Niedostępny

Produkty rekomendowane dla Ciebie

bezlusterkowiec Panasonic Lumix G DMC-GX7 + 14-42 mm (czarny)

Produkt niedostępny

Przepraszamy, produkt nie jest dostępny w naszym sklepie.
bezlusterkowiec Panasonic Lumix G DMC-GX7 + 14-42 mm (czarny)
Panasonic Lumix G DMC-GX7 + 14-42 mm (czarny)
2 399 zł
Opis i dane
 
Nowy czujnik Live MOS

Czujnik w aparacie LUMIX GX7 wszedł w nowy etap rozwoju. Radykalnie udoskonalono jakość obrazu, nie przez zwiększenie samej liczby megapikseli, ale dzięki wzmocnieniu szczegółowości i precyzji każdego pojedynczego piksela, co uzyskano dzięki większej i wydajniejszej strefie obioru światła. Prowadzi to do większego nasycenia kolorów i dynamiki scen w zapierających dech zdjęciach.
 
 
 
Uchylny wizjer Live View Finder

Odchylany w zakresie 90 stopni wizjer Live View Finder szczyci się najwyższą rozdzielczością, jaką może posiadać aparat. Zapewnia zdjęcia tak bliskie pułapu rzeczywistości, którego wcześniej nie można było osiągnąć. Niezależnie od tego czy fotografujesz z wysokości ziemi, poziomu oczu czy powyżej przedmiotu, 2.7 millionów pikseli i blisko 100% odwzorowanie kolorów gwarantuje, że to, co widzisz, jest dokładnie tym, co otrzymasz.
 
 

Wysokiej rozdzielczości ekran mieści w sobie szereg zalet wyróżniających go na tle konkurencji. Nie mniej ważne jest to, że umożliwia natychmiastowe skupienie się na przedmiocie, zwolnienie migawki, a nawet zrobienie obu tych czynności w tym samym czasie. Co więcej, nowa technologia dotykowego ekranu LCD (In Cell Touch LCD) – zapewnia czułość, która była dostępna dotąd tylko w smartfonach - radykalnie redukuje refleksy, dając większą przejrzystość, bez względu na pogodę.

Cichy tryb fotografowania. Kiedy fotografowanie wymaga subtelności - a nawet całkowitego milczenia, cichy tryb fotografowania w aparacie LUMIX GX7 przychodzi nam z pomocą. Pozwala na wyłączenie jednego lub wszystkich dźwięków ogniskowania, robienia zdjęć czy odgłosu spustu migawki, dając pewność, że nie będą przeszkadzać gdy chcesz pozostać niezauważony.
 
   
Wbudowany stabilizator obrazu
Pierwszy aparat z serii LUMIX G integrujący funkcję stabilizacji, model GX7 pozwala włączyć tryb stabilizacji dla każdego obiektywu, którego używasz. Przede wszystkim, wykryje czy obiektyw, z którego korzystasz posiada system stabilizacji, a jeśli go nie ma, wykorzysta własny. Oznacza to, że nawet klasyczne i starsze modele obiektywów mogą korzystać z funkcjonalności i z zalet stabilizacji obrazu.

Szybki, precyzyjny AF
Uchwyć dynamiczne chwile z przejrzystością i precyzją, dzięki autofokusowi Light Speed, który działa w oszałamiającym czasie 0.06 sekundy.

 
   
Wyjątkowy wygląd i budowa
Obudowa aparatu LUMIX GX7 wykonana jest z lekkiego stopu magnezu i została specjalnie zaprojektowana, w celu maksymalizacji komfortu i wygody trzymania zarówno podczas robienia, jak i oglądania zdjęć. Bez względu na walory funkcjonalności czy estetyki, każda część aparatu jest bezkompromisowo tworzona, tak aby osiągać stałą, wysoką jakość i wydajność.
LUMIX GX7 jest gotowy do robienia zdjęć w ciągu 0,5 sekundy od momentu naciśnięcia przycisku zasilania. Ale to nie wszystko. Kompatybilność z ultraszybkimi kartami pamięci oznacza, że Twoje zdjęcia i materiały video mogą być zapisywane i zachowane w ułamku sekundy - nawet w trybie zapisu RAW.

 
   
Funkcje Full-Area Touch AF i Touch AE
Ustawienie ostrości i ekspozycji jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki funkcjom Full-Area Touch Auto-Focus (ostrość uruchamiana dotykiem w całym polu widzenia) i Touch Auto-Exposure (automatyczna ekspozycja ustawiana dotykiem), możesz teraz wybrać najlepsze parametry ujęcia, prostym ruchem - nawet podczas korzystania z uchylnego wizjera o wysokiej rozdzielczości.
LUMIX GX7 posiada szereg funkcji i innowacji, które umożliwiają uchwycenie wspaniałych ujęć w każdej sytuacji i o każdej porze dnia i nocy. Funkcja low-light Auto-focus (do fotografowania w słabym oświetleniu) jest jedną z nich i pozwala szybko i łatwo skupić się na konkretnej, wybranej przez Ciebie części kompozycji nawet wtedy, kiedy ekspozycja wynosi -4EV.
   
Funkcja Manual Focus Peaking
Dla bardziej praktycznej kontroli nad ostrością, aparat LUMIX GX7 posiada wbudowaną funkcję Focus Peaking, pokazująca precyzyjne zakresy ostrości. Poziom wykrywania może być ustawiony na ‘wysoki’ lub ‘niski’, a elementy fotografowanego otoczenia znajdujące się w danym zakresie zostają podświetlone kolorem. W trybie ‘wysokim’ mogą być wybrane kolory błękitny, żółty czy zielony, w trybie ‘niskim’- niebieski, pomarańczowy bądź biały.
 
   

Niewiarygodna prędkość 1/8000 sekundy otwarcia migawki w aparacie LUMIX GX7 nigdy nie pozostawi Cię w tyle za wydarzeniami. To pozwala na zatrzymanie nawet najkrótszej chwili z doskonałą przejrzystością i zapierającymi dech w piersiach szczegółami. Otwiera to również szereg kreatywnych możliwości, umożliwiając robienie zdjęć z płytką głębią ostrości, nawet przy dużym nasłonecznieniu. Jeśli chcesz wybrać najlepsze ujęcie w szybko zmieniającej się scenie, zdjęcia seryjne pozwalają na wykonanie do 5 klatek na sekundę – lub do 40 klatek, przy użyciu elektronicznej migawki. Każde pojedyncze ujęcie z serii zachowuje niezwykłą 16 megapikselową wysoką rozdzielczość i przejrzystość, które zazwyczaj otrzymujesz przy pojedynczym zdjęciu.
 
   
Filtry
Historycznie popularną cechę czarno & białej fotografii, zdolność do tworzenia pełnej emocji atmosfery, LUMIX GX7 wniósł do współczesnych kolorowych filtrów. Dla przykładu, czerwony filtr tworzy nastrojowe niebo w fotografii krajobrazowej, zaś zielony filtr uwydatnia portrety.

Czerń i biel

Wyraź autentyzm i atmosferę archiwalnych zdjęć, lub wzmocnij dramatyzm czarno & białych ujęć używając jednego z monochromatycznych filtrów w LUMIX GX7, takich jak efekt ziarnistości lub wygładzenia. Możesz również przyciemniać czarno & białe zdjęcia w dowolnym miejscu wzdłuż żółto-niebieskiej osi.

 

Ekran LCD z funkcją dotykową
Ekran LCD z funkcją dotykową
Dotykowy ekran LCD umożliwiający intuicyjną nawigację po menu aparatu. Dzięki temu wyszukiwanie odpowiednich funkcji jest łatwe i wygodne
Filmy w rozdzielczości FullHD
Aparat umożliwia rejestrowanie filmów w rozdzielczości FullHD(1080) o wyjątkowej ostrości, niezrównanym poziomie szczegółów i żywych kolorach pozwoli na urzeczwistnienie swoich wizji.
Filmy w rozdzielczości FullHD
Piękne, ostre zdjęcia!
Piękne, ostre zdjęcia!
Stabilizator obrazu w korpusie zmniejszający efekt drżenia ręki podczas fotografowania. Będzie działał zawsze bez znaczenia jaki obiektyw podłączysz.
Technologia HDMI
Wyjście mini HDMI pozwalające na przeglądanie zdjęć i filmów na telewizorze, gwarantując obraz wysokiej jakości.
Technologia HDMI
Łatwe kadrowanie i robienie zdjęć
Łatwe kadrowanie i robienie zdjęć
Duży, 3 cale ekran LCD ułatwiający podgląd wykonywanego zdjęcia, nagrywanie filmu oraz poruszanie się po menu aparatu. Przyda się także, gdy będziesz chciał obejrzeć wykonane zdjęcia lub filmy.
Współpraca z siecią Wi-Fi
Wbudowane Wi-Fi pozwala na bezpośrednie przekazywanie zdjęć i filmów do urządzeń mobilnych lub komputerów. Dzięki funkcji Wi-Fi w aparacie nie musimy szukać kabla w celu skopiowania plików na dysk komputera.
 
Współpraca z siecią Wi-Fi
Wysokie ISO zwiększa jakość obrazu i zapewnia lepsze zdjęcia w słabym świetle
Wysokie ISO zwiększa jakość obrazu i zapewnia lepsze zdjęcia w słabym świetle
Aparat pozwala robić bardziej wyraziste i ostrzejsze zdjęcia przy wysokiej czułości ISO. Zakres ISO 200 - 25600 pozwala bezproblemowo fotografować w świetle zastanym dzięki temu zdjęcia są zawsze wyraźne i ostre.
 
Utrwal więcej ważnych momentów
Aparat może wykonywać do 40kl/s w jednej serii. Trybu zdjęć seryjnych można używać do fotografowania szybko poruszających się obiektów lub gdy obiekt porusza się w nieprzewidywalny sposób.
Utrwal więcej ważnych momentów
Znakomita jakość obrazu
Znakomita jakość obrazu
Rozdzielczość 16 Mpix zagwarantuje znakomity obraz z dużą ilością szczegółów. Dzięki temu zdjęcie będzie nadawało się do dalszej obróbki, będzie można zrobić większą odbitkę zdjęcia oraz łatwo kadrować dowolny szczegół obrazu

 

Dane techniczne

bezlusterkowiec Panasonic Lumix G DMC-GX7 + 14-42 mm (czarny)

Rozdzielczość   
Rozdzielczość 16 Mpix
Maksymalna wielkość zapisywanego zdjęcia 4592 x 3448 pikseli
Nagrywanie filmów Full HD (1920 x 1080)
Obiektyw   
Obiektyw w zestawie LUMIX G VARIO 14-42 mm f/3.5-5.6 Aspherical Mega O.I.S.
Zbliżenie optyczne 3 x
Jasność f/3.5-5.6
Zapis danych   
Zapis na kartach pamięci SD, SDHC, SDXC
Kontrola ekspozycji   
Ręczne ustawienia ekspozycji tak
Preselekcja czasu TV tak
Preselekcja przysłony AV tak
Automatyka programowa tak
Zdjęcia seryjne 40 kl/s
Informacje dodatkowe   
Wbudowana lampa błyskowa tak
Wizjer elektroniczny
Wielkość ekranu LCD 3 cale
Funkcje dodatkowe  nagrywanie filmów Full HD 1920 x 1080 - 30 kl./sek, stabilizacja obrazu w korpusie, Wi-Fi
Wejścia / wyjścia   
Wyjście HDMI tak
Złącze USB 2.0 tak
Parametry fizyczne   
Kolor obudowy  czarny
Wymiary  123 x 71 x 55 mm
Wyposażenie   
Wyposażenie  akumulator litowo-jonowy DMW-BLG10, instrukcja obsługi w języku polskim, kabel AV, kabel USB, karta gwarancyjna, ładowarka, oprogramowanie, osłona obiektywu, pasek
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Rozszerz ochronę o przypadkowe uszkodzenia! 
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  Panasonic Marketing Europe GmbH Oddzial w Polsce
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Rozdzielczość   
Rodzaj przetwornika Live MOS 17,3 x 13,0 mm
Rozdzielczość 16 Mpix
Zapis danych   
Zapis na kartach pamięci SD, SDHC, SDXC
Standardy zapisu zdjęć RAW , JPEG
Maksymalna wielkość zapisywanego zdjęcia 4592 x 3448 pikseli
Nagrywanie filmów Full HD (1920 x 1080)
Kontrola ekspozycji   
Liczba pól pomiarowych  1728
Tryb pomiaru  punktowy, matrycowy, centralnie-ważony
Ręczne ustawienia ekspozycji tak
Preselekcja czasu TV tak
Preselekcja przysłony AV tak
Automatyka programowa tak
Automatyczny braketing ekspozycji tak
Korekcja ekspozycji +/- 5 EV
Czas otwarcia migawki 60 - 1/8000 s
Liczba programów tematycznych 24
Zdjęcia seryjne 40 kl/s
Zakres czułości ISO 200 - 25600
Automatyczne ustawianie czułości tak
Ręczne ustawianie czułości tak
Automatyczne ustawianie ostrości tak
Tryby AF  automatyczny, ręczny
Balans bieli automatyczny, ręczny
Samowyzwalacz tak
Lampa błyskowa   
Wbudowana lampa błyskowa tak
Tryby pracy lampy błyskowej  tryb automatyczny, redukcja efektu czerwonych oczu, błysk wymuszony, bez błysku
Możliwość podłączenia zewnętrznej lampy błyskowej tak
Czas synchronizacji z lampą błyskową  1/320 s
Wizjer/Ekran LCD   
Wizjer elektroniczny
Pokrycie kadru w wizjerze 100 %
Wysokość punktu ocznego 17,5 mm
Korekcja dioptrażu w wizjerze tak
Wielkość ekranu LCD 3 cale
Dotykowy ekran LCD  tak
Ruchomy ekran LCD tak
Liczba pikseli 1040 tys. pikseli
Obiektyw   
Obiektyw w zestawie LUMIX G VARIO 14-42 mm f/3.5-5.6 Aspherical Mega O.I.S.
Ogniskowa (dla 35 mm) 28 - 84 mm
Zbliżenie optyczne 3 x
Jasność f/3.5-5.6
Średnica filtra 46 mm
Przelicznik ogniskowej dla 35 mm 2 x
Funkcje dodatkowe   
Stabilizator obrazu w korpusie
Wi-Fi tak
Menu w języku polskim  tak
Funkcje dodatkowe  nagrywanie filmów Full HD 1920 x 1080 - 30 kl./sek, stabilizacja obrazu w korpusie, Wi-Fi
Wejścia/wyjścia   
Złącze USB 2.0 tak
Wyjście HDMI tak
Typ HDMI  mini HDMI (typ C)
Wyjście AV tak
Bezpośredni wydruk zdjęć (PictBridge) tak
Parametry fizyczne   
Wymiary  123 x 71 x 55 mm
Waga (bez baterii)  360 g
Kolor obudowy  czarny
Zasilanie   
Zasilanie  akumulator litowo-jonowy
Wyposażenie   
  akumulator litowo-jonowy DMW-BLG10
  oprogramowanie, pasek, osłona obiektywu, kabel USB, kabel AV, ładowarka, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Rozszerz ochronę o przypadkowe uszkodzenia! 
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  Panasonic Marketing Europe GmbH Oddzial w Polsce
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Marka: Panasonic
Ocena klientów
5 na podstawie 14 ocen
5
(14)
4
(0)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
Najwyżej ocenione zalety:
  • rozdzielczość
  • wielkość wyświetlacza
100% osób oceniło ten produkt wysoko
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
mały wszystko-mający, możliwości zaawansowanej lustrzanki w małym body
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
10-12-2013,
wert
Potwierdzony zakup

Rewelacyjny aparat, wyposażony praktycznie we wszystkie niezbędne i zbędne funkcje z doskonałym i błyskawicznym autofocusem. Doskonałą matryca. Polecam jako były użytkownik nikona d300s.

Pokaż całość
Pytania (1)
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Jak z komfortem fotografowania po przesiadce z d300s? Rozumiem kwestie różnicy w wadze, ale co z fizyczną wielkością body, e-wizjerem i jak to wszystko przekłada się na komfort i precyzję (choćby hobbistycznego) kadrowania, fotografowania? Wg. testu fotopolis aparat nie ma uszczelnień. Opinia dla mnie ważna, bo aktualnie równolegle posiadam d200 i Pan. GX1 (aparat z dobrymi parametrami, ale brakuje mu do specyfikacji GX7...). Chciałem sprawdzić jak sprawdzi się do moich potrzeb i...może to kwestia przyzwyczajenia, ale brak wizjera w GX1 dyskwalifikuje go do bardziej ambitnej fotografii. Testowałem akcesoryjny wizjer, obraz nie podobał mi się (w GX7 wizjer jest dużo lepszy). Moje wnioski na dzisiaj: 1. GX1 nie zastępuje kompaktu - za duży (np. z jednym uniw. obiektywem), obiektywy i ich wymiana, 2. Nie zastępuje lustrzanki - brak dobrego wizjera, za małe fizyczne rozmiary. Poproszę o DUŻO szczegółów, może i ja skuszę się na GX7.
dario zapytał 15-01-2014
Odpowiedz
Zwiń pytania
Polecam
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
08-01-2015,
Akajkus
Potwierdzony zakup

Bardzo dobry aparat, łatwy w obsłudze, kręci świetne filmy oraz robi ładne zdjęcia. Świetna sprawa z dotykową obsługą wyświetlacza (menu i zdjęcia), wizjer też bardzo dobrej jakości. Jedyny minus za bardzo czuły czujnik zbliżeniowy wizjera

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Super
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
13-12-2015,
bikeman1
Potwierdzony zakup

Ten kto sie orientuje wie ze sprzet jest pierwsza klasa !!! Zdjęcia piekne, długo trzyma bateria, sporo ustawień

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Idealny do zdjęć i filmowania na każdą okazję.
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
24-05-2017,
Piotrek
Potwierdzony zakup

Dobrze leży w dłoni, jest poręczny i nie za ciężki. Ma bardzo intuicyjne sterowanie ułatwione przez ekran dotykowy, który możemy dodatkowo odchylić od korpusu obudowy. Zdjęcia wychodzą bardzo dobrze i łatwo można opanować jego obsługę. Filmy świetnie kręci, nawet w dynamicznych ujęciach nie widać jakichś większych zniekształceń. Jedyną wadą jest brak pokaźnego zoom-u co możemy poprawić kupując inny obiektyw. Bateria trzyma bardzo długo. Polecam

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Polecam
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
07-09-2016,
olsen
Klient Euro

Znakomity w każdym calu. Ręce i ramie odpoczywaja po przesiadce z Nikona D80. Polecam szczególnie w zestawie ze stałoogniskowym obiektywem 20mm f/1.7.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Super
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
12-01-2015,
grzechu

Bardzo dobry aparat w bardzo przyzwoitej cenie. Dzięki jakości zdjęć, opcjom typu Wi-Fi, obiektywowi, kładzie na łopatki lustrzanki w tej samej cenie. Polecam.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Fajny.
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
31-10-2015,
Blanka

Bardzo pomocny jest odchylany ekran LCD, który daje dobrą jakość obrazu. Udogodnieniem jest również funkcja dotykowej obsługi. Jeszcze większą zaletą jest elektroniczny wizjer, zamocowany na przegubie, który umożliwia jego odchylanie w górę - max o 90 stopni. Obraz w wizjerze jest dobrej jakości, ale raczej przy dobrych warunkach oświetleniowych, przy słabszym świetle jest ciut gorzej. Zdjęcia są jednak bardzo ostre i świetnie odwzorowują rzeczywiste obrazy.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Jeden z lepszych bezlusterkowców
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
24-02-2014,
Ed

Wrażenie robi szybkość aparatu - AF działa bezbłędnie i naprawdę szybko. Obudowa solidna, ergonomiczna. Jakość zdjęć najlepsza spośród bezlusterkowców które dotychczas widziałem. Mógłby byc jednak odrobinę tańszy.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Najlepszy bezlusterkowiec
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
31-03-2014,
Lot

Aparat porównuję do bezlusterkowców bo porównywanie do lustrzanek nie ma sensu - jest to zupełnie inna filozofia sprzętu a właściwie jego użytkowania. Jakość bez zarzutu, dobre wykonanie, cicha praca no i największy atut: szybkość. Kupiłbym pewnie jeszcze raz.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
BOSKI
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
16-01-2015,
joj

Niewielkie rozmiary a możliwości i jakość zdjęć odpowiadające lustrzankom. Podobnie ilość dostępnych akcesoriów!

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
1 2
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Panasonic Lumix G DMC-GX7 + 14-42 mm (czarny), wpisz 1000189 w wyszukiwarce euro.com.pl.