Zapisz się do newslettera, a poinformujemy Cię o planowanej dacie premiery

Oświadczam, że mam ukończone 16 lat. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez RTV EURO AGD (Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15) w celu otrzymywania informacji marketingowych dostosowanych do moich preferencji na podstawie analizy informacji o zakupach, działaniach w kanałach sprzedaży RTV EURO AGD (np. IP komputera, pliki cookie, preferowane sposoby zakupu), danych socjodemograficznych (np. płeć, wiek, dochody, miejsce zamieszkania) przy użyciu dostępnych środków komunikacji, w tym telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących - zapisz się żeby otrzymywać od RTV EURO AGD informacje marketingowe poprzez: telefon, SMS, e-mail, list.
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Najpotężniejszy Xbox w historii

Xbox Series X to najszybsza i najmocniejsza konsola w historii marki Xbox, której celem jest postawienie poprzeczki w kategorii wydajności, szybkości działania i kompatybilności jeszcze wyżej. Konstrukcja urządzenia pozwala mu czterokrotnie przewyższyć moc obliczeniową konsoli Xbox One X, jednocześnie pracując cicho, bez zakłócania przyjemności z rozgrywki. Xbox Series X to maszyna zarówno odważna jak i unikatowa – dokładnie taka, jak fani marki na całym świecie.

Moc, szybkość i kompatybilność

System konsoli został zbudowany od podstaw pod kątem szybkości i wydajności. Moc obliczeniowa urządzenia sięga 12 teraflopów, a całość została zaprojektowana z myślą o kompatybilności dla czterech generacji gier.

Temperatura zawsze w normie

Innowacyjna architektura równoległego chłodzenia pozwala użytkownikowi na doświadczenie oszałamiających wrażeń płynących z wydajnej rozgrywki połączonych z możliwością obserwowania wiernie odwzorowanych detali graficznych. Trzy główne kanały dla równoległego przepływu powietrza dzielą obciążenie cieplne na wiele strumieni powietrza, aby lepiej zarządzać temperaturą wewnętrzną podzespołów konsoli.

Oddzielona od dotychczasowych standardów

Podzielona płyta główna to – dostępne po raz pierwszy na konsolach — innowacyjne rozwiązanie, które pozwoli na kontrolowanie temperatury wewnątrz Xbox Series X, umożliwiając urządzeniu uzyskanie jeszcze większej mocy.

Więcej przestrzeni, brak kompromisów

Karta rozszerzająca pamięć Xbox Series X zapewni dodatkowe miejsce do przechowywania gier i danych, utrzymując podczas działania maksymalną prędkość i wydajność przesyłu. Karta o wielkości 1TB podłączana jest bezpośrednio z tyłu konsoli poprzez dedykowany port.Zoptymalizowane dla Xbox Series X

Gry tworzone przy wykorzystaniu zestawu deweloperskiego Xbox Series X zostały zaprojektowane tak, aby wykorzystać wyjątkowe możliwości Xbox Series X. Będą one prezentować nieosiągalne dotąd czasy ładowania, grafikę, responsywność i liczbę klatek na sekundę do 120 FPS.

Halo: Infinite

Okres świąteczny 2020: Kiedy cała nadzieja zostanie utracona, a los ludzkości wisi na włosku, Master Chief jest gotowy stawić czoła najbardziej bezwzględnemu wrogowi, z jakim kiedykolwiek się zmierzył. Legendarna seria Halo powraca z najbardziej rozbudowaną kampanią Master Chief w historii. Odkryj najlepszy zestaw gier nowej generacji na najpotężniejszej konsoli świata.Odkryj nowy bezprzewodowy kontroler Xbox

Doświadcz zmodernizowanej konstrukcji bezprzewodowego kontrolera Xbox, wprowadzającego natywny przycisk obsługujący funkcję Share oraz krzyżak znany z kontrolerów Xbox Elite Series 2. Z nowym kontrolerem Xbox parowanie, obsługa i przełączanie się między obsługiwanymi konsolami, komputerami i urządzeniami mobilnymi jest jeszcze szybsza!*

Pokaz techniczny
Xbox Series X będzie najnowszą platformą do gier od Microsoftu. Co do tej pory wiadomo o tej konsoli nowej generacji?

Xbox Series X – co wiadomo o nowej konsoli Microsoftu? Data premiery

Konsolowi gracze z całego świata z niecierpliwością wyczekują premiery konsoli Xbox Series X. Aktualnie mamy idealny moment do tego, żeby zastanowić się nad tym, co już wiadomo o urządzeniu dziewiątej generacji. Warto wspomnieć też, kiedy je oficjalnie zaprezentowano, jak Microsoft przygotowuje się do nadchodzących lat z nową platformą do gier, a także jak wygląda konkurencja.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • o zapowiedzi Xbox Series X;
  • o specyfikacji Xbox Series X;
  • o grach na Xbox Series X.

Xbox Series X – zapowiedź na The Game Awards 2019

Kiedy po raz pierwszy zaprezentowano konsolę Xbox Series X? Miało to miejsce podczas gali The Game Awards 2019. Jest to wydarzenie, podczas którego odbywa się wręczenie nagród z branży gier komputerowych. Ponadto łączy się to z zapowiedziami nowości zarówno w postaci gier, jak i na przykład sprzętu od różnych producentów (jak chociażby Xbox Series X). Co ciekawe, organizatorem tego wielkiego, corocznego wydarzenia jest Geoff Keighley – znany dziennikarz i prezenter związany z branżą gier. Słuchając o tym, jak opowiada o swoich przemyśleniach na temat tego typu imprez, możemy dowiedzieć się, że jego zdaniem nigdy nie było potrzeby na wymuszone uczestnictwo najróżniejszych celebrytów, w ogóle niezwiązanych z rynkiem gier. Kiedyś organizatorzy byli zdania, że na gali o grach komputerowych musi być ktoś sławny (aktor, piosenkarz), bo w przeciwnym razie nikt się nie zainteresuje imprezą. Jednak zdaniem Keighley’a na całym świecie są setki milionów graczy, a to wystarczająco duża publika, którą interesują po prostu gry, a nie celebryci.

Wracając do meritum, zastanówmy się, co zawdzięczamy The Game Awards z 2019 roku. Oczywiście w tym artykule chcemy skupić się wyłącznie na konsoli od Microsoftu, a cały świat mógł poznać jej oficjalną nazwę właśnie na tejże gali. Od tamtej chwili powszechną wiedzą stało się to, iż Project Scarlett (nazwa robocza) to tak naprawdę Xbox Series X. Nawet kwestia nazwy jest ciekawa, ponieważ może wywoływać różne emocje. Ktoś stwierdzi, że to po prostu nieintuicyjne. Z jednej strony jest w tym trochę racji (dla przykładu Sony każdej nowej konsoli po prostu nadaje wyższą cyfrę), a z drugiej… każdy człowiek zainteresowany tematem zdążył już przywyknąć do tego, że Microsoft stosuje tego typu nazewnictwo dla swojego sprzętu do gier. Faktycznym problemem może być jedynie to, że ludzie nieinteresujący się konsolami czasem nie będą pewni, która z nich jest najnowsza. Widząc na półce Xbox One X oraz Xbox Series X, można mieć z tym problem, to fakt.

Data premiery Xbox Series X to kolejna wielka informacja. Co prawda zawsze istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że termin ulegnie zmianie ze względu na szereg przeróżnych czynników, lecz aktualnie Microsoft utrzymuje, iż Xbox Series X trafi na sklepowe półki w sezonie świątecznym 2020. Czy może być lepszy czas na wprowadzenie konsoli nowej generacji na rynek? Wiele osób otrzyma ją pod choinkę, więc sprzedaż w początkowym okresie powinna na tym zyskać. Mimo tego każdy człowiek mający w sobie naturalny sceptycyzm, może pomyśleć o pewnej potencjalnej zmorze, czyli ewentualnych niedoborach dostępnych jednostek. Wszyscy wiemy, że czasem zdarza się taka sytuacja, że sprzęt elektroniczny cieszy się dużym zainteresowaniem, ale klienci nie mogą go dostać przez niedobory w dostawach. Miejmy nadzieję, że premiera konsoli Xbox Series X nie będzie mieć takich problemów.

Podczas The Game Awards 2019 gracze mogli się cieszyć jeszcze jedną rzeczą, mianowicie Phil Spencer (prezes marki Xbox) zaprezentował nową odsłonę gry Hellblade. Później będzie świetny moment do tego, żeby nawiązać do strategii Microsoftu związanej z kupnem coraz większej liczby studiów deweloperskich, które potem wchodzą w skład Xbox Game Studios. Jednak najpierw warto przejść do specyfikacji technicznej konsoli Xbox Series X.

Xbox Series X – specyfikacja

Nazwa czy data premiery to rzeczy ważne, lecz każdy chce zrozumieć, co będzie napędzać konsole do gier nowej generacji. Często mówi się, że procesor jest sercem sprzętu, a w przypadku konsoli Xbox Series X będzie to ośmiordzeniowy procesor AMD (8x 3.6 GHz) oparty na architekturze Zen 2. Do tego jeszcze karta graficzna będąca wariantem AMD Navi-based GPU (12 TF). 12 teraflopów mocy obliczeniowej z pewnością ucieszy niejednego fana efektów wizualnych wysokiej jakości. Komfort rozgrywki to także krótkie ekrany ładowania. Przecież nikt nie ma ochoty długo czekać, dlatego Xbox Series X otrzyma szybki dysk SSD wysokiej klasy. Przy okazji czas instalacji gier też powinien być istotnie krótszy, właśnie za sprawą szybkiego dysku. Warto podkreślić jeszcze, że w konsoli Xbox Series X będzie pamięć RAM GDDR6 o przepustowości 14 Gb/s.

Konsolę będzie można stawiać zarówno w pionie, jak i w poziomie. W gruncie rzeczy jest to tylko ciekawostka, lecz dla wielu ludzi taka informacja stanowi ważną cechę produktu. Czasem sprzęt nie zmieści się pod telewizorem w pionie, więc świadomość tego, że można go bez problemu obrócić poziomo (bez negatywnego wpływu na działanie) to dobra rzecz. Kolejną drobnostką, która tak naprawdę może mieć ogromne znaczenie dla komfortu użytkownika, będzie to, że Xbox Series X ma być bardzo cichym urządzeniem. To dobrze, ponieważ czasem głośne chłodzenie dosłownie przeszkadza w czerpaniu przyjemności z rozgrywki.

Dzięki technologii VRR (variable refresh rate), czyli dopasowaniu częstotliwości odświeżania ekranu do produkowanych klatek na sekundę, nie będziemy doświadczać negatywnego efektu szarpania. Innymi słowy, wyświetlany obraz będzie w pełni zgodny z intencjami twórców, dzięki możliwości synchronizacji pracy układu graficznego z elektroniką telewizora (VRR zadziała ze zgodnym z nią telewizorem). Inną technologią, o której warto wspomnieć jest DLI (dynamic latency input), czyli autorska technologia Microsoftu. Ogólnie mówiąc, ma się to przekładać na jeszcze mniejsze opóźnienia sterowania, czyli mniejszy tzw. input lag. Takie coś jest zawsze ważnym aspektem w tego typu rozgrywce, ponieważ w chwili, gdy wciskamy przycisk na kontrolerze, reakcja na ekranie powinna nastąpić w możliwie najkrótszym czasie. Skracanie tego już i tak szybkiego procesu jest zawsze dobrym trendem.

Wielu graczy na pewno interesuje też informacja o tym, że rozdzielczość 4K w 60 klatkach na sekundę (FPS, czyli frames per second) będzie standardem. Każdy z telewizorem 4K pragnie mieć pewność takich osiągów. 8K i 120 FPS również będzie możliwą opcją, ale trudno mówić o tym, żeby był to standard dla gier. Może bardziej w usługach takich, jak Netflix, albo ewentualnie jakichś niezbyt wymagających pod względem mocy obliczeniowej grach? Oczywiście ważna rzecz to także popularna ostatnio technologia o nazwie ray tracing. Po polsku określamy ją jako śledzenie promieni. To ważny krok w kierunku fotorealistycznych obrazów, możliwych dzięki realistycznym odbiciom i animacjom cieni

Na koniec omawiania kwestii sprzętowych wspomnijmy jeszcze o kontrolerze. W sporej mierze pad do konsoli Xbox Series X będzie przypominał tego od urządzeń poprzedniej generacji, jednak będą też zmiany. Przykładowo krzyżak kierunkowy zostanie ulepszony. Będzie na nim łatwiej wybierać kierunki ukośne. Dla porównania można dodać, że będzie podobny do tego, co wielu zna już z kontrolera Xbox Elite Series 2. Dodatkowo pad będzie kompatybilny z Windowsem 10 na komputerach oraz z konsolami Xbox One, czyli ósmej generacji (Xbox Series X to dziewiąta generacja).

Xbox Series X – gry na konsolę nowej generacji

Temat ważny i nie można go pominąć. W końcu nie samą specyfikacją sprzętową człowiek żyje. Jako gracze zawsze chcemy mieć dostatek gier – wydaje się to być oczywiste, ale czasem warto to podkreślić. Wiadomym jest, że konsole Microsoftu ósmej generacji zyskały opinię takich, na które jest mało gier. Chodzi o tytuły ekskluzywne, czyli na wyłączność dla danej platformy. Phil Spencer wykazał zrozumienie tego problemu i doprowadził do tego, że firma poczyniła duże inwestycje w studia deweloperskie, które będą mogły tworzyć gry specjalnie dla konsoli Xbox Series X. Każdy, kto zastanawia się nad zakupem sprzętu do gier, w końcu będzie myślał też o bibliotece tytułów na wyłączność i właśnie dlatego jest to jeden z kluczowych elementów przekładających się na sprzedaż tego typu urządzeń.

Nie dość, że Xbox Series X otrzyma wsparcie specjalnie nabytych studiów wchodzących w skład Xbox Game Studios, to będzie jeszcze wspierać wsteczną kompatybilność. Jest to bardzo fajny trend, ponieważ raz kupiony tytuł będzie nam służył na konsoli nowej generacji. Chodzi o to, że niezależnie od tego, czy posiadamy gry na konsolę Xbox, Xbox 360 lub Xbox One, będziemy mogli odpalić ją na tej najnowszej, czyli Xbox Series X. Takie udogodnienia są zawsze doceniane i w jakiś sposób poszerzają bibliotekę gier.

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów