Niedostępny

Produkty rekomendowane dla Ciebie

obiektyw Voigtlander Ultron 40 mm f/2 SL II Aspherical

Produkt niedostępny

Przepraszamy, produkt nie jest dostępny w naszym sklepie.
obiektyw Voigtlander Ultron 40 mm f/2 SL II Aspherical
Voigtlander Ultron 40 mm f/2 SL II Aspherical
0 zł
Opis i dane

Kompaktowych rozmiarów obiektyw ULTRON 40mm F2 SLII Aspherical to jeden z najmniejszych obiektywów standardowych do lustrzanek. Z racji swoich niewielkich wymiarów (odległość od bagnetu do przedniej soczewki to tylko 24,5mm) należy do grupy obiektywów zwanych popularnie "naleśnikami". Obiektyw wyprodukowany jest w Japonii, cechuje się najwyższą jakością. Skierowany jest dla wymagających użytkowników, doceniających rewelacyjną jakość optyczną oraz wykonanie.
Przystosowany jest zarówno do aparatów z matrycą pełnoklatkową jak i APS-C. Po podłączeniu do aparatu z matrycą APS-C będzie odpowiadał małoobrazkowemu obiektywowi 60mm. Jego konstrukcja opiera się na sześciu soczewkach ustawionych w pięciu grupach. Jeden element jest podwójnie asferyczny (double-aspheric). Minimalna odległość ostrzenia to tylko 25cm. Wysokiej klasy materiały z jakich został wykonany obiektyw, zapewniają najwyższą jakość. Na uwagę zasługuje również 9 listków przysłony. W komplecie znajduje się również osłona oraz soczewka makro Voigtlander zwiększająca skalę odwzorowania do 1:4.
Wbudowany procesor oraz układ elektroniczny odpowiada za komunikację z aparatem. Zapewnia obsługę trybów ekspozycji, sterowanie przysłoną z poziomu aparatu, potwierdzenie ostrości, możliwość używania pełnej automatyki lampy błyskowej, zapisywanie parametrów zdjęcia w metadanych EXIF.

Lepsza jakość obrazu!
Lepsza jakość obrazu!
W obiektywie zastosowano elementy asferyczne korygujące aberracje sferyczną oraz zniekształcenia geometryczne. Dzięki temu obraz jest lepszej jakości.
Filtry fotograficzne
Dowolność używania różnorodnych filtrów dzięki możliwości mocowania filtrów zewnętrznych.
Filtry fotograficzne
Makrofotografia
Makrofotografia
Obiektywy makro, pozwalają fotografować bardzo małe obiekty z bliska i rejestrują szczegóły, których często nie widać gołym okiem.
 
Idealny w bardziej wymagających obszarach fotografii
Obiektyw stałoogniskowy charakteryzują się większą jasnością i mniejszą ilością soczewek. Dzięki temu jakość uzyskiwanego obrazu jest wyższa, a poziom wad optyczny niższych. Sprawdza się doskonale przy fotografowaniu w słabym oświetleniu i daję precyzyjną kontrolę nad głębią ostrości.
Idealny w bardziej wymagających obszarach fotografii

Dane techniczne

obiektyw Voigtlander Ultron 40 mm f/2 SL II Aspherical

Typ stałoogniskowy
Rodzaj  szerokokątny
Mocowanie Pentax, Samsung
Ogniskowa 40 mm
Maksymalne powiększenie 0,14 (1:7)
Kąt widzenia 57 stopnie
Maksymalna przysłona f/2
Minimalna przysłona f/22
Ustawianie ostrości od 25 cm
Makro tak
Konstrukcja 6 elementów w 5 grupach
Elementy asferyczne tak
Liczba listków przysłony 9
Filtry zewnętrzne
Średnica filtra  52 mm
Parametry fizyczne   
Wymiary (średnica x długość)  63 x 24 mm
Waga  200 g
Wyposażenie   
Wyposażenie  instrukcja obsługi, karta gwarancyjna, osłona na obiektyw (przednia), osłona na obiektyw (tylna), osłona przeciwsłoneczna, soczewka makro
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Marka: Voigtlander
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Voigtlander Ultron 40 mm f/2 SL II Aspherical, wpisz 505962 w wyszukiwarce euro.com.pl.