Witaj w sklepie Sony make believe
 

Sony partnerem strategicznym TVP w projekcie HbbTV

Sony i Telewizja Polska S.A. nawiązały strategiczne partnerstwo przy wprowadzaniu i rozszerzaniu oferty telewizji hybrydowej (HbbTV). Firmy będą wspólnie rozwijać treści i serwisy telewizji hybrydowej oraz prowadzić działania edukacyjne wśród widzów i konsumentów.

Platforma Hybrydowa od TVP to serwisy HbbTV (telewizji hybrydowej) dedykowanych do audycji telewizyjnych TVP emitowanych w ramach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Telewizja hybrydowa w TVP wchodzi tym sposobem na kolejny etap rozwoju, oferując serwisy dedykowane poszczególnym audycjom telewizyjnym na swojej antenie.
Zalety telewizji hybrydowej

  1. Nowa usługa łącząca funkcje telewizora oraz interaktywnego urządzenia do obsługi serwisów multimedialnych.
  2. Płynne przejście/połączenie między treściami przekazywanymi w sygnale telewizyjnym oraz za pośrednictwem Internetu.
  3. Treści te mają charakter skojarzony - przykładowo podczas oglądania transmisji z meczu piłkarskiego mamy możliwość podglądu statystyk bramek dla drużyn, których zmagania właśnie śledzimy.

Usługi telewizji hybrydowej będą dostępne dla użytkowników wyposażonych w urządzenia odbiorcze (Telewizory, STB), które obsługują standard HbbTV. Dlatego ważne jest, aby Ci, którzy planują zakup nowego telewizora, już teraz zwrócili uwagę, czy poza obsługą kodowania "MPEG-4", obrazu wysokiej rozdzielczości (HD) obsługują również HbbTV.

Jak włączyć obsługę HbbTV?

Korzystanie z serwisu HbbTV wymaga jednorazowej aktywacji. W telewizorach BRAVIA (wyproduktowanych na rok 2012) możesz ją szybko przeprowadzić wykonując poniższe czynności:

  1. Z menu wybierz Ustawienia, a następnie Ustawienia cyfrowe
  2. Przejdź do Konfiguracja aplikacji internetowej
  3. Ustaw Aplikacja internetowa „Wł”

Prosta nawigacja

Po naciśnięciu czerwonego przycisku i uruchomieniu aplikacji można posługiwać się kolorowymi przyciskami, przyciskami numerycznymi lub postępować zgodnie z informacją wyświetlaną na ekranie TV.

Ciesz się szerokim kątem widzenia

Telewizory BRAVIA 3D korzystają z nadajnika na podczerwień, który przesyła obrazy do okularów Active Shutter. Dzięki dużej mocy sygnału w podczerwieni przesyłanego przez telewizor 3D zwiększa się zakres kątów widzenia ekranu w pomieszczeniu. Nie trzeba już walczyć o miejsce na wprost telewizora ani tłoczyć się na małej powierzchni, by móc zanurzyć się w świecie trójwymiarowej akcji!

Dodatkowa informacja o modelach 2011: Od końca listopada 2012 opcja telewizji hybrydowej zostanie włączona również w modelach telewizorów Sony z linii 2011, posiadających funkcję internetową (poprzez aktualizację oprogramowania, modele serii: CX32, CX52, EX32, EX42, EX52, EX72, NX72, HX72, HX82, HX92). 
Zobacz więcej artykułów Więcej informacji na Sony.pl Odwiedź forum Sony
Dołącz do nas Dołącz na Facebooku Odwiedź kanał na Youtube Dołącz na NK Szkoła Sony

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów