OPANUJ SWOJE ZDOLNOŚCI Nowa gra akcji z perspektywy trzeciej osoby od Respawn Entertainment osadzona w uniwersum Star Wars™

POCZUJ MOC

Doprowadź do perfekcji swoje umiejętności walki mieczem świetlnym, by uderzać, blokować i unikać przeciwników. Użyj broni rycerzy Jedi oraz Mocy, by sprostać każdemu wyzwaniu.

NOWA HISTORIA ZE ŚWIATA STAR WARS

Jako jeden z ostatnich Jedi musisz zrobić wszystko, by przetrwać. Ukończ szkolenie, zanim Inkwizycja odkryje twój plan wskrzeszenia Zakonu Jedi.

GALAKTYKA CZEKA

Eksploruj prastare puszcze, smagane wiatrem urwiska i złowieszcze dżungle – to ty decydujesz, gdzie i kiedy chcesz się udać.

TWOJA PODRÓZ JEDI

W tej fabularnej grze przygodowej
spróbujesz uciec przed podstępnymi
machinacjami sił Imperium u boku byłej
Rycerz Jedi, pilota o niewyparzonym
języku i nieustraszonego droida.

ZOSTAŃ JEDI

DOSKONAL SWOJE ZDOLNOŚCI

Użyj Mocy, aby wpływać na środowisko i niszczyć przeszkody.

OPANUJ SZTUKĘ WALKI MIECZEM ŚWIETLNYM

Aby wyjść cało z konfrontacji z Imperium, przyjdzie ci się wykazać znacznie większym kunsztem w walce niż wróg.

ZAUFAJ SWOJEMU TOWARZYSZOWI

Jeśli w galaktyce jest ktoś godny zaufania, to jest nim BD-1.

PORUSZAJ SIE JAK JEDI

Skacz, wspinaj się, biegaj po ścianach i nie tylko, polegając na spotęgowanym przez Moc refleksie.

Star Wars Jedi: Upadły zakon – kolejna odsłona gwiezdnej sagi. Czego możemy się spodziewać po tej grze?

Star Wars Jedi: Upadły zakon to kolejna część galaktycznych przygód przygotowana przez studio Respawn Entertainment. Jej fabułę osadzono w oparciu o wydarzenia dziejące się w Star Wars: Episode III, w której wydano rozkaz unicestwienia wszystkich rycerzy Jedi. Przygodówka jest nastawiona na rozgrywkę jednoosobową, ale gracz na pewno nie będzie się nudził. Nowe sposoby rozgrywki nie pozwolą odejść od komputera przez wiele godzin.

Gwiezdne wojny biją rekordy popularności na listach najlepszych gier komputerowych. Gracze są zafascynowani ich fabułą i wysokiej jakości grafiką. Już niebawem na rynku pojawi się kolejna odsłona tej serii. Czy Jedi: Upadły Zakon stanie się takim samym hitem jak poprzednie dzieła Respawn Entertainment?

Star Wars Jedi: Upadły zakon – co to za gra?

Star Wars Jedi: Upadły zakon to gra przygodowa z elementami akcji stworzona przez Respawn Entertainment. Dla tego amerykańskiego studia będzie to kolejna odsłona serii, w której bohaterami są mieszkańcy kultowej gwiezdnej sagi. Wydawcą gry jest firma Electronic Arts. Nie jest to ich pierwsza starwarsowa produkcja. Poprzednie części, takie jak: Star Wars: Battlefront II czy The Old Republic, cieszyły się ogromną popularnością. Tytułów na PC z udziałem galaktycznych bohaterów jest całe mnóstwo, ale tym razem EA postanowiło urozmaicić nieco historię opowiedzianą w Star Wars: Episode III.

Upadły zakon jest nastawiony na model TTP (ang. third-person perspective), czyli rozgrywkę widzianą z perspektywy trzeciej osoby. Głównym bohaterem gry jest Cal Kestis – jeden z rycerzy Jedi. Rozwój postaci, a także wykonywane przez nią czynności zależą w pełni od samego gracza oraz jego umiejętności logicznego myślenia. W poszczególnych lokacjach jest co robić, więc podczas grania można na długo zapomnieć o upływającym czasie.

Fani Gwiezdnych wojen mogą być szczęśliwi. Poza grą komputerową już niebawem będą mogli zobaczyć kolejną, ostatnią już, odsłonę najnowszej filmowej trylogii (a dziewiątej części jeśli liczyć w ogóle starwarsowe filmy). Jej premierę zapowiedziano na 19 grudnia tego roku. Tytuł filmu brzmi Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie.

Fabuła Star Wars Jedi: Upadły zakon. Co nowego czeka nas w grze?

Fabuła najnowszej gry w świecie Gwiezdnych Wojen stanowi zupełnie odrębny wątek, który dzieje się po wydarzeniach mających miejsce pomiędzy trzecim a czwartym epizodem sagi. Chodzi tu o wojnę klonów i zlecenie wymordowania wszystkich Jedi. Osobą odpowiedzialną za rozkaz był 66. Imperator, czyli kanclerz Palpatine. Lord Vader ocalił go przed śmiercią z rąk jednego z rycerzy, umożliwiając mu zemstę na zakonie. Nasz główny bohater jako jedyny wychodzi cało ze zleconej masakry. Od tej pory żołnierze kanclerza stale będą deptać mu po piętach.

Upadły zakon nie jest kontynuacją tej historii, a jedynie rozwinięciem wątku. Od ucieczki rycerza zaczyna się faktyczna rozgrywka. Gracz będzie zmuszony użyć wszelkich sposobów, aby jego bohater nie rzucał się w oczy. Cala Kestisa czeka podróż na planetę Bracca i wcale nie będzie ona należała do łatwych. Jedi musi uciekać przed ścigającymi go żołnierzami galaktycznego Imperium. Będzie musiał wykazać się sprytem i nie lada zręcznością, a pomogą mu w tym nowe udogodnienia.

Gra Star Wars Jedi jest nastawiona na jednoosobowy tryb rozgrywki, ale i tak na gracza czeka kilka nowinek. Jedną z nich stanowi możliwość walki przy użyciu miecza świetlnego, który udoskonala się i zmienia wraz z rozwojem bohatera. Gracz może wykorzystywać w pełni autorskie kombinacje ataków lub używać tych przygotowanych przez system. Główny bohater posiada też moce, które będą pomocne w przemierzaniu lokacji. Potrafi również umiejętnie się ukrywać lub szybko uciekać. W niektórych sytuacjach te funkcje są naprawdę przydatne, zwłaszcza gdy nie jesteśmy w stanie wygrać potyczki z przeciwnikami. Wzięcie nóg za pas ułatwią wysokie skoki oraz chodzenie po ścianach. Jeśli jednak chcesz wiedzieć, co jeszcze czeka na Ciebie w grze, musisz poczekać na jej premierę.

Star Wars Jedi: Upadły zakon – wymagania sprzętowe

Gra Star Wars Jedi: Upadły Zakon to nie tylko pełna przygód rozgrywka. Oprócz ciekawej i wciągającej fabuły ma także inne zalety. Jako jedna z nielicznych może się poszczycić doskonałą grafiką i interesującą ścieżką dźwiękową. Mechanizm gry oparto na silniku graficznym Unreal Engine 4, wyprodukowanym przez firmę Epic Games. Znakomicie odzwierciedla on starwarsowe klimaty i sprawia, że statki kosmiczne wyglądają na bardzo realne. Niestety gra ma dość wysokie wymagania sprzętowe i aby chodziła bez zarzutu, gracz musi się postarać o dobry sprzęt.

  Minimalne wymagania sprzętowe Star Wars Jedi: Upadły zakon

 • system operacyjny: Windows 7, 8 lub 10 (64-bit);
 • procesor: Intel Core i5 3.0 GHz;
 • pamięć RAM: nie mniejsza niż 8 GB;
 • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 770 / AMD Radeon HD 7970 lub lepsza.

Jest to wymóg niezbędny do uruchomienia tej gry, lecz nie ma gwarancji, że będzie ona chodziła poprawnie. Tę dają wymagania rekomendowane.

  Rekomendowane wymagania sprzętowe Star Wars Jedi: Upadły zakon

 • system operacyjny: Windows 7, 8 lub 10 (64 bit);
 • procesor: Intel Core i7 3.5 GHz;
 • pamięć RAM: 12 GB;
 • karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970.

Czy Star Wars Jedi: Upadły zakon stanie się hitem, tego jeszcze nie wiadomo. Musi ona zostać zaakceptowana przez społeczność graczy, a zwłaszcza fanów poprzednich wersji Gwiezdnych wojen. Premiera gry zbliża się wielkimi krokami, ponieważ zaplanowano ją na 15 listopada tego roku. Jej przedsprzedaż już ruszyła. Można zamawiać ją na stronach sklepów z artykułami elektronicznymi. Dostępne są wersje na PC, Xbox One oraz konsole PlayStation. Póki co oczekiwania wobec produkcji raczej nie są wysokie. Ale kto wie – może Respawn Entertainment po raz kolejny zaskoczy swoich wielbicieli? Fani kosmicznej sagi mają na co czekać.