Przejdź do opisu produktu

Sony HDR-CX405B (czarny)

kamera

Sony
nr kat.
1045790

Podaj numer katalogowy produktu podczas rozmowy z konsultantem.

855 855 855

pon.-pt. 8:00 - 21:00
sob. 9:00 - 18:00
niedz. 9:00 - 18:00

Razem taniej!

Akcesoria

Opis produktu

 

Stabilizator obrazu Optical SteadyShot™ z inteligentnym trybem aktywnym


Zaawansowany stabilizator obrazu umożliwia nagrywanie wyraźnego obrazu nawet w niesprzyjających warunkach. Skutecznie kompensuje drgania ręki użytkownika

 

 

Szerokokątny obiektyw Zeiss® - do 26,8 mm


Wspólną cechą firm Sony i Carl Zeiss jest dbałość o doskonałe parametry i konstrukcję. Obaj producenci wspólnie opracowują obiektywy, które pozwalają połączyć najlepszą możliwą optykę z wysokiej jakości technologią matryc obrazu i elektroniką do kamer Sony Handycam®. Ten zaawansowany obiektyw szerokokątny pozwala objąć większą część filmowanego lub fotografowanego krajobrazu albo pomieszczenia. Bardzo przydaje się tam, gdzie nie można zwiększyć odległości od obiektu. Wybrane modele kamer pozwalają bez konwertera szerokokątnego nastawiać przy filmowaniu minimalną ogniskową 26,8 mm (obraz 16:9)

 

 

Wyjątkowa jakość obrazu


Format XAVC S wyróżnia się dużą przepływnością obrazu i jest przeznaczony dla filmowców, którym zależy na poprawie jakości nagrywanego obrazu. Opracowano go na podstawie profesjonalnego formatu XAVC, stosowanego w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Dzięki inteligentnej kompresji danych uzyskano rozmiary plików dostosowane do możliwości urządzeń powszechnego użytku.

 

 

Automatyczny montaż (Highlight Movie Maker)


Funkcja automatycznego montażu (Highlight Movie Maker) to uniwersalne narzędzie, które pozwala zaoszczędzić czas przy montażu nagranego materiału. W trakcie nagrywania można zaznaczać kluczowe momenty, a oprogramowanie automatycznie zsynchronizuje przejścia między nimi z wybraną ścieżką dźwiękową.

 

 

Motion Shot Video


Funkcja Motion Shot Video wyświetla sekwencję nałożonych na siebie obrazów. Pozwala  prześledzić nagranie akcji, która trwała ułamki sekund, i przeanalizować jej szczegóły. W trakcie odtwarzania można zmieniać odstępy czasowe między kolejnymi obrazami oraz zatrzymać wyświetlanie i zapisać fotografię do pokazywania znajomym.

 

 

Wbudowany przewód USB


Wbudowany, schowany w pasku na rękę przewód USB przydaje się do szybkiego podładowania akumulatora i do łączenia kamery z komputerem. Nie musisz już pamiętać o dodatkowym, zajmującym sporo miejsca przewodzie USB albo zasilaczu sieciowym. Do ładowania akumulatora bez podłączania komputera możesz użyć niewielkiego zasilacza sieciowego USB (sprzedawanego oddzielnie)

 

 

Przetwornik obrazu CMOS Exmor R®


Duży, zaawansowany przetwornik zwiększa czystość obrazu, redukuje szum w czasie nagrywania przy niewielkiej ilości światła i pozwala na miękkie rozmycie tła.

 

 

Procesor obrazu BIONZ X™


Dzięki zaawansowanemu procesorowi obrazu BIONZ X™ obraz jest żywszy i bardziej naturalny, a jego przetwarzanie przebiega znacznie szybciej. Czasami nie musisz - albo nie chcesz - nagrywać filmu. Po przełączeniu w tryb fotografowania kamera wykonuje znakomite, 9,2-megapikselowe zdjęcia z taką samą łatwością jak dobry aparat.

 

 

Nagrywanie progresywne


Tryb nagrywania progresywnego obrazu Full HD 60p/50p umożliwia zapis wyraźnego  filmu, który zawiera dwukrotnie więcej danych o obrazie niż filmy nagrywane w trybie z przeplotem. Materiał rejestrowany w tempie 60/50 klatek na sekundę wyróżnia się płynnością. Każda klatka zawiera pełny obraz, dzięki czemu fotografie przechwycone z takiego nagrania wyglądają bardzo ostro.

 

 

Nagrywanie filmu w dwóch formatach


Możliwe jest równoczesne nagrywanie dwóch filmów: jednego w zapewniającym maksymalną jakość formacie XAVC S lub AVCHD, a drugiego w formacie MP4. Powstają wówczas dwa pliki: jeden niewielki, do natychmiastowego udostępniania, drugi - profesjonalny, do obróbki i montażu.

 

 

Tryb Dual Record


Funkcja Dual Record umożliwia wykonywanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości w czasie nagrywania filmu HD

 

 

Rozpoznawanie twarzy


Ta funkcja automatycznie koryguje ostrość, ekspozycję i kolorystykę w celu zapewnienia najlepszego rezultatu. Ułatwieniem na zatłoczonych przyjęciach jest możliwość wskazania  priorytetowej osoby przez dotknięcie jej twarzy na ekranie LCD. Taka osoba może nawet zniknąć z kadru: po ponownym pojawieniu się zostanie rozpoznana i nadal będzie traktowana priorytetowo

 

 

Inteligentna automatyka


Ta funkcja automatycznie rozpoznaje rodzaj utrwalanej sceny i dobiera optymalne ustawienia z trzech grup (twarz, scena, drgania). Zapewnia optymalne rezultaty dla maksymalnie 180 rodzajów scen, nawet podczas zdjęć nocą i pod światło. Dla ułatwienia weryfikacji na ekranie LCD pojawiają się ikony wybranych ustawień.

 

 

Wykrywanie uśmiechu


Piękne uśmiechy są również ulotne, ale dzięki tej funkcji nie umknie Ci żaden uśmiech: jej działanie polega na automatycznym fotografowaniu uśmiechniętych twarzy - nawet w czasie nagrywania filmu.

 

 

Przeglądarka zdarzeń


Dla ułatwienia przeglądania i odtwarzania nagrań kamera wyświetla graficzne menu, w którym filmy i fotografie są grupowane w zdarzenia. Do wyboru są różne sposoby wyświetlania, takie jak widok wydarzenia czy widok indeksu. Ułatwia to porządkowanie, wyszukiwanie, oglądanie i udostępnianie nagrań.

 

 

Efekty w obrazie


Efekty zdjęciowe pozwalają zdać się na własną wyobraźnię i wzbogacać filmy oraz  fotografie siedmioma twórczymi efektami (częściowy kolor, zdjęcie retro, high-key: miękki, obraz czarno-biały o dużym kontraście, zabawkowy aparat, kolor pop i posteryzacja) - bez kłopotliwej edycji na komputerze.

 

 

Możliwość ręcznego nastawiania przysłony i czasu otwarcia migawki


Ta kamera pozwala ręcznie wybierać ustawienia przysłony i czasu otwarcia migawki podczas zdjęć pod światło, w warunkach niedoświetlenia i w innych sytuacjach.

 

 

Współpraca z dwoma rodzajami kart pamięci


Ten model Handycam® jest wyposażony w gniazda na karty Memory Stick Micro™ i karty microSD/microSDHC. Dzięki temu możesz użyć takiego nośnika, jaki akurat masz pod ręką.

 

 

PlayMemories™ Home


Po zainstalowaniu w komputerze programu PlayMemories™ Home można w prosty sposób  importować materiał z kamery Handycam® w celu jego wyświetlenia, edycji, wydruku, publikacji w Internecie, nagrywania plików na płycie a nawet tworzenia filmów przedstawiających na podzielonym ekranie obraz z maksymalnie czterech źródeł.

 

 

Zasilanie z akumulatora typu X


Zastosowanie bardzo lekkiego i zwartego akumulatora typu X przyczynia się do zmniejszenia ogólnych wymiarów i wagi tego modelu Handycam® w czasie pracy.

 
Uchwycić na filmach każdy szczegół
Uchwycić na filmach każdy szczegół
30 - krotne zbliżenie optyczne umożliwiające przybliżenie filmowanego obiektu bez konieczności zbliżania się do niego. Dzięki niemu łatwo możesz nagrać film, nie tracąc na jakości obrazu.
Wyjątkowa jakość obrazu
Rozdzielczość 9,2 Mpix, która zagwarantuje Ci znakomity obraz z dużą ilością szczegółów. Dzięki temu filmy będą wiernie oddawać utrwalone sceny.
Wyjątkowa jakość obrazu
Stabilizator obrazu Optical SteadyShot™
Stabilizator obrazu Optical SteadyShot™
Zaawansowany stabilizator obrazu umożliwia nagrywanie wyraźnego obrazu nawet w niesprzyjających warunkach. Skutecznie kompensuje drgania ręki użytkownika
 
Filmy w rozdzielczości FullHD
Kamera umożliwia rejestrowanie filmów w rozdzielczości FullHD(1080) o wyjątkowej ostrości, niezrównanym poziomie szczegółów i żywych kolorach pozwoli na urzeczwistnienie swoich wizji.
Filmy w rozdzielczości FullHD
Przetwornik obrazu CMOS Exmor R®
Przetwornik obrazu CMOS Exmor R®
Duży, zaawansowany przetwornik zwiększa czystość obrazu, redukuje szum w czasie nagrywania przy niewielkiej ilości światła i pozwala na miękkie rozmycie tła.
Nie przegap żadnej chwili!
Zapis filmów na kartach pamięci, co pozwola Ci na dobranie pojemności w zależności od Twych potrzeb. Dodatkowym plusem jest fakt, iż karty nie posiadają żadnych ruchomych elementów, dzięki czemu nie są narażone na uszkodzenie.
Nie przegap żadnej chwili!
Łatwe kręcenie filmów
Łatwe kręcenie filmów
Duży, 2,7 calowy ekran LCD ułatwiający podgląd nagrywanego filmu oraz poruszanie się po menu kamery. Przyda Ci się także, gdy będziesz chciał obejrzeć wykonane filmy lub zdjęcia.
Technologia HDMI
Wyjście HDMI zapewniające najwyższą jakość przesyłanego sygnału. Za pomocą tego złącza przesyłany jest obraz i dźwięk o jakości HD. Możesz je wykorzystać do podłączenia kamery do telewizora.
Technologia HDMI

Dane techniczne

kamera Sony HDR-CX405B (czarny)

Nośnik   
Rodzaj nośnika  karta pamięci Memory Stick Micro, karty pamięci micro SD, karty pamięci micro SDHC, karty pamięci micro SDXC
Obiektyw   
Zbliżenie optyczne 30 x
Zbliżenie cyfrowe 350 x
Stabilizator obrazu optyczny
Nagrywanie filmów   
Rozdzielczość 9,2 Mpix
Typ przetwornika CMOS Exmor R
Jakość zapisu Full HD (1080p)
Dźwięk   Dolby Digital 2.0
Informacje dodatkowe   
Technologia 3D  nie
Zapis na kartach pamięci micro SD, micro SDHC, micro SDXC
Wielkość ekranu LCD 2,7 "
Dotykowy ekran LCD  nie
Wizjer brak
Menu w języku polskim tak
Funkcje dodatkowe  funkcja Dual Video Recording, inteligentny tryb AUTO, PlayMemories™ Home, stabilizator obrazu Optical SteadyShot
Wejścia / wyjścia   
Wyjście HDMI tak
Złącze USB 2.0 tak
Parametry fizyczne   
Kolor obudowy   czarny
Wymiary  54 x 59,5 x 128 mm
Waga (bez baterii)  215 g
Wyposażenie   
Wyposażenie  akumulator litowo-jonowy NP-BX1, instrukcja obsługi w języku polskim, karta gwarancyjna, kabel HDMI, kabel USB, zasilacz sieciowy
Gwarancja   
Gwarancja  24 miesiące
Przedłuż Gwarancję® do 5 lat!
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz   
Producent   
Nazwa producenta / importera  Sony Europe B.V. (spółka z o.o.), oddział w Polsce
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Cena: 900 zł - 1 199 zł
  • Marka: Sony
  • Jakość zapisu: Full HD (1080p)

Ocena klientów

5 na podstawie 49 ocen
5
(35)
4
(12)
3
(2)
2
(0)
1
(0)
Najwyżej ocenione zalety:
  • rozmiar
  • sterowanie
100% osób oceniło ten produkt wysoko
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie
bardzo fajna
sterowanie:
jakość obrazu:
wygoda trzymania:
jakość dźwięku:
rozmiar:
jakość konstrukcji:
18-02-2021,
BB
Potwierdzony zakup

Jakość obrazu w porządku, obsługa bardzo prosta, kilka przydatnych funkcji. Jedyne do czego mogę się przyczepić, to fakt, że kamera po nagraniu kilku filmów, w trakcie nagrywania kolejnego, nagle pokazuje błąd pliku i nie tylko nie nagrywa dalej ale nie pozwala na odtworzenie poprzednich nagrań. Można je później ściągnąć na dysk ale jest to męczące. Może wynika to ze słabej jakości karty pamięci, którą wyjąłem z jakiejś dziecięcej zabawki. Kupię nową i ewentualnie zmienię opinię

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (1) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Fajna kamera
sterowanie:
jakość obrazu:
wygoda trzymania:
jakość dźwięku:
rozmiar:
jakość konstrukcji:
25-03-2015,
Rafał
Potwierdzony zakup

Fajna lekka kamera, mniejsza od mojego aparatu fotograficznego. ;-) Mimo swoich rozmiarów jakość obrazu HD. Prosta i przyjemna obsługa.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (13) (11) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Bardzo dobra kamera
sterowanie:
jakość obrazu:
wygoda trzymania:
jakość dźwięku:
rozmiar:
jakość konstrukcji:
25-04-2015,
zibi 84
Potwierdzony zakup

Bardzo dobra kamera jak zwykle u Sony , małe wymiary i dobra jakość wykonania, doskonały obiektyw i znakomita jakość zapisu. polecam!

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (11) (10) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Kamera Sony HDR-CX405B
sterowanie:
jakość obrazu:
wygoda trzymania:
jakość dźwięku:
rozmiar:
jakość konstrukcji:
11-06-2015,
kwant2000
Potwierdzony zakup

Bardzo dobra kamera FHD w przystępnej cenie. Świetna optyka Zeissa (30 krotny zoom optyczny plus 30 krotny Clear Image Zoom). Nie zauważyłem pogorszenia obrazu przy maksymalnym 60x zoomie. Szeroki kąt 26,8 mm. Bardzo dobra optyczna stabilizacja obrazu i dobre odwzorowanie kolorów dla tak w dni słoneczne, jak i pochmurne. Kamerę jak najbardziej polecam.

Pokaż całość
Pytania (2) Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (22) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Witam, czy tą kamerę sprzedacie Państwo za 949 zł lub taniej, Za tą cenę jest do kupienia.
darek  zapytał 09-07-2017
Odpowiedz
Czy Kamerka nagrywa przy zamknięciu klapki? Potrzebuję jakiejś niedrogiej na koncerty, a tam trzeba uważać na klapkę, już dwie kamery tak mi rozwalono.
Syriusz zapytał 13-06-2015
Odpowiedz
Zwiń pytania
Sony HDR-CX405B
sterowanie:
jakość obrazu:
wygoda trzymania:
jakość dźwięku:
rozmiar:
jakość konstrukcji:
25-10-2015,
wiola
Potwierdzony zakup

Kamera godna polecenia. Jej jakość idzie w parze z ceną.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (2) (7) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Zabaweczka
sterowanie:
jakość obrazu:
wygoda trzymania:
jakość dźwięku:
rozmiar:
jakość konstrukcji:
03-08-2015,
Darek76
Potwierdzony zakup

Kamera intuicyjna w obsłudze. Dla mnie za lekka, delikatna. Trzeba się z nią będzie obchodzić jak z jajkiem. Jestem przyzwyczajony do masywniejszych sprzętów (lustrzanka). Tak naprawdę żeby ocenić sprzęt musi minąć co najmniej rok użytkowania.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (8) (6) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Lux.
sterowanie:
jakość obrazu:
wygoda trzymania:
jakość dźwięku:
rozmiar:
jakość konstrukcji:
06-07-2015,
A.
Potwierdzony zakup

Trzeba było kupić nową kamerę. Stara miała 10 la,i nie była HD. Wybór oczywisty.Sony. Model ten jest wystarczający do wakacyjnego nagrywania.Aby potem oglądać w tv.Nagrywam od lat, i film to film.Zdjęcia nie oddają wspomnień jak film. (wyższy model ma projektor i wifi, mnie jest to zbędne, dlatego jej nie kupiłem , a reszta jest taka sama).Bardzo łatwa w użytkowaniu. Świetny nagrywany obraz.Niezły dźwięk.Wygląd w sam raz. Plastik bardzo się nie palcuje od spoconych dłoni.Program playmemories, bardzo łatwy w obsłudze. Jak był miał kasę, to kupił bym model 4K, ale to ponad 4 tyś...Lubię ją :)

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (24) (3) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
W jakim kraju żyjemy.
sterowanie:
jakość obrazu:
wygoda trzymania:
jakość dźwięku:
rozmiar:
jakość konstrukcji:
02-08-2015,
dziadek
Potwierdzony zakup

Jeszcze nie testowałem w pełni kamery ale w Polsce powinny być sprzedawane produkty z menu w języku polskim. Jest to wada nie tyle produktu co dystrybutora który sprzedając nie informuje o tym fakcie. Pozdrawiam. Marek.N.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (13) (8) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Dobra kamera
sterowanie:
jakość obrazu:
wygoda trzymania:
jakość dźwięku:
rozmiar:
jakość konstrukcji:
09-08-2015,
Arktik
Potwierdzony zakup

Prosta obsluga.Filmy b dobrej jakosci.Ta kamera posiada same zalety/jak na te cene'.Jedna z najlepszych kamer w tej cenie

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (6) (3) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
dobra kemra w niskiej cenie
sterowanie:
jakość obrazu:
wygoda trzymania:
jakość dźwięku:
rozmiar:
jakość konstrukcji:
13-09-2015,
ml
Potwierdzony zakup

od razu po wyjęciu z pudełka kamera wydaje się za lekka - tak jakby była pusta w środku (bo pewnie jest). Po otwarciu okazuje się, że ma tylko kilka przycisków. Następnie zdziwienie następuje po włączeniu bo okazuje się że obiektyw trzeba odsunąć ręcznie. Potem jest już tylko lepiej. Stabilizacja obrazu super, zoom optyczny bardzo dobry. Prostota sterowania też maksymalna. Dużym plusem jest zintegrowany kabel USB (nigdy się nie zgubi) oraz (o dziwo) brak dotykowego ekranu - joystick jest dużo wygodniejszy przy dużych palcach. Generalnie polecam jako niedrogą kamerę do nagrywania domowego.

Pokaż całość
Pytania (1) Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (19) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Stabilizacja obrazu super,
Właściciel zapytał 09-06-2017
Odpowiedz
Zwiń pytania
Jest to opinia potwierdzona zakupem. Gwarantujemy, że autor tej opinii kupił w sklepie RTV EURO AGD opisywany produkt. Możesz być pewien, że zna ten model. Masz pytania? Zadaj je!
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
Wczytywanie...
domyślne
pozytywne
negatywne
najświeższe
najstarsze
najbardziej przydatne
najmniej przydatne
wszystkie
wszystkie

Pytanie i odpowiedzi (8)

Powiadom o pytaniach
Czy kamera obsłuży karty pamięci 128GB
Czy jest możliwość podłączenia kamery jako kamery internetowej przez USB? Czy ta kamera posiada funkcję USB streaming?
Czy ktoś może wie, czy filmy nagrane tą kamerą Sony HDR-CX405B można potem obrabiać w komputerze programem Movie maker? lub jakaś inna kamera dostępna w Państwa sklepie? z tego co się orientuję muszą być pliki avi. Dorota
Chcę kupić kamerę Sony HDR-CX405B czy moge dokupić akumulatorki do tej kamery ....a jak tak to jakie...
Czy jest możliwość podłączenia zewnętrznego mikrofonu?
Witam zakupiłem kamerkę sony 405 teraz chce dokupić kartę microSD 64Gb na jak dług wystarczy ta karta przy nagrywaniu w jakość HD = czas nagrywania, Nie znalazłem nigdzie tego
Czy faktyczna rozdzielczość to 9,2 megapiksela ? Na stronie producenta model HDR-CX405 ma rozdzielczość 2,29 megapiksela.Rozumiem ze końcowa literka B odpowiada za kolor obudowy.
Czy SONY HDR-CX405B zakupiona w Polsce ma menu w języku portugalskim i będzie współpracować z telewizorami w Brazylii.
Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Sony HDR-CX405B (czarny), wpisz 1045790 w wyszukiwarce euro.com.pl.