Niedostępny

Produkty rekomendowane dla Ciebie

obiektyw Ricoh GR A12 50 mm f/2.5

Produkt niedostępny

Przepraszamy, produkt nie jest dostępny w naszym sklepie.
obiektyw Ricoh GR A12 50 mm f/2.5
Ricoh GR A12 50 mm f/2.5
0 zł
Opis i dane
Moduł przeznaczony jest do współpracy z korpusami systemu Ricoh GXR

Obiektyw GR A12 50mm  posiada zakres ogniskowej o  długości 50mm. Swój urok częściowo zawdzięcza  naturalnemu polu widzenia, którego kat widzenia jest porównywalny do ludzkiego oka. Ta długość ogniskowej jest  doskonała w prostej fotografii. Porównując do obiektywów szerokokątnych utrzymywana jest odpowiednia odległość od przedmiotu a fotograf jest w stanie uchwycić osobę w naturalny, prosty sposób bez zbytniego skupiania się na aparacie.

Obiektyw GR A12 50mm jest również obiektywem makro. Fotograf może cieszyć się zbliżeniami  do maksymalnego przybliżenia 1/2x, przy w pełni otwartej przesłonie, otrzymując zdjęcia o doskonałej ostrości, wysokim kontraście i o bardzo dobrej finalnej rozdzielczości.

Obiektyw GR A12 50mm posiada następującą konfigurację 8 grup i 9 elementów. Jako standardowy obiektyw makro, nie ma nic szczególnie niezwykłego w jego konstrukcji, ale odpowiednie wykorzystanie nowego systemu w którym nie trzeba wyostrzać na dolnym zakresie ogniskowania, pozwala na stworzenie możliwości załamania światła każdego z elementów w bardziej wydajny i praktyczny sposób. Dzięki zastosowaniu asferycznych elementów o dużej średnicy, obiektyw pozwala osiągnąć doskonały poziom rozdzielczości i jakości obrazu, niewyobrażalny dla tak małego rozmiaru. Dodatkowo dzięki doskonałej jakości soczewek nawet przy występowaniu lekkiego winietowania, rozmazanie obrazu na krawędziach daje w rezultacie doskonale doświetlony naturalny efekt „bokeh”. Ruchome elementy struktury korygują różnego rodzaju aberracje, często występujące w fotografii makro. Nawet przy minimalnej odległości fotografowania obiektyw zapewnia doskonałą ostrość godną miana obiektywu GR.

  • stosunek obrazu :16:9, 4:3, 3:2, 1:1
  • sdjęcia seryjne, około 30/sek.( jakość obrazu: 1280x854)
  • możliwość fotografowania z przyłączonym korpusem GXR , około 320 zdjęć
Lepsza jakość obrazu!
Lepsza jakość obrazu!
W obiektywie zastosowano elementy asferyczne korygujące aberracje sferyczną oraz zniekształcenia geometryczne. Dzięki temu obraz jest lepszej jakości.
Makrofotografia
Obiektywy makro, pozwalają fotografować bardzo małe obiekty z bliska i rejestrują szczegóły, których często nie widać gołym okiem.
 
Makrofotografia
Idealny w bardziej wymagających obszarach fotografii
Idealny w bardziej wymagających obszarach fotografii
Obiektyw stałoogniskowy charakteryzują się większą jasnością i mniejszą ilością soczewek. Dzięki temu jakość uzyskiwanego obrazu jest wyższa, a poziom wad optyczny niższych. Sprawdza się doskonale przy fotografowaniu w słabym oświetleniu i daję precyzyjną kontrolę nad głębią ostrości.

Dane techniczne

obiektyw Ricoh GR A12 50 mm f/2.5

Typ stałoogniskowy
Rodzaj  makro
Mocowanie Ricoh GXR
Ogniskowa 33 mm
Maksymalne powiększenie 0,5 (1:2)
Ekwiwalent dla 35 mm  50 mm
Maksymalna przysłona f/2.5
Minimalna przysłona f/2.5
Makro tak
Konstrukcja 9 elementów w 8 grupach
Elementy asferyczne tak
Filtry nie dotyczy
Średnica filtra  40,5 mm
Parametry fizyczne   
Wymiary (średnica x długość)  68,7 x 57,9 x 71,3 mm
Waga  263 g
Wyposażenie   
Wyposażenie  instrukcja obsługi, karta gwarancyjna
Gwarancja   
Gwarancja  12 miesięcy
Zgłoś błąd na tej stronie
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Ricoh GR A12 50 mm f/2.5, wpisz 506802 w wyszukiwarce euro.com.pl.