Niedostępny

Produkty rekomendowane dla Ciebie

aparat z wymienną optyką Panasonic Lumix G DMC-GX7 + 14-42 mm (czarno-srebrny)

Produkt niedostępny

Przepraszamy, produkt nie jest dostępny w naszym sklepie.
aparat z wymienną optyką Panasonic Lumix G DMC-GX7 + 14-42 mm (czarno-srebrny)
Panasonic Lumix G DMC-GX7 + 14-42 mm (czarno-srebrny)
2 399 zł
Opis i dane
 
Nowy czujnik Live MOS

Czujnik w aparacie LUMIX GX7 wszedł w nowy etap rozwoju. Radykalnie udoskonalono jakość obrazu, nie przez zwiększenie samej liczby megapikseli, ale dzięki wzmocnieniu szczegółowości i precyzji każdego pojedynczego piksela, co uzyskano dzięki większej i wydajniejszej strefie obioru światła. Prowadzi to do większego nasycenia kolorów i dynamiki scen w zapierających dech zdjęciach.
 
 
 
Uchylny wizjer Live View Finder

Odchylany w zakresie 90 stopni wizjer Live View Finder szczyci się najwyższą rozdzielczością, jaką może posiadać aparat. Zapewnia zdjęcia tak bliskie pułapu rzeczywistości, którego wcześniej nie można było osiągnąć. Niezależnie od tego czy fotografujesz z wysokości ziemi, poziomu oczu czy powyżej przedmiotu, 2.7 millionów pikseli i blisko 100% odwzorowanie kolorów gwarantuje, że to, co widzisz, jest dokładnie tym, co otrzymasz.
 
 

Wysokiej rozdzielczości ekran mieści w sobie szereg zalet wyróżniających go na tle konkurencji. Nie mniej ważne jest to, że umożliwia natychmiastowe skupienie się na przedmiocie, zwolnienie migawki, a nawet zrobienie obu tych czynności w tym samym czasie. Co więcej, nowa technologia dotykowego ekranu LCD (In Cell Touch LCD) – zapewnia czułość, która była dostępna dotąd tylko w smartfonach - radykalnie redukuje refleksy, dając większą przejrzystość, bez względu na pogodę.

Cichy tryb fotografowania. Kiedy fotografowanie wymaga subtelności - a nawet całkowitego milczenia, cichy tryb fotografowania w aparacie LUMIX GX7 przychodzi nam z pomocą. Pozwala na wyłączenie jednego lub wszystkich dźwięków ogniskowania, robienia zdjęć czy odgłosu spustu migawki, dając pewność, że nie będą przeszkadzać gdy chcesz pozostać niezauważony.
 
   
Wbudowany stabilizator obrazu
Pierwszy aparat z serii LUMIX G integrujący funkcję stabilizacji, model GX7 pozwala włączyć tryb stabilizacji dla każdego obiektywu, którego używasz. Przede wszystkim, wykryje czy obiektyw, z którego korzystasz posiada system stabilizacji, a jeśli go nie ma, wykorzysta własny. Oznacza to, że nawet klasyczne i starsze modele obiektywów mogą korzystać z funkcjonalności i z zalet stabilizacji obrazu.

Szybki, precyzyjny AF
Uchwyć dynamiczne chwile z przejrzystością i precyzją, dzięki autofokusowi Light Speed, który działa w oszałamiającym czasie 0.06 sekundy.

 
   
Wyjątkowy wygląd i budowa
Obudowa aparatu LUMIX GX7 wykonana jest z lekkiego stopu magnezu i została specjalnie zaprojektowana, w celu maksymalizacji komfortu i wygody trzymania zarówno podczas robienia, jak i oglądania zdjęć. Bez względu na walory funkcjonalności czy estetyki, każda część aparatu jest bezkompromisowo tworzona, tak aby osiągać stałą, wysoką jakość i wydajność.
LUMIX GX7 jest gotowy do robienia zdjęć w ciągu 0,5 sekundy od momentu naciśnięcia przycisku zasilania. Ale to nie wszystko. Kompatybilność z ultraszybkimi kartami pamięci oznacza, że Twoje zdjęcia i materiały video mogą być zapisywane i zachowane w ułamku sekundy - nawet w trybie zapisu RAW.

 
   
Funkcje Full-Area Touch AF i Touch AE
Ustawienie ostrości i ekspozycji jeszcze nigdy nie było tak proste. Dzięki funkcjom Full-Area Touch Auto-Focus (ostrość uruchamiana dotykiem w całym polu widzenia) i Touch Auto-Exposure (automatyczna ekspozycja ustawiana dotykiem), możesz teraz wybrać najlepsze parametry ujęcia, prostym ruchem - nawet podczas korzystania z uchylnego wizjera o wysokiej rozdzielczości.
LUMIX GX7 posiada szereg funkcji i innowacji, które umożliwiają uchwycenie wspaniałych ujęć w każdej sytuacji i o każdej porze dnia i nocy. Funkcja low-light Auto-focus (do fotografowania w słabym oświetleniu) jest jedną z nich i pozwala szybko i łatwo skupić się na konkretnej, wybranej przez Ciebie części kompozycji nawet wtedy, kiedy ekspozycja wynosi -4EV.
   
Funkcja Manual Focus Peaking
Dla bardziej praktycznej kontroli nad ostrością, aparat LUMIX GX7 posiada wbudowaną funkcję Focus Peaking, pokazująca precyzyjne zakresy ostrości. Poziom wykrywania może być ustawiony na ‘wysoki’ lub ‘niski’, a elementy fotografowanego otoczenia znajdujące się w danym zakresie zostają podświetlone kolorem. W trybie ‘wysokim’ mogą być wybrane kolory błękitny, żółty czy zielony, w trybie ‘niskim’- niebieski, pomarańczowy bądź biały.
 
   

Niewiarygodna prędkość 1/8000 sekundy otwarcia migawki w aparacie LUMIX GX7 nigdy nie pozostawi Cię w tyle za wydarzeniami. To pozwala na zatrzymanie nawet najkrótszej chwili z doskonałą przejrzystością i zapierającymi dech w piersiach szczegółami. Otwiera to również szereg kreatywnych możliwości, umożliwiając robienie zdjęć z płytką głębią ostrości, nawet przy dużym nasłonecznieniu. Jeśli chcesz wybrać najlepsze ujęcie w szybko zmieniającej się scenie, zdjęcia seryjne pozwalają na wykonanie do 5 klatek na sekundę – lub do 40 klatek, przy użyciu elektronicznej migawki. Każde pojedyncze ujęcie z serii zachowuje niezwykłą 16 megapikselową wysoką rozdzielczość i przejrzystość, które zazwyczaj otrzymujesz przy pojedynczym zdjęciu.
 
   
Filtry
Historycznie popularną cechę czarno & białej fotografii, zdolność do tworzenia pełnej emocji atmosfery, LUMIX GX7 wniósł do współczesnych kolorowych filtrów. Dla przykładu, czerwony filtr tworzy nastrojowe niebo w fotografii krajobrazowej, zaś zielony filtr uwydatnia portrety.

Czerń i biel

Wyraź autentyzm i atmosferę archiwalnych zdjęć, lub wzmocnij dramatyzm czarno & białych ujęć używając jednego z monochromatycznych filtrów w LUMIX GX7, takich jak efekt ziarnistości lub wygładzenia. Możesz również przyciemniać czarno & białe zdjęcia w dowolnym miejscu wzdłuż żółto-niebieskiej osi.

 

Ekran LCD z funkcją dotykową
Ekran LCD z funkcją dotykową
Dotykowy ekran LCD umożliwiający intuicyjną nawigację po menu aparatu. Dzięki temu wyszukiwanie odpowiednich funkcji jest łatwe i wygodne
Filmy w rozdzielczości FullHD
Aparat umożliwia rejestrowanie filmów w rozdzielczości FullHD(1080) o wyjątkowej ostrości, niezrównanym poziomie szczegółów i żywych kolorach pozwoli na urzeczwistnienie swoich wizji.
Filmy w rozdzielczości FullHD
Piękne, ostre zdjęcia!
Piękne, ostre zdjęcia!
Stabilizator obrazu w korpusie zmniejszający efekt drżenia ręki podczas fotografowania. Będzie działał zawsze bez znaczenia jaki obiektyw podłączysz.
Technologia HDMI
Wyjście mini HDMI pozwalające na przeglądanie zdjęć i filmów na telewizorze, gwarantując obraz wysokiej jakości.
Technologia HDMI
Łatwe kadrowanie i robienie zdjęć
Łatwe kadrowanie i robienie zdjęć
Duży, 3 cale ekran LCD ułatwiający podgląd wykonywanego zdjęcia, nagrywanie filmu oraz poruszanie się po menu aparatu. Przyda się także, gdy będziesz chciał obejrzeć wykonane zdjęcia lub filmy.
Współpraca z siecią Wi-Fi
Wbudowane Wi-Fi pozwala na bezpośrednie przekazywanie zdjęć i filmów do urządzeń mobilnych lub komputerów. Dzięki funkcji Wi-Fi w aparacie nie musimy szukać kabla w celu skopiowania plików na dysk komputera.
 
Współpraca z siecią Wi-Fi
Wysokie ISO zwiększa jakość obrazu i zapewnia lepsze zdjęcia w słabym świetle
Wysokie ISO zwiększa jakość obrazu i zapewnia lepsze zdjęcia w słabym świetle
Aparat pozwala robić bardziej wyraziste i ostrzejsze zdjęcia przy wysokiej czułości ISO. Zakres ISO 200 - 25600 pozwala bezproblemowo fotografować w świetle zastanym dzięki temu zdjęcia są zawsze wyraźne i ostre.
 
Utrwal więcej ważnych momentów
Aparat może wykonywać do 40kl/s w jednej serii. Trybu zdjęć seryjnych można używać do fotografowania szybko poruszających się obiektów lub gdy obiekt porusza się w nieprzewidywalny sposób.
Utrwal więcej ważnych momentów
Znakomita jakość obrazu
Znakomita jakość obrazu
Rozdzielczość 16 Mpix zagwarantuje znakomity obraz z dużą ilością szczegółów. Dzięki temu zdjęcie będzie nadawało się do dalszej obróbki, będzie można zrobić większą odbitkę zdjęcia oraz łatwo kadrować dowolny szczegół obrazu

 

Dane techniczne

aparat z wymienną optyką Panasonic Lumix G DMC-GX7 + 14-42 mm (czarno-srebrny)

Rozdzielczość   
Rozdzielczość 16 Mpix
Maksymalna wielkość zapisywanego zdjęcia 4592 x 3448 pikseli
Nagrywanie filmów Full HD (1920 x 1080)
Obiektyw   
Obiektyw w zestawie LUMIX G VARIO 14-42 mm f/3.5-5.6 Aspherical Mega O.I.S.
Zbliżenie optyczne 3 x
Jasność f/3.5-5.6
Zapis danych   
Zapis na kartach pamięci SD, SDHC, SDXC
Kontrola ekspozycji   
Ręczne ustawienia ekspozycji tak
Preselekcja czasu TV tak
Preselekcja przysłony AV tak
Automatyka programowa tak
Zdjęcia seryjne 40 kl/s
Informacje dodatkowe   
Wbudowana lampa błyskowa tak
Wizjer elektroniczny
Wielkość ekranu LCD 3 cale
Funkcje dodatkowe  nagrywanie filmów Full HD 1920 x 1080 - 30 kl./sek, stabilizacja obrazu w korpusie, Wi-Fi
Wejścia / wyjścia   
Wyjście HDMI tak
Złącze USB 2.0 tak
Parametry fizyczne   
Kolor obudowy  czarno-srebrny
Wymiary  123 x 71 x 55 mm
Wyposażenie   
Wyposażenie  akumulator litowo-jonowy DMW-BLG10, instrukcja obsługi w języku polskim, kabel USB, karta gwarancyjna, ładowarka, oprogramowanie, osłona obiektywu, pasek
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Rozszerz ochronę o przypadkowe uszkodzenia! 
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  Panasonic Marketing Europe GmbH Oddzial w Polsce
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Rozdzielczość   
Rodzaj przetwornika Live MOS 17,3 x 13,0 mm
Rozdzielczość 16 Mpix
Zapis danych   
Zapis na kartach pamięci SD, SDHC, SDXC
Standardy zapisu zdjęć RAW , JPEG
Maksymalna wielkość zapisywanego zdjęcia 4592 x 3448 pikseli
Nagrywanie filmów Full HD (1920 x 1080)
Kontrola ekspozycji   
Liczba pól pomiarowych  1728
Tryb pomiaru  punktowy, matrycowy, centralnie-ważony
Ręczne ustawienia ekspozycji tak
Preselekcja czasu TV tak
Preselekcja przysłony AV tak
Automatyka programowa tak
Automatyczny braketing ekspozycji tak
Korekcja ekspozycji +/- 5 EV
Czas otwarcia migawki 60 - 1/8000 s
Liczba programów tematycznych 24
Zdjęcia seryjne 40 kl/s
Zakres czułości ISO 200 - 25600
Automatyczne ustawianie czułości tak
Ręczne ustawianie czułości tak
Automatyczne ustawianie ostrości tak
Tryby AF  automatyczny, ręczny
Balans bieli automatyczny, ręczny
Samowyzwalacz tak
Lampa błyskowa   
Wbudowana lampa błyskowa tak
Tryby pracy lampy błyskowej  tryb automatyczny, redukcja efektu czerwonych oczu, błysk wymuszony, bez błysku
Możliwość podłączenia zewnętrznej lampy błyskowej tak
Czas synchronizacji z lampą błyskową  1/320 s
Wizjer/Ekran LCD   
Wizjer elektroniczny
Pokrycie kadru w wizjerze 100 %
Wysokość punktu ocznego 17,5 mm
Korekcja dioptrażu w wizjerze tak
Wielkość ekranu LCD 3 cale
Dotykowy ekran LCD  tak
Ruchomy ekran LCD tak
Liczba pikseli 1040 tys. pikseli
Obiektyw   
Obiektyw w zestawie LUMIX G VARIO 14-42 mm f/3.5-5.6 Aspherical Mega O.I.S.
Ogniskowa (dla 35 mm) 28 - 84 mm
Zbliżenie optyczne 3 x
Jasność f/3.5-5.6
Średnica filtra 46 mm
Przelicznik ogniskowej dla 35 mm 2 x
Funkcje dodatkowe   
Stabilizator obrazu w korpusie
Wi-Fi tak
Menu w języku polskim  tak
Funkcje dodatkowe  nagrywanie filmów Full HD 1920 x 1080 - 30 kl./sek, stabilizacja obrazu w korpusie, Wi-Fi
Wejścia/wyjścia   
Złącze USB 2.0 tak
Wyjście HDMI tak
Typ HDMI  mini HDMI (typ C)
Wyjście AV tak
Bezpośredni wydruk zdjęć (PictBridge) tak
Parametry fizyczne   
Wymiary  123 x 71 x 55 mm
Waga (bez baterii)  360 g
Kolor obudowy  czarno-srebrny
Zasilanie   
Zasilanie  akumulator litowo-jonowy
Wyposażenie   
  akumulator litowo-jonowy DMW-BLG10
  oprogramowanie, pasek, osłona obiektywu, kabel USB, ładowarka, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Rozszerz ochronę o przypadkowe uszkodzenia! 
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  Panasonic Marketing Europe GmbH Oddzial w Polsce
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Marka: Panasonic
Ocena klientów
5 na podstawie 18 ocen
5
(16)
4
(1)
3
(1)
2
(0)
1
(0)
Najwyżej ocenione zalety:
  • rozdzielczość
  • czas reakcji
100% osób oceniło ten produkt wysoko
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
GX7
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
26-12-2013,
viruuss
Potwierdzony zakup

przesiadka z lustra

mały, poręczny, szybki AF, bardzo dobra jakość filmów, wart swojej ceny

stosunek jakość/cena daje mu pierwsze miejsce w systemie m4/3

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
opinia
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
03-06-2014,
wohoo
Potwierdzony zakup

aparat jest genialny i tyle...genialny

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Panas gx7
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
22-05-2015,
Arek
Potwierdzony zakup

Mega pozytywne wrażenie aparat świetny za te pieniądze oczywiście nie z tym obiektywem 14-42.Polecam dokupić szkiełko panasonica np. 20 mm i wtedy to już jest bajka. Polecam z całą odpowiedzialnością zamiast tanich luster.

Pokaż całość
Pytania (1)
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Mam Panasonica z obiektywem 14-42 i rzeczywiście jest to za mało, proszę o podpowiedź jakie szkiełko dokupić.
jaankam zapytał 14-07-2015
Odpowiedz
Zwiń pytania
super aparat
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
21-07-2015,
aaa
Potwierdzony zakup

Kupiłem ten aparat siostrze i jest super zadowolona choć jest jeden problem obiektywy o dłuższej ogniskowej są tak drogi że się kompletnie nie opłaca ich kupować , niestety to jest duży minus tego aparatu

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Świetny
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
17-01-2016,
MS
Potwierdzony zakup

Aparat jest poręczny i lekki, a zarazem porządnie wykończony. Nie można też narzekać na parametry optyczne oraz cenę w klasie aparatów z systemem mikro 4/3. Jedyne, czego mi brakuje to pełne odchylenie wyświetlacza - jest to jednak szczegół kosmetyczny.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
rewelacja
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
28-08-2015,
katrinn

kupiłam jako dodatkowy aparat do lustrzanki i jestem bardzo zadowolona. w tej chwili chodzę częściej z gx7 niż z Canonem:) co do sprzętu jest mały i poręczny. Szybciutki AF, szkło kitowe bardzo dobre, dobrze zoomuje, no i dobrze odwzorowuje kolory. dla każdego

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
jeden z lepszych
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
15-09-2015,
Floop

Jak w tytule, jeden z lepszych aparatów jakich przyszło mi używać. Szybki AF, szkło świetne, przyciski tam gdzie być powinny. Lekki, chociaż zbudowany z dobrych materiałów. Powlekany materiał sprawia, ze nie ma obawy, ze wypadnie z dłoni. Widać, że tanieje, więc to prawdziwa okazja.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
super
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
24-09-2015,
paulina

Aparat godny uwagi i zaufania. Bardzo ergonomiczny, z doskonałym wyświetlaczem, duża szybkość autofokusa i migawki. Ogółem dobre parametry w kompaktowej obudowie. Obudowa magnezowa więc nie jest plastikowy i tandetny w dotyku. Dla osób nie wymagających lustra jak znalazł.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
mała rzecz a cieszy
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
06-07-2015,
Antek

W sam raz na wakacje - dobrze leży w dłoni i zdjęcia robi lepsze niż większość lustrzanek. Z obiektywem wskakuje klasę wyżej. Filmy bez zarzutu. Polecam fanom dobrej fotografii.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Fajny sprzęt
rozdzielczość:
czas reakcji:
wielkość wyświetlacza:
konstrukcja:
głośność pracy:
04-08-2015,
Jantek

Jak na to ile kosztuje to jest naprawdę rewelacyjny aparat. Mogę śmiało polecić nawet wielbicielom lustrzanek. Czasami miałem wrażenie, że jest lepszy od modeli z niższej półki. W dodatku jest po prostu ładny co do fotografowania przekonało moją dziewczynę.

Pokaż całość
Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
1 2
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Panasonic Lumix G DMC-GX7 + 14-42 mm (czarno-srebrny), wpisz 1000291 w wyszukiwarce euro.com.pl.