Przejdź do opisu produktu

Dysk Samsung SSD T7 Touch 500GB USB 3.2 (czarny)

dysk SSD zewnętrzny

Samsung
nr kat.
1212859

Podaj numer katalogowy produktu podczas rozmowy z konsultantem.

855 855 855

pon.-pt. 8:00 - 21:00
sob. 9:00 - 18:00
niedz. 9:00 - 18:00

Format  2,5 cala
Typ podłączenia  USB 3.2 Gen 2
Maks. prędkość odczytu / zapisu  1050 MB/s /
Zobacz pełny opis produktu

Opis produktu

 

Cechy główne

 
szybki transfer 1-8

Błyskawiczny transfer danych

wzmocniona obudowa

Kompaktowa i wytrzymała obudowa

skanowanie odcisku palca-8

Zabezpieczenie danych odciskiem palca

dioda led-8

Zaawansowana technologia z portem USB 3.2 gen.2 

samsung-intuicyjne-oprogramowanie-7040

Intuicyjne oprogramowanie

duza kompatybilnosc

Szeroki zakres kompatybilności

 

Poznaj zalety przenośnego dysku SSD T7 Touch

 

Poręczny dysk o niewielkich rozmiarach, z ogromną pamięcią kompatybilną ze sprzętem mobilnym, a także komputerami PC i Mac. Zaskoczy Cię swoją prędkością, nawet do 9,5 razy szybszą od zewnętrznych dysków HDD. Dysk SSD T7 Touch to najwyższa jakość dzięki podzespołom i całemu oprogramowaniu, w tym wysoko cenione globalnie pamięci DRAM i NAND, które są produkowane przez firmę Samsung - czołowego producenta pamięci flash*. Dostęp do dysku zabezpieczysz odciskiem palca. Masz możliwość zapisania do 4 odcisków, jeśli chcesz podzielić się dostępem do dysku z całym zespołem.

* Źródło: Dane IHS Markit z II kwartału 2019 r: udział rynkowy dostawców NAND w rynku przychodów.

 

Większe bezpieczeństwo i kompaktowy rozmiar

 
t7 szybszy dysk

Błyskawiczny transfer danych

Dzięki super szybkiej prędkości USB 3.2 Gen 2możesz przesyłać nawet duże pliki w zaledwie kilka sekund. Technologia PCIe NVMe  zapewniaprędkość odczytu/zapisu odpowiednio do 1050/1000 MB/s*, a więc Twój T7 Touch jest dwa razy szybszy niż T5**.

* Wydajność może się różnić w zależności od konfiguracji hosta. Aby osiągnąć maksymalną prędkość odczytu/zapisu odpowiednio do 1050/1000 MB/s, urządzenie hosta i kable połączeniowe muszą obsługiwać USB 3.2 Gen 2 i tryb UASP muszą być włączone. ** Na podstawie wyników testów wewnętrznych w porównaniu do zewnętrznego dysku twardego Samsung 1 TB (HX-MTD10EA). Konfiguracja systemu testowego: ASUS Z370 ROG MAXIMUS X APEX (USB 3.2 Gen 2 Type-C), Intel® Core Procesor i7-8700K przy 3,70 GHz (Coffeelake), OS-Windows 10 RS6.

t7 wytrzymaly

Wytrzymała konstrukcja

Teraz możesz ciesz się solidną i wytrzymałą, metalową obudową SSD  T7 Touch, której korpus nie posiada ruchomych części, dzięki czemu jest odporny na upadek nawet z wysokości 2 metrów*. Dodatkowo, dysk objęty jest 3-letnią gwarancją.

* Wewnętrzny test uderzenia na skutek upadku przeprowadzono w warunkach kontrolowanych. Aby uzyskać więcej informacji na temat gwarancji, odwiedź stronę www.samsung.com/support

t7 bezpieczny

Bezpieczeństwo danych

Twoje prywatne pliki są dobrze chronione dzięki szyfrowaniu 256 AES. Oznacza to, iż do odczytania plików potrzebna jest znajomość klucza. Może być nim hasło bądź odcisk palca.

t7 led 1

Wbudowana dioda LED

Dioda LED wbudowana w PSSD T7 Touch, na bieżąco informuje o tym, co w danej chwili robi dysk (podłączenie/odłączenie, transfer danych oraz blokada dysku). Dysk występuje w trzech wariantach pojemności: 500 GB, 1 TB, 2 TB, i także w dwóch wersjach kolorystycznych: klasycznej czerni lub stylowego srebra*.

* Opcje kolorów różnią się w zależności od pojemności pamięci. 1 GB = 1 000 000 000 bajtów, TB = 1 000 000 000 000 bajtów. Komputer może wykazać niższą pojemność z powodu zastosowania innego standardu pomiarowego.

t7 kompaktowy rozmiar 2

Elegancki i kompaktowy

T7 Touch charakteryzuje wyjątkowo lekka (waży zaledwie 58 gramów) i smukła obudowa, o wielkości karty kredytowej. Solidna, aluminiowa konstrukcja świetnie leży w dłoni.

 

Zawsze gotowy do pracy

 
t7 intuicyjne oprogramowanie 2

Intuicyjne oprogramowanie

T7 Touch posiada najnowsze oprogramowanie dla komputerów PC i Mac, dzięki któremu z łatwością skonfigurujesz hasło i odciski palców oraz uzyskasz aktualizacje oprogramowania*. Pobierz aplikacje mobilną aby móc korzystać z dysku również na smartfonie i tablecie z Androidem**.

* Oprogramowanie wymaga systemu Windows 7 lub nowszych, Mac OS X 10.10 lub nowszych, Android 5.1 (Lollipop) lub nowszych. Starsze wersje systemów operacyjnych Windows, Mac i Android mogą nie być obsługiwane. ** Aktualizacja oprogramowania sprzętowego wymaga połączenia z komputerem PC lub Mac oraz połączenia internetowego. Aplikacja na Androida dostępna w Google Play.

t7 wspolpraca z roznymi urzadzeniami

Współpracuje z wieloma urządzeniami

Dysk SSD T7 Touch jest kompatybilny z komputerami PC, Mac, urządzeniami z Androidem, konsolami do gier i nie tylko*, dzięki czemu zawsze gdziekolwiek jesteś będziesz miał dostęp do swoich plików. Do zestawu dołączone są również: kable USB typu C na C i typu C na A**.

* Kompatybilność z urządzeniami - hostami może się różnić. Niektóre systemy operacyjne mogą wymagać przeformatowania T7 Touch. Listę kompatybilnych urządzeń znajdziesz na stronie www.samsung.com/support.
** T7 Touch jest kompatybilny z USB 3.0 i USB 2.0.

 

W opakowaniu

 
t7 w opakowaniu
  • Samsung dysk przenośny SSD T7 Touch  o wybranej pojemności
  • Instrukcja obsługi
  • Kabel USB 3.2 USB-C na C
  • Kabel USB 3.2 USB-C na A
 

Porównaj przenośne dyski SSD Samsung

 
 
t7 tabelka
 

Dysk przenośny SSD T7 Touch

Dysk przenośny SSD T5

Pojemność

500 GB, 1 TB, 2 TB

250 GB, 500 GB, 1 TB, 2 TB

Interfejs

Zgodność z USB 3.2 (gen.2, 10 Gb/s)

Zgodność z USB 3.1 (gen.2, 10 Gb/s), 3.0, 2.0

Wymiary (SxWxG)

85 x 57 x 8.0 mm

74 x 57.3 x 10.5 mm

Waga

58 g
(* Dokładna waga produktu może się różnić w zależności od jego pojemności)

51 g
(* Dokładna waga produktu może się różnić w zależności od jego pojemności)

Technologia

Samsung V-NAND

Samsung V-NAND

Prędkość przesyłu

Odczyt sekwencyjny: do 1050 MB/s. Zapis sekwencyjny: do 1000 MB/s*

(*Wydajność może się różnić w zależności od środowiska systemowego, nawet z interfejsem USB 3.2 z obsługą UASP)

Odczyt sekwencyjny: do 540 MB/s. Zapis sekwencyjny: do 515 MB/s**

(**Wydajność może się różnić w zależności od środowiska systemowego. Prędkość przesyłu 540 MB/s dla USB 3.1 Gen 2 z obsługą UASP)

Bezpie­czeństwo

Samsung Portable SSD Software 1.0 (*Opcjonalna ochrona hasłem lub zabezpieczenie odciskiem palca)

Samsung Portable SSD Software (2017) 

Protokół UASP (czyli USB Attached SCSI Protocol)

Wspierany

Wspierany

Szyfrowanie

Sprzętowe w oparciu o technologię AES 256 bit

Sprzętowe w opraciu o technologie AES 256 bit

Gwarancja

Ograniczona*, 3-letnia

Ograniczona*, 3-letnia

Certyfikacja

CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB, EAC

CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB, EAC

Zgodność z dyrektywą RoHS

Tak (RoHS2)

Tak (RoHS2)

* Samsung Electronics nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty, w tym między innymi za utratę danych lub innych informacji przechowywanych na urządzeniu Samsung Electronics, oraz utracone korzyści zysku lub przychody, które mogą zostać poniesione przez użytkownika. Więcej informacji na temat gwarancji podano pod adresem www.samsung.com/portable-ssd.

 

Warto wiedzieć

 

Jakie metody szyfrowania obsługują dyski SSD firmy Samsung?

Dyski SSD firmy Samsung obsługują wewnętrzne szyfrowanie sprzętowe i zarządzanie zapisanymi danymi, w tym szyfrowania partycji systemowej. Dane są odszyfrowywane podczas autentykacji wykonywanej przed uruchomieniem systemu. Ponieważ dane są szyfrowane, fizyczna utrata dysku (zagubienie lub kradzież) nie naraża użytkownika na niebezpieczeństwo wycieku danych. Szyfrowanie danych odbywa się na poziomie sprzętowym, co pozwala na bezpieczne przechowywanie danych przy jednoczesnym zachowaniu wydajności. Różne metody szyfrowania nie mogą być używane jednocześnie: aby włączyć jedną należy wyłączyć pozostałe. Dostępne metody szyfrowania danych dla poszczególnych modeli dysków:  AES (Advanced Encryption Standard, Class 0 SED) - 970/960/950 PRO, 970/960 EVO, 860 QVO, 860/850/840 EVO, 860/850/840 PRO, 840; TCG OPAL/e-DRIVE - 970/960/950 PRO, 970/960 EVO, 860 QVO, 860/850/840 EVO, 860/850 PRO.

Czy możliwa jest aktualizacja firmware w dysku SSD podłączonym do portu USB za pomocą adaptera?

Aplikacja Magician, służąca do aktualizacji firmware, obsługuje dyski SSD podłączone do portu SATA, zatem aktualizacji firmware należy dokonać po podłączeniu do takiego portu. Aktualizacja firmware przenośnych dysków odbywa się poprzez złącze USB z wykorzystaniem oprogramowania Portable SSD Software. 

Co się stanie, jeżeli zapomnę hasła? Czy da się je zresetować?

Ze względów bezpieczeństwa hasła nie da się zresetować - jeżeli zapomnisz hasła, nie będziesz mógł dostać się do danych na dysku, a urządzenie będzie musiało zostać fabrycznie zresetowane. Ważne: fabryczny reset powoduje wykasowanie wszystkich danych zapisanych na dysku. Jeżeli nie chcesz używać hasła, możesz łatwo wyłączyć tą funkcję poprzez prosty w obsłudze, intuicyjny program do zarządzania dyskiem.

W przypadku dysku przenośnego SSD T7 Touch, jeżeli mamy ustawione hasło i odcisk palca, zapomnienie hasła nie jest tożsame z utratą danych, bo w dalszym ciągu możemy dostać się do dysku dotykiem. To wygodne dodatkowe zabezpieczenie właśnie przed utratą danych.

Dane techniczne

dysk SSD zewnętrzny Samsung SSD T7 Touch 500GB USB 3.2 (czarny)

Parametry techniczne   
Pojemność 500 GB
Typ podłączenia  USB 3.2 Gen 2
Format 2,5 cala
Maks. odczyt 1050 MB/s
Odporność  na wstrząsy
Seria dysku  Samsung SSD T7 Touch
Parametry fizyczne   
Wymiary  85 x 57 x 8 mm
Waga  58 g
Gwarancja   
Gwarancja  36 miesięcy
Szczegółowe warunki gwarancji  Pobierz
Producent   
Nazwa producenta / importera  Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.
Kod producenta  MU-PC500K/WW
Znak zgodności   
Znak zgodności 
Zgłoś błąd na tej stronie
Znajdź podobne produkty
  • Marka: Samsung
  • Typ: dysk SSD zewnętrzny
  • Pojemność: 400 - 512 GB

Ocena klientów

4.5 na podstawie 2 ocen
5
(1)
4
(1)
3
(0)
2
(0)
1
(0)
100% osób oceniło ten produkt wysoko
Ocena wysoka oznacza 3, 4 lub 5 gwiazdek
Wczytywanie...
Najbardziej pomocne
Najwyżej ocenione
Najniżej ocenione
Najnowsze
wszystkie
wszystkie
Potwierdzony zakup
Potwierdzony zakup (2)
Autorzy opinii z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie RTV EURO AGD.
Klient Euro (0)
Autorzy opinii z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie RTV EURO AGD.
Pozostałe opinie (0)
Nie możemy potwierdzić, że autorzy tych opinii są naszymi klientami i kupili ten produkt w sklepie RTV EURO AGD.
polecam
16-10-2021,
fotograf1990
Potwierdzony zakup

Produkt jak w tej cenie jest fantastyczny. Szybko kopiuje pliki ( podłączony do xbox series X ) ładnie wygląda. Co tu dużo pisać samsung to samsung plus obsługa sklepu na najwyższym poziomie. Sklep i produkt godny polecenia

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (4) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Spoko Ale
06-01-2022,
SSD
Potwierdzony zakup

Ogólnie jestem zadowolony ale bardzo brakuje mi możliwości zablokowania dysku bez konieczności ciągłego odłączania go od USB boje się że po roku to wejście się w końcu rozleci a odłączam go za każdym razem jak musze odejść od firmowego komputera a wystarczyło dodać możliwość zablokowania odblokowanej zawartości czy to przez odcisk czy przez dodaną aplikację , dodam że odłączenie poprzez windows nic nie daje owszem dysk gaśnie ale po ponownym uruchomieniu komputera zawartość z miejsca jest odblokowana tak że trzeba wyciągać wtyczkę.

Pokaż całość
Zadaj pytanie
Przydatna opinia? (0) (0) Według Ciebie ta opinia jest przydatna Według Ciebie ta opinia jest nieprzydatna. Możesz zgłosić nadużycie. Już oddałeś głos na tę opinię
Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w sklepie RTV EURO AGD.
Autor tej opinii jest naszym klientem. Nie możemy potwierdzić, że kupił ten produkt w sklepie RTV EURO AGD.
Jest to opinia niezależnego eksperta. Opinia powstała w wyniku testów recenzowanego produktu.
Wczytywanie...
Najbardziej pomocne
Najwyżej ocenione
Najniżej ocenione
Najnowsze
wszystkie
wszystkie
Potwierdzony zakup
Potwierdzony zakup (2)
Autorzy opinii z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie RTV EURO AGD.
Klient Euro (0)
Autorzy opinii z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie RTV EURO AGD.
Pozostałe opinie (0)
Nie możemy potwierdzić, że autorzy tych opinii są naszymi klientami i kupili ten produkt w sklepie RTV EURO AGD.

Pytania i odpowiedzi

Możesz pomóc innym użytkownikom zadając pytanie dotyczące Samsung SSD T7 Touch 500GB USB 3.2 (czarny)

Powiadom mnie o pytaniach jeśli się pojawią

Informacje do wydruku
Powyższe informacje pochodzą ze strony euro.com.pl. W celu przeczytania opinii, pytań i odpowiedzi, promocji i innych informacji dotyczących Samsung SSD T7 Touch 500GB USB 3.2 (czarny), wpisz 1212859 w wyszukiwarce euro.com.pl.