Niedostępny

Produkty rekomendowane dla Ciebie

obiektyw Olympus M.ZUIKO ED 12mm f/2.0

Produkt niedostępny

Przepraszamy, produkt nie jest dostępny w naszym sklepie.
obiektyw Olympus M.ZUIKO ED 12mm f/2.0
Olympus M.ZUIKO ED 12mm f/2.0
Opis i dane

Szerokokątny obiektyw klasy Premium M.ZUIKO DIGITAL ED 12mm 1:2.0 jest liderem optycznym w swojej klasie. W układzie optycznym znalazły sie takie elementy optyczne jak soczewki DSA, ED, Super HR oraz asferyczne. Imponuje również atrakcyjnym wyglądem. Wykonany jest z wysokiej klasy materiałów - elegancki metalowy korpus jest nie tylko estetyczny, ale również trwały. Jasna przysłona f2.0 oraz znakomita stabilizacja w aparatach Olympus umożliwiają pracę na dłuższych czasach naświetlania z niskimi wartościami ISO.


Obiektyw posiada mechaniczne sprzęgło uaktywniane przesunięciem pierścień ustawiania ostrości do przodu lub tyłu. Dla zachowania wysokiego kontrastu oraz braku refleksów świetlnych zastosowano powłoki ZERO (ZUIKO Extra-low Reflection Optical), które zmniejszają o połowę, w porównaniu z konwencjonalnymi powłokami, rozpraszające i niepożądane refleksy świetlne.

.

Obiektyw zbudowany jest z 11 elementów optycznych w 8 grupach. Przednie soczewki pokryte zostały nowoczesnymi powłokami antyrefleksyjnymi ZERO, które eliminują zjawisko powstawania artefektów świetlnych.
 

 
Aspherical Lens

 
Soczewki asferyczne są popularnymi elementami optycznymi znajdującymi zastosowanie praktycznie w każdym obiektywie. Do tej grupy należą soczewki, których ściany są powierzchniami o bardziej skomplikowanej budowie niż zwykłe soczewki sferyczne. Dzięki swojemu kształtowi doskonale eliminują wadę optyczną zwaną abberacją sferyczną polegającą na ogniskowaniu fali świetlnych w różnych punktach co objawia się nieostrością obrazu. 


 

 


DSA (Dual Super Aspherical – Dualnie super asferyczna soczewka)


Nowe elementy optyczne DSA (Dualnie super asferyczne soczewki) pozwoliły firmie Olympus osiągnąć efekty, które wydawały się dotąd niemożliwe. Zakrzywiona soczewka, jest cieńsza w centralnej części niż przy swoich krawędziach. Element DSA posiada wysoki współczynnik refrakcji z możliwościami kompensowania aberracji. Nowy typ soczewek pozwolił zastąpić starą technologię łączenia kilku konwencjonalnych elementów optycznych, w celu uzyskania tej samej sprawności optycznej.

 

 


SUPER HR (Super High Refractive index lens - Soczewka o wyjątkowo wysokim współczynniku refrakcji)


Jest to wyjątkowo cienki i charakteryzujący się wysokim współczynnikiem refrakcji element, który zapewnia ten sam poziom refrakcji na całej swojej powierzchni. Niezależnie od swego zakrzywienia, zapewnia on ostrość do samych krawędzi oferując jednorodną transmisję światła i jednorodną powierzchnię obrazu.

 


ED (extra-low dispersion)


Szkło ED gwarantuje doskonałą ostrość i korekcję barwną przez zminimalizowanie aberracji chromatycznych. Aberracja chromatyczna jest rodzajem zniekształcenia obrazu i koloru zachodzącego przy przechodzeniu promieni świetlnych o różnych długościach. Wada ta objawia się kolorowymi obwódkami przy kontrastowych motywach. Najbardziej jest widoczna na zdjęciach wykonanych teleobiektywami nie posiadających soczewek ED.

 

MSC (Movie and Still Compatible)

MSC jest mechanizmem występującym w obiektywach zapewniającym ciche i szybkie ustawienie ostrości zarówno podczas filmowania jak i fotografowania. Wewnętrzny system ogniskowania wpływa bardzo pozytywnie na poprawę kultury pracy obiektywów. Ustawienie ostrości wykorzystując do tego małą soczewkę pracującą w hermetycznie zamkniętej konstrukcji obiektywu pracuje szybko i precyzyjnie nie powodując przy tym powstawania drgań i emisji niepożądanych dźwięków.

 
Filtry fotograficzne
Filtry fotograficzne
Dowolność używania różnorodnych filtrów dzięki możliwości mocowania filtrów zewnętrznych.
Lepsza jakość obrazu!
W obiektywie zastosowano elementy asferyczne korygujące aberracje sferyczną oraz zniekształcenia geometryczne. Dzięki temu obraz jest lepszej jakości.
Lepsza jakość obrazu!
Elementy niskodyspersyjne
Elementy niskodyspersyjne
Soczewki ze szkła niskodysperyjnego ED pozwalają skutecznie skompensować zjawisko aberracji chromatycznej. Poprawia to rozdzielczość i umożliwia uzyskanie wyjątkowej kontrastowości obrazów w całym zakresie wartości przysłony.
Idealny w bardziej wymagających obszarach fotografii
Obiektyw stałoogniskowy charakteryzują się większą jasnością i mniejszą ilością soczewek. Dzięki temu jakość uzyskiwanego obrazu jest wyższa, a poziom wad optyczny niższych. Sprawdza się doskonale przy fotografowaniu w słabym oświetleniu i daję precyzyjną kontrolę nad głębią ostrości.
Idealny w bardziej wymagających obszarach fotografii

Dane techniczne

obiektyw Olympus M.ZUIKO ED 12mm f/2.0

Typ stałoogniskowy
Rodzaj  szerokokątny
Mocowanie micro 4/3 (Panasonic,Olympus)
Ogniskowa 12 mm
Maksymalne powiększenie 0,08 (1:12,5)
Ekwiwalent dla 35 mm  24 mm
Kąt widzenia 84 stopnie
Maksymalna przysłona f/2.0
Minimalna przysłona f/22
Mechanizm autofokusa AF
Ustawianie ostrości od 20 cm
Konstrukcja 11 elementów w 8 grupach
Elementy asferyczne tak
Elementy niskodyspersyjne tak
Liczba listków przysłony 7
Filtry zewnętrzne
Średnica filtra  46 mm
Parametry fizyczne   
Wymiary (średnica x długość)  56 x 43 mm
Waga  130 g
Wyposażenie   
Wyposażenie  instrukcja obsługi, karta gwarancyjna, osłona na obiektyw (przednia), osłona na obiektyw (tylna)
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  OLYMPUS Polska Sp. z o.o.
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Marka: Olympus
  • Cena: od 3 000 do 3 999
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Olympus M.ZUIKO ED 12mm f/2.0, wpisz 1065909 w wyszukiwarce euro.com.pl.