TYLKO 21dB

  Urządzenie generuje ciśnienie akustyczne od 21dB do 48dB w trybie turbo. Jest to najcichsze urządzenie w całej rodzinie oczyszczaczy powietrza Toshiba

Dlaczego oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL

USUWANIE ALERGENÓW, WIRUSÓW I BAKTERII
MA ZNACZENIE

Wykorzystaj technologię dodatnich i ujemnych jonów plazmowych, aby wyeliminować z pomieszczenia wirusy, alergeny, bakterie i szkodliwe cząsteczki pleśni oraz usuwać nieprzyjemne zapachy. Jonizacja ujemna i dodatnia gwarantuje skuteczne oczyszczanie powietrza

PRECYZYJNE OCZYSZCZANIE
MA ZNACZENIE

Zneutralizuj nawet 99% szkodliwych substancji znajdujących się w pomieszczeniu i zapewnij swojemu organizmowi zdrowe otoczenie! Dzięki filtracji powietrza Dual Max z 5 warstwowym filtrem True HEPA, wyeliminujesz z pomieszczenia duże i mikroskopijne zanieczyszczenia, w tym wszelkie alergeny, bakterie i wirusy

TECHNOLOGIA MICROSOUND
MA ZNACZENIE

Technologia Microsound pozwala oczyszczaczowi powietrza na bardzo cichą pracę. Oczyszczacz pracujący w trybie normalnym i nocnym jest praktycznie bezszelestny, nie zakłóca dnia oraz pozwala na spokojny i zdrowy sen w ciszy

BIEŻĄCY POMIAR CZĄSTEK PM 2.5
MA ZNACZENIE

Oczyszczacz Toshiba na bieżąco mierzy ilość mikroskopijnych cząstek PM 2,5 w powietrzu oraz wskazuje na wyświetlaczu jakość powietrza. Jeżeli jakiekolwiek warunki znacząco obniżą stan powietrza, uruchom tryb turbo

Fukcje oczyszczacza powietrza Toshiba CAF-X116XPL

POMOŻE ZWALCZYĆ KASZEL I KATAR

Pożegnaj się z niewidzialnym wrogiem – nasz oczyszczasz powietrza Toshiba wykryje w powietrzu cząstki, których Ty nie jesteś w stanie zobaczyć

Oczyszczacz powietrza eliminuje z otoczenia mikroskopijne cząstki o średnicy nawet 0,3 mikrona, które są niewidoczne dla gołego oka i nazywane są cichym zabójcą. Efektywnie pozbędziesz się z powietrza przyczyn infekcji gardła czy kataru.

FILTR TRUE HEPA 5W1

Precyzyjna filtracja powietrza wraz z jonami ujemnymi aż w 99,9% - dla zdrowia całej Twojej rodziny!

Urządzenie wyposażone jest w filtr True HEPA 5w1, w którym każda z warstw ma znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Filtr główny zbiera sierść i duże pyły, filtr PET likwiduje cząsteczki o średnicy nie większej niż 2,5 μm, filtr węglowy pochłania formaldehyd, LZO oraz inne zanieczyszczenia, filtr True HEPA wzmacnia efekt filtracji, skutecznie usuwając cząsteczki PM0.1, bakterie i alergeny a ostatnia warstwa filtra PET ma za zadanie przedłużyć żywotność całego filtra, dzięki czemu posłuży Ci nawet do 2 lat!

PODPOWIE, KIEDY WYMIENIĆ FILTR

Łatwo sprawdzisz, czy przyszła pora na wymianę filtra i zyskasz pewność, że oddychasz maksymalnie czystym powietrzem

Specjalnie zaprojektowane okienko Air Window pozwala Ci na ocenę stanu czystości filtra. Żywotność filtra zależy nie tylko od stopnia zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu, ale również od częstotliwości jego czyszczenia. Przedłuż żywotność filtra nawet do 2 lat, regularnie odkurzając zewnętrzną warstwę filtra HEPA i myjąc w wodzie filtr wstępny.

POZWALA CI WYBRAĆ NAJLEPSZY TRYB I PRĘDKOŚĆ PRACY

Korzystaj z kilku trybów i prędkości pracy, dzięki intuicyjnemu ekranowi dotykowemu, który ułatwi Ci programowanie oczyszczacza

Wybierz tryb automatyczny, w którym urządzenie samo dostosowuje moc oczyszczania do bieżącej jakości powietrza lub wybierz jeden z trzech trybów odpowiadających Twoim potrzebom.

ZAPEWNIA CZYSTE POWIETRZE WSZĘDZIE, BEZ WYJĄTKÓW

Ciesz się czystym powietrzem dookoła Ciebie, bez względu na ustawienie urządzenia

Oczyszczacz pobiera powietrze z każdej strony, a dzięki jonom dodatnim i ujemnym, podwójnym filtrom oraz parametrowi CADR 700m3 filtruje je niezwykle skutecznie. To zdecydowanie najmocniejszy oczyszczacz w rodzinie oczyszczaczy powietrza Toshiba i jeden z najmocniejszych na rynku.

BLOKADA PRZED DZIEĆMI

Zapewnij sobie spokój ducha i komfort użytkowania dzięki blokadzie ustawień

Czy Twoje pociechy są ciekawe świata i lubią majstrować przy urządzeniach? Oczyszczacz powietrza Toshiba posiada specjalną blokadę tak, aby bawiące się dziecko nie wyłączyło urządzenia lub nie zmieniło jego ustawień.

KÓŁKA UŁATWIAJĄCE TRANSPORT

Oczyszczasz powietrza skończył pracę? Przesuń go w miejsce, w którym nikomu nie będzie przeszkadzał – bez problemu

Oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL posiada wbudowane kółka, pozwalające na przenoszenie urządzenia z jednego pomieszczenia do drugiego. Są przy tym bezpieczne dla podłoża, nie pozostawiając rys ani smug.

Czy w Twoim domu potrzebny jest oczyszczacz powietrza?
Sprawdźmy!

Odpowiedz na poniższe pytania i zobacz, czy w Twoim
domu przyda się oczyszczacz powietrza.

 • Czy w Twoim domu mieszka alergik?
 • Czy ktoś z domowników pali papierosy?
 • Czy ktoś z domowników często choruje?
 • Masz w domu kominek?
 • Czy często gotujesz w domu?
 • Czy w Twoim domu mieszka osoba chora na astmę?
 • Czy zdarza się, że źle sypiasz i często odczuwasz zmęczenie?
 • Irytuje Cię zapach sierści pupila?
 • Robisz teraz remont albo planujesz go w najbliższym czasie?
 • Czy chcesz, aby Twoja skóra wyglądała młodziej?
 • Czy często budzisz się rano z zapchanym nosem?
 • Czy powietrze w Twoim domu jest za suche?
 • Czy masz dzieci?
 • Czy używasz pachnących świec i kadzidełek?
 • Czy używasz drażniących środków czystości?

Jeśli odpowiedziałeś/aś twierdząco na przynajmniej 3 pytania z powyższych, to znaczy, że potrzebujesz oczyszczacza powietrza!

Jakiej wielkości jest Twoje mieszkanie lub pokój, w którym chcesz oczyszczać powietrze?

do 24m2

CAF-X33XPL

do 36m2

CAF-X50XPL

do 60m2

CAF-X83XPL

do 84m2

CAF-X116XPL

Zanieczyszczenie powietrza
jest niewidzialnym zabójcą

4,2 mln

zgonów rocznie z powodu narażenia na zanieczyszczone powietrze na zewnątrz 

3,8 mln

zgonów rocznie z powodu narażenia gospodarstw domowych na  dym z brudnych pieców i paliw

91%

ludności na świecie mieszka w miejscach, w których jakość powietrza przekracza limity WHO

Źródło: World Health Organization (WHO), 2018

Powietrze w pomieszczeniu
jest gorsze niż myślisz

Ponad 90% naszego czasu spędzamy w pomieszczeniu. Zła wiadomość jest taka, że powietrze w pomieszczeniu jest często do 10 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Powody zgonów spowodowane zanieczyszczeniem powietrza wewnątrz pomieszczeń:

Źródło: World Health Organization (WHO), 2018

Co zanieczyszcza powietrze wewnątrz?

DYM

Dym z kominków, pieców opalanych drewnem i papierosów.

VOCS - LZO

LZO to toksyczne opary, które są odgazowywane z materiałów wytworzonych przez człowieka i przedmiotów codziennego użytku domowego, takich jak meble, pościel i dywany.

ŚWIECE I ELEKTRONIKA

Świece, zapachy i elektronika to duże zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach. Uwalniają toksyny, które tworzą niezdrowe środowisko i mogą powodować ból głowy, zmęczenie i inne objawy.

PRODUKTY TOALETOWE

Od aerozoli po płyny, łazienka jest wypełniona chemikaliami w powietrzu. Kosmetyki i przybory toaletowe, a także winylowe zasłony prysznicowe mogą powodować szkodliwe powietrze w pomieszczeniu.

SŁABA CYRKULACJA

Nowsze domy są szczelne. To hamuje właściwą wentylację i powoduje potencjalne zagrożenia dla zdrowia. Brudne powietrze w systemach HVAC, na strychach i w piwnicach pozostaje w domu.

ŚRODKI CZYSZCZĄCE
I DETERGENTY

Chemikalia, spraye i środki czyszczące mogą uwalniać toksyczne LZO do naszych domów.

PLEŚŃ

Łazienki i kuchnie są bardzo podatne na rozwój pleśni z powodu wilgoci. Sprawdzaj, czy nie gromadzi się pleśń, szczególnie jeśli masz alergie lub niewyjaśnione problemy zdrowotne.

GOTOWANIE

Gotowanie generuje wysoki poziom cząstek, które mogą pozostawać w powietrzu i są łatwo wdychane. Należy używać wentylatora kuchennego i wentylatora wyciągowego, aby zapobiec złej jakości powietrza w pomieszczeniu.

Co robi
oczyszczacz powietrza

Zabija bakterie, wirusy oraz eliminuje wszelkie szkodliwe substancje z powietrza po to, abyś żył zdrowiej, dłużej i przyjemniej.

TOSHIBA – JAPOŃSKA JAKOŚĆ I DESIGN

FAQ
Co jeszcze chcesz
wiedzieć
o oczyszczaczach
powietrza Toshiba?

 • Jak dobrać oczyszczacz do moich potrzeb?

  W ofercie Toshiba znajdziesz oczyszczacze o różnych parametrach. Są one dobrane do powierzchni mieszkania, na której ma zostać przefiltrowane powietrze. Modele różnią się nie tylko zakresem działania, ale też maksymalnym przepływem powietrza w ciągu godziny i wielkością samego urządzenia. Jeśli nie masz pewności, który oczyszczacz powietrza wybrać, skorzystaj z naszego poradnika zakupowego.

 • Po co oczyszczać powietrze w mieszkaniu?

  Oczyszczasz powietrza to sposób na powietrze bez bakterii, alergenów oraz pyłków. Jeśli więc czujesz w domu zaduch, Twoja rodzina często choruje z nieznanych przyczyn, a dodatkowo drażni Cię nieprzyjemny zapach czy duże ilości sierści Twojego pupila – to warto zastanowić się nad kupnem oczyszczacza. Urządzenie pomoże rozprawić się ze wszystkimi powyższymi problemami. Dzięki temu oddychanie stanie się dużo łatwiejsze, sen zdrowszy, a Twoje ciało mniej obciążone zanieczyszczeniami.

 • Czy oczyszczacz powietrza przyda mi się jedynie zimą?

  Nie. Zimą oczywiście najbardziej odczuwasz potrzebę oczyszczania powietrza – zwłaszcza jeśli mieszkasz w dużym mieście. Unoszący się nad ulicami smog jest bardzo uciążliwy. Jednak wiosną, latem i jesienią jakość powietrza również pozostawia wiele do życzenia. Mikroskopijne cząstki PM 2.5, wszechobecne bakterie, pleśń, roztocza i pyłki nie dają spokojnie oddychać. Część z tych zagrożeń pochodzi zza okna, a część – z Twojego własnego domu i zbierających się tam zanieczyszczeń. Wybierając oczyszczacz powietrza, decydujesz się na zdrowsze życie każdego dnia, bez wyjątków.

 • Czym jest parametr CADR ?

  Parametr CADR, podany przez nas przy każdym z modeli oczyszczaczy powietrza, mówi o ich wydajności. Jeżeli oczyszczacz powietrza ma parametr CADR równy 500 m3/godz oznacza to, że w ciągu godziny upora się on z taką właśnie objętością powietrza. Nasz największy model oczyszczacza powietrza potrafi przefiltrować w ciągu godziny równowartość powietrza znajdującego się w trzech mieszkaniach o powierzchni 100 m2.

 • Jak głośny jest oczyszczacz powietrza?

  Dzięki technologii Microsound oczyszczacze powietrza Toshiba pracują cicho – nie głośniej niż szept. Oczyszczacz powietrza łączy w sobie dużą moc i niezwykle dyskretną pracę.

 • Jak często należy wymieniać filtry w oczyszczaczu?

  Zużycie filtrów Dual Max zależy w dużym stopniu od tego, jak często używasz oczyszczacza Toshiba. Aby ułatwić Ci ocenę zużycia filtra, wzbogaciliśmy jego konstrukcję o niewielkie okienko, które pozwoli Ci zerknąć do środka urządzenia i obejrzeć filtr. Dzięki temu zawsze wymienisz filtr na czas.

 • Dlaczego oczyszczacz Toshiba?

  Oczyszczacz powietrza Toshiba to wysoka jakość i minimalistyczny, nowoczesny design. Wyróżnia się zarówno wysoką wydajnością, jak i precyzją filtrowania powietrza – wychwytują więcej szkodliwych cząstek, zapewniając Ci komfort oddychania i codziennego życia. Z łatwością dobierzesz odpowiedni oczyszczacz Toshiba do swojego mieszkania. W ofercie mamy kilka modeli, przeznaczonych do wnętrz różnej wielkości.

#DetailsMatter

Dane techniczne

oczyszczacz powietrza Toshiba CAF-X116XPL

Technologia oczyszczania jonizacja
Maksymalna wielkość pomieszczenia 84 m2
Wydajność 700 m3/h
Filtracja powietrza  3-stopniowa
Filtry HEPA, PET, węglowy
Moc  39 W
Łączność Wi-Fi   nie
Nawilżanie powietrza nie
Tryby pracy  nocny
Czujniki  kurzu i PM 2,5
Regulacja stopnia oczyszczania tak
Wskaźnik zanieczyszczenia powietrza nie
Wskaźnik wymiany filtra  tak
Maksymalny poziom hałasu 48 dB
Poziom hałasu w trybie nocnym  21 dB
Funkcje dodatkowe  blokada rodzicielska, jonizacja, timer, tryb nocny, wskaźnik wymiany filtra, wyświetlacz
Kolor  biały
Parametry zewnętrzne   
Wymiary opakowania  44 x 42,50 x 82 cm
Waga z opakowaniem  15,20 kg
Wyposażenie   
Wyposażenie  zestaw wkładów filtrujących, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna
Instrukcja użytkownika  Pobierz
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz
Producent   
Nazwa producenta / importera  Union Distribution s.r.o.
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
 • Marka: Toshiba
 • Rodzaj: oczyszczacz powietrza
 • Nawilżanie powietrza: nie

Ocena klientów

4,5 na podstawie 19 ocen
5
(15)
4
(0)
3
(2)
2
(0)
1
(2)
Najwyżej ocenione zalety:
 • prostota użycia
 • wygląd
89% osób oceniło ten produkt wysoko
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
super urzadzenie !!
prostota użycia:
wydajność:
wygląd:
energooszczędność:
głośność pracy:
stabilność:
15-08-2021,
Joanna
Potwierdzony zakup

Cała moja rodzinka jest alergikami więc kupiliśmy oczyszczacz powietrza urządzenie dobrze zbiera kurz jonizuje powietrze lżej się oddycha bardzo udany zakup

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
UWAGA
prostota użycia:
wydajność:
wygląd:
energooszczędność:
głośność pracy:
stabilność:
07-09-2021,
KLIENT EURO AGD
Potwierdzony zakup

Przy wyborze oczyszczacza kierowaliśmy się między innymi opiniami klientów. Jednak nie był to trafiony zakup. Po rozpakowaniu i uruchomieniu urządzenia w krótkim czasie ( po ok 1-2 min) wyświetlacz pokazał jakość powietrza znakomitą. Dość ciekawe przy sposobie użytkowania pomieszczenia. Z ciekawości sprawdziliśmy różne pomieszczenia, np spawalnię . Postawiliśmy go też na wolnym powietrzu( parking samochodowy), niezmiennie wskazuje jakość powietrza jako znakomitą. Byliśmy zachwyceni, oczyścimy nasze miasto a może i okolice... Jednak postanowiliśmy urządzenie reklamować. Sam kierownik sklepu był zaskoczony jakością powietrza w swoim miejscu pracy przy ok 1800m3-jakość znakomita.. Odpowiedź działu r.... po 2 tygodniach: REKLAMACJA NIE MOŻE BYĆ UWZGLĘDNIONA - PRODUKT WOLNY OD WAD. Dziękuję za wyrażenie opinii serwisowi, ale jej nie uznaję.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (4) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Polecam
prostota użycia:
wydajność:
wygląd:
energooszczędność:
głośność pracy:
stabilność:
06-05-2021,
Ala
Potwierdzony zakup

Oczyszczacz sam w sobie jest faktycznie cichutki, jedynie przy najwyższych obrotach trochę szumi, ale nie często. Praca "Auto" sama wyłapuje potrzebę zmiany prędkości więc jest ok. Minusem który zauważyłam, przez kilku tygodniowe użytkowanie, to maksymalna wielkość pomieszczenia... Oczyszczacz ogarnia niby ponad 80 mkw, jednak chyba jednak bez ścian... ale jest to też zrozumiałe ze względu na różne ciągi powietrza w domu. Ogólnie produkt na plus.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Idealny
prostota użycia:
wydajność:
wygląd:
energooszczędność:
głośność pracy:
stabilność:
07-05-2021,
Mania
Potwierdzony zakup

Mocny w swym działaniu polecam 🤭

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Mieszane uczucia
prostota użycia:
wydajność:
wygląd:
energooszczędność:
głośność pracy:
stabilność:
21-09-2021,
Sławek
Potwierdzony zakup

Mam mieszane uczucia po tygodniu użytkowania. Dla porównania mam w domu także drugi oczyszczacz philipsa więc podzielę się spostrzeżeniami. Moja Toshiba stanęła w salonie. Nie ma znaczenia, czy otworzę okna, czy odkurzam, czy gotuję, czujnik pyłów 2,5 zawsze pokazuje bardzo niskie wartości poniżej 10. W tym samym czasie Philips potrafi pokazywać wartości np. 80, czy 100, gdy coś się lekko przypali. Całkiem możliwe, że jest to kwestia tego co czujnik wyłapuje jako pył, więc jeszcze go nie przekreślam i poczekam do zimy, ale jeśli się to nie zmieni, to będę go reklamował. Na pudełku jest informacja o możliwości ustawienia timera. W rzeczywistości oczyszczacz takiej funkcji nie posiada. Nie ma też żadnej aplikacji, ani możliwości automatyzacji. Oczyszczacz jest bardzo duży, ale ma kółka, więc to nie przeszkadza jeżeli ma się duży pokój. Plusem jest też jonizator, niestety nie jest podana jego wydajność. Oczyszczacz jest bardzo cichy, na trybie turbo głośność jest taka, jak na 2 trybie philipsa. W trybie sleep nie słychać go wcale. Plusem jest też to, że w trybie nocnym wszystkie światełka gasną całkowicie. W Philipsie dwie lampki lekko świecą, co przy całkowitej ciemności jest denerwujące. Generalnie odczucia mam mieszane. Jeżeli komuś zależy na bardzo dużej wydajności i ciszy, a nie potrzebuje żadnej możliwości sterowania i ustawiania np. automatycznego włączania o konkretnych porach, to wydaje się to rozsądny wybór, jeżeli oczyszczacz uda się kupić w promocyjnej cenie. Z drugiej strony niektóre chińskie oczyszczacze oferują większe możliwości, tylko z kolei są głośniejsze i mniej wydajne. No i mam wątpliwości (ale zaznaczam, że możliwe, że niesłuszne) do czujników PM2,5, po opiniach widzę, że nie tylko ja, więc ciekaw jestem co będzie zimą. Filtry też nie są najtańsze, więc mam nadzieję, że chociaż te 2 lata faktycznie wytrzymają.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
CAF-X116XPL
prostota użycia:
wydajność:
wygląd:
energooszczędność:
głośność pracy:
stabilność:
03-04-2020,
MalyPro
Potwierdzony zakup

Spełnia swoją funkcję posiada duże filtry jest bardzo prosty w obsłudze . Pierwsze 2 tygodnie czuć plastik lub nie wiadomo co u mnie pracuje 24h mimo iż mieszkam w mniejszej miejscowości sąsiedzi potrafią dołożyć do pieca i wtedy czujniki zachowują się wzorowo .Nie spotkałem żadnych problemów z uruchomieniem jak i użytkowaniem sprzętu Szkoda tylko że w 2 tygodnie po zakupie można to kupić taniej o 200 zł

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (1) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Polecam
prostota użycia:
wydajność:
wygląd:
energooszczędność:
głośność pracy:
stabilność:
11-05-2020,
Mateusz
Potwierdzony zakup

Szybki, cichy i intuicyjny

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (1) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Oczyszczacz
prostota użycia:
wydajność:
wygląd:
energooszczędność:
głośność pracy:
stabilność:
05-05-2020,
gadżet
Potwierdzony zakup

Trochę żałowałem że kupiłem ten oczyszczacz dlatego że jest duży i zestaw filtrów kosztuje ok. 400zł za komplet ale po kilku tygodniach zmieniłem swoją opinię. Oczyszczacz kupiłem w promocji :) Oczyszczacz jest ogromny. Od początku myślałem że kupiłem za duży oczyszczacz ... ale jeżeli zależy ci na szybkim oczyszczaniu powietrza to ten oczyszczacz robi swoją pracę błyskawicznie. W sypialni 20m2 oczyszcza powietrze w kilku minutach i od razu czuć świeże powietrze. Został dobrze zaprojektowany dlatego że ruch powietrza czuć w całym pomieszczeniu. Kolejny plus to że pracuje bardzo cicho. Jeżeli ktoś docenia sobie niski poziom hałasu pracy urządzenia podczas spania to ten oczyszczacz jest naprawdę bardzo cichy. Oczyszczacz ma czytelny wyświetlacz i bardzo dobry czujnik PM2.5, ale duży minus że nie posiada czujnika kurzu mimo że piszą tutaj że jest. Posiada fajne przyciski tylko że nie są podświetlane i czasem dotykając obudowę obok przycisku wykrywa dotyk. Nie wiem czy są bardzo wrażliwe czy to wada produkcyjna ale nie przeszkadza bo rzadko się zdarza. Oczyszczacz nie posiada "timer - regulator czasowy" jak w innych oczyszczaczach powietrza, a przydałby się. Oczyszczacz powietrza można ustawić przy biurku czy pod ścianą dlatego że są dwa filtry po bokach a nie od tyłu urządzenia. Filtry posiadają też filtr wstępny (oddzielny) który można samemu wyczyścić - zatrzymuje większe pyłki. WAŻNE o filtrach co mnie zdenerwowało. Każdy filtr posiada chip i oblicza stan filtra. Nie wiem z jakiego algorytmu korzysta urządzenie do obliczeniu stanu filtra, ale po wykorzystaniu filtra urządzenie się wyłącza i trzeba kupić nowe filtry (z chipem) od producenta żeby się ponownie uruchomił. Dla mnie jest to największy minus bo nie wiadomo czy oblicza stan filtra w roboczogodzinach czy oblicza stan filtra co do czujnika PM2.5. Producent pisze że filtry wytrzymują 2 lata, zobaczymy. Ogólnie jeżeli wymienione minusy tobie nie przeszkadzają to urządzenie jest warte polecenia. Ciężko jest znaleźć idealny oczyszczacz powietrza bo w jednym coś będzie w drugim nie, i tak w kółko. Uważam ten oczyszczacz powietrza za solidny produkt.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (3) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
bardzo dobry oczyszczacz
prostota użycia:
wydajność:
wygląd:
energooszczędność:
głośność pracy:
stabilność:
11-01-2021,
clyde
Potwierdzony zakup

Mam od kilkunastu dni, oczyszczacz sam dostosowuje prędkość pracy do poziomu zanieczyszczenia. W nocy praktycznie niesłyszalna praca, powietrze faktycznie ma inną jakość. Łatwość instalacji i konserwacji, wygodne kółka umożliwiające przestawienie sprzętu. Bardzo się cieszę z tego zakupu

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Oczyszcza z powietrza Toshiba
prostota użycia:
wydajność:
wygląd:
energooszczędność:
głośność pracy:
stabilność:
10-11-2020,
Iwona
Potwierdzony zakup

Toshiba zmienił moje życie.Mam mniejsze problemy z katarem i bólami głowy.Bardzo udany zakup.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
1 2
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie

Pytania i odpowiedzi (5)

Powiadom o pytaniach
Witam. Jak działa czujnik natężenia światła? Czy urządzenie musi stać w dobrze oświetlonym miejscu żeby działało w trybie normalnym? Czy można ten czujnik wyłączyć?
Po wyczyszczeniu filtra wstępnego nie zmieniają się wskaźnik jego zabrudzenia jest taki jak przed wyczyszczeniem jak to zaktualizować?
Cały czas świeci ikona Clean Pre-filter po mimo że jest on czyszczony . Przez to oczyszczacz nie spełnia w 100% swojej funkcji(. Kiedy będą w sprzedaży filtry?
Czy ten model oczyszczacza Toshiba ma timer? W spisie Dane Techniczne powyżej jest taka informacja w pozycji Funkcje dodatkowe. Również na opakowaniu (pudełku) jest ikona z opisem Timer. Niestety nie mogę odnaleźć tej funkcji, a jest dla mnie ważna. Nie ma jej bezpośrednio na panelu dotykowym. Czy może ukryta jest pod jakąś sekwencją (dłuższym przytrzymaniem któregoś z przycisków)?
Jaki jest koszt filtrów i na ile wystarczą? Radek
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Toshiba CAF-X116XPL, wpisz 1205069 w wyszukiwarce euro.com.pl.