Smartwatche dla dzieci zdobywają coraz większą popularność, dzięki pomysłowemu połączeniu dwóch, niezwykle istotnych cech. Pierwszą z nich jest bezpieczeństwo dziecka. Druga cecha to atrakcja, frajda i zabawa, bo przecież dziecko nie może nosić smartwatcha „za karę”, więc musi istnieć mnóstwo powodów, dla których go polubi i nie będzie chciało się z nim rozstawać.
Zegarki z GPS dla dzieci umożliwiają rodzicom sprawowanie dyskretnej kontroli, zapewniają stałą łączność rodzica z dzieckiem i oferują szereg przydatnych funkcji usprawniających zdalną opiekę.
Coraz większa różnorodność modeli na rynku sprawia, że możesz dla swojego dziecka wybrać dokładnie taki smartwatch, o jakim marzy. Wystarczy tylko kierować się kilkoma prostymi zasadami.
Smartwatche GPS powinny być dopasowane do wieku dziecka
DZIECI 5-8 LAT

Inny design będzie atrakcyjny dla malucha w wieku 5-8 lat, a inny dla dziecka wchodzącego w wiek nastoletni. W tym okresie życia zmiany w upodobaniach zmieniają się niczym w kalejdoskopie i warto mieć to na uwadze. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym odkrywają świat poprzez pryzmat bajek i fantazji. Smartwatch dla takiego dziecka powinien więc wpisywać się w tę formułę.

ZOBACZ POLECANE MODELE
DZIECI 9-12 LAT

Dzieci w przedziale wiekowym 9-12 lat są już odbiorcami bardziej wymagającymi, dostrzegają bowiem obowiązujące trendy w modzie. Wśród młodych nastolatków niesłabnącą popularnością cieszy się styl sportowy. U dziewczynek – z elementami stylu city, u chłopców – z akcentami militarnymi lub futurystycznymi.

ZOBACZ POLECANE MODELE
GARETT KIDS 4
Przydatne funkcje
Telefon
w zegarku
Funkcja lokalizacji
i geo ogrodzenia
Wbudowany
przycisk SOS
Wytrzymała obudowa i wymienne paski
GARETT KIDS 4
Przydatne funkcje
Telefon
w zegarku
Funkcja lokalizacji
i geo ogrodzenia
Wbudowany
przycisk SOS
Ochrona przed zachlapaniem

Smartwatch dla dzieci nie jest zabawką za kilkanaście złotych i tym samym nie byłoby najmniejszego sensu inwestowania w tego typu urządzenie, gdyby nie było ono należycie chronione przed licznymi niespodziankami, na jakie może go narazić młodociany użytkownik. Dlatego też przed zakupem warto przyjrzeć się parametrom obudowy. Jeżeli w opisie widnieje adnotacja, że obudowa posiada certyfikowany stopień ochrony IP54, to oznacza, że jest wytrzymała na zachlapanie, a także chroniona przed pyłem. Takiego smartwatcha nie trzeba zdejmować do umycia rąk, nie zaszkodzi mu deszcz lub fontanna, ani tuman kurzu niesiony z wiatrem. Nie można jednak w nim pływać.

POZNAJ ZEGARKI W OBUDOWIE IP54
Wodoodporność

Dla dzieci, które potrafią pływać i lubią spędzać czas nad wodą, optymalną opcją będzie smartwatch wodoszczelny, certyfikowany stopniem ochrony IP67. Symbol ten oznacza, że obudowa jest całkowicie wodoszczelna i pyłoszczelna. Należy jednak pamiętać, że długotrwałe, ciągłe zanurzenie (powyżej 30 minut) może doprowadzić do rozszczelnienia obudowy. Mając to na względzie, można śmiało wskakiwać do wody i korzystać ze wszystkich funkcji smartwatcha, takich jak telefon czy aparat fotograficzny.

POZNAJ ZEGARKI W OBUDOWIE IP67
WYMIENNE PASKI
Jeśli chodzi o usterki smartwatchy dziecięcych, to stosunkowo często dotyczą one pasków. Przy czym na ogół nie jest to wina samych pasków (są one z tego samego materiału, co paski do modeli dla dorosłych), lecz raczej nadmiaru energii młodocianego użytkownika. Dlatego też warto sprawdzać przed zakupem, czy dany model posiada wymienne paski. W przeciwnym razie, nawet w przypadku uszkodzenia sprzączki, trzeba będzie wymieniać całą obudowę.
WBUDOWANY APARAT FOTOGRAFICZNY, CZYLI ATRAKCJA SPECJALNA!

Oczywiście nie jest to aparat do zdjęć profesjonalnych, bo trudno byłoby oczekiwać tego po takim maleństwie. Natomiast przy odpowiednim oświetleniu potrafi robić całkiem przyzwoite zdjęcia „turystyczno-towarzyskie”, a w przypadku dzieci atrakcją numer 1 jest to, że w ogóle te zdjęcia robi.

Nie tylko robi, ale także wyświetla, a nawet przesyła do telefonu rodzica. I na tę ostatnią cechę warto zwrócić szczególną uwagę, ponieważ w tym momencie funkcja aparatu przestaje być tylko atrakcyjną zabawką, ale staje się istotnym narzędziem pomocniczym do komunikacji między dzieckiem a rodzicem. Często bowiem zdarzają się sytuacje, gdy dziecko próbuje opisać coś słowami, ale nie potrafi zrobić tego w sposób precyzyjny i czytelny w odbiorze. Wówczas jedno zdjęcie zastąpi tysiąc słów i wyjaśni wszystko.

ZOBACZ POLECANE MODELE
GARETT KIDS HAPPY
z wbudowanym aparatem
Cena – adekwatna do jakości oraz liczby oferowanych funkcji!
GARETT KIDS SMILE
Wyjątkowe funkcje
Kontrola połączeń
telefonicznych
Monitor
snu
Zdalny
podsłuch

W przypadku porównywania cen różnych modeli u różnych producentów, warto zwrócić uwagę na to, w co dany smartwatch dla dziecka został wyposażony. W tym celu należy szczegółowo zapoznać się z opisami technicznymi. Czasem może się zdarzyć, że porównując ceny dwóch modeli, dwóch różnych marek, okaże się, że model z pozoru tańszy posiada o połowę mniej funkcji od modelu nieznacznie tylko droższego. W rezultacie ten droższy okaże się korzystniejszym i de facto bardziej ekonomicznym zakupem.

Smartwatch dziecięcy, jak już zostało wspomniane, to coś więcej, niż tylko zabawka. To przede wszystkim bezpieczeństwo dziecka. Funkcje, takie jak: lokalizator GPS, przycisk SOS czy GEO-ogrodzenie, powinny być jednym z głównych kryteriów wyboru modelu smartwatcha. Pozostałe aplikacje i udogodnienia najlepiej dobierać pod kątem indywidualnych kryteriów i także pod tym kątem analizować ceny danych modeli.

PORÓWNAJ CENY I FUNKCJE